Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.235
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kalmageddon kaže...

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

 Ako zelis neki znacajan skok, ne gledaj ispod rtx 2060/1660 super ili radeon rx5700.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
franjoslav kaže...

Tko god ima dileme, nek zna da nema nikakve dileme. Polovnjača RX 580 je best "bang for the buck" i to "hands down". Naprosto nema ničeg na tržištu što bi bilo toliko jeftino, a toliko dobro.

 

Evo ovdje jedan zanimljiv bench:

RX 580 vs GTX 1060 (28 igara test)

 

 Since I personally don’t own Nvidia GTX 1060 6GB model, nor do I own enough hardware equipment or video games to properly test performance of GTX 1060 and RX 580 cards, for purposes of this study I have chosen a method of meta-analysis

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 12:00 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kalmageddon kaže...

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

 

Ja ga imam u paru sa Vegom56 i papa sve na 1080p 144hz monitoru bez da štucne 

dakle Vega56, rtx2060, rx5600xt, rx5700 i miran si 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 12:38 (ibme74).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kalmageddon kaže...

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

  RX 5700 ili RTX 2060 SUPER, eventualno RTX 2060 ili RX 5600 XT ako su ti prve dvije preskupe. Ispod toga, ništa.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam vec od pocetka pratio cijene RX 5600XT kod nas i vidim da su se stvarno smanjile. Tipa ovaj prvi Challenger je stvarno ok model i kosta 2350kn, stavi se najnoviji bios i eto te na razini RX 5700, a najjeftinija rx 5700 je 2850kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ili se kupi u Alzashopu za 2350kn bolji Pulse model, makar tamo cijene lagano rastu pa treba ugrabit dok se moze, kome odgovara 5600 XT i tko voli ustedjeti koju stoticu..

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kalmageddon kaže...

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

neku od nvidia 2000 serije, zavisi od love s kojom raspolazes

 

AMD graficke preskoci, previse problema u svakome pogledu, nisu vrijedne zivaca, radije plati malo vise za nvidiu i mir u kuci 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...
Kalmageddon kaže...

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

neku od nvidia 2000 serije, zavisi od love s kojom raspolazes

 

AMD graficke preskoci, previse problema u svakome pogledu, nisu vrijedne zivaca, radije plati malo vise za nvidiu i mir u kuci 

 

I obavezno u trgovini album od tonsona da para zvucnike u golfu 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
3dfx kaže...
Kalmageddon kaže...

Koju graficku upariti na Ryzen 5 3600 za 1080p i 1440p gaming?

 

Sada sam na GTX 1060 6gb.

neku od nvidia 2000 serije, zavisi od love s kojom raspolazes

 

AMD graficke preskoci, previse problema u svakome pogledu, nisu vrijedne zivaca, radije plati malo vise za nvidiu i mir u kuci 

 

I obavezno u trgovini album od tonsona da para zvucnike u golfu 

 Aj promjeni foru... ova se izlizala već.

Objektivno je da amd ima nemalih problema sa driverima... ma koliko fanboyevi "spinali" sa kojekakvim "forama".

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 18:07 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miki_the_pirat kaže...

 

I obavezno u trgovini album od tonsona da para zvucnike u golfu 

 Aj promjeni foru... ova se izlizala već.

Objektivno je da amd ima nemalih problema sa driverima... ma koliko fanboyevi "spinali" sa kojekakvim "forama".

 Ima problema malo vise nego nvidia. No ima statistika u amd drupi na fejsu i 80% ljudi nemaju problema, ovi koji imaju su vecinom oni koji ne znaju ni kak im se zove graficka.

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miki_the_pirat kaže...

 Aj promjeni foru... ova se izlizala već.

Objektivno je da amd ima nemalih problema sa driverima... ma koliko fanboyevi "spinali" sa kojekakvim "forama".

A nije objektivan Nvidin crni ekran koji ljudi opisuju i tu na forumu u temi o Nvidia driverima, na Redditu, i na drugim forumima? Pustite fanbojevske pi.darije na stranu i recite best buy opcije s obe strane i gotovo...Ako to ne znate ne pisite gluposti...

 

U ovom slučaju od Amda 5600 XT, a od Nvidie 2600 ili 5700 i 2600s ako se ima malo vise love...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 22:52 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miki_the_pirat kaže...

 

I obavezno u trgovini album od tonsona da para zvucnike u golfu 

 Aj promjeni foru... ova se izlizala već.

Objektivno je da amd ima nemalih problema sa driverima... ma koliko fanboyevi "spinali" sa kojekakvim "forama".

 

Neću ništa mjenjat baš mi se sviđa.

Objektivno je da vi lupetate kao šalufi na propuhu, osobno sam više imao problema sa driverima na nvidii dok sam imao GTX1060 (točnije sa GeForce Expiriance, malo malo kada stisnem alt+f9 da krenem snimati neće i onda moram ili restartat PC ili ići u servise pa restartirati sve vezano za nvidiu) nego što sada imam as vegom56 (ReLive radi kao podmazan), dogodio mi se par puta da dođe ona poruka u desnom ćošku "not responding" i restart AMD control panela kada otvorim Google Chrome ali ni to se više ne događa otkako su stigli novi Adrenalin driveri sa novim sučeljem, od tada je sve tip top.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 20:47 (ibme74).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozz, trenutno je u kanti rx580, i ustvaari nemam nikakvih primjedbi .... osim , poludio sam za VRom, i eto iako stvari rade i sa rxicom, odlučio sam radi Lone echoa, nadolazečeg Alyxa, odriješiti kesu .... e sad što više ćitam to manje znam(( , trenutno se troumim između RTX 2070, RTX 2070 super i naravno RX 5700XT .... prijdlozi i razmišljanja ? gledo sam malo i rabljene 1080, ali baš mi se i nedaje 2500 za tko zna što sam sve radila u životu karticu .... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

pozz, trenutno je u kanti rx580, i ustvaari nemam nikakvih primjedbi .... osim , poludio sam za VRom, i eto iako stvari rade i sa rxicom, odlučio sam radi Lone echoa, nadolazečeg Alyxa, odriješiti kesu .... e sad što više ćitam to manje znam(( , trenutno se troumim između RTX 2070, RTX 2070 super i naravno RX 5700XT .... prijdlozi i razmišljanja ? gledo sam malo i rabljene 1080, ali baš mi se i nedaje 2500 za tko zna što sam sve radila u životu karticu .... 

koju god da uzmes neces pogrijesete, 2070 Super naravno kao najbolji izbog

 

5700XT Sapphire ili Power Color, ostali nisu u tome rangu, po zagrijavanju a samim time i buci

 

svakako nvidia preporuka, zbog manjih problema sa zagrijavanje, bukom i driverima koji su trenutno ziva katastrofa kod AMD-a, i vec 5 verzija nikako da isprave ogromne i ozbiljne probleme koje imaju

 

nvidia ti je upiknes i zaboravis, i uzivas u igranju, umjesto u cackanju po grafickoj, kao sto je trenutno slucaj kod AMD-a

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

pozz, trenutno je u kanti rx580, i ustvaari nemam nikakvih primjedbi .... osim , poludio sam za VRom, i eto iako stvari rade i sa rxicom, odlučio sam radi Lone echoa, nadolazečeg Alyxa, odriješiti kesu .... e sad što više ćitam to manje znam(( , trenutno se troumim između RTX 2070, RTX 2070 super i naravno RX 5700XT .... prijdlozi i razmišljanja ? gledo sam malo i rabljene 1080, ali baš mi se i nedaje 2500 za tko zna što sam sve radila u životu karticu .... 

 Ne gledaj gtx 1080, to se vise ne isplati kad su tu RX 5600 XT za 2350kn koja je na razini gtx 1080. Kolko gledam, RX 5700 XT i 2070 Super su podjednake sto se tice VRa, tak da ti je svejedno koju uzmes. Od modela kod RX 5700 XT mozes gledat PowerColor dual fan, Pulse, Red Dragon, Thicc 3 Ultra, od top modela gledas Nitro+ i Red Devil. Kod RTX 2070 Super si gledaj Phoenix, Windforce OC, Jetstream i sl... Ima i ove najjeftinije varijante kao inno33d super twin i asus dual, twin ne znam kakav je no znam da ova asusica voli dignut temperaturu i opcenito je glasna.

 

Edit: mla_dend - ne slusaj ovog gore o problemima i sl... ako si vec skeptican onda si odes u ryzen grupu na fejsu i vidis da 80% nema problema dok ovih 20% nemaju pojma koju graficku imaju

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 18:02 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

pozz, trenutno je u kanti rx580, i ustvaari nemam nikakvih primjedbi .... osim , poludio sam za VRom, i eto iako stvari rade i sa rxicom, odlučio sam radi Lone echoa, nadolazečeg Alyxa, odriješiti kesu .... e sad što više ćitam to manje znam(( , trenutno se troumim između RTX 2070, RTX 2070 super i naravno RX 5700XT .... prijdlozi i razmišljanja ? gledo sam malo i rabljene 1080, ali baš mi se i nedaje 2500 za tko zna što sam sve radila u životu karticu .... 

 mla_dend

 

Uzmi jednu od ovih što kaže kolega 3dfx staviš u komp i više nemaš brige uživaj:

 

https://www.msi.com/Graphics-Cards#?tag=GeForce%3Csup%3E%26reg%3B%3C%2Fsup%3E-RTX-2070-SUPER%E2%84%A2

 

Ja bi uzeo GeForce RTX 2070 SUPER™ GAMING X

Jebo AMD i njihove drivere. već unazad 20 godina stalno imaju problema sa driverima.

Imao sam Nvidiu  660,960,1060, 1070 i sad 1080 nikad nikakvih problema čitam o ovim AMD 5700 stalno nešto šteka.

Daš toliku lovu i onda ne radi kako treba.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 11:16 (hummer0).
5 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Samo nemojte da vam bude zao Kad za dva tri mj dodjose nove nvidieve kartice po istoj cijeni ali jedno 30 posto jace...

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

This thread is sponsored by

Moj PC  
6 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Što se tiče FPS-a ti je situacija (cca.) 5700+10%=5700XT+10%=RTX 2070s... a što se tiče cijene 3.000+15%=3.500+30%=4.500... pa ti vidi koliko ti koji frame vrijedi. Po meni 5700XT ako imaš mooda/volje/živaca zezati se s eventualnim mušicama. Btw. kakav ti je ostatak konfe?

 

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

hvala svima... kao što sam reko trenutno imam rx 580 nitro i stvarno sam zadovoljan, no taj nitro pomalo kašljuca sa Saints and sinnersima, Asseto corsa radi ali sa smanjenim detaljima .... tako da mi je VR jedini razlog za promjenu, ja bih najrađe 2070 super ali da je soma kuna jeftiniji )))) . U kanti je trenutno i5 4690 i to dvoje gura 34 inchni LG freesinc 2560 x 1080 144hz, za VR imam i Quest spojen preko linka,  znam da će taj i5 sa bilo kojom od navedenih novom ustvari biti usko grlo .... ali i on je podložan promjeni, samo što još ni sam nisam siguran da li da unutra naguram neki i7  ili da ipak mjenjam sve i uzmem nekog raizena .... hbg znao sam da će me HL Alyx doć glave i koštat ko sv. Petra kajgana ali strast ne pita  )))) ... inaće nemam nikakvog problema green ili red , nekako ispada da u zadnjih 10tak godina stalno mjenjam tako je ova 580tka zamjenila odličnu 960 phantomku , koja je pak zamjenila  r7 260 , koji je pak zamjenio 8800 gt .... ćini mi se svaki put idem mali  korak prema gore  , najnovije RTXice podržavaju ako se ne varam podržavaju freesinc ... iako od kad je quest došao u kuću nisam sjeo igrat pred monitor )))) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Da, treba ti definitivno i CPU upgrade da na tom monitoru izvlačiš sve što imaju RX 5700 XT ili RTX 2070S/RTX 2060S. Ako možeš, bolje ti je neki novi Ryzen 3000 8 core i miran si, ili ako ideš  na što manje love i promijene, neki polovni i7 K series koji možeš naći. Ja ne bih dao 1000 kn više za zanemarivo bržu RTX 2070 SUPER jer to jednostavno nema smisla. Uzeo bih ili RX 5700 XT (moj izbor) ili RTX 2060 SUPER. Inače, a i u VR-u ti ide RTX 2060 SUPER pa nešto brža RX 5700 XT i onda opet nešto brža RTX 2070 SUPER. Prve dvije su dosta slične cijenom a RX 5700 XT jeste nešto jača, a treća je bitno skuplja ali ne bitno jača, pa ti sad vidi. Što se tiče AMD drivera, imaju mušica sada, ali to će se riješiti sigurno. AMD-u je to u interesu riješiti sigurno više nego tebi i meni.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

This thread is sponsored by

 ibme74

 

Ništa osobno , ali pročitaj zadnje dvije strane ovdje na našem forumu stalno neko sranje sa driverima to nema veze jel neko voli NVidiu ili ADM.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=75

 

Ja sa svojih 48g. se ne sjećam da je neko ikada hvalio ADM drivere stalno neke pizdarije.

Slažem se da su NVidia kartice preskupe, ali braco drže cijene jer JEL su ADM papci nesposobni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 18:45 (hummer0).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hummer0 kaže...
ibme74 kaže...

This thread is sponsored by

 ibme74

 

Ništa osobno , ali pročitaj zadnje dvije strane ovdje na našem forumu stalno neko sranje sa driverima to nema veze jel neko voli NVidiu ili ADM.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=75

 

Ja sa svojih 48g. se ne sjećam da je neko ikada hvalio ADM drivere stalno neke pizdarije.

Slažem se da su NVidia kartice preskupe, ali braco drže cijene jel su ADM papci nesposobni.

Slažem se... mislim, rješit će se to kad-tad. Al do tad ipak nisu baš za svakoga.

I još jedna stvar jel≠jer... sa 48 god... rly? Sry, morao sam.

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja generalno nemam problema sa svojom Navi karticom osim crnog ekrana koji se pojavi otprilike jednom mjesecno. Bas prije par dana me zena zove da pita jel ja iz firme nesto radim sa kompom jer je glavni ekran pocrnio. Ja se spojio nakon toga sa RDP-om, odmah odspojio se i sve OK.

Ali ne mogu se oteti dojmu da je to s njima tako vec jako dugo. Zadnja AMD kartica prije ove je bila 7850-ka. Sjecam se drame sa battlefield-om u to vrijeme. Ajme meni, kad izadju novi driveri koje je to testiranje bilo. Pa onda deinstaliraj, vracaj stare drivere. U medjuvremenu sam imao par nvidija i bas nikakav problem.

Nije mi zao sto sam uzeo Navi, zadovoljan sam. Ali da imaju problema - imaju itekako. Ulazu previse u sminku, dodavaju milijun novih ficera a core funkcionalnost je sjebana. Totalno mi je nejasan taj pristup.

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozz
Slazem si novu konfu pa sam u dilemi izmedju Nvidie 1660(ti?) i 2060. Procesor bi bio Ryzen 7 3700x, ali ostavio bi sadasnji 24" monitor Dell (1920x1200@60MHz). Ima li smisla da uzimam skuplji 2060 ?
Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toTheCore kaže...
Pozz
Slazem si novu konfu pa sam u dilemi izmedju Nvidie 1660(ti?) i 2060. Procesor bi bio Ryzen 7 3700x, ali ostavio bi sadasnji 24" monitor Dell (1920x1200@60MHz). Ima li smisla da uzimam skuplji 2060 ?

 Nema smisla, jedino ak u buducnosti planiras ic na vecu rezoluciju ili 144hz. Uzmi si 1660 super i ta ce ti drzat u sve i jednoj igri 60 fpsa na kojim god postavkama (osim RDR2 ), opet ako zelis od pocetka nesto jace onda si uzmes RX 5600 XT za 2350kn, znaci jeftinija je cca 300-350kn od 2060 a u vecini igara jaca.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miki_the_pirat kaže...
hummer0 kaže...
ibme74 kaže...
,

I još jedna stvar jel≠jer... sa 48 god... rly? Sry, morao sam.

 Ne kužim (ako sam dobro shvatio) zašto bi mogli igrati samo ljudi do nekih određenih godina.

Poznajem gospodina koji igra na PS4 sa svojih 72 godine. Da, dobro piše.

Tako da se i ja sa svojih nepunih 49 nimalo ne sramim priznati da igram igre na PC-u ili na obje konzole koje imam.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
millo kaže...
miki_the_pirat kaže...
hummer0 kaže...
ibme74 kaže...
,

I još jedna stvar jel≠jer... sa 48 god... rly? Sry, morao sam.

 Ne kužim (ako sam dobro shvatio) zašto bi mogli igrati samo ljudi do nekih određenih godina.

Poznajem gospodina koji igra na PS4 sa svojih 72 godine. Da, dobro piše.

Tako da se i ja sa svojih nepunih 49 nimalo ne sramim priznati da igram igre na PC-u ili na obje konzole koje imam.

Mislim da je stvar u razlici jer i jel ne u godinama.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
millo kaže...
miki_the_pirat kaže...
hummer0 kaže...
ibme74 kaže...
,

I još jedna stvar jel≠jer... sa 48 god... rly? Sry, morao sam.

 Ne kužim (ako sam dobro shvatio) zašto bi mogli igrati samo ljudi do nekih određenih godina.

Poznajem gospodina koji igra na PS4 sa svojih 72 godine. Da, dobro piše.

Tako da se i ja sa svojih nepunih 49 nimalo ne sramim priznati da igram igre na PC-u ili na obje konzole koje imam.

 

HEHE  ja sam na grbači skupio 54 i bogme se nikad i nikome ne sramim reći da sam gamer .... a trebate me vidjeti kakoav sam tek propagator VRa postao ...... ekipa naokolo misli da sam lud .... proud  to be looood ))))

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice