Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 598.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ZGamer kaže...

Kak se tak dobro vrti novi Cod na radeonkama?nisam ga igrao dugo al vidim da dere guzove nividji u gornjem segmentu...izolirani slučaj ili?

 

Kako mislis izolirani slučaj? Pa uvijek je bilo i uvijek će biti igara koje bolje rade na AMD i onih koje bolje rade na Nvidia karticama.

Evo taman prije dva dana test RX6950XT vs RTX4070, negdje je jedna brža negdje druga

2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja sam si kupio Ganiward Ghost 3060 Ti u rujnu prošle godine u futuri da konačno mogu odigrati Crysis, 1,2,3 kako Bog zapovijeda, bez framedropova i u 2K..

Uživancija... 

 

Kad su igre izašle nisam imao novaca za bolje kartice koje bi to tjerale, pogotovo jedinicu, no sad sam prije mirovine došao na svoje.

Poderao sam jedinicu, sad sam na dvojčici.. 

Ove nove debilne igre me ne zanimaju... 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2023 6:16 (Zaporožac).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Sjećam se da sam igrao Crysis demo verziju 2009. i onda sam prešao igru po 1. put 2014. na jednom slabom Aceru. Dakle, na nekakvim medium grafičkim postavkama. Ali zato 2015. sam ga prešao ponovno na max. postavkama (FX-8320 i GTX 960) i nakon toga sve preostale nastavke.

3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ZGamer kaže...

Kak se tak dobro vrti novi Cod na radeonkama?nisam ga igrao dugo al vidim da dere guzove nividji u gornjem segmentu...izolirani slučaj ili?

 Extremno izoliran slucaj, rijetko koja igra u kojoj je tolika enormna razlika naspran nvidie.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
ZGamer kaže...

Kak se tak dobro vrti novi Cod na radeonkama?nisam ga igrao dugo al vidim da dere guzove nividji u gornjem segmentu...izolirani slučaj ili?

 Extremno izoliran slucaj, rijetko koja igra u kojoj je tolika enormna razlika naspran nvidie.

 Uopće nije extremno ako ima još pokoja igra i obrnuto.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sranje kroz gusto granje... nisan ništa drugo ni očekiva.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

jel opet placemo zbog cijena i kolicine memorije a?

 

pa ljudi kada cete se vise prestat zivcirat zbog toga

 

prestanite trosit novce i kupovat stvari koje vam ne trebaju, samo zato sto je tamo netko rekao da MORATE imate 16GB inace ni tetris vise ne radi

 

vrlo je jednostavno, nema konkurencije nema jeftinih grafa sa puno memorije, zasto bi kada vidimo da moze prodat i ovako i vise zaradit

 

spamajate AMD i intel, serite im kako su im proizvodi smece i kako ne znaju napravit kvalitetnu i konkurentnu graficku, a s druge strane ne kupujte 4000 seriju, 7000 seriju od amd ionako nitko ne kupuje i sa spustanjem cijena, pa to ne moram ni spominjat da bojkotirate 

 

 

Moj PC  
7 1 hvala 1
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

8GB VRAMa je ko 8 cm u gaćama, ako je picajzla zadovoljan s tim, nemoramo i mi drugi biti.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Za razliku od tvojih nedostataka u gaćama, rješenje za kmečanje s grafama ti je bar lako rješivo - kupi novi grafu
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
3dfx kaže...

jel opet placemo zbog cijena i kolicine memorije a?

 

pa ljudi kada cete se vise prestat zivcirat zbog toga

 

prestanite trosit novce i kupovat stvari koje vam ne trebaju, samo zato sto je tamo netko rekao da MORATE imate 16GB inace ni tetris vise ne radi

 

vrlo je jednostavno, nema konkurencije nema jeftinih grafa sa puno memorije, zasto bi kada vidimo da moze prodat i ovako i vise zaradit

 

spamajate AMD i intel, serite im kako su im proizvodi smece i kako ne znaju napravit kvalitetnu i konkurentnu graficku, a s druge strane ne kupujte 4000 seriju, 7000 seriju od amd ionako nitko ne kupuje i sa spustanjem cijena, pa to ne moram ni spominjat da bojkotirate 

 

 

Da se moze prodat ne bi trgovine bile krcate i svako malo vijest da se pokusavaju prodat ispod preporucene cijene.

 

8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

3060Ti ima 32 Tflops RT performanse, dok 4060Ti ima 51 Tflops.... nije loš boost + još frame gen.

 

Barem tako veli hardver unboxed, samo otkud vade te brojeve? Nema na nvidija stranici.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
win10pro kaže...

3060Ti ima 32 Tflops RT performanse, dok 4060Ti ima 51 Tflops.... nije loš boost + još frame gen.

 

Barem tako veli hardver unboxed, samo otkud vade te brojeve? Nema na nvidija stranici.

 

 

Ti Nvidijini teraflopsi su smijeh zivi...oni su jednostavno od 3xxx serije poduplali brojkice u svojim glavicama 🍌

9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ma sve stoji ofc je da jedna radi nešto bolje od druge na različitim naslovima ali kak Stipica veli enormna razlika u nekom naslovu,ja sam se tu referirao na izoliranom slučaju pod "dere guzove" nevidiji 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
3dfx kaže...

jel opet placemo zbog cijena i kolicine memorije a?

 

pa ljudi kada cete se vise prestat zivcirat zbog toga

 

prestanite trosit novce i kupovat stvari koje vam ne trebaju, samo zato sto je tamo netko rekao da MORATE imate 16GB inace ni tetris vise ne radi

 

vrlo je jednostavno, nema konkurencije nema jeftinih grafa sa puno memorije, zasto bi kada vidimo da moze prodat i ovako i vise zaradit

 

spamajate AMD i intel, serite im kako su im proizvodi smece i kako ne znaju napravit kvalitetnu i konkurentnu graficku, a s druge strane ne kupujte 4000 seriju, 7000 seriju od amd ionako nitko ne kupuje i sa spustanjem cijena, pa to ne moram ni spominjat da bojkotirate 

 

 

Evo,bas kao sto sam sinoc napisao....Nvidija vise ne prodaje nista ALI ce prije pokusat sve sto im padne na pamet nego spustit cijene na realne razine.

Jos jedna vrlo zanimljiva stavka je....Nvidia je tvrdila da rtx3090ti ne podrzava DLSS3 jer nema dovoljno onih jezgri koje ubrzavaju frame generaciju(rtx3xxx serija ima te jezgre) ali sad i najslabija rtx4060 podrzava DLSS3....koliko ona ima tih jezgri u usporedbi sa rtx4090 ili rtx3090ti.....?

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4070-production-reportedly-halted-till-june-to-prevent-inventory-pile-up-from-poor-sales/

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
3dfx kaže...

jel opet placemo zbog cijena i kolicine memorije a?

 

pa ljudi kada cete se vise prestat zivcirat zbog toga

 

prestanite trosit novce i kupovat stvari koje vam ne trebaju, samo zato sto je tamo netko rekao da MORATE imate 16GB inace ni tetris vise ne radi

 

vrlo je jednostavno, nema konkurencije nema jeftinih grafa sa puno memorije, zasto bi kada vidimo da moze prodat i ovako i vise zaradit

 

spamajate AMD i intel, serite im kako su im proizvodi smece i kako ne znaju napravit kvalitetnu i konkurentnu graficku, a s druge strane ne kupujte 4000 seriju, 7000 seriju od amd ionako nitko ne kupuje i sa spustanjem cijena, pa to ne moram ni spominjat da bojkotirate 

 

 

Evo,bas kao sto sam sinoc napisao....Nvidija vise ne prodaje nista ALI ce prije pokusat sve sto im padne na pamet nego spustit cijene na realne razine.

Jos jedna vrlo zanimljiva stavka je....Nvidia je tvrdila da rtx3090ti ne podrzava DLSS3 jer nema dovoljno onih jezgri koje ubrzavaju frame generaciju(rtx3xxx serija ima te jezgre) ali sad i najslabija rtx4060 podrzava DLSS3....koliko ona ima tih jezgri u usporedbi sa rtx4090 ili rtx3090ti.....?

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4070-production-reportedly-halted-till-june-to-prevent-inventory-pile-up-from-poor-sales/

 Turing je vec imao sve potrebno za DLSS3. KLIK

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pa vidimo situaciju...rtx4xxx serija je apsolutni flop a jedino sto ih donekle prodaje je upravo DLSS3,zamislite da je Nvidia rekla...ma moze i rtx2xxx te rtx3xxx vrtit DLSS3.

Pa oni bi morali doslovno otkazat cjelu 4xxx seriju a ne samo blokirat proizvodnju 🤣

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Evo,bas kao sto sam sinoc napisao....Nvidija vise ne prodaje nista ALI ce prije pokusat sve sto im padne na pamet nego spustit cijene na realne razine.

 ti stalno pišeš isto, ali kurca ne kužiš i koliko god ti puta objasnio kako stoje stvari, ti opet mlatiš isto, ko maksim po diviziji

nevidija itekako prodaje i zarađuje, samo što grafičke više nejdu kao što su išle u vrijeme majninga, nego upola manje

 

kompletno tržište dgpu se prepolovilo i tu nema pomoći, a obzirom da nevidija drži ogromnu većinu tog tržišta - nema nikakve logike da smanjenjem cijena uzima iole značajan udio drugima

a druga stvar i bitnija stvar zašto ne spušta cijene i zašto zaustavlja proizvodnju dgpu nije u nekakvom izmišljanju 'svega što im padne na pamet', nego u tome da kapacitete samo preusjmjere na tržište gdje ionako ne mogu proizvest čipova koliko se traži - a to je ai

 

naravno da smo u svemu tome mi gejmeri opet popušili, ali stvar nije u nekakvom tvrdoglavom držanju cijene zbog inata, pa da se tu gleda tko će duže izdržat - nevidija sa punim policama ili mi gejmeri sa odgađanjem upgrejda, stvar je puno jednostavnija - nevidija jednostavno nema tržišnog razloga spuštat cijene, jer je konkurenciju izbacila iz igre ranije, a višak proizvodnih kapaciteta ionako preusmjeri na još profitabilnije tržište

 

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

 ti stalno pišeš isto, ali kurca ne kužiš i koliko god ti puta objasnio kako stoje stvari, ti opet mlatiš isto, ko maksim po diviziji

nevidija itekako prodaje i zarađuje, samo što grafičke više nejdu kao što su išle u vrijeme majninga, nego upola manje

 

kompletno tržište dgpu se prepolovilo i tu nema pomoći, a obzirom da nevidija drži ogromnu većinu tog tržišta - nema nikakve logike da smanjenjem cijena uzima iole značajan udio drugima

a druga stvar i bitnija stvar zašto ne spušta cijene i zašto zaustavlja proizvodnju dgpu nije u nekakvom izmišljanju 'svega što im padne na pamet', nego u tome da kapacitete samo preusjmjere na tržište gdje ionako ne mogu proizvest čipova koliko se traži - a to je ai

 

naravno da smo u svemu tome mi gejmeri opet popušili, ali stvar nije u nekakvom tvrdoglavom držanju cijene zbog inata, pa da se tu gleda tko će duže izdržat - nevidija sa punim policama ili mi gejmeri sa odgađanjem upgrejda, stvar je puno jednostavnija - nevidija jednostavno nema tržišnog razloga spuštat cijene, jer je konkurenciju izbacila iz igre ranije, a višak proizvodnih kapaciteta ionako preusmjeri na još profitabilnije tržište

 

 

 

 

 

 e nemas ti pojma, ako je Megatama rekao da se graficke ne prodaju, onda se ne prodaju i gotovo. Sta sad ti tu imas racionalizirati, deducirati i pisati objasnjena kad to nije tako, vec kak je on rekao.

 

covjece, pa pala je prodaja kruha, gdje nece faking grafickih 

 

aj sad ce kraj kvartal uskoro, pa cemo vidjet kako se graficke nista ne prodaju kada dodu financijska izvjesca

16 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Pa, ako se pogleda Steam Hardware Survey, za razliku od svih prethodnih generacija, najzastupljeniji model je 4090. Ne zato što se prodaje u abnormalno velikom broju (učešće u ukupnom miksu kartica mu je na nivou statističke greške*), već zato što se ostale ne prodaju u još manjem broju od flagshipa.

 

*Ne želim da kažem da je sama 4090 loše prihvaćena, brojke te kartice su normalne za sam high end, tako da tu jeste sve u redu, kartica je najbrža na tržištu i kupuje je money no object ekipa i to je ok. Opet, prema Steamovim podacima, RTX 4090 nije kartica za 1%, nego za 0,5%. No, od 4070 i 4080 bi se onda očekivalo da uzmu neki procenat, a njih je "u divljini" još manje.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 13:05 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma vidi ti naše drage nevidije sa ovom 4060ti 16gb vrama. Onda mora da je radi vrama slična rtx4080 pomislit će ovce koje pljunu novce. 100 dolari košta 8gb vrama eto sad znamo i to. Treba uvesti kad se kupuje gpu da uzmeš menu gdje je cijenik extra dodaci vram-a po želji.Spakujte mi 4gb za doma.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Da, dodali su RAM, a drastično srezali bandwidth te iste memorije. RTX 3060 - 360GB/s, RTX 3060 Ti - 448GB/s, RTX 4060 Ti 16GB - 288GB/s.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
3dfx kaže...

aj sad ce kraj kvartal uskoro, pa cemo vidjet kako se graficke nista ne prodaju kada dodu financijska izvjesca

 imaš izvješće za 4 kvartal prošle godine, u koji je već uračunata 4xxx serija

ukupna prodaja dgpu se prepolovila u odnosu na 2021., ali nevidija i dalje drži preko 80% tržišta, čak je i povećala udio

 

vidjet ćemo za 1q ove godine, sumnjam da će biti značajnijih pomaka

eventualno možda amd uzme nešto veći udio zbog spuštanja cijena 6xxx serije, isto što je napravio na cpu tržištu spuštajući 5xxx seriju

ali i njih lagano zabole nižepotpisani, imaju više prostora od nevidije za kalkulacije u cijeni, jer nevidija drži cijene visoko, a ovi spuštanjem cijena imaju od koga uzet prodaju

s druge strane amd prodaje čipšove za konzole toliko da jedva stigne proizvest, a bogme imaju prostora i na ai tržištu

 

jednostavno niti jedna od tih firmi nije ugrožena smanjenjem tržišta, samo su se vratili na stanje kakvo je bilo prije majnanja + jako dobro stanje u drugim poslovima

jedini intel ima zapravo problema i priliku nešto ugrabiti na dgpu tržištu, no njih tek treba čekati da to slože kako spada

kako god okreneš, kraj ovakvih cijena se ne nazire, nešto ide dolje, da, ali to je kao i prije majnanja - klasično pecanje entuzijasta i nestrpljivih prvih par mjeseci i poslije nešto 'normalnije' cijene, koje sad nisu i neće više biti normalne po našim standardima, iz više razloga

11 mjeseci
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zanimljiv komentar sa tjuba:

3050 - 23.8% of full die cores, 276mm², 128-bit bus, 8GB GD6, PCIe4 x8 - $250 

4060ti - 23.6% of full die cores, 190mm², 128-bit bus, 8GB GD6, PCIe4 x8 - $400 

3060 - 33.3% of full die cores, 276mm², 192-bit bus, 12GB GD6, PCIe4 x16 - $330 

4070 - 31.9% of full die cores, 295mm², 192-bit bus, 12GB GD6X, PCIe4 x16 - $600

 

Čisto informativno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 18:23 (PlayPetepp).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Čista računica šta veči škart veča cijena. 

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Isplati se prelazak sa 3080 na 4070ti za full hd igranje na 144mhz monitoru?

Plus bi morao nadoplatiti cca 250e

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Da, s obzirom na malu nadoplatu.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lange kaže...

Isplati se prelazak sa 3080 na 4070ti za full hd igranje na 144mhz monitoru?

Plus bi morao nadoplatiti cca 250e

Naravno da ne uz toliku nadoplatu,DLSS ne mozes uopce koristit na 1080p tako da ti ostaju ciste prave performanse te dvije grafe u usporedbi.

12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ima nekad davno 2.7k i ono..nisam bas bio zadovoljan..

E sad 4k uzet mi je ono.. dali je drasticna razlika izmedu full hd i 4k u igrama?

Dali se isplati

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice