Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 599.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
scardobula kaže...

'99 19 800 DEM je koštao clio 1,2 rn,benzinac

 E onda je megane bio 28k... prvi model... jbg zapamtio zadnji broj

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Isto toliko je koštao 2009, zadnja godina, sa klimom i 5 vrata :D. Clio, jel

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2023 18:54 (blackened_bm).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Zadnja generacija Clia 2 sa pet vrata i premium sjedalima je 2012.g i koštao je 69700kn.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

A sad rijetko koji auto ispod 100000 kuna. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
cvaja997 kaže...

A sad rijetko koji auto ispod 100000 kuna. 

 

Na prste jedne ruke se izbroje, i to jakooooo teško.

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

ne, samo jedan - početni Hyundai i10...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Gledam ponudu rabljenih grafičkih  da uzmem nešto do 500 eura jer mi se neda čekati da izađu nove grafe i ponuda je na njuškalu katastrofalana, a forum nije ni vrijedan spomena.

Našao jedino Inno3d rtx 3070 ti za 490 eura i to mi se jedino čini kao ok kupnja, a nije baš neki model grafe. 

Prvo mi splasnula želja za novom kada sam vidio cijenu rtx 4070 ti, a nekako mi se čini da ubrzo splasne volja i za polovnom, vjerojatno mi je i najpametnije odustati od kupnje do daljnjeg.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

Gledam ponudu rabljenih grafičkih  da uzmem nešto do 500 eura jer mi se neda čekati da izađu nove grafe i ponuda je na njuškalu katastrofalana, a forum nije ni vrijedan spomena.

Našao jedino Inno3d rtx 3070 ti za 490 eura i to mi se jedino čini kao ok kupnja, a nije baš neki model grafe. 

Prvo mi splasnula želja za novom kada sam vidio cijenu rtx 4070 ti, a nekako mi se čini da ubrzo splasne volja i za polovnom, vjerojatno mi je i najpametnije odustati od kupnje do daljnjeg.

 možda da pogledaš 3060ti, razlika u odnosu na 3070ti je 10-15%, a može se naći dosta jeftinija

13 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

Gledam ponudu rabljenih grafičkih  da uzmem nešto do 500 eura jer mi se neda čekati da izađu nove grafe i ponuda je na njuškalu katastrofalana, a forum nije ni vrijedan spomena.

Našao jedino Inno3d rtx 3070 ti za 490 eura i to mi se jedino čini kao ok kupnja, a nije baš neki model grafe. 

Prvo mi splasnula želja za novom kada sam vidio cijenu rtx 4070 ti, a nekako mi se čini da ubrzo splasne volja i za polovnom, vjerojatno mi je i najpametnije odustati od kupnje do daljnjeg.

 Jel gledaš samo RTX grafe radi Ray Trace-a ili? Ako gledaš samo isključivo RTX, onda nemaš puno izbora. Inače, imaš fine alternative kod AMD-a .

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 12:43 (itomic009).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Dogovorio se s čovjekom da mi danas dofura tu rtx 3070 ti...rtx 3060 ti su oko 400 eura, jeftinije su uglavnom bez garancije, a na ovu imam 24 mjeseci garancije u RH, tako da je odluka ipak pala.

 

EDIT: Samo Nvidiu gledam, jer nisam baš bio zadovoljan sa rx 6600 xt koju sam imao do prije 2 tjedna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 12:37 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
itomic009 kaže...

 Jel gledaš samo RTX grafe radi Ray Tryce-a ili? Ako gledaš samo isključivo RTX, onda nemaš puno izbora. Inače, imaš fine alternative kod AMD-a .

 pa nije isključivo rtx, tu je i dlss koji je još uvijek bolji i zastupljeniji od fsr

jedno i drugo su velike prednosti, jer više nije situacija kao prije par godina da brojiš igre sa rt na prste jedne ruke, a dlss u 1.0 verziji je meh

13 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

DLSS je nebitna razlika, još je samo "neka prednost" RT i to je to. I to je relativna prednost ali ajde. 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
itomic009 kaže...

DLSS je nebitna razlika..

 ozbiljno?

palim ga gdje god mogu, besplatnih 30% perfomansi da su nebitni?

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ja ga palim samo ako mi treba dodatni fps, a u vecini igri mi ne treba

 

ako vec imam lock na 120 fps@1440p ili 60fps@4k -a necu palit DLSS

 

RT+ dlss je porez na budale po meni. placat grafu 1k+ eura samo radi toga nema smisla

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

RT+ dlss je porez na budale po meni. placat grafu 1k+ eura samo radi toga nema smisla

 pa tko to plaća samo radi dlss + rt?

ne bi da su radeonke besplatne, pa nevidiju plaćaš samo radi te dvije stvari

 

a što se tiče kad ćeš ga paliti ili ne, naravno da ako imaš dovoljno fps da ti ne treba

problem je u tome što rijetko tko kupuje 4090 za 2k pa da mu u većini igara ne treba

meni je 3080 za 2k super u starijim igrama, u novijima tipa dying light i sa dlss-om jedva dostigne 100fps, a što će tek biti sa novim igrama

13 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ma RTX 3080 je smeće za današnje igre, ne znam zašto si ju kupio? Prodaj to bolje nekom za 300 eura dok još možeš. 

11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
itomic009 kaže...

DLSS je nebitna razlika..

 ozbiljno?

palim ga gdje god mogu, besplatnih 30% perfomansi da su nebitni?

 

Nije to baš tako "upališ DLSS i dobiješ besplatni boost od 30% u performansama".

DLSS ne radi jednako dobro u svakoj igri i nije bez svojih problema (ghosting, flickering, povećanje input latencija....).

Ne znam koliko je to ispolirano u prijašnjim verzijama DLSS-a ali toga nije pošteđena ni zadnja RTX4000 serija sa DLSS 3

 


https://www.techspot.com/article/2546-dlss-3/

 


"Take Flight Simulator as an example. While moving around the cockpit it looks just fine for the actual cockpit elements, the UI text showing a waypoint is completely garbled when frame generation is used. There is a lot of flickering and instability with this as we pan the camera, and it doesn't even take rapid movements to expose the flaw. We were able to spot this with the frame rate around 120 FPS, so even though each generated image is being shown on screen for a relatively short period, this constant flickering was distracting and looked horrible."

 

"This is also the case in F1 22 at any frame rate. Above each competitor you'll see the names and place of that driver but during standard motion in a race these labels can easily get garbled as frame generation struggles to figure out what to do with these elements. It seems clear that the UI should be rendered into the image after frame generation is applied, but whether this is possible given how DLSS 3 works, we can't be sure.

The second issue is when you change camera perspectives or angles within a game. For a brief moment DLSS 3 doesn't know how to handle the image and what you end up with is a terrible frame on screen for a split second. This is how F1 22 handles that transition, you get this big blurry mess as frame generation tries to interpolate between two very different frames. It can be hard to notice this at high frame rates, but it's questionable as to whether showing this frame has any benefit whatsoever when it doesn't really look like a real frame."

 

"

The problem with using DLSS 3 at a final frame rate of ~60 FPS is that it no longer hides the artifacts. Here we have Flight Simulator running at just above 60 FPS with frame generation enabled. When panning around this Airbus A320 from the exterior you can easily see instability around the edges of the aircraft, particularly the vertical stabilizer on the rear. These artifacts flicker noticeably and almost look like there's an issue with display corruption – that's DLSS 3.

In Cyberpunk 2077 we tried the same, running around 60 FPS with frame generation on, and you can see sizzling and artifacting around some on screen elements in motion. It's more noticeable at slower playback speeds, but is still visible in real time."


"This makes DLSS 3 unsuitable/unusable as a tool to target 60 FPS if your GPU isn't powerful enough to render at this frame rate natively. In fact, you'll likely see issues with the presentation at any target frame rate below 100 to 120 FPS based on our experience with the technology so far.

This means the GPU must be capable of rendering at least with DLSS 2 enabled somewhere in the 60 to 80 FPS range before enabling DLSS 3, and to avoid UI artifacts you'll need to aim higher, even a baseline of say 100-120 FPS with a final frame rate near 200 FPS. It's abundantly clear that DLSS 3 only shines from a visual standpoint at high frame rates."


"DLSS 3 frame generation also increases input latency, even if it increases the frame rate. What this creates is a weird situation where frame rate increases, but latency increases as well – usually when gaming, higher frame rates lead to lower latency, and therefore a more responsive experience.

But this isn't the case with DLSS 3, which means that at times enabling DLSS 3 can make a game feel more sluggish even if the frame rate has risen, a weird feeling for sure.

We tested this in Cyberpunk 2077, with latency numbers measured as click to photon latency using Nvidia's LDAT tool, which allows us to record the total latency from when you click to when you see the action appear on screen – this is the most accurate way to test latency and gives the most real world results."

Dakle nije baš sve tako rozo što se tiče DLSS-a, ne kažem da je DLSS loš feature samo da nije ni on bez mana odnosno "free fps bez mana".

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 13:16 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ibme74 kaže...

Dakle nije baš sve tako rozo što se tiče DLSS-a, ne kažem da je DLSS loš feature samo da nije ni on bez mana odnosno "free fps bez mana".

 nitko nije niti rekao da je sve rozo

dlss u zadnjoj verziji prije frame generation je ispoliran do jaja, ovo što si naveo vrijedi upravo za dlss 3.0 i frame generation, tu tek čekamo poliranje

ista stvar je bila sa dlss 1.0, donekle i sa 2.0, ali u 2.4 radi perfektno

 

mislim, tako je u svim novim tehnologijama, zar ne? 

11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Dakle nije baš sve tako rozo što se tiče DLSS-a, ne kažem da je DLSS loš feature samo da nije ni on bez mana odnosno "free fps bez mana".

 nitko nije niti rekao da je sve rozo

dlss u zadnjoj verziji prije frame generation je ispoliran do jaja, ovo što si naveo vrijedi upravo za dlss 3.0 i frame generation, tu tek čekamo poliranje

ista stvar je bila sa dlss 1.0, donekle i sa 2.0, ali u 2.4 radi perfektno

 

mislim, tako je u svim novim tehnologijama, zar ne? 

 

pa je, ali zato kažem nije to baš ono "imam 45fps avg, upalim DLSS i sada imam 60fps avg bez da išta gubim" kad ipak postoje problemi sa tom tehnologijom.

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja priznajem samo sirovu snagu, a to je brzi procesor i memorija. Još mi samo nek počne netko trubit da je 1.0 turbo motor u autu od max nosivosti 2t super stvar (još i kuku ima). Sve ostalo je mačak u vreći.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ibme74 kaže...

 

pa je, ali zato kažem nije to baš ono "imam 45fps avg, upalim DLSS i sada imam 60fps avg bez da išta gubim" kad ipak postoje problemi sa tom tehnologijom.

 ajmo se još malo pravit grbavi

ovo što si naveo ne postoji u konkretnom slučaju, jer 3xxx serija koju kolega uzima ionako nema pristup frame generation tehnologiji

 

a kad netko sere da amd drajveri ne valjaju, onda se pizdiš što netko spominje situaciju otprije, što sve trpa uđuture i što se ovako pravi grbav kao ti sad

11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

 

pa je, ali zato kažem nije to baš ono "imam 45fps avg, upalim DLSS i sada imam 60fps avg bez da išta gubim" kad ipak postoje problemi sa tom tehnologijom.

 ajmo se još malo pravit grbavi

ovo što si naveo ne postoji u konkretnom slučaju, jer 3xxx serija koju kolega uzima ionako nema pristup frame generation tehnologiji

 

a kad netko sere da amd drajveri ne valjaju, onda se pizdiš što netko spominje situaciju otprije, što sve trpa uđuture i što se ovako pravi grbav kao ti sad

 

Tko pizdi na šta? Ti si jedini koji se već danima pjeni na ovoj i amd ryzen temi oko nečega. 

Poanta mog prvog odgovora je da to nije free boost u fps-u bez svojih problema.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ibme74 kaže...

Tko pizdi na šta? Ti si jedini koji se već danima pjeni na ovoj i amd ryzen temi oko nečega. 

Poanta mog prvog odgovora je da to nije free boost u fps-u bez svojih problema.

 tvoj prvi odgovor je trolanje ili neznanje, jer pričaš o frame generation koji nema veze sa rtx 3070 o kojoj smo pričali

 

za slučaj da ne znaš, dlss sam po sebi nije frame generation i u verziji 2.4 u kojoj se trenutno koristi je ispoliran maksimalno

frame generation je dio dlss 3.0 i kao svaka nova tehnologija, ima problema na početku, ali to ne znači da je dlss u kompletu zbog toga zakurac

 

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

DLSS upalim po difoltu ako ga igra podržava trebao ili ne, a podržavaju sve nove igre. Ne gubi se baš ništa, a dobije se besplatni FPS. Tko ne vejruje niti ne treba, pih 

 

FSR sam u Far Cry 6 ugasio odmah, vidljivo lošija slika, iritiralo me. DLSS 2.0- 2.4 je drugi par rukava, nema razlike u odnosu na nativno, barem ju ja ne vidim. Najbolja gamerska besplatna tehnologija od izuma grafičkih kartica..

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 17:27 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Tko pizdi na šta? Ti si jedini koji se već danima pjeni na ovoj i amd ryzen temi oko nečega. 

Poanta mog prvog odgovora je da to nije free boost u fps-u bez svojih problema.

 tvoj prvi odgovor je trolanje ili neznanje, jer pričaš o frame generation koji nema veze sa rtx 3070 o kojoj smo pričali

 

za slučaj da ne znaš, dlss sam po sebi nije frame generation i u verziji 2.4 u kojoj se trenutno koristi je ispoliran maksimalno

frame generation je dio dlss 3.0 i kao svaka nova tehnologija, ima problema na početku, ali to ne znači da je dlss u kompletu zbog toga zakurac

 

Ovo po defoltu nije kako ti tvrdis,to itekako ovisi o..... izlazna rezolucija+DLSS mod.

U prijevodu... nije isto 4k+DLSS quality ili 1440p+DLSS performance kako su se neki od vas hvalili da drzite ukljuceno i da VI ne vidite razliku.

Za 4k+dlss quality se ustvrdilo da je cesto cak i bolje od nativnog ali vec 4k+performance dlss ne daje sliku ravnu native 4k.

A da ne pricamo onda o 1440p+dlss performance....nebitno je dali vi vidite vizualne mane,one su tu.

Tako da ne stoji tvoja tvrdnja da upotreba DLSSa ne dolazi uz cijenu 🥂

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Ovo po defoltu nije kako ti tvrdis,to itekako ovisi o..... izlazna rezolucija+DLSS mod.

U prijevodu... nije isto 4k+DLSS quality ili 1440p+DLSS performance kako su se neki od vas hvalili da drzite ukljuceno i da VI ne vidite razliku.

Za 4k+dlss quality se ustvrdilo da je cesto cak i bolje od nativnog ali vec 4k+performance dlss ne daje sliku ravnu native 4k.

A da ne pricamo onda o 1440p+dlss performance....nebitno je dali vi vidite vizualne mane,one su tu.

Tako da ne stoji tvoja tvrdnja da upotreba DLSSa ne dolazi uz cijenu 🥂

 a gdje sam ja napisao išta od toga?

nije kako tvrdim, kažeš, a onda pišeš o potpuno drugim stvarima koje su 'neki od vas' pisali

nit sam 'neki od vas' niti pišem o dlss performance na 2k

8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
A sta jednostavno ne kupite graficku koja zeljene igre moze gurati nativno u rezoluciji koju zelite....

Skupe su, vice netko?

Jesu. Ili plati, ili smanji ocekivanja, nema trece ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ili nemoj platiti, koristi odlični dlss i igraj tonu igara svaki dan kao da nema sutra 😂

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Pa da, to spada u ono "smanji ocekivanja"....

Svi smo mi dovoljno pametni da znamo sto valja, sto je bolje, a sto je najbolje....

Samo, neide uvijek kako mi zelimo....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ibme74 kaže...

Dakle nije baš sve tako rozo što se tiče DLSS-a, ne kažem da je DLSS loš feature samo da nije ni on bez mana odnosno "free fps bez mana".

picajzla0707 kaže...

 

 ali to ne znači da je dlss u kompletu zbog toga zakurac

 

 

kao što već gore rekoh uopće nigdje nisam ni napisao da je DLSS zakurac nego mi je više išlo na živce kada malo malo pročitam "upališ DLSS i to ti je free boost u fps-u od 20-30%" kad nije to baš tako, ne kod svake verzije DLSS i ne u svakoj igri.

To što se ti pjeniš i skačeš na svaku riječ je već drugi problem ali vidim da si poslan na hlađenje zbog toga pa nećemo dalje o tome.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice