Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.561
|
čitano: 5.571.523
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
blue_one kaže...

Ako može pomoć do znalaca (ja nisam baš s materijom na TI da se tako izrazim)
imam sljedeću konfiguraciju:

MBO: Gigabyte GA-H81M-S2V (https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H81M-S2V-rev-10#sp)
CPU: Intel CPU Desktop Core i3-4170 (https://ark.intel.com/products/77490/Intel-Core-i3-4170-Processor-3M-Cache-3_70-GHz)
RAM: KINGSTON ValueRAM DDR3, 8GB,1600MHz
Napajanje: Xilence napajanje 500 W (http://www.bug.hr/cijene/xilence-napajanje-500-w-120mm-vent-pasivni-pfc/1788179.aspx)

Da li će mi grafička ASUS Radeon R7 360 R7360-OC (https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/R7360OC2GD5/specifications/)
raditi na mojem kompu? Tj. koliko će potencijala grafičke ostati naiskorišteno?
Da li da investiram u novu MBO? Neku koja ima PCIe 3.0x16? Koju, da li netko ima neki prijedlog?

Kada sam kupovao komp rekli su mi da je ova MBO kompaktibilna s grafičkim karticama PCIe 3.0, sada kada pitam google nisam baš siguran :( Ne znam :(

Ako sam propustio još nešto napisati što bi pomoglo, recite pa ću dopisati.

Hvala

p.s.

Nisam uspio napisati post s URL-ovima pa sam ovako u zagradu stavio. Nadam se da je to o.k.

 Ma radit ce bez problema al ipak bi ti preporucija polovnu r9 270 ili nesto noviju rx 460 ako misliš igrat igre.

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uf....

 

a ja sam već mislio da ći morati i MBO mjenjati jer je ova 3.0 PCIe, a meni ne piše tako na MBO. Jupi da je sve super!

Ma ovu ću karticu dobiti tako da neću kupovati ono što ste nudili (nadam se)

 

Kažete nije neka sreća za  igre? Hm... a ja sam baš bio sretan što ću je dobiti .... :(

 

Ako ne budu baš radile igrice sinu, onda ću morati kupiti neku grafulju, što je bolje nešto novo za do 1000 kuna ili polovno pa starije i jače (ovo što predlaže Wayto XD: r9 270 ili nesto noviju rx 460)?

 

hvala na strpljnju i pomoći

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako ces ju dobit nemoj kupovati drugu bolje ako mozes naci neki i5 procesor da pase na tu plocu
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mog prijatelja zanima koja je bolja izmedu ove dvije ima neki stariji dualac x2 6000+,3gb rama pa ga zanima neka grafa izmedu ove dvije?

 

1.http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-ati-radeon-hd-5670-gddr-5-memorijom-prodajem-osijek-oglas-23677376  ima 512mb

 

ili 

 

2.http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-radeon-hd-6570-1gb-ddr3-pci-express-2.1-x16-hdcp-ready-video-oglas-23754077

 

Hvala bit ce vam zahvalan na pomoci  

 

Treba mu za Just couse 1 i 2 igru hehe low-medium postavke

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 1:16 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

5670 gddr5 je bolja grafa  

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...

5670 gddr5 je bolja grafa  

 E da te pitam ima li kake razlike izmedu 1gb i 512mb u igranju igre?

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako biras izmedu te dvije bolja je 5670 gddr5 pa makar ima 512mb. Na tim grafama nema neke razlike. Ionako su to stare graficke ali za starije igre sasvim ok 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ima kakvo solidno 450-550W napajanje možda bolje da potraži ipak najmanje 7770/7790/250x/260x ili čak 7850 1gb do tih 30-40tak eura cijene.

 

Za maxanje JC2 bi mu bile puno ugodnije i igriv fps. Sve su dosta jače od 5670.

 

Vidi kakvu karticu sam ja prodao za sličan iznos.. Bila bi mu idealna, šteta.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 9:56 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma badava mu ta grafa kad je procesor blago receno banana cak i da ga oc na 4ghz mozda ce onda iskoristiti tu 5670gddr5

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Ako ima kakvo solidno 450-550W napajanje možda bolje da potraži ipak najmanje 7770/7790/250x/260x ili čak 7850 1gb do tih 30-40tak eura cijene.

 

Za maxanje JC2 bi mu bile puno ugodnije i igriv fps. Sve su dosta jače od 5670.

 

Vidi kakvu karticu sam ja prodao za sličan iznos.. Bila bi mu idealna, šteta.

 Ima Fortron Hexa 400wat moje bivse napajanje  ja mu prodo a ja sebi uzeo Antec

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dragec0 kaže...

 

Sinoć kad sam ti odgovorio na temu "koji proc da kupim" koju si bezrazložno otvorio, nije mi dao vrag mira i otvorim ti profil i krenem čitat poruke od 5. mjeseca, znači to nisu istine, od tad do danas si pitao na desetke puta za svaku komponentu zasebno, koju grafičku, koji monitor, koji proc, brdo pitanja u svezi kupovine, a i dalje imaš ono što si imao tad sem tog antec napajanja, a propitkivanja ko fol za "prijatelja" koji se ne razumije da i ne govorimo.

Ispituješ 300 puta iste stvari, ako nemaš pare za kupit onda nemoj ni dosađivat, jer nema nikakvog smisla, samo spamaš forum i onima koji su uvijek za pomoć oduzimaš dragocjeno vrijeme da kopaju po netu informacije za tebe a ti samo trolaš.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...
dragec0 kaže...

 

Sinoć kad sam ti odgovorio na temu "koji proc da kupim" koju si bezrazložno otvorio, nije mi dao vrag mira i otvorim ti profil i krenem čitat poruke od 5. mjeseca, znači to nisu istine, od tad do danas si pitao na desetke puta za svaku komponentu zasebno, koju grafičku, koji monitor, koji proc, brdo pitanja u svezi kupovine, a i dalje imaš ono što si imao tad sem tog antec napajanja, a propitkivanja ko fol za "prijatelja" koji se ne razumije da i ne govorimo.

Ispituješ 300 puta iste stvari, ako nemaš pare za kupit onda nemoj ni dosađivat, jer nema nikakvog smisla, samo spamaš forum i onima koji su uvijek za pomoć oduzimaš dragocjeno vrijeme da kopaju po netu informacije za tebe a ti samo trolaš.

 

 Malo si se zajeb- haha ja kao prvo prije 2-3 mj presao sam na dualac bio sam na Intel pentiumu 4 jbg nemam ja pametan gamerski mozak da znam o racunalima koja komponenta je dobra a koja losa iskreno meni to sve isto pa moram pitat vas jer nemam pojm o tome jbg

 

To sto ispitujem stalno isto taman kad nadem i pitam vas za neku stvar odem na njuskalo nakon 1-2 dana te stvari vise nema jbg nisam ja kriv sto se brzo proda :(

 

Stvar novca-tu si kriv evo ti slika imam vise od 1300kn ustedevine i jos skupljam radim na sve strane na crno da skupim jedno 3000kn pa da kupim gotovo novije racunalo uz to da cu ak bude falilo prodat ovo

 

Ja nisam neki Gamerski igrac da mi treba komp od 20000kn te da imam podocnjake od opsjednutog igranja uzet neki od 2000-3000kn i amen drz sliku kao dokaz

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 19:20 (dragec0).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Odlucio sam da vise necu nikog pitat savijet uzet cu sta hocu makar komp crko od opterecenja i necu vise ako ti mislis "Spamat i trolat" niti ikog pitat savijet rade cu nac nekoga iz Osijeka ko se kuzi i molit ga da mi pomogne tako da nebrini 

 

Ako treba i ako ti smetam zamolit cu XXX-Mana moderatora da mi obrise profil i zbogom forume

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 19:35 (honor8).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovako kupi si neki grafu za max 300kn recimo HD6850 ne vise toliko da mozes igrat recimo cs go i nesto starije naslove i onda skupljaj pare da mozes uzeti novo iz trgovine Ryzen 3 1200, neku AM4 b350 jeftiniju plocu i 8gb ddr4 rama. I to zamjeni i imat ces moderno racunalo nakon toga uzmi neki Full hd monitor 23". I nakon toga opet neku bolju grafu eto ti nekakav upgrade path.

 

Ako si nestrpljiv uzmi sve sad na kreditnu😂

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 20:10 (CroVandal).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dragec0 kaže...

Stvar novca-tu si kriv evo ti slika imam vise od 1300kn ustedevine i jos skupljam radim na sve strane na crno da skupim jedno 3000kn pa da kupim gotovo novije racunalo uz to da cu ak bude falilo prodat ovo

 

Ja nisam neki Gamerski igrac da mi treba komp od 20000kn te da imam podocnjake od opsjednutog igranja uzet neki od 2000-3000kn i amen drz sliku kao dokaz

   

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.mall.hr/graficke-kartice/asus-graficka-kartica-radeon-rx-580-oc-dual-4gb-gddr5-pci-e-30-dual-rx580-o4g
Dečki jel ovo dobra ponuda ?
Inače imam HD6950 1gb i nemogu vrtiti neke novije pograme kako spada zbog zastarjelih drivera. Najčešće igram LoL, ali volim ko padobranac odigrati npr kada izadje novi GTA. Znam da je sada tržište grafičkih u banani. Planiram uzeti grafu koju bi imao barem 3-4 godine. Sta mi preporucate ? Npr uzeo bih i gtx1060, ali 6gb mi je malo preskupo, a 3gb mi je glupo uzimati 

edit: pogledajte mi konfiguraciju pod moj pc i recite jel bi ja mogao uopce nesta tako pogoniti 

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 19:50 (sveupitni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sve 5, kupuj 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vidim sad, da ona nije dobavljiva :/
Sta kazete na ovo?

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-nvidia-gainward-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5/118213?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ILI sta mislite dali se isplati uzeti gtx 1050 ou 1060 ?

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi GTX1060 3GB, ima ih za 1.700-1.800kn i vozi.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
sveupitni kaže...

 Ok ti je ovo ponuda s obzirom na stanje cijena na tržištu...

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok,

Trenutno imam komp sl specifikacija: intel i5-3340 3.1ghz, grafička nvidia 650ti 1gb od Gigabyta i matičnu od Asusrock b75 pro3m.

Zanima koju bi grafičku mogao stavit da bi mi pokenulo(i normalno igralo) igru PUBG recimo, a da mi je kompatibilno sa svim ostalim?

 

Ako je moguće, htio bi da mi preporučite tip grafičke, proizvođača i VRAM- (Može odmah i trgovina gdje to mogu kupit i ugraditi)

Već neko vrijeme pikiram na nvidiu 960, ali nisam skroz siguran koju izvedbu hoće li mi biti skroz kompatibilna.

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Miro36 kaže...

Bok,

Trenutno imam komp sl specifikacija: intel i5-3340 3.1ghz, grafička nvidia 650ti 1gb od Gigabyta i matičnu od Asusrock b75 pro3m.

Zanima koju bi grafičku mogao stavit da bi mi pokenulo(i normalno igralo) igru PUBG recimo, a da mi je kompatibilno sa svim ostalim?

 

Ako je moguće, htio bi da mi preporučite tip grafičke, proizvođača i VRAM- (Može odmah i trgovina gdje to mogu kupit i ugraditi)

Već neko vrijeme pikiram na nvidiu 960, ali nisam skroz siguran koju izvedbu hoće li mi biti skroz kompatibilna.

 

Hvala 

 polovna r9 380 ili nova gtx 1050ti (malko slabija od r9 380) koja je nova oko 1300kn ili gtx 1060 3gb za oko 1700kn

Battleog - 191silvinjo
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bas je jako zabavno kad ti dode HD 5670 512mb-128bit  a ono saznas da mi je crko/neispravan PCI-E graficki ulaz 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

dali se isplati uzeti msi gtx 1060 3gb dual za 1700kn 2god garancije, i kakve bi bile razlike u performansi naspram r9 280x saphire-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HolyPotato kaže...

dali se isplati uzeti msi gtx 1060 3gb dual za 1700kn 2god garancije, i kakve bi bile razlike u performansi naspram r9 280x saphire-a

 

http://www.gpuzoo.com/Compare/ASUS_DUAL-GTX1060-O3G__vs__ASUS_MATRIX-R9280X-3GD5/

Performanse bi ti bile iste (gflops), jedino sto bi mogao vrtiti visu rezu (1080p) (pixel fillrate) bez gubitka performansi...ako se trenutno igras na 1680x1050 ili nizoj rezi, dovoljna ti je 280x...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 9:07 (Gorstak79).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HolyPotato kaže...

dali se isplati uzeti msi gtx 1060 3gb dual za 1700kn 2god garancije, i kakve bi bile razlike u performansi naspram r9 280x saphire-a

 cca 40 do max 50% ti je 1060 3gb jaca od 280x ovisno od naslova, no cpu ti je preslab i za 280x,lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 8:58 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HolyPotato kaže...

dali se isplati uzeti msi gtx 1060 3gb dual za 1700kn 2god garancije, i kakve bi bile razlike u performansi naspram r9 280x saphire-a

 R9 280x je kao gtx 1050ti tu su negdje znaci toliki bi bio skok i vec je znacajan al moja preporuka je da ustedis jos malo i uzmes 6gb verziju jaca je i dulje ce ti bit aktualna zbog vise video memorije. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

cega ste se vas dvojica nagutali? 280x je jaca cak i od gtx 960?! koja isusova 1050tilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

cega ste se vas dvojica nagutali? 280x je jaca cak i od gtx 960?! koja isusova 1050tilp

 Koliko sam vidio bencheve na netu negdje je gtx 1050ti brza negdje 280x. I Gtx1050ti je jaca od gtx 960.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 9:15 (CroVandal).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice