Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 7.818
|
čitano: 1.847.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Daj si kupi kutiju.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Pazi on se polakonio na 

5060ti 16 gb - 4K Extreme preset/RT/DLSS Q/FG 4x - 110 fps.

 Pa to je koliko stvarnih fpsa? 20-30...pa to je teška katastrofa  od igranja, imš input samo na stvarni fps.

Jedno je upaliti FG na stvarnih 60+ fpsa ba kojima imaš OK iskustvo pa pa uz FG x2 to poduplaš uz i dalje solidan input, ali ispod toga pa to je svinjarija 🫣

FH6 - raster

9070XT - 4K Extreme preset - fsr off -max fps 87

5060 ti - 4K Extreme preset - dlss off, fg off, max fps 92 

 

------------

 

5060ti 16gb

4k

Extreme preset

DLSS off

DLAA on

FG 2x - 90 fps

FG 3x - 115-125 fps.

FG 4x  - 140-165 fps. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 19:42 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

di vadiš te podatke?

 

 

RX 9070Xt ima 90 fpsa dok RTX 5060Ti 16 gb 60 slika dolje,  50% brža RX 9070XT od RTX 5060 Ti 16gb (8gb je potop)

 

Kao što rekoh RX 9070XT jednaka kao duplo skuplja RTX 5070Ti kad se upali šugavi RT slika 2

 

vodim se cijenom koliko je Boris paltio svoju RTX 5070Ti 1200€ dok sam ja svoju RX 9070XT platio 590€

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 20:04 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

di vadiš te podatke?

 

 

RX 9070Xt ima 90 fpsa dok RTX 5060Ti 16 gb 60 slika dolje,  50% brža RX 9070XT od RTX 5060 Ti 16gb (8gb je potop)

 

Kao što rekoh RX 9070XT jednaka kao duplo skuplja RTX 5070Ti kad se upali šugavi RT slika 2

 

vodim se cijenom koliko je Boris paltio svoju RTX 5070Ti 1200€ dok sam ja svoju RX 9070XT platio 590€

 Čudno skroz, 5060ti 16gb 4k native reza, dlss off, fg off,  average mi je 85, skoči do 92, neznam kako su ovi dobili 60, bit će ovisno o poziciji na mapi, dan/noć itd. Ili ovisno o parama koje su dobili . Uvijek je pametnije škicnuti benchmarke iz različitih izvora. Tvoja npr radi na avg 78 4k, extreme preset na ovom videu, ali taj video je rađen sa ryzen 5 7600, zato. A HU na 9800x3d, al opet nemoguće da 5060ti 16gb daje tako malo. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 20:37 (Cryogenic).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tako je, potplaceni lazljivci sve, svi znamo da je u rasteru 9070 XT=5070 Ti<5060 Ti Cryogenic Edition

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 20:36 (Minneyar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nemoj biti smiješan, koristili su ugrađeni benchmark i bilo tko im može javno osporiti rezultate...o tome im ovisi kanal, o vjerodstojnosti i preciznosti a jedan su od najbitnijih bencmark kanala.

ovdje su dobili isto to

Forza Horizon 6 Performance Benchmark Review - 30+ GPUs Tested - Performance | TechPowerUp

 

tak da evo i tebi jedno 

 

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Nemoj biti smiješan, koristili su ugrađeni benchmark i bilo tko im može javno osporiti rezultate...o tome im ovisi kanal, o vjerodstojnosti i preciznosti a jedan su od najbitnijih bencmark kanala.

ovdje su dobili isto to

Forza Horizon 6 Performance Benchmark Review - 30+ GPUs Tested - Performance | TechPowerUp

 

tak da evo i tebi jedno 

 

 

 4k native, extreme preset.  A na HU avg 61....

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 21:18 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

.

 

ne samo HU nego i ovi lažovi na slici dolje

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 21:26 (forumaš).
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nema mi boljeg kad ljudi postaju screenshot iz igre sa instant fpsom na otvorenom i usporedjuju ga sa custom scenama i tko zna koliko minuta gameplaya 

 

Edit: pa ustvari fh6 ima ugradjeni bench.. cyro daj ga baci i poslikaj postavke... mozes 1440p i 4k odradit 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2026 6:00 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nekaj nije u redu sa AMD driverima, FH6 ima sttuering kad je upaljen SAM/RBAR u biosu, gašenje bi trebalo riješiti problem.

Edit

Da, ugasio i sad igra radi savršeno. Gubim desetak fpsa, i i tak sam na cc stotinjak pa nije previše bitno.

Definitivno će hrpa ljudi sa razlogom popizditi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2026 10:36 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Nekaj nije u redu sa AMD driverima, FH6 ima sttuering kad je upaljen SAM/RBAR u biosu, gašenje bi trebalo riješiti problem.

Edit

Da, ugasio i sad igra radi savršeno. Gubim desetak fpsa, i i tak sam na cc stotinjak pa nije previše bitno.

Definitivno će hrpa ljudi sa razlogom popizditi.

 hrpa da, svih 5%

po steamu 18,6% je na AMD-u dok je na Nvidiji 73% korinika 

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

FSR 2 nema potrebe koristiti kad ima FS4 koji je isti po kvaliteti kao i DLSS, za starije kartice kao i za igre koje blokira nvidija tu je optiscaler za implementaciju.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Mislio sam da taj AMD nemre biti gluplji kad ono

 
https://www.bug.hr/recenzije/testirali-smo-radeon-rx-9070-gre-graficku-karticu-kojom-amd-popunjava-rupu-u-60313
Premium


 
4 4 hvala 0
12 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ja bum se ranil, nije lijepo podržavat monopol ali ovo je komedija 🤣.Boro kupi jednu sad kad nemaš karticu 

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ovo je bas epohalni fail, na razini 4060 Ti koja je bila losija od prethodnice. Mora cijena bar 50, a vjerojatno i 100 EUR dolje da u ikojem scenariju ima smisla. Ovako si unutar 30-50 EUR od 9070 XT koja je daleko bolja, ne vidim logiku iza ovog poteza osim daljnjeg sramocenja...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

manje sam platio RX 9070XT nego kaj bu koštala ova kartica na škart chipu. Ali ima kul ima GRE pa će se neki upecati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice