Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.875
|
čitano: 601.536
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Sa 3600 na 5600 ogromna razlika.  5600x 50€ vise od 5600 za 5fps.

 

 

Tako sam skuzio.....

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

U vecem broju RT naslova su slabije ili slicne... Ako koristis RT, naravno.... 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

U vecem broju RT naslova su slabije ili slicne... Ako koristis RT, naravno.... 

Referirao sam se na raster,za RT treba pricekat grafu da dodje na testiranja ali u rasteru je definitivno brza.

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

U vecem broju RT naslova su slabije ili slicne... Ako koristis RT, naravno.... 

Referirao sam se na raster,za RT treba pricekat grafu da dodje na testiranja ali u rasteru je definitivno brza.

Pa zna se da je cca. 50% brza od 6950X u RT-u, nece valjda AMD lagat na svoju stetu? Kad pogledas koliko je 3090 Ti brza u nekim situacijama, dolazis do zakljucka od iznad...

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Cijene u usa microcentar. Razgrabit će ih skalperi, scenario kao sa rtx4090.

 

Znači 12000kn min. 

 

https://videocardz.com/newz/microcenter-confirms-geforce-rtx-4080-us-pricing-from-1199-to-1549

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Cijene u usa microcentar. Razgrabit će ih skalperi, scenario kao sa rtx4090.

 

Znači 12000kn min. 

 

https://videocardz.com/newz/microcenter-confirms-geforce-rtx-4080-us-pricing-from-1199-to-1549

 Ma boga nema ...

Tražim si neku rabljenu 3080 OC ili TI sada kada recesija lupi, makar su i sada ok cijene i bok.

 

Od BF ne očekujem ništa osim scrolanja nepreglednih lista cd ova praznih tonera za printere od prije 12 godina i sl.

12 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

U vecem broju RT naslova su slabije ili slicne... Ako koristis RT, naravno.... 

Referirao sam se na raster,za RT treba pricekat grafu da dodje na testiranja ali u rasteru je definitivno brza.

Pa zna se da je cca. 50% brza od 6950X u RT-u, nece valjda AMD lagat na svoju stetu? Kad pogledas koliko je 3090 Ti brza u nekim situacijama, dolazis do zakljucka od iznad...

 Što se tiče rastera, eno imbe čoeku ladno veli da je 6800xt u rangu sa 3090 sa duplo jeftinijom cijenom.

 

Ovaj forum je postao žešća bruka.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

U vecem broju RT naslova su slabije ili slicne... Ako koristis RT, naravno.... 

Referirao sam se na raster,za RT treba pricekat grafu da dodje na testiranja ali u rasteru je definitivno brza.

Pa zna se da je cca. 50% brza od 6950X u RT-u, nece valjda AMD lagat na svoju stetu? Kad pogledas koliko je 3090 Ti brza u nekim situacijama, dolazis do zakljucka od iznad...

 Što se tiče rastera, eno imbe čoeku ladno veli da je 6800xt u rangu sa 3090 sa duplo jeftinijom cijenom.

 

Ovaj forum je postao žešća bruka.

A cuj, sve mozes prikazat kako ti pase, na 1080p i je tu negdje, u nekim igrama je i brza. To ne mjenja cinjenicu da je sveukupno daaleko inferiorna i nike bez veze otisla u bescijenje...

Gledajuci DE shopove, jasno je iz aviona da su RX-icama debelo morali spustat cijene da ih se rijese...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 17:17 (ansha).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Onaj tko kupuje samo za MW2 onda AMD.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...

Koja je vaša procjena oče li rx7900xtx biti slične, slabije ili bolje perfomanse od rtx 3090 ti?

Bolje,zasigurno bolje.

U vecem broju RT naslova su slabije ili slicne... Ako koristis RT, naravno.... 

Referirao sam se na raster,za RT treba pricekat grafu da dodje na testiranja ali u rasteru je definitivno brza.

Pa zna se da je cca. 50% brza od 6950X u RT-u, nece valjda AMD lagat na svoju stetu? Kad pogledas koliko je 3090 Ti brza u nekim situacijama, dolazis do zakljucka od iznad...

 Što se tiče rastera, eno imbe čoeku ladno veli da je 6800xt u rangu sa 3090 sa duplo jeftinijom cijenom.

 

Ovaj forum je postao žešća bruka.

A cuj, sve mozes prikazat kako ti pase, na 1080p i je tu negdje, u nekim igrama je i brza. To ne mjenja cinjenicu da je sveukupno daaleko inferiorna i nike bez veze otisla u bescijenje...

Gledajuci DE shopove, jasno je iz aviona da su RX-icama debelo morali spustat cijene da ih se rijese...

 Znači presveti bottleneck čini mid range kartice jednakim s high endom...

 

Onda je 3060 jednaka ili bolja od 6950xt na 720p.

 

Tko kupi 3090 za 1080p treba hitnu lobotomiju.

Btw planiram stvarno na 7900xtx ili čak 4090 ako cijena padne za koji kek.

 

Tragedija je što će i 7900xtx cijenom ići za 1/3 dolje za doslovno 3 mjeseca. Pravo me strah, a govno od 4080 ne mislim uzimat ako baš ne bude turbo dobar deal.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Dobro se sjećam kako se R9 290 obična i X tamo 2014. preporučavala za 1440p i čak ako se ne varam za 4K rezoluciju. Kao, nema je smisla uzeti za 1080p. I onda za par godina je "neupotrebljiva" za rezolucije veće od 1080p pri najvišim postavkama u igrama koje tada izađu. Mada, ovisi i koliko FPS-a se želi imati. Zašto se ne bi uzela i RTX 4090 uz recimo i9-12900K ili 13900K, pa i 700K procesore za 1080p monitor (frekvencije barem 144Hz)? Onda si miran doslovno minimalno 5 godina. Igraš sve na ultra što izađe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 18:16 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Mislim da je puno bolje gledat igre koje zelis igrat sada na 1440p120+fps ili 60fps4k, i po zome se racunas.

Meni je najzahtjevnija igra koju sam pokrenuo ne cyberpunk koju nemogu igrat 4k60 na ultra, ali mogu na 1440p. I znam da ce me 3080 zadovoljiti iducih 2 generacija grafi jer ne patim igrat day 1 sve aaa naslove na pcu, jer imam i ps5 pa kombiniram igre malo tu malo tamp.

Stvarno ne vidim razloga uzet 4090 za igre, osim ako nisi niche igrac i treba ti za 4k VR ili sim racing.radije to utuc u dvije konzole i pc s 3090
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 18:23 (Gemmy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Zašto se ne bi uzela i RTX 4090 uz recimo i9-12900K ili 13900K, pa i 700K procesore za 1080p monitor (frekvencije barem 144Hz)? Onda si miran doslovno minimalno 5 godina. Igraš sve na ultra što izađe.

Vrlo jednostavno, jer time bacas novce. Puno je bolje u tom slucaju svake 2,5 godine mijenkat mid-range karticu, dobijes isto za puuuno manje novaca.

 

12 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Dobro se sjećam kako se R9 290 obična i X tamo 2014. preporučavala za 1440p i čak ako se ne varam za 4K rezoluciju. Kao, nema je smisla uzeti za 1080p. I onda za par godina je "neupotrebljiva" za rezolucije veće od 1080p pri najvišim postavkama u igrama koje tada izađu. Mada, ovisi i koliko FPS-a se želi imati. Zašto se ne bi uzela i RTX 4090 uz recimo i9-12900K ili 13900K, pa i 700K procesore za 1080p monitor (frekvencije barem 144Hz)? Onda si miran doslovno minimalno 5 godina. Igraš sve na ultra što izađe.

 1440p još nekako uz RT na max. iako je i to bacanje para kad si čak i na 4k s navedenim procesorima nekad u BNu. O 1080p je suludo i početi raspravu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Slažem se. Ja ne bih nikada kupio (ne mogu, izvan "dometa" mi je) RTX 4090 po ovakvim cijenama. Tj. bih kada bi imao viška novca za tako nešto. Ali ja ciljam na dugovječnost, u smislu performansi i ispravnosti. I iz toga razloga kada bi mogao, lako moguće da bih kupio takvu karticu za sadašnji 1080p 144Hz monitor (kada rikne, uzmem 1440p 144Hz). Ujedno bi uzeo i 13900K u tome scenariju. No, realno, ovo što sad imam mi je extra i apsolutno dovoljno. Krajem 2023. ili početkom 2024. godine ciljam kupiti nešto kao RTX 4060, u tome rangu uglavnom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 18:35 (Izzy).
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Mene je dosta kopkalo i čekao sam cijene kartica i procesora i matičnih i rama. Uvidio sam ovo nema smisla 1080p gaming 1000e 1440p min 1500e i to ne ultra.

Odustao od kupovine složio si druge planove u glavi.

Kad cijene budu regularne ili kad me pukne uzet cpu na duže staze i neki  oke gpu do 1000eura.

Do daljnjeg ima se šta gledat po mraku dan je za bit vani. 

Rtx 4090 je zbilja za ekipicu kojoj je primarno imat sve najjače i toj to u praksi cijenovno ne isplativa.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Pa RTX 3070 je odlična kartica. Briga te, "cijedi" je što duže možeš. Jedino te možda procesor koči s obzirom da ima isključivo 6 fizički jezgri. A opet, ovisi što igraš... Uuu, ja iščekujem novi CoH i čujem da je u najavi i Men of war.

10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Hahaha...Sada si me podsjetio da ja nisam ništa pod moje računalo mjenjao ovdje na forumu.

Kolega sve je prodano, međutim cpu na stocku je uredno terao rtx 3070 95 do 99 posto jedino na 1080p rezi je to bilo osjetnije

 

 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Jel ima ko Graka Intel Arc A770?

 

Vidio sam DE clanak i da skratim pricu stavljam tabelu koju su napravili..
Usporedba RX6700 spram konkurencije,,
Pa u tabeli se vidi, postotak manje/vise bolji u razlicitim rezolucijama, Pa Intel A770 LE dobro se drzi u visokim rezolucijamal

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 11:52 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
jako su nepouzdani ti benchmarci...ima tonu videa gdje 3060 dere intel a770 u svim malo starijim igrama tipa witcher 3 i far cry 6 itd itd....jako su nepouzdani driveri, tak da ocekivano za prvu seriju, bolje cekat drugu
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Njemac sam, ne razumijem  engleski pa ne gledam i citam njihove....
https://www.pcgameshardware.de/Grafikkarten-Grafikkarte-97980/Tests/Radeon-RX-6700-10GB-Test-Benchmarks-1406485/

 

ovdje je sve o toj tabeli,,,,

Vec se pise za CH trziste Asrock Challenge Intel Arc A750 OC 8GB 300-317 chf.

Znam da je slabija od A770. ali nekako mi cijena govori da A770 i nece biti tako lose

Nisam siguran, spada li Intel pod Adaptivnim sync ili ce koristiti od konkurenta (ako je to ikakko moguce)

Gledam koju moram imati,, zahebo se u kupnji monitora,,, a i  red je  za novi PC sloziti

 

Treba pricekati da proode BF, advent, Bozic i sad ce doci dobre prilike,,moja intuicija..

Meni je ovo prvi put da kupim brand gotov PC (Lenovo Legion mi se svida,HP Omen ima moj brat nije lose)
Samo ne volim ogranicenje pristupima u Biosima,,, pa ne znam kakva je situacija oko  toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Zasto bi kupovao gotov pc kao OMEN ili Legion.Uzmi si "slozenac" gaming konfu ili sklopi sam.Najbolje je da uzmes Nvidia RTX i miran si.

19 mjeseci
neaktivan
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pozz,

Isplati li se kupiti RX 6600, za 2300 kuna?

Igram ponajvise fallout, skyrim, hitman i ac valhalla.

Monitor samsung 27, 2k, 144 hz

 

https://www.instar-informatika.hr/tul-video-card-axrx-6600-8gbd6-3dh/145529/product/

Pavel
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Isplati se, trenutno najisplatljivija. Medutim, 1440p 144Hz, za to ti je slaba. Naravno, sve ovisi o tebi kao osobi, ali ako ocekujes da ces moc igrat sve u 1440p 144Hz... Neces. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

To je grafa za 1080p. Moraš na rx6700xt ili rtx3060ti

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sapphire Pulse RX6700 je 3.200kn, cca 600kn jeftinija od RX6700XT/RTX3060Ti a u njihovom je rangu pa nju isto uzeti u obzir ako bi se protezalo za jaču grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Novi PC doista moram. Trenutno duram 14.5 god Intel C2D E8400 2GB RAM - Xeon E5430, DDR2 4GB

Zahebani monitor koji sam uzeo je Huawei MateView GT 34" Standard Edition.

Prvi PC s AMD Radeon HD 4870 ne razvuce sliku kroz cijeli ekran 21:9 formi, i max rezolucija je 1920x1080 (mutna slika i graficki cirkus) 

Drugi PC s AMD Radeon HD 6870 razvuce sliku kroz cijeli ekran u 21:9 formi, ali max rezolucija je 2550x1080 (cistia slika zahvaljujuci interpolaciji)

 

Ne znajuci koliko su mi PC spori opcenito, nabavio pod akcijom.

OK ... gledam koji je min za moj monitor,, vidim sa sigurnoscu mogu reci, min je 2022/2023 Srednja klasa. AMD 6700 / Nvidia 3060 / Intel A770

 

Zasto bi gotov PC ?

 

Zbog grake !! Ona ima najvisu cijenu. Moj brat si nije mogao kupiti graficku (Intel 6700K, 16GB RAM. 512GB SSD M.2 AMD Radeon 580 koja je crkla), pa je uzeo za 1500 Eura  HP Omen Intel 11700KF, 32GB RAM, 512GB SSD M.2. Nvidia 3060Ti, oko Nove 2022, znaci sad ce godinu dana.

 

   Inace sami sklapamo, ali graficki dio je zivo sranje,,

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Oprosti, ali to je bilo tada. U meduvremenu, mining je trenutno zamro, cijene su dosta pale. RX 6600, low mid range je trenutno 2300 kuna. U ovo doba, nakon svega, prihvatljivo. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice