NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 713.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

žalite se da su RTX 4090 skupe a Voodoo 5 prodan za 150 000 USD 

 

https://www.guru3d.com/news-story/3dfx-voodoo-5-6000-rev-3700a-128mb-prototype-bids-reach-13200.html

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

žalite se da su RTX 4090 skupe a Voodoo 5 prodan za 150 000 USD 

 

https://www.guru3d.com/news-story/3dfx-voodoo-5-6000-rev-3700a-128mb-prototype-bids-reach-13200.html

 15.000 USD, iako i dalje fina cifra. 

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

DLSS3 je bolji od očekivanja, 30fps + frame gen izgleda bolje (fluidnije) od 60fps native. Osjeti se input lag ali za SP igre uopće ne smeta, slično je kao kad se uključi vsync bez freesynca.

 

Artefakti su minimalni, jedino kod naglih pokreta kamere i teksta koji se miče. Ali to je toliko sitno da se jedva primjeti. Bravo nvidia.

Moj PC  
2 5 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

+900€ grafa za efekt slican V-syncu, bravo nVidia.

 

Pa kako, zasto, wtf..?

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Hajde sto beru pare na nama starijim prdonjama, al mladje generacije ce ostaviti sa gacama na stapu s tim dlss prevarama opravdavajuci nekakav enorman fps boost koji zapravo nista drugo ne predstavlja nego obican kompromis.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
win10pro kaže...

DLSS3 je bolji od očekivanja, 30fps + frame gen izgleda bolje (fluidnije) od 60fps native. Osjeti se input lag ali za SP igre uopće ne smeta, slično je kao kad se uključi vsync bez freesynca.

 

Artefakti su minimalni, jedino kod naglih pokreta kamere i teksta koji se miče. Ali to je toliko sitno da se jedva primjeti. Bravo nvidia.

U doslovno svakoj recenziji DLSS3 performansi se napisalo da je taj tech upotrebljiv tek na framerateovima visima od 60fps.

Input lag na 30fps+frame generacija je doslovno negdje do neba.

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uvijek je input lag prisutan, jedan entuzijasta nikad nece pristati na nesto takvo. U casual gamingu i vidim neki smisao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

izgleda rtx4060 bude 10% slabija nego rtx3060Ti...ono scenarij...skuplja a slabija

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ali imati ćeš izmišljenje frame-ove, pa će ti prodati maglu da si profitirao. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
HCMAA kaže...

izgleda rtx4060 bude 10% slabija nego rtx3060Ti...ono scenarij...skuplja a slabija

 DLSS 3.0 pa će u testovima sa igrama koje podržavaju frejm generator procvjetati.

 

 

IMO kompletnu ovu generaciju grafa treba ignorirati, kao što se igrnorirala 2XXX serija, jer je bila loša uloženo/dobiveneo te je nakon nje došla dobra 3XXX serija. Tak će biti i dobra 5XXX serija ako žele vratiti kupce i profit.

A serije brzo dolaze, godina/dvije i to proleti.

 

Ali jebiga, upgradetitis je ozbiljna bolest i neki jako teško mogu toliko apstinirati :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 9:28 (forumaš).
14 mjeseci
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

igranje na 30-60fps-a mi nebi uljepšalo taman da mi se Megan Fox igra sa mačorom ispod stola dok igram, a kamoli DLSS ....

 

no koristiti benefite DLSS-a da dobijem stabilnih 144/165fps, je već druga priča, a kome ni to ne paše neka si traže druge opcije, ako ih ima 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

U doslovno svakoj recenziji DLSS3 performansi se napisalo da je taj tech upotrebljiv tek na framerateovima visima od 60fps.

Input lag na 30fps+frame generacija je doslovno negdje do neba.

 doslovno svaka recenzija je napisana day one, a znamo kako je i prvi dlss izgledao day one

treba pričekati da nevidija to malo utegne, koliko sam skužio ona reflex tehnologija bi trebala smanjiti lag, moguće je da to ne fercera još kako spada i da će se popraviti u novijim verzijama

9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

U doslovno svakoj recenziji DLSS3 performansi se napisalo da je taj tech upotrebljiv tek na framerateovima visima od 60fps.

Input lag na 30fps+frame generacija je doslovno negdje do neba.

 doslovno svaka recenzija je napisana day one, a znamo kako je i prvi dlss izgledao day one

treba pričekati da nevidija to malo utegne, koliko sam skužio ona reflex tehnologija bi trebala smanjiti lag, moguće je da to ne fercera još kako spada i da će se popraviti u novijim verzijama

 

pa normalno, a sjećam se da se isto ovako sralo po dlssu kad je prvi put prikazan, u biti dlss 2.0, tu je hrpa ljudi kenjala kako se to nikad neće probit, kako to nijedna igra nema, evo ga sad u svakoj igri i to je dobra stvar i u tom smjeru treba ići

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cansee kaže...
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

U doslovno svakoj recenziji DLSS3 performansi se napisalo da je taj tech upotrebljiv tek na framerateovima visima od 60fps.

Input lag na 30fps+frame generacija je doslovno negdje do neba.

 doslovno svaka recenzija je napisana day one, a znamo kako je i prvi dlss izgledao day one

treba pričekati da nevidija to malo utegne, koliko sam skužio ona reflex tehnologija bi trebala smanjiti lag, moguće je da to ne fercera još kako spada i da će se popraviti u novijim verzijama

 

pa normalno, a sjećam se da se isto ovako sralo po dlssu kad je prvi put prikazan, u biti dlss 2.0, tu je hrpa ljudi kenjala kako se to nikad neće probit, kako to nijedna igra nema, evo ga sad u svakoj igri i to je dobra stvar i u tom smjeru treba ići

 DLSS 1.0 je bio koma, zamutio je sliku tak da je bilo neupotrebljivo, pogledaj te prve recenzije i sve bu ti jasno, sralo se opravdano, isto kao što se opravdano seralo protiv FSR 1.0. FSR 2.0 je dosta bolji ali ja sam ga odmah ugasio u Far Cry 6 koji ne podržava DLSS 2.0 na koji sam naviuknut kao izvrsna upscale tehnologija.

DLSS 3.0 je sigurno smijer od kojeg se nebu odustalo, jedino kaj je kurvinjski jer su ga zaključali za novu generaciju grafa, s druge starne AMD opmogućio FSR 2.0 za sve i za konkurenciju.

 

Nvidija je kurvinjska firma ali na maks, šteta kaj nemaju pametniju konkurenciju koja ne radi grešku u koracima i ne provodi bolju reklamnu kampanju.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cansee kaže...

pa normalno, a sjećam se da se isto ovako sralo po dlssu kad je prvi put prikazan, u biti dlss 2.0, tu je hrpa ljudi kenjala kako se to nikad neće probit, kako to nijedna igra nema, evo ga sad u svakoj igri i to je dobra stvar i u tom smjeru treba ići

 ma 99% sam siguran da će to fercerat kako spada, jedino me smeta kurvanjska politika nevidije da dlss 3 i frame generation ograniči na novu seriju

kao fol fali nekog hardvera u starijim serijama, no meni to smrdi na klasični nevidijin kurvarluk da se potakne prodaja nove serije

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nekad smo mogli uzivati znajuci da ulazemo u sirovu snagu, sad nam prodaju maglu i muda pod bubrege.

 

 

DLSS= FPS za sirotinju

 

 

A ima i ona dobra bosanska: "Iz prazne gujsce se ne prdi"

 

pa tako i ova prica....

Moj PC  
4 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Nekad smo mogli uzivati znajuci da ulazemo u sirovu snagu, sad nam prodaju maglu i muda pod bubrege.

 

 

DLSS= FPS za sirotinju

 

 

A ima i ona dobra bosanska: "Iz prazne gujsce se ne prdi"

 

pa tako i ova prica....

svasta

 

ne prodaju ti muda pod bubrege, nego bas suprotno

 

tim tehnologijama ti produljuju vrijeme zamjene graficke kartice, i to za dosta (DLSS i FSR)

 

siguran sam da svi oni koji su kupili 1080Ti pri izlasku, jos uvijek imaju veliki smjesak na licu, jer pomocu FSR i dalje mogu igrat isto pozele 

 

taj kartica je bila valjda najbolja kupnja GPU modela u povijesti grafickih kartica, kad je to izaslo tamo negdje 2017 ako se ne varam, i sada sa FSR-om se jos mogu na njoj ljudi igrati dodatno 3 godine

 

i onda neki placu i kukaju da koji ce nam vrabac te tehnologije, dajte sirovu snagu 

 

evo imas 4090 sirova snaga i nemre 60FPS u najnovijem igracem hitu :D

 

nije do grafickih, vec je do izdavaca kojima je optimizacija zadnja rupa na svirali

8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
win10pro kaže...

DLSS3 je bolji od očekivanja, 30fps + frame gen izgleda bolje (fluidnije) od 60fps native. Osjeti se input lag ali za SP igre uopće ne smeta, slično je kao kad se uključi vsync bez freesynca.

 

Artefakti su minimalni, jedino kod naglih pokreta kamere i teksta koji se miče. Ali to je toliko sitno da se jedva primjeti. Bravo nvidia.

U doslovno svakoj recenziji DLSS3 performansi se napisalo da je taj tech upotrebljiv tek na framerateovima visima od 60fps.

Input lag na 30fps+frame generacija je doslovno negdje do neba.

Svi govore da, zato sam išao sam testirat. Uvjerio se na svoje oči kako radi.

 

Korišten je frame limiter u nvidia control panel. Kad se upali frame gen automatski spušta na 30fps i generira fejk frejmove do 60fps.

 

Jedini način da kužim da radi je input lag i artefakti sa tekstom. 50% ljudi nebi kužilo razliku da im se da dlss3 verzija igre.

 

 

 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Isto kao što još više njih ne bi skužilo da im spustiš s Ultra/Epic/Turbo settingsa na High ili Mid, a dobiješ fps boost. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
infeqt0r kaže...

Nekad smo mogli uzivati znajuci da ulazemo u sirovu snagu, sad nam prodaju maglu i muda pod bubrege.

 

 

DLSS= FPS za sirotinju

 

 

A ima i ona dobra bosanska: "Iz prazne gujsce se ne prdi"

 

pa tako i ova prica....

svasta

 

ne prodaju ti muda pod bubrege, nego bas suprotno

 

tim tehnologijama ti produljuju vrijeme zamjene graficke kartice, i to za dosta (DLSS i FSR)

 

siguran sam da svi oni koji su kupili 1080Ti pri izlasku, jos uvijek imaju veliki smjesak na licu, jer pomocu FSR i dalje mogu igrat isto pozele 

 

taj kartica je bila valjda najbolja kupnja GPU modela u povijesti grafickih kartica, kad je to izaslo tamo negdje 2017 ako se ne varam, i sada sa FSR-om se jos mogu na njoj ljudi igrati dodatno 3 godine

 

i onda neki placu i kukaju da koji ce nam vrabac te tehnologije, dajte sirovu snagu 

 

evo imas 4090 sirova snaga i nemre 60FPS u najnovijem igracem hitu :D

 

nije do grafickih, vec je do izdavaca kojima je optimizacija zadnja rupa na svirali

 

 

Gledam na to kao na neki vid izvinjenja u vezi sa 3xxx skalperima debaklom (za koji direktno ili indirektno i jesu krivi), da bi se vratili u vidu bolesnih cijena 4xxx serije. Nista oni tu nisu izisli u susret korisnicima.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
itomic009 kaže...

Isto kao što još više njih ne bi skužilo da im spustiš s Ultra/Epic/Turbo settingsa na High ili Mid, a dobiješ fps boost. 

 Nije dovoljno...pague tale II kad spustiš detalje na mid/high na 1440p bez DLSS-a nema šanse imati 60 fpsa sa rtx 3060 ti. Uz DLSS savršeno igrivo i izgleda izvrsno.

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

koliko mislite da vrijedi RTX 3090 founders edition rabljena?

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Malo slabija od rtx 4070 ti koja košta nova 900 eura i podržava dlss 3.0 i daleko je energetski efikasnija .. kaj ti misliš😂 ja ti se ne usudim ni napisati 

6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

šta se tiče tog novog dssl 3.0...najbolje da stave da sam možeš izabrati količinu tih lažnih slija...recimo 100%...50%...25%...isto da biraš broj slija...30-60-90-120-240...

znači meni 60fps dosta u SP...recimo 1440p...izaberem 60fps & 25%...45 pravih i 15 krivih slika

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
HCMAA kaže...

šta se tiče tog novog dssl 3.0...najbolje da stave da sam možeš izabrati količinu tih lažnih slija...recimo 100%...50%...25%...isto da biraš broj slija...30-60-90-120-240...

znači meni 60fps dosta u SP...recimo 1440p...izaberem 60fps & 25%...45 pravih i 15 krivih slika

 DLSS 3 je izmišljen za visok FPS kad procesor više ne moze gurat jace, a ne da te izvuce iz govana :P

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

možeš izabrati koliko hoćeš kad ja još nisam vidio igru u kojoj postoji opcija za DLSS3 

skinem witcher 3 ovaj tobož enchened edition - nema ! navodno samo za youtubere (da mogu prodavati maglu ljudima i hypati)

probam onu Plaque Tale nema ni tamo. Nema nigdje !! 

A bogami nema ni next gen igre da iskoristi taj rtx 4080/4090

 

PS: prodao sam 4090 i vratio se na staru dobru 3080 TI 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 9:55 (Horned Reaer).
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne znam sto bih mogao nadodati na ovu raspravu. Mogu reci da  sam prodao 6900xt i uzeo 4070ti. Upario sam je sa 5900x imam oko 20-30 frejmova vise u igrama koje igram. Nadoplatio sam oko 150 eura. 

Sa svoje racunice sam zadovoljan. Izvrtio sam 3d mark pokupio sam 5,6 achievmenta na steamu za dobre scorove. Mislim da je kartica odlicna kupnja te da ce je navedene tehnologije samo napraviti future proof vise.

Igram na 1440p 165hz. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Znam da je off topic, ali me zanima, jesi skupo preprodao RX 6900 XT ili si negdje našao RTX 4070 Ti ispod cijene? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 10:42 (itomic009).
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nije tajna. Prodao sam za 740 eura 6900xt i uspio sam si srediti 4070ti za 150 eura više. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...
HCMAA kaže...

šta se tiče tog novog dssl 3.0...najbolje da stave da sam možeš izabrati količinu tih lažnih slija...recimo 100%...50%...25%...isto da biraš broj slija...30-60-90-120-240...

znači meni 60fps dosta u SP...recimo 1440p...izaberem 60fps & 25%...45 pravih i 15 krivih slika

 DLSS 3 je izmišljen za visok FPS kad procesor više ne moze gurat jace, a ne da te izvuce iz govana :P

 

 

I grafička tiho radi na 50% snage:

 

https://ibb.co/GTx7F2R

 

Mislio sam mijenjat spori ram, ali uz DLSS3 mi ipak netreba :P

 

Barem sam spustio latnecije na CL16 uz 1.35V, neide preko 2666 nikak.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice