Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.462
|
čitano: 5.545.807
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bongy kaže...

Pitanje jedno. Dali uzeti 1070ti sa garancijom do 2021 za 2000 kn ili uzeti gigabyte rtx 2060 6gb ima garancije jos 2 godine za cca 2500 kn? 

 

 

Uzmi u obzir da RTX ima daleko vise mogucnosti,naprimjer sa DLSS 2.0 rtx2060 ide u teritorij rtx2080ti bez dlss.

Sad dali su tebi te performanse bitne ne znam.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Osobno bih radije 1070ti za tu cijenu. 500 kn razlike za par posto performansi i jednu godinu garancije se ne isplati. Ja sam svoju 2060 s dvije god garancije prodavao za 2400 kn i nije bas islo, za 2200 kn bi bila otisla.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bongy kaže...

Pitanje jedno. Dali uzeti 1070ti sa garancijom do 2021 za 2000 kn ili uzeti gigabyte rtx 2060 6gb ima garancije jos 2 godine za cca 2500 kn? 

 

 

 

ili novu rx5600xt sa 3 godine garancije za 2.380kn? klik

 

https://www.techspot.com/review/1974-amd-radeon-rx-5600-xt/

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bongy kaže...

Pitanje jedno. Dali uzeti 1070ti sa garancijom do 2021 za 2000 kn ili uzeti gigabyte rtx 2060 6gb ima garancije jos 2 godine za cca 2500 kn? 

 

 

 Iskreno niti jedno, za jeftinije od 1070ti mozes uzet 1660 Super koja je stock nesto slabija no laganim klokanjem dodjes na perf 1070ti i uz to imas punu garanciju od 3 godine. Isto ova cijena 2060tke je prevelika, pa sjecam se kad su tu po forumu isle po 2000kn sa skoro punom garancijom i to je bilo prije negdje godinu dana cca. Ako ti prioritet nije nvidia onda mozes birat i 5600 XT koja za manju cijenu od polovne 2060tke je na razini 2060 super.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 13:03 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ili mozda pricekat jos malo da izadju nove nvidie i radeoni pa vidjet kakva ce bit situacija na trzistu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Ili mozda pricekat jos malo da izadju nove nvidie i radeoni pa vidjet kakva ce bit situacija na trzistu.

 Je samo sta se taj "jos malo" govori vec pol godine...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Ili mozda pricekat jos malo da izadju nove nvidie i radeoni pa vidjet kakva ce bit situacija na trzistu.

 Je samo sta se taj "jos malo" govori vec pol godine...

Deveti/deseti mjesec vjerovatno posto su iz amda izjavili da rdna2 prije na trziste nego nextgen konzole a one ce valjda kraj 11 mjeseca....

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

pa dok to dode, pa dok se cijene unormale - tko živ tko mrtav.

3 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prvo ce doci ionako 3 najjaca modela, polazna cijena ce biti oko 7000kn a sumnjam da netko tko ce kupovati neki od njih bude puno gledao i cekao na pad cijena (kupci te klase ionako nisu zagovornici "value" iliti "best buy" pojma odnosno nije im bitno koliko ce sta platiti i odnos price/performance). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma da meni to treba sad u roku dan-dva. Znaci nista od te 2060 puno para. Ajd vidit cu onda 1660 sta ima u ponudi. Imo sam 1080 pa prodo budala bolje da nisam nista kemijo

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Koliko igara podržava tu opciju?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Riot kaže...

 Koliko igara podržava tu opciju?

DLSS 2.0 je dosao prije ne znam mozda 4 mjeseca i za sad su ga ubacili retroaktivno u Control, Death Stranding,Deliver us to the Moon, Mechwarrior, Wolfenstain Young Blood i Unreal 4 engine.

 

Ogromna je razlika izmedju DLSS 1.0 i 2.0 jer su sa prvim morali "trenirat" svaku igru posebno na Nvidia serverima i to se placalo Nvidiji a sa 2.0 je jedno "treniranje" za sve igre.

Takodjer je sa 2.0 dosao ogroman boost u kvaliteti slike, odigrao sam Control sa raytrace na max i dlss 1.0 i sad ga imam u verziji 2.0 i to je neusporedivo.

Stavim Control u 1440p sve max i svih 5 raytrace stavki na max i imam 60fps,jednostavno genijalno.

ALI za to vam trebaju Tensor jezgre koje ima samo RTX serija grafa. 

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam na kraju gainward geforce gtx 1660 super ghost. 1800 kn stara mjesec dana. Za probu pa kako bude. Dali i gdje mogu naci da ju dignem malo? Gledo sam po youtubu ali nisam naso nigdje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, pitanje za savjet u vezi kupovine kartice.

 

Na njušjalu sam našao oglas od it4you.hr, daju "refurbished" kartice po povoljnim cijenama sa jamstbom od 6 mjeseci.

 

Da li netko ima iskustva sa takvim karticama i sa tom trgovinom?

 

Konkretno Sapphire NITRO+ Radeon RX 580 4GB je 800kn.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa za 800kn se da naci rabljenih 8GB modela sa cak vise garancije 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bongy kaže...

Uzeo sam na kraju gainward geforce gtx 1660 super ghost. 1800 kn stara mjesec dana. Za probu pa kako bude. Dali i gdje mogu naci da ju dignem malo? Gledo sam po youtubu ali nisam naso nigdje.

 Ta ista nova je 1950kn ali ok. Te kartice se lagano dignu, tipa ja svoju 1660ti ghost podignuo do kraja (+140/+1500) i msi afterburner neda dalje, naravno voltaza je stock. Temperature su mi tokom ovih dana cca ~68 stupnjeva ak igram bas optimiziranu igru gdje mi se opterecenje vrti na 99%.

 Znaci, skini si msi afterburneri heaven benchmark. Pokreni heaven benchmark i kad on radi onda isprobavaj klokove, znaci vjerovatno odma mozes krenut od +100 na core i +1000 na memoriji i onda pricekas malo da vidis jel bude kakvih nepravilnosti, sad ovisi o core no meni je maksimala nekakvih 140 (iznad toga nema nikakvog poboljsanja u kloku niti fpsu) no ti slobodno isprobavaj za svoju. Isto tako kad radis taj bench onda si manualno digni ventove (tipa pusti ih nek rade na 80%).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Na Njuškalu? Može neki link do oglasa? Ja bome ne nađem ni jednu od 8gb za 800kn sa garancijom

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tko zna kakva je it4you firma...nebi riskirao..radje daj malo vise kn i kupi rabljenu neku

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarkoK3 kaže...

Pozdrav, pitanje za savjet u vezi kupovine kartice.

 

Na njušjalu sam našao oglas od it4you.hr, daju "refurbished" kartice po povoljnim cijenama sa jamstbom od 6 mjeseci.

 

Da li netko ima iskustva sa takvim karticama i sa tom trgovinom?

 

Konkretno Sapphire NITRO+ Radeon RX 580 4GB je 800kn.

 Moj kolega je uzeo od njih. Bas isto Nitro Rxicu, apsolutno nikakvih problema nije bilo. Kartica ko nova i dobijes od njih 6mjeseci garancije dodatno.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa,

molio bih za pomoć oko izbora grafičke kartice..

Trenutno je u kompu Nvidia NVS 310 koja je slaba za Photoshop/Lightroom i slične nezahtijevne grafičke stvari. 

Komp nije za igrice, najviše za obradu fotografija, Corel i Illustrator, standardno surfanje i sl..

Molio bih preporuku neke malo bolje kartice, barem 4GB rama i da je do cca 800 kn rabljena - RX570 i RX580 su u užem izboru.

Specifikacije kompa su u privitku.
Unaprijed hvala svima na pomoći i savjetima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dmgj kaže...

Pozdrav ekipa,

molio bih za pomoć oko izbora grafičke kartice..

Trenutno je u kompu Nvidia NVS 310 koja je slaba za Photoshop/Lightroom i slične nezahtijevne grafičke stvari. 

Komp nije za igrice, najviše za obradu fotografija, Corel i Illustrator, standardno surfanje i sl..

Molio bih preporuku neke malo bolje kartice, barem 4GB rama i da je do cca 800 kn rabljena - RX570 i RX580 su u užem izboru.

Specifikacije kompa su u privitku.
Unaprijed hvala svima na pomoći i savjetima!

 

ovako nešto se čini kao okej ponuda, probaj jos malo pregovarat oko cijene klik

 

EDIT: tek sad vidim da je 3Gb verzija, puno je to

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 15:08 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dmgj kaže...

Pozdrav ekipa,

molio bih za pomoć oko izbora grafičke kartice..

Trenutno je u kompu Nvidia NVS 310 koja je slaba za Photoshop/Lightroom i slične nezahtijevne grafičke stvari. 

Komp nije za igrice, najviše za obradu fotografija, Corel i Illustrator, standardno surfanje i sl..

Molio bih preporuku neke malo bolje kartice, barem 4GB rama i da je do cca 800 kn rabljena - RX570 i RX580 su u užem izboru.

Specifikacije kompa su u privitku.
Unaprijed hvala svima na pomoći i savjetima!

 Ima na forumu XFX RX 580 za 550kn bez gare (tj. 7 dana njegove garancije) iz mining riga, jedino ce vjerovatno trebat promijenit termalnu pastu jer ce im temperature bit vislje nego sto trebaju bit. E sad, ako zelis bar nesto garancije (tipa pol godine ili godinu) onda se mozda nadje negdje RX 570 za 800kn, jer kolko gledam skoro sve su bez garancije, a i one koje ih imaju su kratke.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imaš na njuškalu 5500xt za 900kn.Stara 4mj.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 15:38 (Alfredo nr.2).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na savjetima.. bilo bi idealno barem pola godine garancije imati, ovo iz riga mi djeluje odlično, ali riskantno je sve nažalost bez garancije..

Jel ima neka nova koja bi zadovoljila minimalne grafičke potrebe, ipak ćemo uzimati dvije u paru za klon računala pa bi vjerojatno i s 2GB bila dovoljna, samo da znam da imamo garanciju jer mi je riskantno onda za dvije rabljene dati 1600+ kn, a može sutra otići nešto..

Hvala još jednom!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa,

imam pitanje oko kupnje grafičke pa bih molio pomoć ili savjet.
Trenutno imam GTX 1060 6GB i htio bih ju zamijeniti jer sam nedavno više manje sve ostalo novo kupio (spremam se za dolazak Cyberpunk 2077 ).

Na njuškalu sam našao par rabljenih grafičkih. Ima jedan RTX 2060 2000kn (bez garancije, ne znam je li se isplati iako je jako primamljivo), novi RTX 2060 2500kn i RTX 5600 XT novi 2100kn.

Naginjem više RTX 2060 jer sam do sada većinom koristio samo Nvidijine kartice.

Imate kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Je li moguce da je Pulse 5600 XT napokon pojeftinila: https://www.nabava.net/search.php?q=5600+xt+pulse Nebi ni vidio da nisi preporucio :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

Je, zato i kaže, pulse rx5600xt za tih 2.200kn nenadjebivo najbolja kupnja u tom rangu od 2k kuna

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DeadPony kaže...

Pozdrav ekipa,

imam pitanje oko kupnje grafičke pa bih molio pomoć ili savjet.
Trenutno imam GTX 1060 6GB i htio bih ju zamijeniti jer sam nedavno više manje sve ostalo novo kupio (spremam se za dolazak Cyberpunk 2077 ).

Na njuškalu sam našao par rabljenih grafičkih. Ima jedan RTX 2060 2000kn (bez garancije, ne znam je li se isplati iako je jako primamljivo), novi RTX 2060 2500kn i RTX 5600 XT novi 2100kn.

Naginjem više RTX 2060 jer sam do sada većinom koristio samo Nvidijine kartice.

Imate kakav savjet?

Cyberpunk podrzava DLSS a to znaci hrpa free performansi na RTX seriji tako da ni nemas nekog izbora sto bi trebao uzet za tu igru. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice