Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da to napajanje nije bas predobro, napisi do koliko novca mislis izdvojit i kakav monitor imas ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sto se tice novaca razmisljao sam do 300-350€, komp je trenutno spojen na 4K TV na kojem trenutno igram u 2K rezoluciji (4K vrti na oko 30FPS). Monitor jos moram kupiti ali biti ce vjerojatno do 27".

Život je jedan al Omega je 2.0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da bi ti bilo najbolje gledat Rx 5600 ili gtx 1660ti.Mozda bi mogao ubost i 1080 polovnu ali za 1080 te sigurno i napajanje koci.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 17:10 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mozda najbolja i najisplativija varijanta polovnu 1070 za 1300-1400kn i ostatak love na novo napajanje.

1070 ti je malo jaca od 1660.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 17:14 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najbolje uzet RX 5600XT, za ostatak love uzmes napajanje. RX 5600XT je tu negdje taman za 1440p

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
macgyver 53 kaže...

Moze preporuka grafe za ovu konfiguraciju? Komp koristim vecinom za gaming. Slobodno mi preporucite i napajanje ako ovo nebi bilo dovoljno.

LP!

 

CPU:AMD Ryzen 5 1600 AF
GPU:Nvidia GTX 1650 Super 4GB
RAM:16GB DDR4 3000mhz GSkill
SSD:WD Green 240GB
MBO:Gigabyte B450 S2H
PSU:Xilence 450W

 

Uzmi Sapphire Pulse RX 5600XT, a napajanje promijeni kad skupiš novce.

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na preporukama, sada se dvoumim izmedu nove RX 5600 XT i polovne GTX 1070 8gb Zotac AMP Extreme

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
macgyver 53 kaže...

Hvala na preporukama, sada se dvoumim izmedu nove RX 5600 XT i polovne GTX 1070 8gb Zotac AMP Extreme

 Nije ti to baš ista klasa, 5600XT je bliže gtx1080.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav , vrijeme je da zamjenim staru Gigabyte R9 270x windforce pa sada ne znam šta bih kupio, dugo je prošlo od kupnje ove. Budet do 2100 kn s tim da planiram kupnju u njemackoj jer mi se čine jeftinije kartice. Gledam sada gtx 1660 super i vidim da su neke verzije poput KFA2 i INNO3D 259 eura, dok je recimo Gigabyte (verzija s 3 fana) 279 eura i to bi mi bio nekakav limit, gledao sam MSI gaming x ali cijenu su joj sada podigli na 300 eura što je vec 150 kn razlike od gigabytove a razlike u performansi ili temperaturi vise manje nema. Što forum maheri preporučuju u ovom slucaju? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
macgyver 53 kaže...

Hvala na preporukama, sada se dvoumim izmedu nove RX 5600 XT i polovne GTX 1070 8gb Zotac AMP Extreme

 Nije ti to baš ista klasa, 5600XT je bliže gtx1080.

Zanimljivi TD-i... RX 5600 XT se svrstava izmedju RTX 2060 i RTX 2060 Super, a i ptice na grani znaju da je RTX 2060 nesto slabija od 1080 a 2060 super nesto jaca, sto ju svrstava tu u gtx 1080 rang. Po ovome, onda bi jedna GTX 1660 Super (koja je bolja od GTX 1070) bila bolja od RX 5600 XT 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...
macgyver 53 kaže...

Hvala na preporukama, sada se dvoumim izmedu nove RX 5600 XT i polovne GTX 1070 8gb Zotac AMP Extreme

 Nije ti to baš ista klasa, 5600XT je bliže gtx1080.

Zanimljivi TD-i... RX 5600 XT se svrstava izmedju RTX 2060 i RTX 2060 Super, a i ptice na grani znaju da je RTX 2060 nesto slabija od 1080 a 2060 super nesto jaca, sto ju svrstava tu u gtx 1080 rang. Po ovome, onda bi jedna GTX 1660 Super (koja je bolja od GTX 1070) bila bolja od RX 5600 XT 

 

Ma TD-i uopće nisu zbog sadržaja posta, to su trollovi koji mi serijski dijele td ove. Jedan od njih je stjpanj koji se uzjebo jer sam ga skužio.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
deluxe13 kaže...

Pozdrav , vrijeme je da zamjenim staru Gigabyte R9 270x windforce pa sada ne znam šta bih kupio, dugo je prošlo od kupnje ove. Budet do 2100 kn s tim da planiram kupnju u njemackoj jer mi se čine jeftinije kartice. Gledam sada gtx 1660 super i vidim da su neke verzije poput KFA2 i INNO3D 259 eura, dok je recimo Gigabyte (verzija s 3 fana) 279 eura i to bi mi bio nekakav limit, gledao sam MSI gaming x ali cijenu su joj sada podigli na 300 eura što je vec 150 kn razlike od gigabytove a razlike u performansi ili temperaturi vise manje nema. Što forum maheri preporučuju u ovom slucaju? 

Ne davat po 250-280€ za 1660 Super, tu imas vec RX 5600XT koja ju ubije u pojam a kosta cca 280€.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne mogu naci niti jednu 5600xt ispod 320 eura (najjeftinija koju bih sagledao je 319 eura  sapphire pulse)

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 13:34 (nixass).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
deluxe13 kaže...

Ne mogu naci niti jednu 5600xt ispod 320 eura (najjeftinija koju bih sagledao je 319 eura  sapphire pulse)

 Thicc 3 u mindfactoriju za 280€, dostava preko mailboxa

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

kako funkcionira ta dostava, koliko izađe ako bih dostavljao u hr? Tj kako opcenito ide procedura preko mindfactorya? Svida mi se 5600xt samo sto nisam gledao druge trg osim saturna, pouzdanost ,reklamacije bla bla jel

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
deluxe13 kaže...

kako funkcionira ta dostava, koliko izađe ako bih dostavljao u hr? Tj kako opcenito ide procedura preko mindfactorya? Svida mi se 5600xt samo sto nisam gledao druge trg osim saturna, pouzdanost ,reklamacije bla bla jel

 Negdje oko 290-295€ sa dostavom bi trebalo bit. Ali ono, napravis taj acc na mailboxde.com i on ti na mail posalje sta trebas upisat pod ulicu/mjesto i sl... i onda oni to dostave na tu adresu a mailbox na tvoju adresu. Ima ovdje sve detaljno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Negdje oko 290-295€ sa dostavom bi trebalo bit. Ali ono, napravis taj acc na mailboxde.com i on ti na mail posalje sta trebas upisat pod ulicu/mjesto i sl... i onda oni to dostave na tu adresu a mailbox na tvoju adresu. Ima ovdje sve detaljno.

  To mi sve nesto komplicirano izgleda, dosta sam paranoican sto se takvih stvari tice s obzirom da je solidna svota novca u pitanju. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...
macgyver 53 kaže...

Hvala na preporukama, sada se dvoumim izmedu nove RX 5600 XT i polovne GTX 1070 8gb Zotac AMP Extreme

 Nije ti to baš ista klasa, 5600XT je bliže gtx1080.

Zanimljivi TD-i... RX 5600 XT se svrstava izmedju RTX 2060 i RTX 2060 Super, a i ptice na grani znaju da je RTX 2060 nesto slabija od 1080 a 2060 super nesto jaca, sto ju svrstava tu u gtx 1080 rang. Po ovome, onda bi jedna GTX 1660 Super (koja je bolja od GTX 1070) bila bolja od RX 5600 XT 

 

Ma TD-i uopće nisu zbog sadržaja posta, to su trollovi koji mi serijski dijele td ove. Jedan od njih je stjpanj koji se uzjebo jer sam ga skužio.

 Da imas vjerne pratitelje koji te prate u stopu gdje ti stavis post oni odmah prate tebe i pucaju ti td.Jer to je tvoj posao bio zadnjih niz godina.Evo sad sam ti i na ovaj stavio td cisto onako usput, jer ti i meni isto to radis.Bez da si se uopce udostojio napraviti repliku na bilo koji post.Meni td ne smetaju lupaj ih koliko kod hoces.Inace evo pratim tebe i jos par forumasa koji isto zasluzuju td ali da na svaki tvoj post pucam na td ne bas ali dogodi se.Da se mene pita na ovom forumu mogao bi udariti td samo uz repliku bilo tko od forumasa.To bi bila najbolja opcija ali tako je kako je. 

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U (gotov) svim igrama je GTX1080 je brza od 5600XT (i sa novim BIOS-om),

osobito u 1440p, zbog vise VRAM-a.

 

 

 

Trenutna je situacija takva, zna se da AMD s vremenom moze izvuci vise sa driverima.

Al dok ih ne dovedu u stabilnost, mozes objesiti macku o rep. Been there done that.

5700XT THIC-III je 400€, 2070S Trio-X je 600€,

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

U (gotov) svim igrama je GTX1080 je brza od 5600XT (i sa novim BIOS-om),

osobito u 1440p, zbog vise VRAM-a.

 

 

 

Trenutna je situacija takva, zna se da AMD s vremenom moze izvuci vise sa driverima.

Al dok ih ne dovedu u stabilnost, mozes objesiti macku o rep. Been there done that.

5700XT THIC-III je 400€, 2070S Trio-X je 600€,

 Nemoj te fejkare slat... Evo ti video od hw unboxed, doduse malo je stariji ali i tu je brza od rtx 2060 sto ju stavlja rang onaj koji sam i rekao - gtx 1080.

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.techpowerup.com/review/xfx-radeon-rx-5600-xt-thicc-iii-ultra/28.html

 

Evo TechPowerUp koji je godinama korektan i tocan.

 

Da, blizu su, ali u igrama koje su meni bitne je 1080 bolja, osobito u 1440p i visim rezolucijama.

https://www.techpowerup.com/review/asus-radeon-rx-5600-xt-strix-oc/25.html

 

Ja se ravnam po W3 - optimizirana igra, radi korektno i na AMD i nVidia karticama.

I po W3 je GTX1080 brza. Ne puno ali je brza. Naravno, AMD ce dohvatiti i prestici s godinama,

kroz drivere, tako to uvjek i rade, ali za 5 godina mi vise nece biti bitno jel ima 13 slicica ili 14 slicica,

jer oboje je neigrivo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...

vidi koliko mozes max love dati za graficku, i kupi si najjacu nvidiju koju mozes, bilo u ducanu bilo preko oglasa sa garancijom, i miran si

 

sa AMD grafikom jedino sto ces "ustedjeti" je par sto kuna, a dobit ces slabiji, topliji, bucniji i bugovitiji proizvod, plati vise i mir u kuci

 

 

 

 

  Naveo sam koliko love mogu dati. A ovo za nvidiju i mir u kuci ne drzi pretjerano vodu jer otkad imam pc imam amd graficke i nikad nisam imao problema, ista stvar je s procesorima. Možda jesu pouzdanije što se tiču drivera ali svakome tko se razumije imalo u pc mislim da nema problema s driverima za graficku i kako izlaze siguran sam da će ih stabilizirati. Što bih dao 2000 + kn za 1660super ako za istu lovu mogu imati rx5600xt koja je grafa u rangu ili iznad rtx 2060 po apsolutno svim testovima? Ovaj komentar uz sve duzno postovanje mi izgleda kao nvidija fan.



 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
Tip je teski nvidia troll. Ma bilo kom drugom forumu bi za takvo pisanje vec odavno dobio ban.

hm, daj mi objasni kako trollam?

 

sve sto sam napisao su empirijski dokazane cinjenice

 

ne govorim o proslosti niti buducnosti, sta je bilo ili sta ce biti.

 

danas kada covjek kupuje graficku situacija je generalno ovakva "across the board"

 

1. fakt = nvidia ima brze graficke kartice u velikoj vecini igara

 

2. fakt = nvidijine graficke kartice se manje griju

 

3. fakt = nvidijine graficke kartice su tise

 

4. fakt = nvidijine graficke kartice imaju puno manje problema sa driverima

 

5. fakt = nvidijine graficke kartice su skuplje

 

 

naravno da ima sitnih razlika od modela do modela, od proizvodaca do proizvodaca

 

ako je to trollanje, slobodno me prijavite adminima, nemam nista protiv 

 

savjetovati nekome da kupi bilo sto, bez obzira da mu se ukaze na trenutno stanje toga proizvoda i moguce alternative je puno vecca glupost

 

na kraju krajeva, sam ce potrositi svoje novce na sto hoce, nase je da mu "savjetujemo" a ne popujemo sta da kupuje 

 

 

Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...
Jakovp kaže...
Tip je teski nvidia troll. Ma bilo kom drugom forumu bi za takvo pisanje vec odavno dobio ban.

hm, daj mi objasni kako trollam?

 

sve sto sam napisao su empirijski dokazane cinjenice

 

ne govorim o proslosti niti buducnosti, sta je bilo ili sta ce biti.

 

danas kada covjek kupuje graficku situacija je generalno ovakva "across the board"

 

1. fakt = nvidia ima brze graficke kartice u velikoj vecini igara

 

2. fakt = nvidijine graficke kartice se manje griju

 

3. fakt = nvidijine graficke kartice su tise

 

4. fakt = nvidijine graficke kartice imaju puno manje problema sa driverima

 

5. fakt = nvidijine graficke kartice su skuplje

 

 

naravno da ima sitnih razlika od modela do modela, od proizvodaca do proizvodaca

 

ako je to trollanje, slobodno me prijavite adminima, nemam nista protiv 

 

savjetovati nekome da kupi bilo sto, bez obzira da mu se ukaze na trenutno stanje toga proizvoda i moguce alternative je puno vecca glupost

 

na kraju krajeva, sam ce potrositi svoje novce na sto hoce, nase je da mu "savjetujemo" a ne popujemo sta da kupuje 

 

 

 Ja nisam rekao da si trol niti pokusavam. Samo kazem da cijeli zivot imam AMD komponente i nikad problema nisam imao. Ali kako nvidia graficke imaju bolje performanse u igrama , ja sada usporedujem GTX 1660super i RX5600Xt, ista cijena , po apsolutno svakoj usporedbi amd graficka jede nvidiu za doručak a cijena je ista, u slučaju ove grafike točno (xfx thicc III ultra) jednaki je noise level kao i MSI Gaming X verzija nvidie koja slovi za najtišu, potrosnja malo veća ali kako rekoh imam amd grafu svakako napajanje nije problem, temperatura je oko 70 stupnjeva u loadu što me zapravo uopće ne brine jer šta me briga jel grafa radi na 65 ili 70 optimalno dok ona radi dobro i tiho?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...
Jakovp kaže...
Tip je teski nvidia troll. Ma bilo kom drugom forumu bi za takvo pisanje vec odavno dobio ban.

hm, daj mi objasni kako trollam?

 

sve sto sam napisao su empirijski dokazane cinjenice

 

ne govorim o proslosti niti buducnosti, sta je bilo ili sta ce biti.

 

danas kada covjek kupuje graficku situacija je generalno ovakva "across the board"

 

1. fakt = nvidia ima brze graficke kartice u velikoj vecini igara

 

2. fakt = nvidijine graficke kartice se manje griju

 

3. fakt = nvidijine graficke kartice su tise

 

4. fakt = nvidijine graficke kartice imaju puno manje problema sa driverima

 

5. fakt = nvidijine graficke kartice su skuplje

 

 

naravno da ima sitnih razlika od modela do modela, od proizvodaca do proizvodaca

 

ako je to trollanje, slobodno me prijavite adminima, nemam nista protiv 

 

savjetovati nekome da kupi bilo sto, bez obzira da mu se ukaze na trenutno stanje toga proizvoda i moguce alternative je puno vecca glupost

 

na kraju krajeva, sam ce potrositi svoje novce na sto hoce, nase je da mu "savjetujemo" a ne popujemo sta da kupuje 

 

 

 Na ovom forumu u zadnje vrijeme možeš savjetovat jedino ako savjetuješ AMD u protivnom ćeš biti okarakteriziran kao trol, fanboy ili pak ovca za šišanje. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 14:33 (nicky.sl).
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
deluxe13 kaže...
3dfx kaže...

vidi koliko mozes max love dati za graficku, i kupi si najjacu nvidiju koju mozes, bilo u ducanu bilo preko oglasa sa garancijom, i miran si

 

sa AMD grafikom jedino sto ces "ustedjeti" je par sto kuna, a dobit ces slabiji, topliji, bucniji i bugovitiji proizvod, plati vise i mir u kuci

 

 

 

 

  Naveo sam koliko love mogu dati. A ovo za nvidiju i mir u kuci ne drzi pretjerano vodu jer otkad imam pc imam amd graficke i nikad nisam imao problema, ista stvar je s procesorima. Možda jesu pouzdanije što se tiču drivera ali svakome tko se razumije imalo u pc mislim da nema problema s driverima za graficku i kako izlaze siguran sam da će ih stabilizirati. Što bih dao 2000 + kn za 1660super ako za istu lovu mogu imati rx5600xt koja je grafa u rangu ili iznad rtx 2060 po apsolutno svim testovima? Ovaj komentar uz sve duzno postovanje mi izgleda kao nvidija fan.



 ovo boldano je tocno, slazem se, go for it

 

nisam ljubitelj robnih marki, vec proizvoda, kada kupujem ne cekam nista, nego kupim najbolje za novce koje imam taj dan 

 

recimo htio sam gainward, ali ih nije bilo pa sam uzeo asus, jer mi se ne ceka nista

 

sretno sa grafom

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...

 

 Na ovom forumu u zadnje vrijeme možeš savjevat jedino ako savjetuješ AMD u protivnom ćeš biti okarakteriziran kao trol, fanboy ili pak ovca za šišanje. 

reci mi koji Intel procesor se moze mirna srca preporuciti unazad par 6-12?

jedino 9900k ima smisla u nekim marginalnim scenarijima, i to nategnuto.

ozbiljno pitam, ne pokusavam trolat ni nista.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...

 ovo boldano je tocno, slazem se, go for it

 

nisam ljubitelj robnih marki, vec proizvoda, kada kupujem ne cekam nista, nego kupim najbolje za novce koje imam taj dan 

 

recimo htio sam gainward, ali ih nije bilo pa sam uzeo asus, jer mi se ne ceka nista

 

sretno sa grafom

 Ma sad samo razmisljam o mindfactoryju jer mi je problem zbog garancije i toga ako nesto ne bude štimalo moram slati nazad opet poštarina bla bla...Ima li tko iskustva s reklamiranjem preko mindfactorya, za svaki slučaj? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice