Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 599.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
Cansee kaže...

 

neko vrijeme nisam uopće gledao cijene grafi, i sad odem malo guglati, kad su ono cijene stvarno pale, eto rtx 3090 bude oko 11-12k kuna, jel se ja krivo sjećam ili su one bile i preko 20k kuna? Također 3070 vidim oko 5500-6000 kn, pa to je očito palo. Ne kažem da je jeftino, ali je palo, kad se uračuna inflacija i druga poskupljenja to je palo poprilično.

 

Gdje je ona ekipa koja je tvrdila da cijene neće pasti nikad, da će se prije pakao smrznuti?

To sta si nasao je prilicno skupo... Ne sjecam se da je netko govorio da cijene nece past...

 

Takve su cijene na webshopovima u RH. Nemoj me sad držati u kunu, plus minus 100 kn

 

Ja se sjećam cijena za rtx 3070 iznad 8500 kn, a za rtx 3090 iznad 20k kuna.

 

A ovo što se ne sjećaš, pa možda nisi to čitao tu po forumu, a možda si i zaboravio, masa ljudi je govorila da cijene nikad neće ići dolje

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kaj stvarno vjerujemo da bu bilo raspoloživih next gen kartica prilikom izlaska i u pred božično vrijeme?

Mislim ono dostava je otežana, proizvodni procesi smanjeni, i td itd.

 

Osobno ne vjerujem da će kartice biti iole dostupne kako cijenom tako i mogučnoćšu kupnje prilikom izlaska.

 

Gledajte situaciju sa PS 5 .

Ja sam ga prije godinu i pol, ubo novog BRay verziju sa dodatnim đojstikom i 3 igre za 5000 kn.

Danas ga možda i ako bih ga mogao nabaviti za te novce.

Raspoloživost slaba, cijene i sam Sony diže.

 

Prošla su vremena razumnih cijena komponenti.

Pa nema dijelova za auto industriju gdje je vozilo 70 000 -120 000 eura a kamoli da ih zaboli ona stvar za PC igranje.

Makar osobno me to jako smeta jer iako posjedujem PS 5 ne mogu na njemu niš haklat osim sporta , vožnji i AC ova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Crotiger kaže...

Kaj stvarno vjerujemo da bu bilo raspoloživih next gen kartica prilikom izlaska i u pred božično vrijeme?

Mislim ono dostava je otežana, proizvodni procesi smanjeni, i td itd.

za nove grafe planovi se rade mjesecima i mjesecima unaprijed, isto tako se zakupljuju i proizvodni kapaciteti

majnanje je dizalo proizvodnju na ogromne količine donedavno, gradili su se novi pogoni ubrzano, a sad odjednom je prodaja stala, padaju cijene, zalihe se skupljaju

uopće se ne bi čudio da novih grafa bude na izvoz po izlasku

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Crotiger kaže...

Kaj stvarno vjerujemo da bu bilo raspoloživih next gen kartica prilikom izlaska i u pred božično vrijeme?

Mislim ono dostava je otežana, proizvodni procesi smanjeni, i td itd.

 

Osobno ne vjerujem da će kartice biti iole dostupne kako cijenom tako i mogučnoćšu kupnje prilikom izlaska.

 

Gledajte situaciju sa PS 5 .

Ja sam ga prije godinu i pol, ubo novog BRay verziju sa dodatnim đojstikom i 3 igre za 5000 kn.

Danas ga možda i ako bih ga mogao nabaviti za te novce.

Raspoloživost slaba, cijene i sam Sony diže.

 

Prošla su vremena razumnih cijena komponenti.

Pa nema dijelova za auto industriju gdje je vozilo 70 000 -120 000 eura a kamoli da ih zaboli ona stvar za PC igranje.

Makar osobno me to jako smeta jer iako posjedujem PS 5 ne mogu na njemu niš haklat osim sporta , vožnji i AC ova.

Djelova za auto industriju i nema bas zato sta su nvidia i AMD daleko bitniji klijenti... 

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

NA moje cuđenje njuskalo jos nije zatrpano jeftinim grafama.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

To i mene fascinira, gdje su :D 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zašto se čudite, očekuje ekipa bolesne cijene nove serije da s razlogom može prodat po skupo cijeni svoje

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sve se ovo sa cijenama događa u režiji ekipe koja vodi svijet a to su davno prestale biti države. Zatvara svoje pogone u Njemačkoj jedna od vodečih kompanija u svijetu koja proizvodi sve vrste metalnih sirovina, nije bitno ime ali zatvara. Zbog cijene energenata, ova priča je jako duboka i nije bezazlena. Lanci opskrbe  sirovina će pucati i dalje. Ljude koji propitkuju i misle drugačije se proziva kao ravnozemljašima i zavjerašima. Faktograf radi 100 na sat, događaju se velike promjene. Pamet u vugla, uživajte dok možete svi su zamjenjivi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 8:55 (BOOMboy).
Moj PC  
5 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Niste me povatali.. Eth je oso u pos..Vise se nema sta pametno i profitabilno kopati. Ocekivo sam da ce ekipa masovno topit svoje grafe (kao ja npr) , al ono osim unormaljenja cijena polovnih nevidim neko extra pojeftinjenje
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
BOOMboy kaže...

Sve se ovo sa cijenama događa u režiji ekipe koja vodi svijet a to su davno prestale biti države. Zatvara svoje pogone u Njemačkoj jedna od vodečih kompanija u svijetu koja proizvodi sve vrste metalnih sirovina, nije bitno ime ali zatvara. Zbog cijene energenata, ova priča je jako duboka i nije bezazlena. Lanci opskrbe  sirovina će pucati i dalje. Ljude koji propitkuju i misle drugačije se proziva kao ravnozemljašima i zavjerašima. Faktograf radi 100 na sat, događaju se velike promjene. Pamet u vugla, uživajte dok možete svi su zamjenjivi.

Aha ONI su krivi za sve i oni zatvaraju jednu tvornicu u Njemačkoj.... zanimljivo... isto kao i da ja napišem da je moja baba kriva za visoke cijene grafičnih, samo vam ne smijem reći zašto ni ko mi je baba, ali virujte mi na riječ jer zašto bi lagao.

 

Da rasčistimo, teorije zavjere su svako baljezganje bez ama baš kakvog konkretnog i više puta provjerenog dokaza, u šta uključjemo izraze poput ONI, tako da ako nemaš nikakav konkretan i provjeren dokaz (a da nije sa Fejsa, Twitera ili YT)onda se debata zaključuje. Usput da, imaš pravo događaju se velike promjene ali ne zbog NJIH nego zbog nas, mi sami smo krivi što smo u korona krizi sjedili doma i peglali bjesomučno kreditne kartice i kupovali jedno sranje na drugo, mi smo pokrenili lavinu problema u lancu opskrbe koji je zbog nas bio na rubu kolapsa (radim u jednom), mi smo krivi da su ONI više zaradili... Jer sigurno nisu ONI krivi da ti držiš taj mobitel u ruci za djelove kojega su djeca u rudnicima kopala minerale, nisu oni krivi što mjenjaš majice, cipele... kao da su đabe dok jadnici u Bangladešu cijeli dan crnče za 1 euro.... ali vidiš sa tim nemaš problema, zanimljivo?

 

Cijeli tvoj problem je na NJIMa samo zato što žele uskratit tvoj komfort i rasipanje u kojem si do sada uživao bez brige kako to ujteče na svijet i ljude oko tobe.... uvijek je bilo najlakše optužit druge za svoje probleme a kad treba pogledat u svoje dvorište onda vas nema!

 

Ako želiš njih zaustavit vrlo jednostavno se to da napravit, nagovori sebe i sve oko sebe da prestanete trošit pare na piz....ije, počnite uzgajat svoju hranu, stvari koje se pokvare popravite i ne kupujte novo......, tako da ONI dobiju sve manje para od vas i problem je riješen. Samo to zahtjeva žrtve na koje niste spremni takvi poput vas, lakše je samo pizdakat i ne napravit ništa....

9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
BOOMboy kaže...

Sve se ovo sa cijenama događa u režiji ekipe koja vodi svijet a to su davno prestale biti države. Zatvara svoje pogone u Njemačkoj jedna od vodečih kompanija u svijetu koja proizvodi sve vrste metalnih sirovina, nije bitno ime ali zatvara. Zbog cijene energenata, ova priča je jako duboka i nije bezazlena. Lanci opskrbe  sirovina će pucati i dalje. Ljude koji propitkuju i misle drugačije se proziva kao ravnozemljašima i zavjerašima. Faktograf radi 100 na sat, događaju se velike promjene. Pamet u vugla, uživajte dok možete svi su zamjenjivi.

 

užas, hoće da nas biju, da nam stavljaju ušne markice, da nam djecu čipiraju i što je najgore od svega - da nam oduzmu grafičke i videoigre. Stoka.

 

 

9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
Crotiger kaže...

Kaj stvarno vjerujemo da bu bilo raspoloživih next gen kartica prilikom izlaska i u pred božično vrijeme?

Mislim ono dostava je otežana, proizvodni procesi smanjeni, i td itd.

 

Osobno ne vjerujem da će kartice biti iole dostupne kako cijenom tako i mogučnoćšu kupnje prilikom izlaska.

 

Gledajte situaciju sa PS 5 .

Ja sam ga prije godinu i pol, ubo novog BRay verziju sa dodatnim đojstikom i 3 igre za 5000 kn.

Danas ga možda i ako bih ga mogao nabaviti za te novce.

Raspoloživost slaba, cijene i sam Sony diže.

 

Prošla su vremena razumnih cijena komponenti.

Pa nema dijelova za auto industriju gdje je vozilo 70 000 -120 000 eura a kamoli da ih zaboli ona stvar za PC igranje.

Makar osobno me to jako smeta jer iako posjedujem PS 5 ne mogu na njemu niš haklat osim sporta , vožnji i AC ova.

Djelova za auto industriju i nema bas zato sta su nvidia i AMD daleko bitniji klijenti... 

 Koliko se potpuno novih auta iz salona proda, a koliko grafickih kartica, u jednom kvartalu godine, i usporedi sumu, pa tako svaka 4 mjeseca..Zato je to tako.

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Hazzard From da Hood kaže...
ansha kaže...
Crotiger kaže...

Kaj stvarno vjerujemo da bu bilo raspoloživih next gen kartica prilikom izlaska i u pred božično vrijeme?

Mislim ono dostava je otežana, proizvodni procesi smanjeni, i td itd.

 

Osobno ne vjerujem da će kartice biti iole dostupne kako cijenom tako i mogučnoćšu kupnje prilikom izlaska.

 

Gledajte situaciju sa PS 5 .

Ja sam ga prije godinu i pol, ubo novog BRay verziju sa dodatnim đojstikom i 3 igre za 5000 kn.

Danas ga možda i ako bih ga mogao nabaviti za te novce.

Raspoloživost slaba, cijene i sam Sony diže.

 

Prošla su vremena razumnih cijena komponenti.

Pa nema dijelova za auto industriju gdje je vozilo 70 000 -120 000 eura a kamoli da ih zaboli ona stvar za PC igranje.

Makar osobno me to jako smeta jer iako posjedujem PS 5 ne mogu na njemu niš haklat osim sporta , vožnji i AC ova.

Djelova za auto industriju i nema bas zato sta su nvidia i AMD daleko bitniji klijenti... 

 Koliko se potpuno novih auta iz salona proda, a koliko grafickih kartica, u jednom kvartalu godine, i usporedi sumu, pa tako svaka 4 mjeseca..Zato je to tako.

Cijena cipova za aute je mala i zanemariva u odnosu na cpu/gpu-ove jer je i kompleksnost/velicina istih neusporedivo manja... Da ne pricamo o Apple-u i njihovim cipovima, oni su TSMC-ova najveca musterija..

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 11:16 (ansha).
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
Hazzard From da Hood kaže...
ansha kaže...
Crotiger kaže...

Kaj stvarno vjerujemo da bu bilo raspoloživih next gen kartica prilikom izlaska i u pred božično vrijeme?

Mislim ono dostava je otežana, proizvodni procesi smanjeni, i td itd.

 

Osobno ne vjerujem da će kartice biti iole dostupne kako cijenom tako i mogučnoćšu kupnje prilikom izlaska.

 

Gledajte situaciju sa PS 5 .

Ja sam ga prije godinu i pol, ubo novog BRay verziju sa dodatnim đojstikom i 3 igre za 5000 kn.

Danas ga možda i ako bih ga mogao nabaviti za te novce.

Raspoloživost slaba, cijene i sam Sony diže.

 

Prošla su vremena razumnih cijena komponenti.

Pa nema dijelova za auto industriju gdje je vozilo 70 000 -120 000 eura a kamoli da ih zaboli ona stvar za PC igranje.

Makar osobno me to jako smeta jer iako posjedujem PS 5 ne mogu na njemu niš haklat osim sporta , vožnji i AC ova.

Djelova za auto industriju i nema bas zato sta su nvidia i AMD daleko bitniji klijenti... 

 Koliko se potpuno novih auta iz salona proda, a koliko grafickih kartica, u jednom kvartalu godine, i usporedi sumu, pa tako svaka 4 mjeseca..Zato je to tako.

Cijena cipova za aute je mala i zanemariva u odnosu na cpu/gpu-ove jer je i kompleksnost/velicina istih neusporedivo manja... Da ne pricamo o Apple-u i njihovim cipovima, oni su TSMC-ova najveca musterija..

 to stoji nedvojbeno, ali svkako veci prihod je od amd/nvidia nego neke autoproizvodnje, tako i frime koje djeluju na tom podrucju prioritetno isporucuju amd/nvidiu a ostatak nize rangiranim 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ovo je sve gore i gore....kakva je efikasnost te nove arhitekture ako se poteze za takvim rijesenjima hladjenja,uzas.

 

 

 

https://wccftech.com/galax-geforce-rtx-4090-serious-gaming-graphics-card-pictured-quad-slot-with-quad-fan-cooling/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Ovo je sve gore i gore....kakva je efikasnost te nove arhitekture ako se poteze za takvim rijesenjima hladjenja,uzas.

 

 

 

https://wccftech.com/galax-geforce-rtx-4090-serious-gaming-graphics-card-pictured-quad-slot-with-quad-fan-cooling/

 uzmeš za šrimjer grafu poput 4090, koja služi za kurčenje, i pitaš se kakva je efikasnost

pa jebiga, sigurno je bolja nego ampere, no kad bi je stavili da troši isto kao ampere, onda bi rast perfomansi bio 50% umjesto 100%, a njima treba 100% za - kurčenje

postavljaš pitanja kao klinac iz prvog razreda osnovne

9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Ovo je sve gore i gore....kakva je efikasnost te nove arhitekture ako se poteze za takvim rijesenjima hladjenja,uzas.

 

 

 

https://wccftech.com/galax-geforce-rtx-4090-serious-gaming-graphics-card-pictured-quad-slot-with-quad-fan-cooling/

 Dolazi hladna zima za puno ljudi pa je lijepo imati grijalicu i još k tome možeš igrati igre s njom. 

Šalu na stranu, mislim da Nvidia opet želi performance krunu i izvuči će max iz tog čipa makar to značilo i 1KW struje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Ovo je sve gore i gore....kakva je efikasnost te nove arhitekture ako se poteze za takvim rijesenjima hladjenja,uzas.

 

 

 

https://wccftech.com/galax-geforce-rtx-4090-serious-gaming-graphics-card-pictured-quad-slot-with-quad-fan-cooling/

Svi clockaju i dizu power limit na svojim modelima, onda efikasnost nastrada, al nitko ti ne brani postelat je kako ti pase. 4090 na 300W ce sigurno biti puno brza nego 3090 Ti na 450W...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 13:09 (ansha).
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja vidim da ovdje na forumu ljudi bleke nemaju šta pričaju.

Da se nadovežem kao prvo zemlje koje je se bave kopanjem ruda nemaju nikakve veze s time koliko kosta tehnologija.

Platio karticu 20000kn ili 11000kn njemu dnevnica ne raste.

Isti onaj za kojeg kopa ga pljačka stoljecima a oni nemaju izbora nazalost je tako.Da imas kapital i bogatavo shvatio bi ako ga ne mnozis imas pad i to siguran a iskoristava se to sto opcija nema puno. Druga stvar je da pc racunala nisu skakala prepuno sa cijenom nasprem ostalih stvari.

2008e gaming pc 10000kn o cemu pricamo danas je 16000kn

tog ranga.

Dalje dolazimo do toga koliki je minimalac danas a koliki onda.

Ljudi pa standard raste, samo sto danas ti imas more stvari na koje trosis novac i onda se nema.

Dajte ne kakajte imas smartwatch 2000kn mobitel 1000eura 

Jel prije toga bilo u tom rangu.

Na dalje kakve veze ima peć na drva sa gpu chipovima, fulao si i šefa i stanicu i uostalom kriza u Ukrajini staje.

Naredna godina što se energenata tiče ne vjerujem da će ići i nebesa evp i sam benzin je pao na cijeni.

Bolja ti je investicija fasada 15cm k vune i potrosnju energenata ćeš smanjit za više od pola.

Kuća 160m2 grijanje na drva prije 20m drva a sada 9 do 10cjer se potrosi jos ne pečenku...

Razlika za godinu 4000kn na deset godina komplet materijal za fasadu...

 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Rtx tehnologija je donijela nesto novo i to jako dobro.

Međutim još se radi na tpme da se unaprijedi te samim time da je to još u procesu usavršavanja naravno da donosi power limit up. Amd koji to ima ali kao da nema kartice trose 100w manje.

Uistinu ste dosadni kao proljev, nadmašili ste Ramboxa.

Undervoltanjem na 50 posto ćeš dobit debelo lošije rezultate koji proporcijonalno su manji nasprem stocka i potrosnje.

To da ces se zimi grijat na karticu je stara ofprana izjava koja u najmanju ruku zaslužuje ban doživotni...

Ljudi su krenuli živit tuđi život i žalit se na sve, kao da smp savršeni a sve ostalo ne valja. Ne valjamo mi a ovo što se događa u svijetu trenutno je samo naglašeni proces.

Godinama ekipa pokušava na raznorazne načine smanjit broj ljudi jer su svjesni da na taj način je život kvalitetniji i lakši.

Pričamo o tome da neki rom ima 10erp djece i da ih drzava financira i porezni obveznici kao i umirovljenike.

Sve na ovom svijetu ima smisla i ratovi i bolest i sve ostalo. Sve je smišljeno došlo a tko preživi preživi, život kao lutrija.

A da nikad bolje nismo živjeli vidi se po voznom parku  a i ovdje na forumu poslaganjima konfe.

Samo što ista ekipa iskoristi pc multi i isplati ga, gaming je najneisplativiji ispao a opet i to je nekome posao

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

čini mi se da ti brkaš standard i očekivanja te najveći faktor dizanja cijena - kurčenje...

 

standard svima polako raste ali neesencijalne stvari - kao PC i njihove grafe su uvijek otprilike isto stajale, gledano po generacijama...

 

sam si dao cifre a ja iako imam više nego duplu plaću od prosjeka NE DAM za mobitel iznad 1500 kn (lažem, kupio sam ženi za 2200, ali sebi nisam) a kamoli 1000 €...

 

cijeli svijet lagano napreduje i normalno je da imaš više stvari nego tvoj otac, a kamoli djed...

 

kao primjer veliš da je glavno smanjiti potrošnju energenata... ma samo zatvori sva stakla dobro na kući i  budi unutra i tu i tamo pali peć, pa ti nečće temperatura pasti ispod 10-12 °C...

 

upališ PC s tom grafom (o kojima je kakti ovdje riječ) i ide temperatura za stupanj-dva gore...

 

no ovdje je zbroj hrpe čimbenika našeg konzumerističko svijeta koji su malo se jel'te nakupili...

 

svi su se kleli u proizvodnji u JIT, pa čim je malo sustav međunarodne trgvine  zaštucao - nastali su problemi u dostupnosti robe koju smo svi uzimalo zdravo za gotovo..

 

a prvo se pokupovao WC papir, da se ne zaboravi...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ljudi su teški ovisnici i to je problem svega mira biti i točka.

Moja obitelj niti u jednom trenu nije ostala bez nečega i da toga nije bilo u vrijeme covida.

Doslovno debili su kupovali na pakete šećera i ostalih stvari 

Novine i televizija pune glavu ljudima s glupostima.

Ne čitam novine, ne gledam dnevnik uživam sa svojom obitelji u svakom trenutku.

Ne moramo imati sve sad i odmah za sve dođe vrijeme osobna kreativnost uz jako malo slobodnog vremena mi donese lijepu zaradu koja ide malom na štednju jer doslovno koliko imamo plaću toliko se pokrivamo.

Cijelo ljeto ručamo i večeramo vani kako bi iskoristili vrijeme,

i to za male novce.

Kako si posložiš tako ti bude ja razumijem da je ljudima sa djecom teško priuštit istoj djeci mobitele računalo.

Kao klinac sam sa ekipicom cijelo ljeto radio od svoje osme godine na polju i tako sebi zaradio doslovno za sve jer roditelji nisu bili u mogućnosti, firma pala oni na burzu sa svojih 50 godina.

Zato sam i imao nije nista s neba palo cijene su više nego fer sada što se tehnologije tiče.

Evo primjera ja bi plaću od 10k a zelio bih novi high end pc za 1000eura.

Pa dobro ako bi to bilo realno koliko bi ta ista proizvodnja koštala, za kikiriki.

Jel to realno, bitno da je meni dobro.

Grafe su fakat vrh svaki napredak naspram sadašnjeg je uistinu  for future jer je napredak vidljiv.

 

Bero
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evo pocelo je, na njuskalu 3080 4k. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 

 

Evga prestaje radit GPU

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 22:34 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Da....nevjerovatno,poveci tekst o mogucim razlozima i zanimljivo je kako se navodi da EVGA napusta Nvidiu a ne kompletno GPU trziste....amd...Intel?

 

https://wccftech.com/evga-quits-nvidia-no-more-geforce-gpus-from-green-teams-top-aib-partner/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Stevica Reko da odustaju od pravljenja GPUa totalno.. Ja sam isto mislio da ce otic k amd.. Al corak..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Znaci tko nabavi EVGA 4090 imat ce very rare model.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MGloc kaže...

Znaci tko nabavi EVGA 4090 imat ce very rare model.

Ako sam dobro skuzio EVGA nece radit rtx4xxx modele.....

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
Stevica Reko da odustaju od pravljenja GPUa totalno.. Ja sam isto mislio da ce otic k amd.. Al corak..

Ako je ovo tocno oni drze cak 40% US trzista i ne bih se zacudio da im AMD ili Intel ponude jako dobar deal da nastave sa njihovim GPUovima.....

 

While EVGA was in business with NVIDIA, they controlled 40% of the North American market share of AIC graphics cards. Them quitting would definitely open up the inventory for other AICs to gobble up but it will take time for the die-hard EVGA fans to get adjusted to the new non-EVGA marketplace & as Jon Peddie predicts, It will take around 2-3 (possibly more) quarters for the North American GPU market to adjust to this huge change.

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ali toliko udio imaju prvenstveno zato jer su prodavali nVidia kartice.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice