RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 183.116
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RX 500 serija

580 u cf i za 5keka imas 4k gaming  ali treba jos dole ic cijena...

 

bdw

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 20:59 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Kod nas u nemciji je RX 580 20-23€ skuplja od RX 480, sto je cak i OK.

16 godina
offline
RX 500 serija

nije losa 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RX 500 serija

jel naletio ko na kakav review RX 5xx na Ryzenima?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Imaš Linusov Review GTX 580 i GTX 570 serije i napravio je paralelno review sa i7 7700K te R7 1800X. Mislim da je zakljuač kbio očekivan što se toga tiče a to je da imaju iste performanse. Pogledaj.

13 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

pa koliko vidim RX 580 nije jača od GTX 1060 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

Što se tiče RX 580 serije imam podjeljeno mišljenje. Povećali su samo takt i dosta potrošnju ali generalno je to i dalje dobra grafa i al pari sa GTX 1060 6GB mada bi ja rekao da je bolji deal. Samo, to bi bio pun pogodak da je ovaj sada refresh išao s rušenjem cijena. Pa tko bi kupio i jednu GTX 1060 6GB za 2200 kn pored jedne GTX 580 8GB za 1900 kn ili 2000 kn ?? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
ZeNGe_CRO-mt kaže...

pa koliko vidim RX 580 nije jača od GTX 1060 ?

 Ako si fanboy 1060 je jaca i od 2* 580. Nema konkurencije.

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
=xfact= kaže...
ZeNGe_CRO-mt kaže...

pa koliko vidim RX 580 nije jača od GTX 1060 ?

 Ako si fanboy 1060 je jaca i od 2* 580. Nema konkurencije.

 nisam fanboy niti me to zanima ,mene zanima dobiveno/uloženo, i po ovom gore videu vidim po benchmarku da su podjednake čak je u nekim situacijama 1060 malkice bolja.

ja sam očekivao da će biti bolja zato pitam...

14 godina
offline
RX 500 serija

U suštini su iste po performansama. GTX1060 vuče 80-100W manje, pa ko voli...

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
RX 500 serija

crveno-crne 580 i 570 gaming više nisu za preporuku, msi je usr'o motku maksimalno i umjesto najtiših i najhladnijih radeonki, dobili smo najglasnije

 

i očito nije slučaj jedne grafe s greškom kako su mislili na guru3d

 

The graphics card in a fully stressed status (in-game) sticks at roughly 42 dBA. This is a moderate noise level, you will be able to hear the GPU if you are gaming. We might had had an off sample and are currently discussing with MSI as to what might be the cause of this somewhat high reading. To be updated.

 

http://hothardware.com/reviews/amd-radeon-rx-580-and-rx-570-mainstream-gpu-reviews?page=7

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_580_gaming_x_review,8.html

https://www.computerbase.de/2017-04/radeon-rx-580-570-test/3/

 

u svakom slučaju više ne zaslužuju preporuku, barem zasad

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
Pa kak je to moguce ak su im fanovi isti kao kod 4** serije? Il su nekaj promijenili?
12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

veca potrosnja a hladnjak ostao isti mozda?

 

evo dobar review 580

 

 

 

 

580 pocela puhat za vrat 1070 ki u bf 1 lol...

 

 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 12:46 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

TechPowerUp Recenzija Sapphire-ove RX580 Nitro+ OC 8GB

 

Po meni, žali Bože. Ogroman rast potrošnje od 30% (za igranja sama kartica vuče prosječno 234W!) za marginalnu prednost (od 5 do 10%) u performansama nad referentnom 1060-icom od 6GB i referentnom RX 480. A uskoro dolazi refreširana 1060-ica sa ubrzanim VRAM na 9Gbps.

Klasičan Intelov potez: napravi tvornički overclock i nalijepi novu naljepnicu. Samo Intel i Nvidia barem zadržavaju kolko-tolko potrošnju na razini prošle generacije koju rebrandiraju, ali AMD očito nije u stanju dosegnuti makar tu razinu energetske učinkovitosti.

Pa moja 480 GTR Black je tu negdje sa sa ovom 580-icom, i po buci i po potrošnji struje i po performansama. A ovoj u Americi cijena $280 - znači kod nas ni lipe ispod 2500 neće bit.

 

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 12:55 (DhulKarnain).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
=xfact= kaže...

veca potrosnja a hladnjak ostao isti mozda?

 

evo dobar review 580

 

 

 

 

580 pocela puhat za vrat 1070 ki u bf 1 lol...

 

 

ovo je presumnjivo, znači do ovog bencha je ista kao 1060 ,a sada se odjednom mjeri sa 1070. ko je ovdje lud?

 

dok ne izađu neki vjerodostojni benchmarki ovo uzimam sa velikom rezervom.

16 godina
offline
Re: RX 500 serija

usporedjujes potrosnju stock RX480 i nabrijane RX580.

Recimo MSI RX480 trosi skoro 200W (196W u ovom slucaju), treba malo bolje citat kaj pise.

a kasnije pricas kako tvoja 480 GTR trosi ko i 580.. ko kolko trosi na kraju? kakvih 30%? :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 12:55 (nixass).
12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

dx12 .. neznam sto ti je tu cudno. znas da nevidija nema full dx12 support kaj se hardvera tice.. (asinkroni shaderi) .. i ako igra to dobro iskoristava naravno da ce gtx biti banana.

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 12:57 (=xfact=).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: RX 500 serija
ZeNGe_CRO-mt kaže...

 

 

ovo je presumnjivo, znači do ovog bencha je ista kao 1060 ,a sada se odjednom mjeri sa 1070. ko je ovdje lud?

 

dok ne izađu neki vjerodostojni benchmarki ovo uzimam sa velikom rezervom.

 izasli su i neki novi AMD driveri jucer/danas, ne znam jel imaju kakvog utjecaja na performanse..

al ono kaj je za ocekivati, nvidia ce polako pocet ubijat svoje kartice preko drivera a AMD ce jos neko vrijeme rast, ko sto i inace to bude.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Tih 280$ dode limited edition sa dodatnim fanovima i navodno su birani samo najbolji cipovi, ova obicna bez tih dodatnih fanova bi trebala biti jeftinija. Koliko sam za sad citao nova nitro puno bolje hladi i za sad je najtisa koliko vidim, ako cijenom bude kao tvoja gtr black 2200-2300 to ce biti super jer ce ljudi imati vise opcija za birati, treba sad vidjeti kako ce se stvari odvijati iducih mjesec dana. Malo je smijesno ocekivati da ce te kartice biti neznam koliko jace kad je u pitanju isti cip, po mome ako uspiju zadrzati slicne cijene, a ponuditi bolje hladenje sa tih 5-10% boljim performansama refresh je uspio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

usporedjujes potrosnju stock RX480 i nabrijane RX580.

Recimo MSI RX480 trosi skoro 200W (196W u ovom slucaju), treba malo bolje citat kaj pise.

a kasnije pricas kako tvoja 480 GTR trosi ko i 580.. ko kolko trosi na kraju? kakvih 30%? :)

Krivo sam to na kraju napisao. Ova Sapphire RX580 troši za 30% više od moje RX480 GTR Black. Tu sama kartica vuče prosječno 230-240W (TechPowerUp ima mjerač što očitava power draw same kartice), dok u svim recenzijama koje sam vidio za RX480GTR čitav sistem pod opterećenjem vuče oko 250-260W. Mislio sam reći da su te dvije kartice tu negdje otprilike po temperaturi, buci, a u performansama blagu prednosti ima 580, ali moja ce biti  jeftinija u HR sigurno za par stotina kuna.

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 13:10 (DhulKarnain).
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
war3_tft kaže...
Pa kak je to moguce ak su im fanovi isti kao kod 4** serije? Il su nekaj promijenili?

 nešto su zajebali s novom serijom u svakom slučaju, treba ih izbjegavati dok to ne riješe u novijim revizijama... ako riješe

nixass kaže...

al ono kaj je za ocekivati, nvidia ce polako pocet ubijat svoje kartice preko drivera a AMD ce jos neko vrijeme rast, ko sto i inace to bude.

 kako to misliš "ubijat svoje kartice"

imao sam gtx 550ti i kasnije gtx 570, frend još uvijek ima gtx 970 i nigdje nisam vidio da je tim karticama pao fps preko novih drivera

moguće da imaju manji rast nego 1xxx serija u pojedinim igrama, ali to je vjerojatno zbog nekih promjena u novoj seriji koje ove starije ne podržavaju (možda i namjerno to rade, ne tvrdim da nije), ali definitivno nije bilo pada perfomansi ili "ubijanja grafe"

 

grafe su hardverski jake koliko mogu biti kad ih kupiš, nema tu čarobnog štapića koji im driverima dodaje dotad nepostojeću snagu

situacija može biti samo obrtnuta jer amd-u treba pun kujac vremena da sredi drivere i da dobiješ snagu koju dotad nisi mogao iskoristiti zbog falših drivera

 

a to baš nije pohvalno obzirom da bi svi htjeli punu snagu grafe čim je kupe, a ne nakon pola godine ili godinu da skužiš kako je grafa mogla biti 20% jača da se amd ranije potrudio (ako se ne varam u jednom trenutku prije godinu-dvije su amd grafe novim driverima dobile oko 20% boost, ali ne zato jer su odjednom postale jače, nego zato jer su drljavi amd-ovi softveraši ranije bili nesposobni to pružiti svojim korisnicima)

 

EDIT:

inače najčešće preporuke dajem rx seriji, jer smatram da su bolja rješenja od nvidije u tom rangu, ali treba biti realan i ostaviti se ovih teorija zavjere

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 13:24 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: RX 500 serija

mislim na rast performansi da, kroz vrijeme AMD puno vise nabere boost nego nvidia.

super je nakon godinu-dvije dana imat 20% jacu grafu, nemas potrebe uzimat novu (ak si normalan user).

opet.. pogle r9 290(x) prije i sada, pogle 780ti prije i sada, pogle FuryX prije i sada..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 13:27 (nixass).
12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

2270kn u shopu kod mene u pragu cijena stoji. e sad dali ce mijenjati tko zna.. 

 

 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 13:29 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

 

opet.. pogle r9 290(x) prije i sada, pogle 780ti prije i sada, pogle FuryX prije i sada..

 može objašnjenje za ovo? šta su sve dobile "osjetan" boost ili?

14 godina
offline
Re: RX 500 serija
Novo ime
12 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

Stari fanboy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: RX 500 serija
Gluposti pišeš AMD sa rx 580 ništa nije postigao to je isto mogao riješiti sa 480 a ne mijenjati ime
16 godina
offline
Re: RX 500 serija

mogo je i intel prodavat sandy bridge v7 umjesto kaby lake al eto, nije

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
dreadmoore kaže...
Gluposti pišeš AMD sa rx 580 ništa nije postigao to je isto mogao riješiti sa 480 a ne mijenjati ime

U najbolju ruku ovo je RX485, kako se i trebao zvati. A prebaciti ime u čitavu novu generaciju za nešto što je suštinski samo tvornički overclock kartice je čisti šamar neinformiranim kupcima. Nisam puno očekivao od ovog refresha, ali ni to nije ostvareno. Bojim se da će AMD iskusiti veći backlash ovim potezom nego što su mislili. Čak i na njima sklonim forumima i subredditima su ljudi podosta ogorčeni. A da ni ne spominjem one koji čekaju Vegu kao drugi dolazak Mesije već godinama.

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Slazem se da su ime malo zaje posto se samo radi o refresu i istom cipu, kako ti kazes trebala je biti 4*5 serija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice