NVIDIA vs AMD

poruka: 209
|
čitano: 37.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Obicno je uzrok stuttera cpu, a pri 30 fpsa sa time ne bi trebao imati problema niti jedan cpu iz zadnjih ne znam kolko generacija. Razlog naravno moze biti i manjak rama pa ti je to mozda prije bio problem... Za ghosting mi je malo cudno da se javljao jer je on vezan uz panel, a pri 30 fpsa je dovoljan monitor kojem je response time 33ms, a to je gotovo svaki. No dobro, kazes da ti se to prije dogadalo pa iz svega toga tko zna sto je bio problem.

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...

 a možda se čovjek može malo i pozabaviti grafičkim opcijama prije nego krene igrati, pc verzije igara su obično nakrcane raznoraznim mogućnostima podešavanja i malkoc je bezveze pustiti sve na defolt ili koristiti samo 2-3 predefinirana profila low/mid/high

 

ionako te postavke namjestiš jednom, isprobaš i dalje igraš po tome kako si namjestio

neke opcije mogu i podesiti više nego on-off, pa tako i rt - dakle nije nužno birati isključivo između 65-75 ili 30 fps, osim ako si totalna njubara pa samo znaš upaliti igru i stiskati gumbiće 

 

meni je na witcheru hairworks uzimao dosta fps-a, iako je već bio dosta optimiziran kad sam krenuo igrati s gtx 1050ti

no, onda sam podesio par drugih opcija, poput sjena sa high na mid ili low, aa, detalje na vodi slično i tako još poneku opciju dok nisam stigao na meni zadovoljavajućih 50fps u prosjeku, s izgledom koji mi je bio vrlo blizu maksimalne prezentacije

s druge strane moj kolega je s jačom gtx 970 opičio neki predefinirani profil v.high ili slično i imao manji fps s ukupno lošijom grafičkom prezentacijom, pa je pizdio i grintao dok mu nisam namjestio postavke da mu sve fercera kako spada

 

mislim ljudi, pa igramo se na računalu - ne na konzolama, iskoristite blagodati te platforme

 Sve sto si ti napisao stoji i slazem se da bi se svatko trebao poigrati sa postavkama jer opiciti sve na ultra je kako si i sam napisao njubarski i nepotrebno. Medutim ja nisam pricao o tome vec konkretno o tome kakvo je igrace iskustvo na 30 fpsa.

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...

Obicno je uzrok stuttera cpu, a pri 30 fpsa sa time ne bi trebao imati problema niti jedan cpu iz zadnjih ne znam kolko generacija. Razlog naravno moze biti i manjak rama pa ti je to mozda prije bio problem... Za ghosting mi je malo cudno da se javljao jer je on vezan uz panel, a pri 30 fpsa je dovoljan monitor kojem je response time 33ms, a to je gotovo svaki. No dobro, kazes da ti se to prije dogadalo pa iz svega toga tko zna sto je bio problem.

 Pogresno,uzrok je bila losa implementacija vsynca na 30/half od strane developera.

Rijetke igre su imale to dobro odradjeno,najgori slucajevi su bili Assasins Creed naslovi.

16 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...
Shockwave kaže...

Ako trenutne igre ovoliko osakate performanse možemo samo zamisliti kakve će tek biti buduće koje će od nule biti rađene s raytrayingom, jedino će se koliko toliko 2080 ti moći nositi s njima, a ove nižeg ranga možemo zaboraviti jer dati toliko novaca za grafe da bi ih igrao na 30-40 frejma pri 1080p rezi je smiješno.

 glupost, rt će se optimizirati, kao i svaki drugi fičr koji se s godinama dodavao u postavke

također i dlss će sve efikasnije poništavati fps drop koji uzrokuje rt - to se sve već događa i sve više igara koje podržava rt s novim patchevima ima bolje perfomanse

 

pa nije to neka nevidjina bezvezarija za koju se amd fanboji nadaju da će se ugasiti - rt je tu i sigurno ostaje u razvoju igara poput brojnih drugih tehnologija antialiasinga i slično

rt hw je uostalom najavio i amd, a da i nije - nevidija je dovoljno moćna da to progura, ali već amdova najava bi vam trebala nešto više reći o budućnosti grafa bez rt hardvera

 dok se to "optimizira", trenutan hardware bude taman za otpad, tako da tragikomcini DLSS i jos tragicniji RT u ovakvom obliku treba shvatiti isto kao i AMD-ove tesselatore tamo na 2900XT, i uopce ih ne treba shvacati kao nekakav feature zbog kojeg treba kupiti "bas tu" graficku

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 10:34 (nixass).
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...
DonOscar kaže...

Obicno je uzrok stuttera cpu, a pri 30 fpsa sa time ne bi trebao imati problema niti jedan cpu iz zadnjih ne znam kolko generacija. Razlog naravno moze biti i manjak rama pa ti je to mozda prije bio problem... Za ghosting mi je malo cudno da se javljao jer je on vezan uz panel, a pri 30 fpsa je dovoljan monitor kojem je response time 33ms, a to je gotovo svaki. No dobro, kazes da ti se to prije dogadalo pa iz svega toga tko zna sto je bio problem.

 Pogresno,uzrok je bila losa implementacija vsynca na 30/half od strane developera.

Rijetke igre su imale to dobro odradjeno,najgori slucajevi su bili Assasins Creed naslovi.

To si onda mogao odmah reci da je bio problem, a ne pricati kako si se prije "borio" sa stutterom na 30 fpsa dok ga sad nemas... I nemoj bezveze pisati "pogresno" ili barem naglasi na sto mislis (u ovom slucaju na losu v-sync implementaciju u starijim igrama) jer ovo sto sam gore objasnio stoji.

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...
MEGATAMA kaže...
DonOscar kaže...

Obicno je uzrok stuttera cpu, a pri 30 fpsa sa time ne bi trebao imati problema niti jedan cpu iz zadnjih ne znam kolko generacija. Razlog naravno moze biti i manjak rama pa ti je to mozda prije bio problem... Za ghosting mi je malo cudno da se javljao jer je on vezan uz panel, a pri 30 fpsa je dovoljan monitor kojem je response time 33ms, a to je gotovo svaki. No dobro, kazes da ti se to prije dogadalo pa iz svega toga tko zna sto je bio problem.

 Pogresno,uzrok je bila losa implementacija vsynca na 30/half od strane developera.

Rijetke igre su imale to dobro odradjeno,najgori slucajevi su bili Assasins Creed naslovi.

To si onda mogao odmah reci da je bio problem, a ne pricati kako si se prije "borio" sa stutterom na 30 fpsa dok ga sad nemas... I nemoj bezveze pisati "pogresno" ili barem naglasi na sto mislis (u ovom slucaju na losu v-sync implementaciju u starijim igrama) jer ovo sto sam gore objasnio stoji.

 Pa pisao sam....lockanje na 30fps....ono se postize vsyncom/halfom.

I napisao sam da ga nema u Metrou a ne da ga sad vise nemam,od kuda ja znam kakva je situacija u tim starijim naslovima danas.

Citat sa razumijevanjem postove ako se zeli ulazit u rasprave jer u suprotnom nastaje ovakvo besmisleno natezanje ili trolanje.

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
nixass kaže...

 dok se to "optimizira", trenutan hardware bude taman za otpad, tako da tragikomcini DLSS i jos tragicniji RT u ovakvom obliku treba shvatiti isto kao i AMD-ove tesselatore tamo na 2900XT, i uopce ih ne treba shvacati kao nekakav feature zbog kojeg treba kupiti "bas tu" graficku

 nije da sam i sam previše upućen, no zašto si tako siguran? cyberpunk dolazi vrlo skoro, a ekipa koja ga radi je poznata po tome da vrlo dobro optimizira svoje igre

 

već u bf5 se mogu namjestiti razina rta na četiri razine - low, medium, high i ultra, nisam doduše upućen previše kako to fercera no pretpostavljam da će raditi sve bolje i bolje

netko tko uzme 2060s kao grafu srednje klase imat će otprilike perfomanse kao 2070 na ovom testu , o novijim i optimiziranijim igrama još i više

kao što sam rekao - ne trebaju svima sve igre pičiti na 100+ fps, gta5, witcher i nadolazeći cyberpunk većini je ljudi sasvim zadovoljavajuć i na prosječnih 60

 

ili primjerice metro exodus, za koji imaš detaljan test ovdje

iako je metro sam po sebi vrlo zahtjevan, ja sam ga odigrao s vrlo zadovoljavajućim postavkama na svojoj već zastarjeloj gtx 1070

sa nekom od rtx kartica poput recimo rtx 2060 super, to će biti daleko bolje, a obzirom na ovo dolje niti raytracing nije toliko dramatično zahtjevan:

 All of the RTX cards also drop 30 to 35 percent of their performance by enabling ray tracing

 

sad bubam, ali - spustiš dxr na medium/high, podesiš sjene i još neke zahtjevnije opcije na malo niže i uživaš - tako sam ja radio na witcheru i guštao u prezentaciji hairworksa z akoji su svi kukali kako nepodnošljivo krade fps 

11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Raytrace prolazi kroz ogromne optimizacije od izlaska na trziste,developeri se moraju naucit kako ga koristit ucinkovito da se ne rasipaju performanse.

Kako je receno Metro Exodus je sam po sebi izuzetno zahtjevan za 4k i bez raytracea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

 Pa pisao sam....lockanje na 30fps....ono se postize vsyncom/halfom.

I napisao sam da ga nema u Metrou a ne da ga sad vise nemam,od kuda ja znam kakva je situacija u tim starijim naslovima danas.

Citat sa razumijevanjem postove ako se zeli ulazit u rasprave jer u suprotnom nastaje ovakvo besmisleno natezanje ili trolanje.

Citam ja sa razumijevanjem, ali ti nisi nigdje spomenuo v-sync. Od kuda da ja znam da jedna igra iz 2019. ima opciju v-sync half na mizernih 30 fpsa... Kad smo vec kod toga ne znam da li su v-sync half opciju imale te igre sto si prije igrao, jer ako nisu do stuttera je onda dolazilo zbog samog razloga kako v-sync funkcionira. Naime sve dok je fps iznad refresh rejta monitora on ce uskladivati refresh rate monitora sa fpsom kako ne bi doslo do tearinga, ali cim padne ispod primjerice 60 fpsa na 60hz monitoru fps ce se tad prepoloviti i tad ce se naravno osjetiti stutter.

5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...

 Ima jedan problem u ovom postu a to je da je RT u BF-u primjenjen samo za refleksije dok u metro exodusu taj efekt je primjenjen na samo jedan izvor svjetlosti a to ti je taj global illumination, dakle samo jedan izvor svjetlosti i to na svaki n-ti pixel (ni sam nisam upućen ali takva ti je nekakva spika - u biti pojma nemam :D)... Full RT igre, Minecraft i Quake, nisu za bezveze jedine koje u potpunosti to i podržavaju, mislim da je frajer u quake jedva držao 60 fps sa 2080ti... RT je jaaaaako zahtjevan a ova polovična riješenja su kurac, zapravo.

Sve Vas Volim
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Control od Remedya objedinjuje refleksije,sijene i GI

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Pa već i na tim polovičnim rješenjima, kako ih nazivas, se vidi drastična razlika, imas hrpe slika sa sliderom na kojima možeš vidjeti razliku s ukljucenim rt i bez njega. Eto ti gore test metroa, to je drastična razlika, eto ti i kolega megatama koji to koristi i sviđa mu se ocito. E, ali najlakše je posrat nešto što nisi ni isprobao.
Ne kažem da možda stvarno to neće fercerat kako spada još godinama, ali mi je bezveze biti tako isključiv i siguran u nešto, a da zapravo nemas pojma. Ali ok, to je nas balkanski sindrom da svatko zna sve.
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...
Pa već i na tim polovičnim rješenjima, kako ih nazivas, se vidi drastična razlika, imas hrpe slika sa sliderom na kojima možeš vidjeti razliku s ukljucenim rt i bez njega. Eto ti gore test metroa, to je drastična razlika, eto ti i kolega megatama koji to koristi i sviđa mu se ocito. E, ali najlakše je posrat nešto što nisi ni isprobao.
Ne kažem da možda stvarno to neće fercerat kako spada još godinama, ali mi je bezveze biti tako isključiv i siguran u nešto, a da zapravo nemas pojma. Ali ok, to je nas balkanski sindrom da svatko zna sve.

Raytrace je dobio ogromne optimizacije ali kao sto sam vec napisao recimo Metro je i bez njega jako zahtijevan.

Igram ga u native 4k sa ultra postavkama i raytraceom i divim se kako to izgleda na oledu...dali mi fali 60 ili 144fps...niti najmanje.

Da igra stuttera na lockanih 30 onda nebih niti razmisljao da igram tako nego bih spustao postavke dok nebih dobio lock 60.

I moram napomenut da DLSS u novoj verziji nije mutan tako da su i to unaprijedili....

Sve je to novi mozemo rec nextgen tech i developerima treba vremena da to savladaju....

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Control od Remedya objedinjuje refleksije,sijene i GI

 Baš me zanima udar ne performanse za ovako, meni, bznačajne razlike.

edit; štoviše na off mi kontrast djeluje bolje, pogledati razlike na stepeništu. Ima i manje blura na svijetlim plohama. RT dodahe ovaj špiglo efekt, izgleda preumjetno. Kao da smanje rezoluciju tekstura kad dodaju RT da bi valjda sve moglo hodati na 30 fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 11:51 (XXX).
5 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Pa kurac i je kad se moraš napinjati da vidiš razlike između ON i OFF - daleko je to od prave stvari. Pogledaj kako samo jebeno minecraft i quake izgledaju sa RT-om, razlika nebo i zemlja a za tu razliku itekako moraš potrošit resursa a toga još nema. Ne govorim ja da je RT tehnologija kurac, super je što smo zakoračili i u te vode ali to je upravo to - zakoračili smo. Pa jedva vrti igru staru 23-godine a di bi neku modernu sa svim onim kompleksnim (hrapavim) teksturama, fizikom, hairworksom, fluidima i što ti ga ja znam čega sve ne... 

Sve Vas Volim
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
XXX kaže...
MEGATAMA kaže...

Control od Remedya objedinjuje refleksije,sijene i GI

 Baš me zanima udar ne performanse za ovako, meni, bznačajne razlike.

edit; štoviše na off mi kontrast djeluje bolje, pogledati razlike na stepeništu. Ima i manje blura na svijetlim plohama. RT dodahe ovaj špiglo efekt, izgleda preumjetno. Kao da smanje rezoluciju tekstura kad dodaju RT da bi valjda sve moglo hodati na 30 fpsa.

Raytrace ide ruku pod ruku sa HDRom,kada vidis kako svijet izgleda na oledu koji ima fantastican kontrast po defoltu skuzis koliki napredak je to realisticno osvijetljenje.

Na DFu su pokazali niz lokacija uz ray i bez njega i neke lokacije izgledaju bolje bez jer je tu artist dodao svijetla itd dok u rt varijanti se to stvara real time tojest od izvora svijetla.

Probao sam bez raya i sa rayom i razlika dojma cijelog svijeta je velika jedino nisam probao bez hdra pa ne znam kako izgleda sdr varijanta.

Naveo si primjer stepenica ali gledas cjelu scenu a ne samo stepenice i onda vidis gdje svijetlo/sjena pada realisticno od izvora...

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Srce Isusovo kaže...

Pa kurac i je kad se moraš napinjati da vidiš razlike između ON i OFF - daleko je to od prave stvari. Pogledaj kako samo jebeno minecraft i quake izgledaju sa RT-om, razlika nebo i zemlja a za tu razliku itekako moraš potrošit resursa a toga još nema. Ne govorim ja da je RT tehnologija kurac, super je što smo zakoračili i u te vode ali to je upravo to - zakoračili smo. Pa jedva vrti igru staru 23-godine a di bi neku modernu sa svim onim kompleksnim (hrapavim) teksturama, fizikom, hairworksom, fluidima i što ti ga ja znam čega sve ne... 

 

RT na minecraftu radi i na AMD grafičkama, sasvim dobro:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Po menbi totalna debilana, jer to nisu dali kao iber na novu seriju nego su novu seriju debelo poskupili zbog tog sranja. I onda ih AMD prati u cijenama tj. uz niže ciene mazanja očiju.

 

Kao što rekoh, ignorirati na svim nivoima od kupovine novih grafa, moda čak i konzole ako sve useru zbog RT-a koji valjda prodaje igre, ne znam kome...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Evo dojma Metro raytrace implementacije.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Jakovp kaže...
Srce Isusovo kaže...

Pa kurac i je kad se moraš napinjati da vidiš razlike između ON i OFF - daleko je to od prave stvari. Pogledaj kako samo jebeno minecraft i quake izgledaju sa RT-om, razlika nebo i zemlja a za tu razliku itekako moraš potrošit resursa a toga još nema. Ne govorim ja da je RT tehnologija kurac, super je što smo zakoračili i u te vode ali to je upravo to - zakoračili smo. Pa jedva vrti igru staru 23-godine a di bi neku modernu sa svim onim kompleksnim (hrapavim) teksturama, fizikom, hairworksom, fluidima i što ti ga ja znam čega sve ne... 

 

RT na minecraftu radi i na AMD grafičkama, sasvim dobro:

 

 Da i to je jos softverska varijanta,ova sluzbena verzija donosi hardversku podrsku.

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...

 nije da sam i sam previše upućen, no zašto si tako siguran? cyberpunk dolazi vrlo skoro, a ekipa koja ga radi je poznata po tome da vrlo dobro optimizira svoje igre

 

već u bf5 se mogu namjestiti razina rta na četiri razine - low, medium, high i ultra, nisam doduše upućen previše kako to fercera no pretpostavljam da će raditi sve bolje i bolje

netko tko uzme 2060s kao grafu srednje klase imat će otprilike perfomanse kao 2070 na ovom testu , o novijim i optimiziranijim igrama još i više

kao što sam rekao - ne trebaju svima sve igre pičiti na 100+ fps, gta5, witcher i nadolazeći cyberpunk većini je ljudi sasvim zadovoljavajuć i na prosječnih 60

 

ili primjerice metro exodus, za koji imaš detaljan test ovdje

iako je metro sam po sebi vrlo zahtjevan, ja sam ga odigrao s vrlo zadovoljavajućim postavkama na svojoj već zastarjeloj gtx 1070

sa nekom od rtx kartica poput recimo rtx 2060 super, to će biti daleko bolje, a obzirom na ovo dolje niti raytracing nije toliko dramatično zahtjevan:

 All of the RTX cards also drop 30 to 35 percent of their performance by enabling ray tracing

 

sad bubam, ali - spustiš dxr na medium/high, podesiš sjene i još neke zahtjevnije opcije na malo niže i uživaš - tako sam ja radio na witcheru i guštao u prezentaciji hairworksa z akoji su svi kukali kako nepodnošljivo krade fps 

 Pogledaj si ovdje prvo kako to izgleda u bf5

 

 

Na prvoj slici vidis razliku od low do ultra, a covjek u videu objasnjava kako on ne moze vidjeti razliku izmedu low i med i isto tako na high i ultra. Na drugoj slici se vidi razlike u fpsu izmedu ta cetiri postavke i da bi to na ista izgledalo moras staviti rt na high i tu sa jednom 2080 ti imas 60-70 fpsa na 1440p. U prevedenom da ne znam kako spustis ostale detalje sa nekakvom 2060s ili 2070s fps sa rt high ce biti uzas.

 

Ovo je samo jedan primjer, ali vidim da ni u linku za Metro nije puno bolje, na high in game postavkama sa rt-om jedna rtx 2080 ima 50 fpsa, a 2080 ti 60. Znaci opet ista stvar kao u bf5, mozes ti izvodit ne znam sta sa in game postavlama kad rt to sve skupa zakolje i ove slabije rtxice nemaju tu st atraziti... Da stvar bude bolja covjek u tekstu kaze kako niti dlss niti dlss u toj igri nije rjesenje jer usere sliku.

 

Sudeci prema ove dvije igre rt jos uvijek ima ogroman udar na performanse i trebat ce pozamasna optimizacija ako je uopce izvediva do te mjere. Zato je meni osobno ulaganje u trentnu rtx karticu samo zbog rta veliki rizik.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

RT je dobar za 30 fpsa, fino to spojiš na 65" i razgledavaš u igri fino i lagano. Ubacivanje toga u online napucavanje nema baš nikavog smisla osim reklamnog.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
XXX kaže...

RT je dobar za 30 fpsa, fino to spojiš na 65" i razgledavaš u igri fino i lagano. Ubacivanje toga u online napucavanje nema baš nikavog smisla osim reklamnog.

Iako postoji takticka prednost....vidis u reflektivnoj povrsini dali te ceka netko iza coska isl slazem se,u online napucavanju performanse su primarne.

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...

Ovo je samo jedan primjer, ali vidim da ni u linku za Metro nije puno bolje, na high in game postavkama sa rt-om jedna rtx 2080 ima 50 fpsa, a 2080 ti 60. Znaci opet ista stvar kao u bf5, mozes ti izvodit ne znam sta sa in game postavlama kad rt to sve skupa zakolje i ove slabije rtxice nemaju tu st atraziti... Da stvar bude bolja covjek u tekstu kaze kako niti dlss niti dlss u toj igri nije rjesenje jer usere sliku.

 kako zakolje majku mu staru, ako 2080 na high presetu ima 50fps - onda 2060s, koja je perfomansama u rangu 2070 ima 40fps - smanjiš rt level za jednu crtu, smanjiš malo sjene i još ponešto što inače ima najviše utjecaja na perfomanse i eto te na razini 2080 bez jebemti i bez prevelikog utjecaja na izgled

 

ali ako je nekom teško ili ne zna proguglati malo koje opcije u kojoj igri najviše oduzmu perfomansi i podestiti to kroz grafičke opcije, onda je bolje neka štedi za novi playstation jer pc nije za njega niti približno

 

nadalje, lik kaže da dlss NJEMU usere sliku, ali isto tako i da neke druge opcije njemu previše zbluraju sliku

Then again, I also think TAA often adds too much blur.

dakle, stvar je subjektivnog dojma, ali naravno da zanemaruješ ono što ti ne paše, isto kao što zanemaruješ i ovo ostalo što govorim pa odjednom pc igre imaju postavke high/mid/low i to je to, nema se tu više što dirati i osuđen si na slider sa tri postavke

meh, ne znam čemu uopće dalje raspravljati kad se nateže kožica do krajnjih granica oko svega

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 13:16 (picajzla0707).
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...

 kako zakolje majku mu staru, ako 2080 na high presetu ima 50fps - onda 2060s, koja je perfomansama u rangu 2070 ima 40fps - smanjiš rt level za jednu crtu, smanjiš malo sjene i još ponešto što inače ima najviše utjecaja na perfomanse i eto te na razini 2080 bez jebemti i bez prevelikog utjecaja na izgled

 

ali ako je nekom teško ili ne zna proguglati malo koje opcije u kojoj igri najviše oduzmu perfomansi i podestiti to kroz grafičke opcije, onda je bolje neka štedi za novi playstation jer pc nije za njega niti približno

 

 Jesi gledao uopce ovo sto sam ti stavio kako rade rt postavke na bf5? Smanjis rt sa ultra na high i fps skoci sa 60 na 68 sa 2080 ti, znaci dobijes 13% vise fpsa, a ti tvrdis da ces u metro dobiti 25% tj duplo vise spustanjem jedne crtice. Osim toga u tvom metro linku covjek jos kaze da je koristio high rt postavke, a ne ultra il extreme jer previse kolju. Crtica ispod koju ti spominjes je rt na medium, a ako je to ista slicno bf5 to opet izgleda ko drek. Tldr stavis rt na mid i dobijes poluproizvod poluproizvoda, onda jos postimas ostale detalje o kojima pricas i sa 2060s si u najboljem slucaju na 45 fpsa sa dropovima na 25, vrhunski gaming dozivljaj nema sta.  

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...

 Jesi gledao uopce ovo sto sam ti stavio kako rade rt postavke na bf5? Smanjis rt sa ultra na high i fps skoci sa 60 na 68 sa 2080 ti, znaci dobijes 13% vise fpsa, a ti tvrdis da ces u metro dobiti 25% tj duplo vise spustanjem jedne crtice. Osim toga u tvom metro linku covjek jos kaze da je koristio high rt postavke, a ne ultra il extreme jer previse kolju. Crtica ispod koju ti spominjes je rt na medium, a ako je to ista slicno bf5 to opet izgleda ko drek. Tldr stavis rt na mid i dobijes poluproizvod poluproizvoda, onda jos postimas ostale detalje o kojima pricas i sa 2060s si u najboljem slucaju na 45 fpsa sa dropovima na 25, vrhunski gaming dozivljaj nema sta.  

 koliko sam skužio, bf5 na koji se stalno pozivaš kao primjer uopće nije igra koja se počela raditi s rt mogućnostima, već je iste dobio kasnije

također, koliko sam skužio, ekipa se baš na bf5 neprestano žali na lošu implementaciju istog, pa je možda ipak nerealno stalno se pozivati na jedan te isti primjer i to tako loš

 

Over the past month and a half, I've spent a good chunk of time testing and retesting Battlefield 5, with and without ray tracing enabled. Frankly, it's a bit of a mess. The initial performance with ray tracing was terrible, at times up to one third the performance of non-DXR. Even with multiple patches and driver updates, however, there's still a lot of room for improvement.

eto, ovo je s jedne od recenzija - link

ajmo dakle barem dozvolit mogućnost da će rt u nadolazećim igrama biti u boljem stanju, jel to ok ili ćemo u startu biti potpuno negativni samo zato jer to odgovara jednoj strani u raspravi

a ja ću dozvoliti mogućnost da će rt biti zakurac i da je bf5 ultimativni primjer kako će to i ubuduće izgledati, iako bi razvoj te tehnologije itekako trebao poboljšati situaciju, pogotovo kad se i amd ubaci sa svojim rtx grafama

 

ali ne, ne, valjda to tak nemeže, broken rt u bf5 je ultimativni primjer kako je cijela tehnologija zakurac, a također i bez rta zahtjevni metro je primjer kako će se ponašati i druge igre - jer valjda dosad nismo vidjeli da neke igre poput kingdom come ili mafie 3 zakolju i najjaču grafu iako izgledaju kao govno, dok jedan witcher izgleda sjajno i traži puno manje resursa, pa je također i metro ultimativni pokazatelj da će nadolazeće igre biti samo još zahtjevnije i manje optiomizirane

 

dakle, uzet ćemo najgore primjere, najveći minus uzeti kao prosjek, zanemariti mogućnost da ima developera koji će to optimizirati kak spada i već su pokazali da to znaju, pa ćemo presuditi unaprijed da je rt bez ikakve sumnje doista zakurac

 

sorry, ali nemam više volje raspravljati se s ultimativnim znalcima

ja inače sa 1050ti nisam smio niti upaliti hairworks na witcheru jer bi mi komp zauvijek zablokirao, a to da sam se igrao na mid/high s uključenim hairworksom sam valjda sanjao

tak i netko sa 2060s neće moć niti prismrdit raytracingu iznad 20fps jer don oskar već zna kak će isti biti implementiran u cyberpunku i ostalim igrama

5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...

 kako zakolje majku mu staru, ako 2080 na high presetu ima 50fps - onda 2060s, koja je perfomansama u rangu 2070 ima 40fps - smanjiš rt level za jednu crtu, smanjiš malo sjene i još ponešto što inače ima najviše utjecaja na perfomanse i eto te na razini 2080 bez jebemti i bez prevelikog utjecaja na izgled

 

ali ako je nekom teško ili ne zna proguglati malo koje opcije u kojoj igri najviše oduzmu perfomansi i podestiti to kroz grafičke opcije, onda je bolje neka štedi za novi playstation jer pc nije za njega niti približno

 Ništa od tih opcija koje spominješ ne koštaju toliko koliko RT. Sve opcije moraš smanjit da pokriješ taj gubitak kojeg si potrošio na RT... Ali nebitno, RT je kao tu a 2 AA igre koje su vani sa RT-om godinu dana nakon predstavljanja i nije baš neki bajan rezultat u korist te tehnologije... A ovo što je u najavi ćemo da vidimo kako će sve to izgledati u finalnom produktu. Netko je gore spomenuo novi Control i koji će sa RT pokrivati sjene, refleksije i Gi.. A sjećate se prvotnih zahtjeva za tu igru? A kakvi su sad? Mislite da su odjednom naučili dodatno optimizirati igru? Ili će RT biti malo manje RT? 

 Nemam ja niš protiv RT i navjerovatnije kupujem super 2070 do izlaska Cyberpunka, osim ako AMD u međuvremenu ne izbaci neko svoje RT ludilo pa ako bude, u globalu bolja kupnja, kupim njega... Ja želim RT, ja ga volim - jer ono što je napravio od igre stare 23 godine je super koliko igra jebeno dobro izgleda. Nevjerovatno nešto, ali eto - 2080ti jedva 60fps u full HD-u. 

Sve Vas Volim
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA vs AMD

Nikakve optimizacije raytracingu neće puno pomoći, ta tehnologija je sama po sebi jako zahtjevna, a grafe trenutno preslabe. Ovu prvu generafiju grafa s tom tehnologijom treba preskočiti, dok bi druga mogla donijeti neki malo osjetniji pomak jer je nvidia još u 12nm procesu pa samim prelaskom na 7nm dobivaju puno prostora za poboljšanje grafe kako bi se mogla nositi s tim, no opet daleko je to od pravog raytracinga, samo neki dijelovi igre.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 14:13 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Pa optimizacije su vec donjele rezultate,skuzili su da u BF5 bezveze rasipaju rays gdje im ne trebaju ili ne u tolikom broju.

Takodjer unapredjuju kako denoiser radi te kako dlss obavlja svoj posao.....

 

Ali zanimam me kako vam se vrti Metro Exodus u 4k bez RTa tojest imate li 60+ fps....ili igrate u nizim rezolucijama ako da u kojima i dali imate 60fps?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Srce Isusovo kaže...

 Ništa od tih opcija koje spominješ ne koštaju toliko koliko RT. Sve opcije moraš smanjit da pokriješ taj gubitak kojeg si potrošio na RT... 

 ma ja ne kupujem rtx tako skoro, sigurno ne za cyberpunk i odigrat ću ga bez tih fičra i sigurno ne u idućih par godina

samo hoću reći da ne treba odmah ultimativno otpisivati rt kao tehnologiju koja nadolazi, a isto tako i mogućnosti u tom rt-u nekih aktuialnih grafa samo zato jer netko navija za amd i tek izašlu seriju 5700 pa silom hoće anulirati činjenicu da te grafe rt nemaju, a da će već sljedeća serija i amd grafa to isto imati

 

sve opcije koje napominjem ne koštaju kao rt, to jest činjenica - no, isto tako niti jedna opcija u witcheru nije koštala kao hairworks, koji se čak nije dao niti smanjiti ako si htio gledati dlakave vukove, pa sam s vrlo malo truda došao do zadovoljavajućih rezultata s jednom 1050ti i hairworks on

 

zašto ne bi pretpostavili da će cd projekt i na cyberpunku napraviti dobru optimizaciju, pa da će i jedna 2070 ili 2060s tu igru moći tjerati u normalnim postavkama bar na mid/high 60+ fps

pa ako i tamo rt bude uzimao 30-35% kao u metrou - spustiš malo aa ili sjene, dobiješ tu 5-10% nazad, zanemariš 20% manji fps i guštaš na 50fps umjesto na 60 - gdje je tu problem?

 

evo imate kolegu megatama koji sudjeluje u raspravi - uredno igra i koristi rt tehnologiju na rtx 2080, ali na 4k monitoru čak i na tako zahtjevnoj igri kakva je metro, doduše na 30fps - ali opet ponavljam, na kojoj rezoluciji

zar je teško za pretpostaviti da će cyberpunk cd projekt bolje optimizirati pa da će netko sa 2060s koja nije baš toliko slabija od 2080 moći na duplo manjoj rezoluciji 1440p igrati na pristojom fpsu od 50-60-70fps?

zar već sad ne bi i megatama mogao igrati metro s rtom na 2k i lock 60 fps, a netko sa 2060s na average 60 bez padova ispod 40, što je sasvim ok za takav tip igara, barem meni jest - naravno da bi mogao, ali kako onda prditi u frulu ako priznaš da se neke stvari ipak mogu napraviti s malo kompromisa, a za što zapravo i služi hrpa opcija na računalu u odnosu na konzole

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 14:26 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice