Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 599.450
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nema jos uvijek zatrpavanja oglasnika sa majnerskim karticama....barem ne u tokikoj mjeri da sam cekao 3060ti za 2000 kn

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Naprotiv zatrpan je mining grafama i rigovima ali još ne shvačaju da se to ne može prodavat po cijeni novih grafa. Ustvari stavili u prodaju pa ako se ikad proda proda se. Ozbiljni prodavači nude rtx3070 za 3000kn ima ih ali to je sve kupljeno vani stoga nije privlačno. Nisu to mali novci za dati bilo ako je rudarila ili gaming.Rađe nadodam još koju tisućicu pa novo i miran.

Rtx 3060ti nečeš ni nači jer ih uopče nije bilo za nabaviti, zapravo nigdje ih nije bilo skoro pa da ih nisu proizvodili.

Njuškalo otvoriti je skroz poželjno ako se želiš dobro nasmijati kakve cijene stavljaju ahahahah evo odmah me hvata.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 22:27 (dery).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

COVID ih je dobro usporio kao i niz drugih industrija.

Zanimljiv video.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Naprotiv zatrpan je mining grafama i rigovima ali još ne shvačaju da se to ne može prodavat po cijeni novih grafa. Ustvari stavili u prodaju pa ako se ikad proda proda se. Ozbiljni prodavači nude rtx3070 za 3000kn ima ih ali to je sve kupljeno vani stoga nije privlačno. Nisu to mali novci za dati bilo ako je rudarila ili gaming.Rađe nadodam još koju tisućicu pa novo i miran.

Rtx 3060ti nečeš ni nači jer ih uopče nije bilo za nabaviti, zapravo nigdje ih nije bilo skoro pa da ih nisu proizvodili.

Njuškalo otvoriti je skroz poželjno ako se želiš dobro nasmijati kakve cijene stavljaju ahahahah evo odmah me hvata.

 JA sam svoju 3070 bez garre kupljenu u linksu prodo za 3200kn prije mjesec dana,

3060ti ebay bez gare 3000kn,i 3070 s garom za 4000kn.

 

 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 14:02 (R3nchi).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ARC za stare igre obavezno preskočiti a u novima isto nisu konkurentni. Nije skroz loše kako u kojoj igri ali prosjek slabo. Ovo neče ni fanboysi uzet.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Uff, slabo.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Npr u dying light2, A770 je na 1440p jaka kao rtx3060ti, Spider remastered je jača od rx6800(ovdje su radeoni slabi) ali ne od rtx3060ti.Možda poštelaju drivere još ali to nečemo znati jer sad su revjui a poslije ko živ ko mrtav.

 

Stari naslov dx9 loše skroz :

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 15:46 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

To su performanse sa uključenim RBAR-om. Ako nemš RBAR uključen ili ti ga platforma ne podržava performanse odu u WC.

 

Intel Arc A770 Tested with PCIe 3.0 and Resizable BAR Off - Guardians of the Galaxy | TechPowerUp

 

https://postimg.cc/1g6vgqNz

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 16:30 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Gamer nexus ne preporučuje ovaj gpu. Ne želite biti beta testeri jer su kaos što se drivera tiće. Ako rebar nije uključen katastrofa.Ne rekoh bezveze da nečemo još neko vrijeme imati doraslog trečeg konkurenta u gpu svijetu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 17:06 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Gamer nexus ne preporučuje ovaj gpu. Ne želite biti beta testeri jer su kaos što se drivera tiće. Ako rebar nije uključen katastrofa.Ne rekoh bezveze da nečemo još neko vrijeme imati doraslog trečeg konkurenta u gpu svijetu.

Bas steta...za nas kupce,jbg.

Nadam se da ce RDNA3 bit pun pogodak pa da bude barem nekakav balans na trzistu,najgore je kad Nvidia drzi 80% gpu trzista.

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Znači ako igraš kad je u igri mrak i pada kiša onda se vidi nekakva razlika. Odigrao sam tu igru ima već par godina ali ne pamtim da je to česta pojava. Nije to Max Payne.

Meni to i dalje izgleda kao običan gimmick.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Realnije izgleda bez blještavog reytrejsa. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 18:03 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Inače su takve refleksije u stvarnosti svuda oko nas, nanoroboti stalno glancaju-poliraju površine.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 18:10 (dery).
Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Inače su takve refleksije u stvarnosti svuda oko nas, nanoroboti stalno glancaju-poliraju površine.

 ne, izlozi su vječno zamućeni, na autima se ne vidi odsjaj ničega jer su svi stavili mat foliju, voda ne odražava ništa, kome to uopće pada na pamet...

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Naravno da se ne vidi odsjaj sve je prljavo blatnjavo prašnjavo od zagađene atmosfere i zemlje. Ne možeš od mraka napravit dan što rt umjetno radi. Prikazuje realnost kroz naočale u duginim bojama.Nije cijeli svijet ili npr. sva auta su izglancana jednako u istom trenutku.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 18:25 (dery).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Robin Hood kaže...

Kakav dan umjetno rade pa jesi ti ikada bio van HR u nekom velegradu da vidis sva ta bljestavila od reklama, led natpisa itd... Vani noć ni ne postoji u gradovima, pogledaj Vegas, Dubai, New York, Tokyo...

 Ej sve je uglancano jednako u istom trenu svuda i svaka prostorija jednako svijetli upaljen je dan.Svaka vodena površina bilo lokva ili more mora davat jednak izgled odsjaj iz bilo kojeg kuta gledanja ili uvjeta. Realno nema šta.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 18:37 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Upravo stigao dopis....Nvidia,AMD i Intel povlace SVE modele grafa koje na ikoji nacin podrzavaju Rej Trejs da bi fizicki uklonili hardver zasluzan za tu abominaciju.Razlog su obitavatelji balkanskih interneta jer oni ne vide rejtrejs....globalna gpu industrija toliko brine za misljenje i viđenje te skupine balkanaca da je odlucila povuc prijenavedeni drasticni potez.

Lets go back to drawing boards je novi slogan industrije 🥂

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Realno refleksija u stvarnosti imaš na tone.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Reytrejseri želim odgovor da li su sva auta, izlozi sve površine jednako ispolirani svuda? Jer tako reytreys to prikazuje. Znači ispada koliko je realno bez toliko je realno sa rt.

Rt je itekako dobra stvar ali nije glavni i baš odlučujuči faktor kod kupnje gpu-a slažete se.Ionako ga imaju sve grafe sad.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 19:17 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Reytrejseri želim odgovor da li su sva auta, izlozi sve površine jednako ispolirani svuda? Jer tako reytreys to prikazuje. Znači ispada koliko je realno bez toliko je realno sa rt.

Rt je itekako dobra stvar ali nije glavni i baš odlučujuči faktor kod kupnje gpu-a slažete se.

Slazem se 🥂

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ti bi ustvari da ubace i faktor isprljanosti prozora, auta itd...
U pravu si zapravo, no to je vjerojatno novi level u tome, slično kao što se i raznolikost trave ili drveća postupno podizala s razvojem grafike u igricama. Zaboravljaš da je rt u začetku, no to ne znači da sad treba ukinuti napredak u grafici jer još nije stigao do savršenstva
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 19:19 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nebitno napisao sam da ga ionako imaju sve grafe pa upali ili ugasi kako ti se više sviđa. Tebi realno i drago uvijek on, meni može off ili on ne dira me puno.Neka napreduje naravno razvoj i lijepo je svakako vidjeti flashing and kicking.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 19:26 (dery).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Danas sam pisao u nekoj temi...mozda ovoj kako normal size kucista vise nece bit dovoljna za ove rugobe od grafa....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
Ti bi ustvari da ubace i faktor isprljanosti prozora, auta itd...

 Naravno, pa i dosad smo imali to.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Krunoo7 kaže...
picajzla0707 kaže...
Ti bi ustvari da ubace i faktor isprljanosti prozora, auta itd...

 Naravno, pa i dosad smo imali to.

 pa vjerojatno će i to doći na red, kako je nekom palo na pamet da nemeru sva drveća u šumi izgledat jednako ili biti obuhvaćena s nekoliko modela, ili teksture stijena i slično, tako će vremenom ubaciti i taj faktor isprljanosti, pa će najbolji odsjaj biti u centru grada gdje se prozori/izlozi peru svakodnevno, dok će u slamovima taj faktor više doći do izražaja i na autima, prozorima i ostalom

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ovo ne kupuju ljudi sa normal size kučištem.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ovo će imati manje od 1% trenutnih gamera, tak da nije ni bitna za raspravu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Ovo ne kupuju ljudi sa normal size kučištem.

Hrpa hrpa ljudi je sigurno imalo ovu klasicnu velicinu kucista jer je unutra stalo sve do sad pa cak i rtx3090ti kao sto se vidi u videu ali ova pokazana rtx4090 fizicki uopce ne stane unutra.

Sad uz tu grafu moras kupit novo napajanje,novo kuciste.....

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ovo će imati manje od 1% trenutnih gamera, tak da nije ni bitna za raspravu.

Olede ima izuzetno mali postotak vlasnika TVa u globalnom postotku pa su glavna tema TV rasprava na apsolutno svim forumima koji se bave temama TVa.

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 

ha ha koji apsurd :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice