NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.465
|
čitano: 709.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Forza Motorsport 7 prekrasna igra, 4 k max detalji rtx 3060 Ti. Ide dosta starijih igara u 4 k i bez dlssa, novije dlss ali za ugodno igranje 1440p i dlss za visoke detalje sa pokojom rt ili bez rt-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...

Šprljak ti u gaćama, evo povečano ako ne vidiš dobro, AVG fps, Ultra 4xAA 23 igre prosjek na 4K!

 Cim malo smanjis detalje vec si na pristojnih 100+-!
Muči se ti i dalje s razmisljanjem kako

 Što se stidiš pokazi cijeli graf otkuda rezultat... U međuvremenu, jos jedna doza cinjenica 

 

A ovdje fino vidimo u Control i kako to radi sa Ray tracingom.

 

I to imas srece pa ima debela količina starijih igara ovdje a vecina novih nije testirana, to ima tamo na video materijalima sta sam zalijepio prošlu stranicu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 19:43 (Morgoth Bauglir).
14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...
Boris grozni kaže...

Šprljak ti u gaćama, evo povečano ako ne vidiš dobro, AVG fps, Ultra 4xAA 23 igre prosjek na 4K!
 Cim malo smanjis detalje vec si na pristojnih 100+-!
Muči se ti i dalje s razmisljanjem kako

 Što se stidiš pokazi cijeli graf otkuda rezultat... U međuvremenu, jos jedna doza cinjenica 

 

A ovdje fino vidimo u Control i kako to radi sa Ray tracingom.

 

I to imas srece pa ima debela količina starijih igara ovdje a vecina novih nije testirana, to ima tamo na video materijalima sta sam zalijepio prošlu stranicu.

  

 zanemari raytracing, ko to još koristi...beskorisni smanjitelj fps-a

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

niko ne spominje rumore za običnu 4070 i cijenu 599$

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

To bu kod nas oko 800 eura/6000 kn

I dalje traže previše za DLS 3.0

Čekamo FSR 3.0

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...

To sta si rekao nema ni veze jel ti treba 60 ili 200FPS vec kaj ce zbog manjka vrama biti gadan drop i stutter na 20 i manje FPS-a, a to ce sigurno skuziti i osjetiti i profi i mainstream igrači.

A opet nikad nisam volio spuštati detalje da bi igrao na vecoj rezoluciji, nema mi veze s vezom jer veca rezolucija ce samo izostriti pikseliziranost a sta ti to znači ako su ti teksture i količina detalja na medium nikakve i bolje izgleda grafika recimo netko tko igra na 1080p ultra nego na 1440p medium, My 2 cents 

takvo generaliziranje je glupost

ako gledaš 3060ti na 4k onda ionako moraš smanjivati detalje, a onda padaju i zahtjevi za memorijom

 

naravno da sad ima igrica na kojima je katastrofalna optimiziranost, pa meni u re4 i na 3080 12gb u 1440p pokazuje da sam u crvenom, što je nebuloza

ali isto tako neke igrice niti jače grafe ne mogu tjerat na max, pa moraš spuštat detalje, kompromisa je uvijek bilo i bit će

 

ko nije za kompromise neka kupi 4090, pa kad mu zašteka neko neoptimizirano sranje od igre neka čupa kosu

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 7:33 (picajzla0707).
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...

ako gledaš 3060ti na 4k onda ionako moraš smanjivati detalje, a onda padaju i zahtjevi za memorijom

 Ne gledam niti je to nikakva 4K grafa, a gasenje pola detalja nije moj cup of tea kako sam objasnio iz kojih razloga. S razlogom ljudi kupuju grafe od 1200e za 4K i sada se netko nađe objasnjavati kako je 3060ti 4K grafa, a svi testovi jasno pokazuju za koju je rezoluciju.

 

Cak i da smanjis detalje kako sam ti rekao tih 8GB je i onda u bunaru, osim ako se igraju starije igre do 2019te pa ok i poneki slabiji novi naslovi, ali da ces igrat nove igre ke komedija.

 

Requiem, Atomic Heart, Hogwarts, Elden Ring, The Callisto Protocol, The Lust of US, Far Cry 6 (ovjde nema ni dlss ni fsr 2), Dead Space remake, Cyberpunk, Dying Light 2, Control, Metro Exodus Enhanced

 

U nijednoj od ovih sa 3060ti na 4K nebude dobro iskustvo ni sa smanjenim detaljima, pogotovo sta sam objasnio da pretjerano smanjivanje samo napravi minus u grafici i taj 4K onda nista ne znači sta imas ostre piksele kada su ti detalji i teksture u igri za onu stvar.

 

A da igram u 45-50fps mi ne pada napamet jer me boli glava kad gledam u takav usporeni štucavi film, sa time da je tih 45-50 AVG fps po recenzijama i testovima, znači u nekim zahtjevnijim scenama to uvijek budu dropovi i stutter fest na 20-30fps... I uz veliku napomenu da je u recenzijama i dalje velik broj igara starih po 2-3 godine pa i to utjece da malo uljepsa sliku.

 

I najbolje mi je sta se redom javlja ekipa koja ima 3060ti da objasni nama budalama sa duplo jacim grafama a kojima ponekad također nebude bajan FPS kako je njima sve bez problema... Dajte chill 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 9:41 (Morgoth Bauglir).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Na cemu ti igras uopce?

 

Kao da pricas iz iskustva, al nema nista dokaza jel.

defiant
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa jel sam ti zalijepio dokaze, ne razumijem, ako hoces imam ih još koliko hoces ako se ne slažes sa ovim sta tvrdim za nove igre, ima dosta velikih gaming kanala koji rade razne disertacije na te teme..

 

Ja sam igrao 2 godine sa 3080 10GB sada sam na 4070ti kao privremena opcija dok ne najave 4080ti i vidimo dokle ce padati cijene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 9:55 (Morgoth Bauglir).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
metallic kaže...

Na cemu ti igras uopce?

 

Kao da pricas iz iskustva, al nema nista dokaza jel.

 Govoris drugome a drobis sam da nije u tebi.

A kolega sto prica da je 3060 dobra za 4k je isto pojeo ludih gljiva , vjerojatno igra pasijans u windowsima na 4k rezi.

Zna se sto je danas norma na bilo kojoj rezi : 60 fps i medium postavke , sve ispod je nula.

Jbt pa jel znate uopce razliku izmedu full hd-a i 4k reze? 3080/90 se muce u novijim naslovima sa RT na on i DLSS ...

Eire
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ma komentar mu je za medalju, kaze pricam iz iskustva a nemam dokaza, a dokaza na pregršt... Ne razumijem uopce poantu tog komentara, kao da su drugi zalijepili snimke svog gameplaya sa prikazom rezolucije i postavki pa da dokazu svoje haha, i kakve veze ima moje iskustvo sa time sta pricam za 3060ti, naravno da ja imam bolje iskustvo jer znam koliko je 3060ti slabija pa samo oduzmem postotak od svojih rezultata.

 

I to mi je najbolje kad netko izjavi daj svoje iskustvo i dokaze sa slikama i klipovima koje su sam radio, opet ce izjavljivat ma to je namjesteno to ovo to ono, zato se lijepe rezultati od relevantnih kanala u koje svi imaju povjerenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

tu većina sere i teoretizira i fantazira a na 1080p monitorima su ili max 1440,  4k vide samo na site-ovima di i ove patetične grafove vide, ja na 4k igram već godinima i sa 1080TI i od prije godinu na 3060TI  ( doduše sad igram na nešto manjoj rezi jer si prebacim na 21:9 pa je 3840x1600 )  uglavnom 3060ti radi na sve i jednoj normalnoj igri u toj rezi na oko 70-80 fps-a naravno bez ray tracinga koji suži ne znam čemu i uz DLSS quality koji je često bolji i od nativnog 4k ( e sad ovi kaj će počet srat kak dlss quality nije dobar, ja igram na 50" QLED miniled 144HZ g-sync "monitoru" koji u HDR-u ima oko 1800nita - jbg ja znam da vi sa ovim nabrijanim ips 1:1000 kontrastom, 200 nit, fullhd monitorima ipak vidite bolje razlike u 4k sa DLSS-om pa ipak bolje znate iz prve ruke zbog grafova ),, ako se spuštaju shadow i neki drugi detalji onda ima uredno tipa ‪104-110‬ fps-a u COD MW2 a u npr CP2077 ima 70-80 fps-a sa isključenim RT i DLSS opet na quality i sve na ultra..

 

Eto nove igre tipa Atomic Heart koje grafički su kojih 7 klasa iznad ovih testiranih govana iz grafova radi oko 80fps-a vani i uredno ostane zaključan na 144fps-a unutra u zatvorenim dijelovima a izgleda predivno - znači samo treba znat napraviti igru i dobro je optimizirati !!

Moj PC  
2 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...

 Ne gledam niti je to nikakva 4K grafa, a gasenje pola detalja nije moj cup of tea kako sam objasnio iz kojih razloga. S razlogom ljudi kupuju grafe od 1200e za 4K i sada se netko nađe objasnjavati kako je 3060ti 4K grafa, a svi testovi jasno pokazuju za koju je rezoluciju.

 ma naravno da nije 4k grafa, ali kažem kad već pričate o tome, puno veći problem od memorije na toj grafi je čip

isto tako i na 1440p, gdje je također slaba za novije igre i moraš kresat detalje, a čim krešeš detalje, smanjuje se i potreba za vramom

 

i treba razlikovati alocirani vram, koji se pokazuje u tzv. benčmarcima gdje recenzenti stave 4090 i onda pokazuju koliko je zauzeće memorije od 24gb dostupnih, od onoga koji je stvarno potreban za normalan rad igrice

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...

Pa jel sam ti zalijepio dokaze, ne razumijem, ako hoces imam ih još koliko hoces ako se ne slažes sa ovim sta tvrdim za nove igre, ima dosta velikih gaming kanala koji rade razne disertacije na te teme..

 

Ja sam igrao 2 godine sa 3080 10GB sada sam na 4070ti kao privremena opcija dok ne najave 4080ti i vidimo dokle ce padati cijene.

Napisao sam "kao" da pricas, nisam tvrdio. Ne mislim na grafove, to je suho.

 

Daj ti bar popuni detalje pod "moj PC". Da znamo s cim raspolazes, ili si raspolagao.

 

Vjerojatno to ne znas jer si jos zelembac na forumu.

Nemoj se odma pjenit i davat medalje kad ne poznas forumase jos. Kuzis.

 

Edit: krajnji dokaz naravno a i najbolji za upoznavanje su slike vaseg HW.

 

defiant
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 10:59 (metallic).
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
VooDooZg kaže...

 ja igram na 50" QLED miniled 144HZ g-sync "monitoru" koji u HDR-u ima oko 1800nita - jbg ja znam da vi sa ovim nabrijanim ips 1:1000 kontrastom, 200 nit, fullhd monitorima ipak vidite bolje razlike u 4k sa DLSS-om pa ipak bolje znate iz prve ruke zbog grafova ),, ako se spuštaju shadow i neki drugi detalji onda ima uredno tipa ‪104-110‬ fps-a u COD MW2 a u npr CP2077 ima 70-80 fps-a sa isključenim RT i DLSS opet na quality i sve na ultra..

 

Eto nove igre tipa Atomic Heart koje grafički su kojih 7 klasa iznad ovih testiranih govana iz grafova radi oko 80fps-a vani i uredno ostane zaključan na 144fps-a unutra u zatvorenim dijelovima a izgleda predivno - znači samo treba znat napraviti igru i dobro je optimizirati !!

Najsmješnije je kaj imas lošiju oštrinu na tom 50" 4K (88.2 PPI) TV-u od nekoga na 24" 1080p (92.8 PPI) monitoru. Boje i ostalo je druga stvar to ovisi do kvalitete panela i monitora.

A kaj se tiče Atomic Heart, vjerojatno si pobrkao igru jer evo covjek sa 400k subcribera na YT kanalu i koji ima sponzorstvo od Nvidia-e sa 3060ti ima 45-50fps uz vidljiv drop na 30 na 4k sa DLSS Quality, a na dlss performance ima u dijelovima preko 100fps (renda na 1080p) a onda od 20min videa vidis gadan stutter i drop sa 100 na 55 pa sve do 16 fps, tako da da, 4K grafa u punom sjaju, a dlss peformance i artifakte i shimmering i ostale mane koje donosi ta postavka necu ni komentirat.

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
metallic kaže...

 

Daj ti bar popuni detalje pod "moj PC". Da znamo s cim raspolazes, ili si raspolagao.

 

Vjerojatno to ne znas jer si jos zelembac na forumu.

Nemoj se odma pjenit i davat medalje kad ne poznas forumase jos. Kuzis.

 

Edit: krajnji dokaz naravno a i najbolji za upoznavanje su slike vaseg HW.

 

 Budem kad ce mi se dat, lijen sam. A i to svatko moze napisati sta mu padne na pamet pod moj pc, kao i slike skinuti sa interneta pa se ni ne opterecujem

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Sve okej, kuzim te.

 

Al nije bas tako, znamo mi sto je cije jako dobro vec, ne brini.

 

To daje autenticnost, a pogotovo u HW raspravi, kao ovoj.

 

Lp

defiant
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Fascinantni su mi ovi što sa rtx 3060 ti igraju u 4k na DLSS quality sa 70-80 fpsa, a ja sa svojom rtx  3070 ti tek u DLSS performance, te sa kojom postavkom dolje dobijem tih 70-80 fps-a, i to naravno ne u svakoj igri. 

Pojedinci ovdje non stop šire dezinformacije na način da hardver koji imaju dižu u nebesa, umjesto da kažu da im nije bitno kako igra izgleda, te u koliko fpsa radi.

Realno niti jedna grafička sa 8 gb nije namijenjena za 4k, pa i kada su izašle prije 3 godine rtx 3060 ti i rtx 3070 slovile su kao 1440p grafičke, te se te grafe i 4k nije stavljalo niti u isti kontekst.

Druga stvar je ako će se netko igrati u 4k na tim grafa u 30 fpsa ili srezati sve detalje da ima 60+, recimo ja sam jedan od tih koji većinu igra u nativnoj rezoluciji, ali samo u igrama gdje mogu staviti DLSS na performance, inače 4k mogu zaboraviti, pa se spušta rezolucija u 1440p, jer također više volim vidjeti više detalja nego oštrinu, a nizak fps i dropove ne podnosim.

I žešća glupost je kada netko kaže da nema razlike izmeđi low i high detalja, jer da nema onda ne bi na low performanse porasle, opet malo logike.

Da je u praksi sve kako ekipa ovdje percipira pa nitko lud ne bi davao za grafu preko 1000 eura da pegla u 4k, nego bi se svi igrali na ovim prdavcima od 400-500 eura, ljudi smiješni ispadate sa uvjeravanjima kojekakvim.

 

EDIT: I da, 4k sa DLSS-om i dalje nije 4k, ma koliko god mi bili zadovoljni s tim. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 12:17 (lobotomac90).
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

Fascinantni su mi ovi što sa rtx 3060 ti igraju u 4k na DLSS quality sa 70-80 fpsa, a ja sa svojom rtx  3070 ti tek u DLSS performance, te sa kojom postavkom dolje dobijem tih 70-80 fps-a, i to naravno ne u svakoj igri. 

Pojedinci ovdje non stop šire dezinformacije na način da hardver koji imaju dižu u nebesa, umjesto da kažu da im nije bitno kako igra izgleda, te u koliko fpsa radi.

Realno niti jedna grafička sa 8 gb nije namijenjena za 4k, pa i kada su izašle prije 3 godine rtx 3060 ti i rtx 3070 slovile su kao 1440p grafičke, te se te grafe i 4k nije stavljalo niti u isti kontekst.

Druga stvar je ako će se netko igrati u 4k na tim grafa u 30 fpsa ili srezati sve detalje da ima 60+, recimo ja sam jedan od tih koji većinu igra u nativnoj rezoluciji, ali samo u igrama gdje mogu staviti DLSS na performance, inače 4k mogu zaboraviti, pa se spušta rezolucija u 1440p, jer također više volim vidjeti više detalja nego oštrinu, a nizak fps i dropove ne podnosim.

I žešća glupost je kada netko kaže da nema razlike izmeđi low i high detalja, jer da nema onda ne bi na low performanse porasle, opet malo logike.

Da je u praksi sve kako ekipa ovdje percipira pa nitko lud ne bi davao za grafu preko 1000 eura da pegla u 4k, nego bi se svi igrali na ovim prdavcima od 400-500 eura, ljudi smiješni ispadate sa uvjeravanjima kojekakvim.

 

EDIT: I da, 4k sa DLSS-om i dalje nije 4k, ma koliko god mi bili zadovoljni s tim. 

 Amen.

Sad mozete raspravu preseliti u 30xx temu u da ne bi vlasnici 40xx poceli lupati ta oni igraju u 8k rezi

Eire
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...
VooDooZg kaže...

 ja igram na 50" QLED miniled 144HZ g-sync "monitoru" koji u HDR-u ima oko 1800nita - jbg ja znam da vi sa ovim nabrijanim ips 1:1000 kontrastom, 200 nit, fullhd monitorima ipak vidite bolje razlike u 4k sa DLSS-om pa ipak bolje znate iz prve ruke zbog grafova ),, ako se spuštaju shadow i neki drugi detalji onda ima uredno tipa ‪104-110‬ fps-a u COD MW2 a u npr CP2077 ima 70-80 fps-a sa isključenim RT i DLSS opet na quality i sve na ultra..

 

Eto nove igre tipa Atomic Heart koje grafički su kojih 7 klasa iznad ovih testiranih govana iz grafova radi oko 80fps-a vani i uredno ostane zaključan na 144fps-a unutra u zatvorenim dijelovima a izgleda predivno - znači samo treba znat napraviti igru i dobro je optimizirati !!

Najsmješnije je kaj imas lošiju oštrinu na tom 50" 4K (88.2 PPI) TV-u od nekoga na 24" 1080p (92.8 PPI) monitoru. Boje i ostalo je druga stvar to ovisi do kvalitete panela i monitora.

A kaj se tiče Atomic Heart, vjerojatno si pobrkao igru jer evo covjek sa 400k subcribera na YT kanalu i koji ima sponzorstvo od Nvidia-e sa 3060ti ima 45-50fps uz vidljiv drop na 30 na 4k sa DLSS Quality, a na dlss performance ima u dijelovima preko 100fps (renda na 1080p) a onda od 20min videa vidis gadan stutter i drop sa 100 na 55 pa sve do 16 fps, tako da da, 4K grafa u punom sjaju, a dlss peformance i artifakte i shimmering i ostale mane koje donosi ta postavka necu ni komentirat.

 

 

Samo ti nastavi gledat YT ja sam igru jučer završio, ako baš imaš želju ja ću je ponovo skinuti i stream-ati ti fps i gamepkay pa gledaj..

 

Ljudi  stavljaju na YT gameplay iz prerelease igara dok Nvidia još ni ne izda novi set drivera, nakon par tj kad se driveri i igra "dogovore" sve dođe na svoje i radi savršeno kak je meni i radilo.. Ali jbg ovce se zaljepe na ono kaj vide pa to komentiraju i uzimaju ko sveto pismo, dok mi koji odigramo i imamo doma to o čemu govorimo mi smo glupi i lažemo - to je valjda to novo normalno jbg..

 

Gledao sam i ja na YT te vide-e od Atomic Heart i momentalno mi je zlo došlo jer ne mogu gledati nikakav motion blur ili nesto ispod 40fps kod igara jer imam zdrastvenih problema s tim - ali jbg kaj bum ja tu pisao kad vi to bolje znate jer ste vidili na YT tako a ako je to tamo tako onda je to tako

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

S obzirom na to kolko ce kostat 4060ti 8GB memorije je sramota.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
VooDooZg kaže...

 

Ljudi  stavljaju na YT gameplay iz prerelease igara dok Nvidia još ni ne izda novi set drivera, nakon par tj kad se driveri i igra "dogovore" sve dođe na svoje i radi savršeno kak je meni i radilo.. Ali jbg ovce se zaljepe na ono kaj vide pa to komentiraju i uzimaju ko sveto pismo, dok mi koji odigramo i imamo doma to o čemu govorimo mi smo glupi i lažemo - to je valjda to novo normalno jbg..

 

Gledao sam i ja na YT te vide-e od Atomic Heart i momentalno mi je zlo došlo jer ne mogu gledati nikakav motion blur ili nesto ispod 40fps kod igara jer imam zdrastvenih problema s tim - ali jbg kaj bum ja tu pisao kad vi to bolje znate jer ste vidili na YT tako a ako je to tamo tako onda je to tako

 Ta igra je jako dobro optimizirana i nije imala nikakvih problema ni po izlasku, a Nvidia ima day one uvijek spremne drajvere. druga stvar je kaj je tek 40 dana na sceni pa je u tom razdoblju izasla jedna verzija drajvera i stvari stoje isto.

Inače, da se vratimo na temu.. svježe izašao video kao da nas je Stevo slušaso, evo 8GB vrama u bunaru, a fino vidimo koje su to kartice za 4K sposobne a gdje je od njih 3060ti 

9 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

 

NVIDIA-ina RTX 4070 grafička kartica, čija se premijera očekuje u travnju (vjerojatno za nekoliko tjedana), u SAD-u će koštati 599 dolara, barem tako glase najnovije glasine.

Pričekajmo da cijena bude službeno potvrđena i vidjet ćemo, ali trenutno se čini da NVIDIA ne ide prema nebu s cijenama za RTX 4070, ili barem ne tako visoko kao modeli višeg ranga.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

To ti je 800 eura kod nas, ne kužim da grafa zaslužuje neku pompu. RTX 3070 je koštala 100$ manje...svake generacije cijena korak gore. 

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
max01272 kaže...

 

NVIDIA-ina RTX 4070 grafička kartica, čija se premijera očekuje u travnju (vjerojatno za nekoliko tjedana), u SAD-u će koštati 599 dolara, barem tako glase najnovije glasine.

Pričekajmo da cijena bude službeno potvrđena i vidjet ćemo, ali trenutno se čini da NVIDIA ne ide prema nebu s cijenama za RTX 4070, ili barem ne tako visoko kao modeli višeg ranga.

 

 To ce grafa biti oko 25% slabija od 4070ti, i čak malo slabija od rtx 3080 10GB tako da cijena za takve performanse i nakon sta je 3080 vec skoro 3 godine na trzistu i nudi isto po 700$ msrp ovo mi smiješno zvuči

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 22:26 (Morgoth Bauglir).
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Mozda ipak ima nade za pc gejming..

Eire
Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

:D

 

 

 

eh da barem

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DukeOs kaže...

Mozda ipak ima nade za pc gejming..

Bilo je samo pitanje trenutka,Nvidija je znala za ovo pa zato bjeze u AI sektor jer znaju da su u gamingu svoje zavrsili.

3DFX ❤️❤️❤️

16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

1. Apriiiiiiil

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Vidim da sad vec ima rtx4090 po1600+ eura,jos 400eu dolje i onda je to donekle ok

Cudi me da padaju cijene a svi kupuju po 10 komada za AI.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice