Podivljale cijene GPU-a

poruka: 160
|
čitano: 22.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Podivljale cijene GPU-a

I jel ima neki razlog zakaj su od ovih dostupnih kartica u ducanu nVidije toliko skuplje od AMDa?
I po ovim cijenama ako sve dobro prodje bi si negdje oko sredine, kraja 7. mjeseca taman i kad poraste ETH difficulty uzeo RX6900XT, s obzirom da je je 6800XT 11.5k a ova 13k - 3080 su 15+k.

Taman onda jos zamijenit CPU sa nekim 5600X, zamijenit vodeno sa LiquidFreezerII 360 i konfiguracija je prakticki kompletna, sljedeci upgrade je vjerovatno 4K 120/144Hz HDR 32" monitor, al to kroz daljnje vrijeme.

Naravno probat cu ponovo sa vodenim ali sa adekvatnim hladnjenjem VRAM/VRMa, i grafickom koja je pod garancijom (s eBaya je lako narucit one naljepnice za sarafe)

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 13:25 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Re: Podivljale cijene GPU-a
8ax kaže...

Tak i tak bum opet pokusao sa ovim Krakenom da i to nekaj radi al nebudem pretjerivao sa OC... koliko se sjecam moja stara Phantomka je isla do 1.5GHz cca ali to nije bio neki veliki odmak od stock clockova.

Na 970 razliku čini oc memorije, core clock ne toliko. Moja je bila 1500/+450 bez diranja voltaže. S nekim malo većim overclockom dolazi jako blizu stock 980.

Samo nemoj očekivati 60 fps-a u novijim igrama.

EDIT: možeš ju spustiti i ispod 900 kn jer nije potražnja za njima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 16:36 (pqweasdyxc).
9 godina
Podivljale cijene GPU-a

Ja bi bjezao od amd'a jer se neki coini rame uz rame ethereumu nemogu majnat ako eth padne, nvida je bolji future proof, osim ako nije za gejmanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
Cryogenic kaže...

Ja bi bjezao od amd'a jer se neki coini rame uz rame ethereumu nemogu majnat ako eth padne, nvida je bolji future proof, osim ako nije za gejmanje.

Pa zapravo je obrnuto, nevidim da sa nvidiom mozes vise coineva rudariti neg sa Amd-om. A stime da amd ima daleko vecu ponudu bios-a i samih tool-ova gdje mozes graficku modati do bola doslovno. Mislim da ce radi toga amd uvijek biti pozeljniji za rudariti a nvidia za igranje i rendanje. 

Evo ti primjer 5700xt najbolja graficka za rudarenje, nakon moda trosi 80-tak w i daje 55mh/s-a. Mislim nema joj ravne. 

Tako da je daleko ot toga da se bjezi od amd-a u rudarenju, treba biti realan.

6 godina

5700xt je zmaj za mining... ja bih radije na nvidiju radi biosa... šta ako ripne a ima modani bios gore... tko će priznati tu garanciju? Možda i griješim... vjerujem da znaš bolje od mene. Ovo za crkavanje s "krivim" biosom je bilo više pitanje nego konstatacija.

4 mjeseca
miki_the_pirat kaže...

5700xt je zmaj za mining... ja bih radije na nvidiju radi biosa... šta ako ripne a ima modani bios gore... tko će priznati tu garanciju? Možda i griješim... vjerujem da znaš bolje od mene. Ovo za crkavanje s "krivim" biosom je bilo više pitanje nego konstatacija.

Sve graficke dolaze vise manje sa dva biosa danas. Znaci moras biti bas panj da oba dva sredis i nemozes vise ntrag fleshat. 

Samo sam zelio reci da Amd ima Tool neki red bios Editor se zove, gdje mozes sve promjeniti kak te volja.

I vjeruj mi daleko sam ja od znam. 

6 godina

da... to sam si i mislio... dual bios... al tko pita ne skita

4 mjeseca
miki_the_pirat kaže...

da... to sam si i mislio... dual bios... al tko pita ne skita

Ma zapravo na kraju su isti skoro za rudarenje, amd je sa ovom serijom eto malo efikasniji tj trose manje, a nekako vidim da je i prije Bio primamljiviji rudarima jel je imao jeftinije graficke.

Eto bacili par dobrih prezentacijskih grafova u gejmingu i naplatili to odmah ka nvidija a AI ni u vidiku kod amd-a.

Opcenito za xy lovu uvjek ces dobiti vise kod nvidie nego kod amd-a.

11 godina
Danas si sretan da ista dobijes..
R33mba#2892
11 godina
pqweasdyxc kaže...
8ax kaže...

Tak i tak bum opet pokusao sa ovim Krakenom da i to nekaj radi al nebudem pretjerivao sa OC... koliko se sjecam moja stara Phantomka je isla do 1.5GHz cca ali to nije bio neki veliki odmak od stock clockova.

Na 970 razliku čini oc memorije, core clock ne toliko. Moja je bila 1500/+450 bez diranja voltaže. S nekim malo većim overclockom dolazi jako blizu stock 980.

Samo nemoj očekivati 60 fps-a u novijim igrama.

EDIT: možeš ju spustiti i ispod 900 kn jer nije potražnja za njima.

Imadeh 970 jednom davno, to se i sjecam da je 1.5GHz/max mem OC bio neki standard.

Koliko se sjecam uzeo sam ju, Gainward Phantom verziju, za 2500kn prakticki tjedan dana nakon releasea i sluzila me dosta dugo.

Igram starije igre vecinom (RE3 i Hitman3 se budu do srpnja strpili kad planiram 6900XT uzet - boli me kifla za cijene) pa nebude problem sa 60fps, jedino mozda pri 4K.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice