Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

obzirom na moju konfu, da li ima smisla kupovati neku noviju grafu a time dobiti na performansama ili je ovo ajmo reci top koji mogu dobiti obrzirom na procesor i ostale komponente...?

 

thnks 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sa tim proc.  Nema bas neke srece jedino da moddas maticnu i uzmes neki xeon proc. (ima tema na forumu kako) pa onda jacu grafu. Najbolje bi bilo komplet novu platformu al to bi te kostalo cca. 3000kn

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 13:45 (CroVandal).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Toga sam se i bojao :) 

skoro desetljece je sluzio i vrijeme je za mirovinu... citaj starcima :) 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

Sa tim proc.  Nema bas neke srece jedino da moddas maticnu i uzmes neki xeon proc. (ima tema na forumu kako) pa onda jacu grafu. Najbolje bi bilo komplet novu platformu al to bi te kostalo cca. 3000kn

 

da li mislis da je potrebno povecati takt ili broj jezgara? 

recimo da trenutni Intel® Core™2 Duo Processor E6750 (4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB) zamjenim sa Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB) ili cak sa ovim Intel® Xeon® Processor L5410 (12M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB)

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

 imaš na ovoj temi nedavno razgovora o takvom upgrejdu, pa bi to za sitnu lovu bilo ok (sitnu, ovaj na temi je preplatio proc) - link

uz to neku polovnu grafu poput gtx 750 ili noviju gtx 1050/rx 560 sa 2gb vrama i možda takav upgrejd ima smisla za relativno malo novčića

 

s druge strane kod tako starih komponenti upitna je isplativost nadogradnje, jer ti može matična cvrcnut par dana kasnije i onda si bezveze bacio lovu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...
CroVandal kaže...

Sa tim proc.  Nema bas neke srece jedino da moddas maticnu i uzmes neki xeon proc. (ima tema na forumu kako) pa onda jacu grafu. Najbolje bi bilo komplet novu platformu al to bi te kostalo cca. 3000kn

 

da li mislis da je potrebno povecati takt ili broj jezgara? 

recimo da trenutni Intel® Core™2 Duo Processor E6750 (4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB) zamjenim sa Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB) ili cak sa ovim Intel® Xeon® Processor L5410 (12M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB)

 Uzmes q 9550 i rx 460. I neki cooler. 

7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zdravo ljudi trebam pomoć. Pošto sam se konačno upgrejdal malo kaj se tiče konfe (cpu+mbo+ram) sad je vrijeme za grafičku. Zanima me kaj bi bilo najisplativije uzeti...Rabljenu Gtx 960-970, Gtx 1050ti ili Gtx 1060 3gb? Budžet mi je nekih 1500-1700kn max. Hvala 

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rabljeno GTX970 novo GTX1060

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sto mu nije bolje ostat na gtx660 ako igra na 1440x 900, ako je pod moj PC tocan info?

Osobno bi u takvoj situaciji gledao novi monitor od 24" FullHD.

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Sto mu nije bolje ostat na gtx660 ako igra na 1440x 900, ako je pod moj PC tocan info?

Osobno bi u takvoj situaciji gledao novi monitor od 24" FullHD.

 Monitor također planiram mijenjat. Njega ostavljam za kraj...jedino ako bi uzel Gtx 970 moram mijenjat i napajanje jer imam samo jedan 6 pinski konektor. Osim ako ima kakva brika (molex to 6pin) pa bi to nekak skemijal ako bi radilo normalno.

Kaj veliš? o.O
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Prika, mozda bi radje uzeo sto bolji monitor odma jer su njima cijene konstantne. Dotle skupljas za sto jacu grafu i cekas da pukne mining i tada poentiras.

Naravno da mozes molex to 6pci, ali nije mi to bas simpaticno rjesenje.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nebi bilo loše promjeniti ni to kinesko napajanje

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako sam se zeznuo. Vidio sam negdje na netu da je memory bandwitch od r7 250 OC 73gb/s. Sad sam tuzan.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kolacic kaže...

Kako sam se zeznuo. Vidio sam negdje na netu da je memory bandwitch od r7 250 OC 73gb/s. Sad sam tuzan.

 

to ti je bitno samo za ucitavanje tekstura u vram...jednom kad ti se mapa ucita, nemas frke...jedino ove open world igre mogu kasljucat...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 22:46 (Gorstak79).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

trenutno imam gtx460 koja i dalje gura SVE igre, naravno s smanjenim detaljima, ali gura ih u solidnom frameratru, na fullhd rezi... Naravno tu je i proc koji je slab, x3, bez otkljucane jezgre i 8gb ddr3.

 

posto samo to jako davno uzeo (2011) , vrijeme je za upgrade

 

ostavit cu jedino plocu na koju cu staviti neki FX proc, ili je po vama bolje uzeti nesto novo? tj kakvi su ovu novi amdovi procovi u cjenovnom rangu s FX? i da li je ddr4 brzi od ddr3? ja iskreno jako dugo vise ne pratim hardver, nisam ni znao da je izasao ddr4 do neki dan, jbg.. niti zhnam sta ima novo od grafa niti procova

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mogao si napisati koje točno komponente imaš? Na kojoj rezoluciji za grad? Jer ovako napamet ti se ništa ne može preporučiti, ako imaš neku slabu ploču onda nema smisla ići na fx zato jer ima jako slab ipc i treba ga dosta oc. Koliko misliš izdvojiti za nadogradnju?

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 23:43 (Patrick_cro).
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

fx 8300 + ako nemas dobar cooler, arctic freezer i33 + gtx 1060 3GB

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...

Mogao si napisati koje točno komponente imaš? Na kojoj rezoluciji za grad? Jer ovako napamet ti se ništa ne može preporučiti, ako imaš neku slabu ploču onda nema smisla ići na fx zato jer ima jako slab ipc i treba ga dosta oc. Koliko misliš izdvojiti za nadogradnju?

 

 

A vidi, volio bih sto manje para dati, igram na fullhd, tv 105 cm, kazem ti sve igre igram i s ovom kantom samo sto je vec zaista slaba, proc najvise koci.... 

 

volio bih nadogradit za sljedece 2-3 godine,da bude OK.. 

 

ploca je 

 

http://www.asrock.com/mb/AMD/880GMHU3S3/

 

8gb dd3 , to bi nadogradio na 16, 

imam 2x 500gb harda

napajanje je xfx 450, sto je dosta kvalitetno..

jedino sto je kuciste neko midi pa ima malo mjesta, kablovi od napajanja jedva stanu :D.

x3 450 proc, to sam stavio na prodaju, i grafu gtx 460 isto stavio na prodaju, za to dvoje bih dobio nekih 500 kn , i jos bih dodao recimo 1000 kn za proc i gpu, dakle oko 1500 kn sve, moze i nesto malo vise, a moze i manje (jos bolje).. 

 

jer kazem,nisam neki gamer, sve sto igram je pes 2018.. i ponekad ako izadje nest zanimljivo, skinem i odigram malo, ali nista me ne privlaci posebno, samo ipak je ovo vec slabo, i zelim nest jace

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 23:53 (exer1234).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ploča je dosta loša i po meni nema smisla nadogradnja , samo 4+1 fazna regulacija i loš vrm. Ja bih na tvom mjestu ostavio grafu i kupio samo g4560 + ploča + 8gb ddr4 sa tim će dobiti puno bolje performanse nego da nadograđuje s na fx 8xxx zbog lošeg ipc. Najbolje bi bilo proći na asrock b350 pro4+ ryzen 1200+ 8gb ddr4 rama s tim bi imao sigurnu nadogradnju u budućnosti jer Intel za svaku novu generaciju izbaci novi socket
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Ploča je dosta loša i po meni nema smisla nadogradnja , samo 4+1 fazna regulacija i loš vrm. Ja bih na tvom mjestu ostavio grafu i kupio samo g4560 + ploča + 8gb ddr4 sa tim će dobiti puno bolje performanse nego da nadograđuje s na fx 8xxx zbog lošeg ipc. Najbolje bi bilo proći na asrock b350 pro4+ ryzen 1200+ 8gb ddr4 rama s tim bi imao sigurnu nadogradnju u budućnosti jer Intel za svaku novu generaciju izbaci novi socket

 sta zelis reci, da bih dobio bolje performanse s 2jezgrenim procom , s istom ovom grafom? 

pa gdje je tu logika? po meni je gtx460 taman za x3 proc.. jaci proc je sigurno nebi iskoristio nista vise.

 

ovaj  ryzen 1200 me privlaci, ali to su 4 jezgre, mislis da bi bio neki upgrade? jel jaci od nekog phenoma x4?

 

znaci najbolje prodati onda u kompletu ,ploca proc i ram.. 

 

koliko da trazim za to troje? jedno 800 kn?

 

ploca, x3 450 i 8gb ddr3

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 0:10 (exer1234).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da dobio bi više performanse sa g4560 jer ima daleko jači ipc. Fx ipc je katastrofalan i na razini prvih 775 procesora čak i losiji, a na toj ploči i da uzmeš fx ne možeš oc jer je ploča preslaba.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ali to onda nije upgrade za buducnost, nego samo malo poboljesanje ovog sada.. zelim nesto za buducnost, dakle OK plocu, s nekim procom koji moze tjerati sve danasnje igre 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Onda ideš na ovo drugo šta sam napisao ali morate ćeš odvojiti više love za to.
Ryzen 1200+ asrock b350 pro4 + 8gb ddr4 crucial balistic sport 2400 cca 2000kn.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

i to bez grafe.. plus vjerojatno i napajanje i kuciste

 

da mi je prodati sve ovo moje, onda bi mogao sve to uzeti, ovako ce mi samo stojati bezveze

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 0:19 (exer1234).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A gle ne možeš ispod toga a da imaš još upgrade path ako će ti nekada trebati jači cpu. Najjeftinije ti je g4560 kombinacija ali u igrama koje mogu iskoristiti više jezgri i u mp je loš izbor. phenom i fx su prastari procesori i jako slabi u današnje doba, pogotovo za igre zbog niskog ipc.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A kad bih uzeo  ryzen 1200 , plocu i proc, a ostavio gtx 460 za prvu nuzdu, da li bih dobio kakav porast performansi ? osim ovako u normalnom radu, a u igrama?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobio bi osjetan boost jer taj procesor nema šanse da je iskoristio rx460 kako spada
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

druze,, GTX 460, stara graficka.... :D a ne rx460

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobit ćeš boost i sa njom sigurno pogotovo jer igraš sa smanjenim detaljima.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice