Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.875
|
čitano: 601.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Hexfire kaže...
Ali toliko udio imaju prvenstveno zato jer su prodavali nVidia kartice.

Plus sve ono navedeno u linku,briga oko kupaca,najbogatiji paketi itd.

Nikad nisam kupio EVGA grafu ali sam svakako cuo dobre stvari o njima od kupaca.

10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Lijepo su se izjasnili da zauvijek stopiraju posao sa gpu 

Znači nema Intel nema AMD.

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

S obzirom da im je posao sa GPU generisao 78% prihoda, a da im nije generisao najveći profit nije ni čudo što se povlače pogotovo što su vjerovatno imali saznanja da će u budćnosti biti isto ili još gore stanje.

Posvetiće se onom dijelu kompanije koji je najprofitabilniji, vjerovatno malo smanjiti troškove i broj radnika (ako sam dobro shvatio i nemaju neki ogroman broj zaposlenih, mislim manje od 300) i zarađvati isto kao i prije uz mnogo manje glavobolje nego što su imali sa nVidiom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Po svemu sto citam Nvidia je podosta koma za suradnju i onaj Jensen ili kako se vec zove je pokusavao stvorit potpuno zatvoreni eko sustav u stilu Apple.

Uzevsi u obzir kakvu podrsku fanova ima Apple to bi vjerovatno bio najbolji put za Nvidiu.....

 

Kako god Nvidiji ovo nije trebalo pred sam izlazak 4xxx serije,gubitak najaceg partnera na ovaj nacin ce sigurno generirat velik negativan publicitet.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Vidim links opalio "popuste" točnije probudili se iz dubokog sna. npr 6800xt sa 13000kn na 7000kn, ljudi će zagrist na taj psiho trik kad vide da je toliko.Eto koliko su im cijene nabijene i još na sniženome imaju dobru zaradu. Stižu nove jeftinije jače grafe treba očistit kuću.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2022 12:06 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
MGloc kaže...

Znaci tko nabavi EVGA 4090 imat ce very rare model.

Ako sam dobro skuzio EVGA nece radit rtx4xxx modele.....

 Napravili su engineering samples 4090, tako da bi to moglo dostići finu cijenu ako se neko dokopao toga.

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

imam dvije evge koje jos uvjek rade u druga dva kompa(970, 1080ti) i priznajem da sam ih uvjek gledao kao prvi zbor kod nvidije radi dobrih modela i duge garancije(kada se produzi na 5g)

 

nadalje nemam favorita, nego gledam sto duzu garanciju i da je tiha s "prihvatljivom" cijenom

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evga je imala solidne modele a zasto se povlače Boga pitaj.

Možda je samo stvar pranja novca, već za godinu se može pojavit copy evga i nastavit posao.

S obzirom da za mining nvidija bila prvi izbor a oni samo šljakali nvidijene modele, ko zna.

Sva ekipa priča nešto što su pročitali na webu a istina je uvjel sa strane.

Nebi oni tek tako iz biznisa izašli .

 

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bero_ng95 kaže...

Evga je imala solidne modele a zasto se povlače Boga pitaj.

Možda je samo stvar pranja novca, već za godinu se može pojavit copy evga i nastavit posao.

S obzirom da za mining nvidija bila prvi izbor a oni samo šljakali nvidijene modele, ko zna.

Sva ekipa priča nešto što su pročitali na webu a istina je uvjel sa strane.

Nebi oni tek tako iz biznisa izašli .

 

Pa pise ti na linku kako se Nvidia pocela ponasat prema njima i kakve poteze je Nvidia povlacila.

I to je vrlo vjerovatno niti 1% onoga sto je Nvidia napravila kad je EVGA povukla ovakav potez....jedini logican zakljucak.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Teško da će copy EVGA napraviti dobro hlađenje. To i je bit. Skoro svatko može napraviti PCB i placeati komponente...
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bero_ng95 kaže...

Lijepo su se izjasnili da zauvijek stopiraju posao sa gpu 

Znači nema Intel nema AMD.

 Riječ "zauvijek" ne postoji u biznisu.

10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ako si na takvom glasu, samo svoj obraz mažeš s tako teškim riječima.

Msm nisu oni jedini proizvođači za nvidiju...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

AMD je u mozda najboljoj poziciji unazad puuno godina sto se tice mogucnosti da pariraju Nvidiji a mozda ju i premase.

Najavljuju efikasniju arhitekturu,brzine do skoro 4Ghz,poboljsani Raytrace,imaju FSR 2.0 koji se priblizio DLSSu.

Sad ostaje za vidjet sta ce se od svega toga pokazat tocnim,koliko ce bit dobavljive te grafe jer sta vrijede sve specifikacije svijeta ako se to ne moze kupit,kolike ce bit cijene i meni osobno ono najbitnije...performanse uz raytrace u 4k.

 

https://wccftech.com/amd-rdna-3-radeon-rx-7000-4-ghz-cpu-clock-rumor-refined-adaptive-power-mode-next-gen-infinity-cache-confirmed/

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tko planira gledat stream Nvidie danas evo link 🥂

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Megatama bit će nešto od tebe zahvaljujem se!

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

AMD neće napravit ništa konkretno to ti je valjda jasno oni sustižu dlss od 3*** serije sa svojom tehnologijom dok nevidija izbacuje nove monstrume sa more jezgrica.

Jednostavno u ovoj igri mačke i miša su falili kako sa novom diktatorskom generacijom am5 procesora tako i sa strane gpu ova.

Ono što bi oni mogli cijenovno bit pristupačniji ali dok to dođe 4*** serija će se pokupovat ko wc papir za vrijeme covida.

Ljudi vole tehnologiju nevjerojatno kolika je bila potraznja za 3000 serijom bez obzira na cijene. 

Bero
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja ne znam o kakvim ti monsterima LAPRDAS iz Nvidie,al jedini razlog  zasto sam ja prodo svoju 6800 je da se rusla u rdr2.

Nek srede jebb drivere i pisat ce po Nvidiji

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kaže Jensen na GeForce Beyond: A Special Broadcast at GTC (

) da će cijene i datumi izlaska biti:

 

RTX 4090 1.599 dolara, 10.12.2022. dostupna.

RTX 4080 (16 GB) 1.199 dolara, dostupno u 11. mjesecu.

RTX 4080 (12 GB) 899 dolara, dostupna u 11. mjesecu.

RTX 3060 će biti dostupna od 329 dolara. 

 

Za sada ne vidim RTX 4070, a prezentacija traje već 35 minuta? 

 

Edit: ispravke i dopune informacija. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 17:47 (Tomo Yoda).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ništa od njega više, samo su mu pare na pameti, a to se vidi i iz nekih nedavnih izjava. Najavljeno je ranije da će 30xx serija i dalje izlaziti paralelno s 40xx. Imaju viška 3060 i 3070 čipova/kartica pa vjerojatno neće izbacivati 4060 i 4070 dok se to ne smanji na prihvatljivu razinu. Lakše im je povuć najskuplje kartice jer je njih izašlo u manjem broju pa umjesto njih izbacit nove ali samo zato da bi opravdali više cijene. Ali bar potrošnja nije prema leakovima, a i to je vjerojatno bio spin da bi se potaknula prodaja stare serije. Što mu to uopće znači da će 3060 biti dostupna po 329$, pa to je msrp bio kad je izašla (ovo se može povezati s izjavama izašlim iz EVGA povodom prekida suradnje, ali da li će nvidia tražiti da se cijene spuste do 329$ ili neće dopustiti da cijene idu ispod 329$ jer bi po izjavama iz EVGA moglo biti i jedno i drugo). Kako AMD još nije spreman oni mogu tempirati 4060 i 4070 mjesec dana prije AMD-ove nove serije (kako nekako otprilike i inače bude). Sukus svega, bit će super kartice, ali cijene više nikad neće biti pristojne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

gta v nema rtx, rdr2 nema rtx, Cp mi je glupaa igra..

Tako da s gejmerskog stajalista uopce ne vidim zasto bi vadio pare za ta njihova smeca..Grafe od 12gb u 2022? 

De moolim te..

Molim boga da 7000 serija nebude skupa da prodam svoju 3080ti

i vratim se u normalni crveni tabor...

Nikad nisam i necu podrzavat idiotizam.

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Imaju šansu da ugrabe dobar dio tržišta nevidiji.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Imaju šansu da ugrabe dobar dio tržišta nevidiji.

AMD nije bio u boljoj poziciji...desetljece....samo neka imaju hrpu raspolozivih grafa.

Ne sumnjam da je RDNA3 arhitektura vrlo napredna,ako je ovo tocno za cijenu izrade onda mogu postavit proizvod jeftinije od Nvidie i opet zaradjivat.

11 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Jedna 6700XT od nekih 400€ za igranje u 2k bi mi sjela ko budali šamar.

9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Super, ali te cijene su trebale biti od početka

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Dobar dan, budi sretan da su uopče spustili obzirom na hiperinflaciju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 19:24 (dery).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Dobar dan, budi sretan da su uopče spustili obzirom na hiperinflaciju.

Da,ovo stoji...barem da netko nesto spusti danas kad svi samo dizu cijene.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Da,ovo stoji...barem da netko nesto spusti danas kad svi samo dizu cijene.

 pa i nevidija je rezala cijene, i to u dva navrata, sasvim uobičajena politika kad tržište postaje zasićeno...

Nvidia Slashes Prices of GeForce RTX 30 'Ampere' Graphics Cards | Tom's Hardware (tomshardware.com)

NVIDIA Set to Offer Steeper Price Cuts in September to Get Rid of Excess Inventory [Report] | Hardware Times

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ma je rezala mos mislit

 

isti mrsp kao i pred 2g kada su izasle, 200% mrspa na normalni mrsp nije rezanje cijena

 

jedino su srezali cijene na najacim modelima koje nito ne kupuje sada

Moj PC  
6 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice