Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.600
|
čitano: 5.577.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
To možeš napravi i s jako dobrim geafama poput pulse modela. Ova nije jako dobra, ako je na dnu ponude.
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nismo svi audiofili da trebamo imat ventove na 900rpma, meni nebi smetali nit da su na 2500.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ljudi. 

Tražim grafičku koja će ići u jako maleno kućište. Ali grafa može biti full size (do 270mm).

Rabljena. Planiram potrošiti ispod 600 kn.

Vidim da je za tu lovu najbolje RX 570 ili GTX 1060.

570 se može pronaći i za kojih 50-tak kuna manje.

Ali trenutno mi je najbitnija temperatura i potrošnja.

 

Dal bi u ovom slučaju 1060 bio bolji izbor, ili su razlike male (gledano recimo slični modeli s dva ventilatora) pa da gledam samo cijenu?

 

Recimo ima ovo:

Ali uspoređuju Armor vs Gaming koja ima bolji cooler.

Recimo u BF V je razlika 10 stupnjeva C! Na 5:00

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi. 

Tražim grafičku koja će ići u jako maleno kućište. Ali grafa može biti full size (do 270mm).

Rabljena. Planiram potrošiti ispod 600 kn.

Vidim da je za tu lovu najbolje RX 570 ili GTX 1060.

570 se može pronaći i za kojih 50-tak kuna manje.

Ali trenutno mi je najbitnija temperatura i potrošnja.

 

Dal bi u ovom slučaju 1060 bio bolji izbor, ili su razlike male (gledano recimo slični modeli s dva ventilatora) pa da gledam samo cijenu?

 

Recimo ima ovo:

Ali uspoređuju Armor vs Gaming koja ima bolji cooler.

Recimo u BF V je razlika 10 stupnjeva C! Na 5:00

 Za kućište koje si uzeo nije problem, u njemu se i founders 2080ti dobro hladi. Tako da uzmi bilo što.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A koliko će zagrijavati ostatak kućišta? To je nešto sitno, ili bi moglo biti primjetno?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CyberDemonVZ kaže...

A koliko će zagrijavati ostatak kućišta? To je nešto sitno, ili bi moglo biti primjetno?

 Neće zamjetno, ovo kućište ima dobro riješen protok zraka. Pogledaj onaj video koji sam ti bio linkao, tamo imaš termalne testove.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kopmplet asus program grafičkih na ekupi 15 posto +10 na visa karticu ima 1650 za oko 1000kn,1660super za 1750kn,rx 5700 za 2400 itd.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Akcije/Late-night-shopping/Asus-grafi%C4%8Dke-i-mati%C4%8Dne-plo%C4%8De/c/LNS000017?sort=price-asc&q=%3Arelevance%3AtipProizvoda%3AGrafi%25C4%258Dke%2Bkartice#

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 23:28 (dejo74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobro, tebe ne jebe buka ni ventovi na 2500rpm, no što drugo dijeli grafe s istim čipom i količinom vrama da ih možeš dijeliti na dobre, jako dobre i one na dnu ljestvice. Ta asrokica jednostavno ne spada u grupu jako dobrih modela, taj izraz je rezrviran za one pri vrhu, poput pulse modela. I to je sve, a to što tebi ne smeta buka nije razlog da to ne napomeneš u preporuci, jer je nekima to vrlo bitno i od 'jako dobre' grafe ne očekuju da zuji ko helikopter
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ima li ijedan review igdje na internetu za Asus AMD Dual RX5700 OC 8G grafu..?

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel ima kakve razlike između Asrock 5600xt Phantom Gaming D2 i Challenger verzije? Trenutno su na akciji u jednom ducanu u mom gradu a Sapphire Pulse je 500kn skuplja. Inace planiram platit dio novca unaprijed a ostalo na rate pa narucivanje preko neta ne ide u obzir.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 11:27 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Ima li ijedan review igdje na internetu za Asus AMD Dual RX5700 OC 8G grafu..?

 Ima jedino ovo...

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mah, jebes tu 5700 da ne bude i zujalica i grijalica + u komentaru covjek koji je radio taj review kaze: "This card is not suitable for overclocking. If you want to get the performance level of the XT model, choose a different RX 5700."

 

Nekak mi se cini da od svih ovih Asusica sa Ekupi, Strix 5600 XT ima najveci value, 2188kn (15% popust+10% VISA), ako sam dobro izracunao.

 

 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja je razlika između Asusovih 1660 Super kartica:

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-GTX1660S-O6G-EVO/

 

i

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1660S-A6G-GAMING/

 

evo  nekih specki:

 

 

https://images.idgesg.net/images/article/2019/10/asus-gtx-1660-super-lineup-100815816-orig.jpg

 

 

ne patim na RGB, jel vrijedi Strixica tih 170 kn više? 

 

 

8 STRIX
0 DUAL EVO
Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 18:43 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ova dual evo je ista kao moja  asus tuf 1660s sa 2 hladnjaka isti clock i isti hladnjak ide do 76c u gejmingu default fan curve nema tu puno mesa za overclock hladnjak je sitan ja bi strix uzo za 170 kn više

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 19:01 (dejo74).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Doduse Strix 5600 XT je 315kn skuplja od te Strix 1660 Super u Ekupi, gledajuc akcijske cijene, tako da +15%, ako ne i vise % je bolji deal?
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stric_Jura kaže...

Koja je razlika između Asusovih 1660 Super kartica:

 ako je ta dual oc kao ova od kolege, onda je za izbjegavat u širokom luku - link

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Stric_Jura kaže...

Koja je razlika između Asusovih 1660 Super kartica:

 ako je ta dual oc kao ova od kolege, onda je za izbjegavat u širokom luku - link

 Lol, pogledaj samo kakav užasan hladnjak ima, mislio sam da smo se riješili takvih još 2009

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Dobro, tebe ne jebe buka ni ventovi na 2500rpm, no što drugo dijeli grafe s istim čipom i količinom vrama da ih možeš dijeliti na dobre, jako dobre i one na dnu ljestvice. Ta asrokica jednostavno ne spada u grupu jako dobrih modela, taj izraz je rezrviran za one pri vrhu, poput pulse modela. I to je sve, a to što tebi ne smeta buka nije razlog da to ne napomeneš u preporuci, jer je nekima to vrlo bitno i od 'jako dobre' grafe ne očekuju da zuji ko helikopter

 

Evo ti asrokica 5700, nalazi se u black widowu sa 2 upuha i 1 ispuh. Mogao je jos bacit undervolt bez nekog gubitka performansi i tu bi mu temp pala na nekih 63-65 u 98% igara i fan rpm bi se tu i zadrzao, a isto tako moze i bacit fan curve i na 1500 rpma i temp bi mu bila opet oko 70ak stupnjeva.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Isplati li se ovo uzet s tim da bi imao jos dodatno ovih 10 %? 

Znaci ukupno 2870 kn.

 

Sad tek vidim da je takva ista u future 2700 kn

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Ra%C4%8Dunalne-komponente/Grafi%C4%8Dke-kartice/Grafi%C4%8Dka-kartica-Asus-STRIX-RX5600XT-O6G-GAMING/p/EK000293078

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 22:09 (ivan7).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...

Isplati li se ovo uzet s tim da bi imao jos dodatno ovih 10 %? 

Znaci ukupno 2870 kn.

 

Sad tek vidim da je takva ista u future 2700 kn

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Ra%C4%8Dunalne-komponente/Grafi%C4%8Dke-kartice/Grafi%C4%8Dka-kartica-Asus-STRIX-RX5600XT-O6G-GAMING/p/EK000293078

 Ne?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pise -15% na tu grafu, a nema prekrizene cijene i samim time nikakvog popusta, jebeno.

EDIT: Poslao sam im mejl pa sutra javim, ako odgovore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 23:21 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 

Evo ti asrokica 5700, nalazi se u black widowu sa 2 upuha i 1 ispuh. Mogao je jos bacit undervolt bez nekog gubitka performansi i tu bi mu temp pala na nekih 63-65 u 98% igara i fan rpm bi se tu i zadrzao, a isto tako moze i bacit fan curve i na 1500 rpma i temp bi mu bila opet oko 70ak stupnjeva.

ma uopće mi ti kućni video uradci, osim severininog, nisu pokazatelj ničega

nemamo pojma na koliko je nafrljio ventove od kućišta, koja je okolna temperatura (cpu mu ne prelazi 40 i kusur stupnjeva), nema baš ničega s čim bi mogli usporediti, a jedini pouzdani test od 5700 xt verzije pokazuje upravo što se i može očekivati od hladnjaka koji ima jedva 20 deka

 

 

druge 5700 grafe poput pulse prelaze 70 stupnjeva, a imaju duplo veće hladnjake - malo je reć da je taj tvoj video sumnjiv

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Evo ti asrokica 5700, nalazi se u black widowu sa 2 upuha i 1 ispuh. Mogao je jos bacit undervolt bez nekog gubitka performansi i tu bi mu temp pala na nekih 63-65 u 98% igara i fan rpm bi se tu i zadrzao, a isto tako moze i bacit fan curve i na 1500 rpma i temp bi mu bila opet oko 70ak stupnjeva.

ma uopće mi ti kućni video uradci, osim severininog, nisu pokazatelj ničega

nemamo pojma na koliko je nafrljio ventove od kućišta, koja je okolna temperatura (cpu mu ne prelazi 40 i kusur stupnjeva), nema baš ničega s čim bi mogli usporediti, a jedini pouzdani test od 5700 xt verzije pokazuje upravo što se i može očekivati od hladnjaka koji ima jedva 20 deka

 

 

druge 5700 grafe poput pulse prelaze 70 stupnjeva, a imaju duplo veće hladnjake - malo je reć da je taj tvoj video sumnjiv

 

 Video nije od nekog, to sam zamolio jednog lika iz jedne grupe koji inace drzi XT bios na toj grafi, imas tu sve na vidjelom pa ti vjeruj ili ne vjeruj 

 

CPU temp je okej, moj R5 1600 trenutno u vecini igara sjedi na 50-53 stupnjeva, u Rustu sjedi na 45 nakon 10ak sati igranja...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 23:42 (hahhaajaads).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam 2.5K kn viška i planiram uzeti grafu. Naišel sam na njuški tu u mojem kraju na 1070 za nekih 1700kn bez gare kak mi se čini, opis oglasa je nikakav skoro. Neznam kolko mi se to isplati uzimati da bezveze ne preplatim a mogu možda kaj bolje piknuti. Razmišljal sam i o prodaji trenutne te bi uzel nekaj iz dućana tipa 2060 super ili neku rx 5700 za nekih 3.5k max. Molim neko stručno mišljenje da ne zajebem stvari 

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Naravno da se neisplati 1.7 k za 1070 bez gare..bolje prodaj tu svoju i gledaj na njusci ak ima 2060 ili 5700xt ili si kupi onda novu..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam jučer pronašao GTX 1060 (s dva ventilatora) za 550kn.

Nema šanse da 1070 vrijedi 1700kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Haha 1.700kn, pa dodas jos malo inuzmes novi gtx1660s sa 3 god gare, grafa iste snage.

Za 2.5k kuna ti je BB RX5600XT

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam jučer pronašao GTX 1060 (s dva ventilatora) za 550kn.

Nema šanse da 1070 vrijedi 1700kn.

 

Jedino ako ima 8 ventilatora

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...

Jedino ako ima 8 ventilatora

 

Zvuci kao najgora graficka svih vremena:

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-R797SO-3GD#ov

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...
Friday kaže...

Jedino ako ima 8 ventilatora

 

Zvuci kao najgora graficka svih vremena:

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-R797SO-3GD#ov

 

Koji kurac???

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice