Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.875
|
čitano: 605.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Svjesno sam htio nek se sve vidi.

 kako god, otkako je baba su preuzela amd, upokojila je radeon diviziju

od skoro 40% udjela dovela ih je na 8% u manje od deset godina

 Ono kaje veselo je to kaje intel na 4% dGPU udjela hahaha a nikaj pametno nisu ni napravili, a AMD se čupa trga za 8%

 

Q3 2022 Discrete GPU Market Share Report: NVIDIA Gains 88% Market Share Hold, AMD Now at 8% Followed By Intel at 4%

 

11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Zwer54 kaže...

 Ono kaje veselo je to kaje intel na 4% dGPU udjela hahaha a nikaj pametno nisu ni napravili, a AMD se čupa trga za 8%

 to je ono što je isporučeno od čipova, ne znači nužno i da je prodano krajnjim kupcima, pogotovo ne u obliku kupoprodaje pojedinačnih kartica

isto tako i nevidijin rast na 88% ne znači da su toliko i prodali kupcima, tko zna koliko ih čuči na policama

 

ali svejedno, situacija za radeon ne izgleda dobro

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Zwer54 kaže...

 Ono kaje veselo je to kaje intel na 4% dGPU udjela hahaha a nikaj pametno nisu ni napravili, a AMD se čupa trga za 8%

 

 

 

 Ovo je za proslavu veču od nove god i božića skupa. Odvaljujemo  da bog da propali ko ih yebe đubrad

kradem mine iz minskog polja
14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Ma mogu oni pričati kaj žele činjenica je da im neto prihodi jako padaju, baš jako 

 

NVIDIA Net Income 2010-2022 | NVDA | MacroTrends

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Svi zaboravljaju da AMD proizvodi cipove za Ps5,XsX,XsS........dolaze pare sa raznih strana.

Ali bome su ispusili PC GPU trziste gadno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

AMD je zasluženo kažnjen, evo tek sad su se opametili pa ima za kupiti RX 6700 za 3500 kn što u današnjoj ponudi OK kupnja. I onda za novu seriju najave grafe od 12 000 kn, LOL.

To će po steam statistici kupiti 0.1% gamera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 21:31 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Vidim dosli novi driveri,skinem ih...instal...pukne instalacija na pola procesa 🤣🤣🤣

 

2022....ajde da sam na winsima 95 i sa ondasnjim grafama i driverima.

Hvala dragom bogu da mi pc treba za odigrat 1 igru u 8 mjeseci 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

InterDASthing xD

 

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nevidija opet sapuna svoje fanbojčiće za iste pare "isti" gpu. Zna kožnjak šta god da napravi fanbojsi će ga rado primiti u guz. Idemo dalje.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-with-8gb-memory-has-been-tested-17-performance-difference-vs-12gb-model

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

E pici, mozes me zvat prorok. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Nevidija opet sapuna svoje fanbojčiće za iste pare "isti" gpu. Zna kožnjak šta god da napravi fanbojsi će ga rado primiti u guz. Idemo dalje.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-with-8gb-memory-has-been-tested-17-performance-difference-vs-12gb-model

 

Šta je iduće, RTX3060Ti 12GB 

 

16 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Nevidija opet sapuna svoje fanbojčiće za iste pare "isti" gpu. Zna kožnjak šta god da napravi fanbojsi će ga rado primiti u guz. Idemo dalje.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-with-8gb-memory-has-been-tested-17-performance-difference-vs-12gb-model

 Najnovija vest: Odličan napredak Intela, njihov Arc A750 sada je konzistentno brži od GeForce 3060!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2022 14:57 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ameri bi mogli osjetiti dizanje cijena gpu ako ne odgode ovu tarifu opet.Da li bi se to moglo i na evropu odrazit?

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2022 16:47 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Kožnati više ni ne pokušava koristiti vazelin, tjera on to sad na suho.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Po kozi klizi ko podmazano:)

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kožnati je u zadnjih 2-3 godine skupio love da može bez problema 1 godinu umjetno držati cijenu koju hoće.

Najeo se ko medjved prije zime i sada može jeb... mater svima....tko hoće novu grafičku ima da duplo plati :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

TKo je budala, lovas ili ocajnik nek plati koznjaku jos koje pivo.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Krajnje je vrijeme za bullrun, da spasi nevidiju, amd i sirotinju koja se rudarenjem oslobađa od rada i pokvarenih kapitalista
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Nevidija opet sapuna svoje fanbojčiće za iste pare "isti" gpu. Zna kožnjak šta god da napravi fanbojsi će ga rado primiti u guz. Idemo dalje.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-with-8gb-memory-has-been-tested-17-performance-difference-vs-12gb-model

Ček..šta je ovo? Izbace "novu"/istu grafičku nakon 1.5g koja je slabija od prethodne, po istoj cijeni?

Prcanje od strane Nvidije?Socijalni eksperiment da vide koji je postotak ljudi glup ili naivan?

 

 

14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Jako puno ljudi kad kupuje grafu kupi nvidiju bez dodatnih istraživanja, sam kliknu i uzmu jer je

1. nvidija

2. pročitali da je rtx 3060 OK grafa

 

Na to kožnati cilja i bude zaradio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jedno od najlošijeg razdoblja za pc gpu tržište ikad. Nvidija radi sa cijenama šta hoće, AMD još više zaostaje nego prije, Intel tek krenuo. Cijene poduplane bez razloga.
Iskreno da igram igre uzeo bi ps5 i nebi prismrdio pc gamingu na sljedeće 3 godine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Pre 4 godine prodao staru karticu za 70€ i uzeo polovni RX 580 za 150€. Za tih 80€ doplate sam 4 godine igrao sve što sam hteo na 1080p, uglavnom na maksimalnim detaljima (Cyberpunk naravno ne, ali i on je išao na custom detaljima koji su bili iznad high preseta). Ove godine sam uzeo 1440p monitor, pa sam prodao tu karticu za 95€ i za 200 uzeo polovni 5700XT. S njim imam više fps na novoj rezoluciji nego što sam sa prethodnom imamo na 1080p.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Ameri bi mogli osjetiti dizanje cijena gpu ako ne odgode ovu tarifu opet.Da li bi se to moglo i na evropu odrazit?

 

Ajd ipak sreća da sam kupio sad, znači od 1.1. opet cijene 25% gore, jer kod nas je cijena američki MSRP + 25% PDV + 2-10% marža.

Bez obzira kaj u EU dolaze kartice direktno iz Azije, svejedno se budu kod nas prodavale s US import tarifom jer i Nvidia i AMD računaju MSRP na način da se računa s tim import taxom bez obzira gdje se kasnije proda.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2022 10:26 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
evincar kaže...
dery kaže...

Nevidija opet sapuna svoje fanbojčiće za iste pare "isti" gpu. Zna kožnjak šta god da napravi fanbojsi će ga rado primiti u guz. Idemo dalje.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-with-8gb-memory-has-been-tested-17-performance-difference-vs-12gb-model

Ček..šta je ovo? Izbace "novu"/istu grafičku nakon 1.5g koja je slabija od prethodne, po istoj cijeni?

Prcanje od strane Nvidije?Socijalni eksperiment da vide koji je postotak ljudi glup ili naivan?

 

 

Nije im ova praksa od jučer, prakticiraju svaku seriju.Ne bi radili da im ne pali. Ovčica vidi da piše nevidija i kaže šišaj me od jaja do brade. Kad vidiš kako padaju u trans na petlitarski radijator 4090 sve je jasno.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2022 12:55 (dery).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sto kazete kolege....?

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Pa nije ona nešto posebno jača od 1060 kartice. Možda su počele rikavati 1060, pa onda ljudi kupuju što jeftinije - upravo tu 1650.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Pa nije ona nešto posebno jača od 1060 kartice. Možda su počele rikavati 1060, pa onda ljudi kupuju što jeftinije - upravo tu 1650.

Narativ je da je slabija od 1060 6gb, zato je tuzno. Zar ne?

Survivor - eye of the tiger
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...
Izzy kaže...

Pa nije ona nešto posebno jača od 1060 kartice. Možda su počele rikavati 1060, pa onda ljudi kupuju što jeftinije - upravo tu 1650.

Narativ je da je slabija od 1060 6gb, zato je tuzno. Zar ne?

 Ne brini, 1060 će preuzeti tu titulu nazad, samo da mineri rasprodaju svoje 1060tke.

15 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...
Izzy kaže...

Pa nije ona nešto posebno jača od 1060 kartice. Možda su počele rikavati 1060, pa onda ljudi kupuju što jeftinije - upravo tu 1650.

Narativ je da je slabija od 1060 6gb, zato je tuzno. Zar ne?

 O... Nisam znao da je slabija. Sada gledam usporedbu i nije mala razlika. Hm...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice