NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.465
|
čitano: 709.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ispada na kraju da je nvidija napravila odličan posao s hladnjacima. Nema više deračine od fanova ni ti na najjeftinijim aib modelima.

Realno kad sve staviš na papir i dalje je skupo ali bar su nesto riješili.

Jer očita je razlika rtx 4080 phoenix  i rtx 3070 phoenix osjetna razlika u buci, tiha rtx 3070 je glasna nasprem 4080 koja je veći potrošač. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Ispada na kraju da je nvidija napravila odličan posao s hladnjacima. Nema više deračine od fanova ni ti na najjeftinijim aib modelima.

Realno kad sve staviš na papir i dalje je skupo ali bar su nesto riješili.

Jer očita je razlika rtx 4080 phoenix  i rtx 3070 phoenix osjetna razlika u buci, tiha rtx 3070 je glasna nasprem 4080 koja je veći potrošač. 

 
Pa nije Nvidia radila taj posao sa AIB verzijama, to su predimenzinirani hladnjaci (otud i 4 slot dizajn) od ovih Brandova. Nvidjijina je (po dizajnu hladjenja) samo FE.

Znaci hladnjaci su deblji i veci nego kod serije 30X0 i daleko veci nego 20X0 i normalno da se manje griju/tishe su jer samim time ventovi  veci i sporije vrte. Recimo na mojoj RTX 3090 GB Gaming OC ventovi su 8.5cm, 9cm i 9cm dok su na 4090 GB gaming OC sva tri 11cm i sam hladnjak je deblji za nekih 1cm. Znaci tu se nakupi razlike taman da temperature budu 10c nize od serije 30X0 (i 20C od serije 20X0) ali su zato kartice ogromne/teske/debel pa je dual GPU jedva izvediva opcija, a triple GPU nemoguc osim sa PCIe extenderima.  Sa serijom 20X0 sam mogo i 4 grafe nagurat na plocu/slotove a sa serijom 3X sam bio na 3 (slotovi 1,4,7) a sad sa serijom 40X0 mogu samo dvije grafe u plocu ustekat jer su predebele...

Znaci svako zlo za neko dobro i obratno :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kako bi ih ustekao kad SLI nije podrzan? 

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...

Kako bi ih ustekao kad SLI nije podrzan? 

 Gdje sam reko da cu korisitit SLI ?

Hint: Ne koriste se graficke samo za igranje....

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Jel ste skontali cijene 4090 ? Svaki dan ih pratim i svaki tjedan padaju.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=4090+rtx

 

Sad se već na 14 keka vrte. Vani i jeftinije.

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202139585_-geforce-rtx-4090-gallardo-24gb-gddr6x-manli.html

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 12:22 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja cu im dati priliku da jos padnu

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Sapphire 7900 XT; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb; Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sad ispada da nema coil whina na niti jednoj rtx 4xxx kartici na forumu?!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 15:54 (NEKKO).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kant kaže...

Ja cu im dati priliku da jos padnu

 Pošteno...Kad dođe u domenu under kek i pol će me početi svrbjeti.

 

Patience my young padawan.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 16:28 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...
Kant kaže...

Ja cu im dati priliku da jos padnu

 Pošteno...Kad dođe u domenu under kek i pol će me početi svrbjeti.

 

Patience my young padawan.

 Slažem se!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Sapphire 7900 XT; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb; Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo ga, bez SLIa 3090, 4090, 4090...

https://prnt.sc/FPD6eNEMxarY

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 0:40 (Lewis).
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Lewis kaže...

 

 
Pa nije Nvidia radila taj posao sa AIB verzijama, to su predimenzinirani hladnjaci (otud i 4 slot dizajn) od ovih Brandova. Nvidjijina je (po dizajnu hladjenja) samo FE.

Znaci hladnjaci su deblji i veci nego kod serije 30X0 i daleko veci nego 20X0 i normalno da se manje griju/tishe su jer samim time ventovi  veci i sporije vrte. Recimo na mojoj RTX 3090 GB Gaming OC ventovi su 8.5cm, 9cm i 9cm dok su na 4090 GB gaming OC sva tri 11cm i sam hladnjak je deblji za nekih 1cm. Znaci tu se nakupi razlike taman da temperature budu 10c nize od serije 30X0 (i 20C od serije 20X0) ali su zato kartice ogromne/teske/debel pa je dual GPU jedva izvediva opcija, a triple GPU nemoguc osim sa PCIe extenderima.  Sa serijom 20X0 sam mogo i 4 grafe nagurat na plocu/slotove a sa serijom 3X sam bio na 3 (slotovi 1,4,7) a sad sa serijom 40X0 mogu samo dvije grafe u plocu ustekat jer su predebele...

Znaci svako zlo za neko dobro i obratno :).

nisi razmisljao o custom loopu? 
od 3,5/4 slot grafe dobijes 1 slot i onda ih naslazes koliko hoces 

 

bas slazemo jednu SFF konfu kolegi, i vjerovatno ce jos slozit render slave sa 4 takve, isto custom loop, upravo zbog problema kojeg i ti imas, da mu nestanu nove zbog debljine

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Lewis kaže...
infeqt0r kaže...

Kako bi ih ustekao kad SLI nije podrzan? 

 Gdje sam reko da cu korisitit SLI ?

Hint: Ne koriste se graficke samo za igranje....

 

My bad.... 

15 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ajmo da vidim rezultate u Superposition na 1080p medium i 720p low sa tim 4070ti pošto ih vec ima ko pljeve po formu...

 

Tko ovo stigne taj zna znanje....

 

GPU: RTX 4070ti

CPU: R5 5600@5GHz all core

RAM: DDR4 16GB@3533MHz cl18 (ram zeza na XMP 3600 moro sam spustit malo) da imam bdie bilo bi belaja ozbiljnih..

 

1080p medium - 41312

 

720p low - 52885

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...

Ajmo da vidim rezultate u Superposition na 1080p medium i 720p low sa tim 4070ti pošto ih vec ima ko pljeve po formu...

 

Tko ovo stigne taj zna znanje....

 

GPU: RTX 4070ti

CPU: R5 5600@5GHz all core

RAM: DDR4 16GB@3533MHz cl18 (ram zeza na XMP 3600 moro sam spustit malo) da imam bdie bilo bi belaja ozbiljnih..

 

1080p medium - 41312

 

720p low - 52885

 

 

 Ma cime ti to hladis? Iznio pc van da iskoristis hladnu ciklonu za OC? Inace svaka cast none the less

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
GimmieCorsair kaže...
Kryptonian kaže...

Ajmo da vidim rezultate u Superposition na 1080p medium i 720p low sa tim 4070ti pošto ih vec ima ko pljeve po formu...

 

Tko ovo stigne taj zna znanje....

 

GPU: RTX 4070ti

CPU: R5 5600@5GHz all core

RAM: DDR4 16GB@3533MHz cl18 (ram zeza na XMP 3600 moro sam spustit malo) da imam bdie bilo bi belaja ozbiljnih..

 

1080p medium - 41312

 

720p low - 52885

 

 

 Ma cime ti to hladis? Iznio pc van da iskoristis hladnu ciklonu za OC? Inace svaka cast none the less

 Ma jok, cpu ovdje chilla na ugodnih 50ak stupnjeva, nije to CPU heavy.

A garfa ima totalni overkill od hladnjaka za svojih 250w avg potrošnje, plus roknuo ventove na 100% hahah u stanu je 19-20c tolko je i ona u idle 

 

Odvrtiti cu bas jedan krug ali bez overkloka sa skroz ugašenim ventovima da vidim dokle ce se popeti temp jer inace dobar dio testa na stock odvrti na 0 rpm a kad ih upali budu na max 1000rpm

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 17:30 (Kryptonian).
15 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Mali update, nemogu staviti RPM u glavnom izborniku od MSI AB na 0 rpm, minimum je 30%. Probao sam napraviti custom krivulju i spustio na 0 sve i spremio postavke. Kada pokrenem superposition grafa radi na 0 rpm do određene temp i onda upali ventove identicno kao i na default postavkama.

 

Ocigledno je BIOS forsira da neda 0rpm i to je to, zaobilazi softwersku kontrolu kroz MSI AB jer ima minimum RPM koji odobrava 30% rpm.

 

Ostaje mi opcija da rukama drzim ventove da se ne okrecu ali to mi se sada neda jer moram sve razmjestati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mitohondri kaže...

nisi razmisljao o custom loopu? 
od 3,5/4 slot grafe dobijes 1 slot i onda ih naslazes koliko hoces 

 

bas slazemo jednu SFF konfu kolegi, i vjerovatno ce jos slozit render slave sa 4 takve, isto custom loop, upravo zbog problema kojeg i ti imas, da mu nestanu nove zbog debljine

Ima s neku ponudu opciju (javi se na PM) ??

Mislim jesam razmisljao nekoliko puta ali opet kad se sjetim da ja cesot preslagujem grafe/mjenjam svake godine ponesto (imam po 2-3 generacije grafi u isto vrijeme pa izbacujuem starije i "pomladjujem" da mi se custom vodeno "fixno" za neki setup cinilo prekomplicirano (nedaj boze da jedna crkne cjeli komp mi je onda van funkcije..) a dosta teze je to kasnije prodat nekome...

U biti ja bi najraidje da mogu kupit kuciste poput onih Majnerskih rigova ali ne open bench nego kvalitetno kuciste na kotacima.
Recimo ovo renderbox imaju odlicna kucista ali nazalost ne prodaju ih posebno nego samo kao konfiguracije od 20.000 EUR na dalje.

Ovaj "Molecule Air" bi mi bio odlican za 5-6 grafi jer extendere (16x na 16x) i sad koristim...
https://www.renderboxes.com/product/the-molecule-air/

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Lewis kaže...

Ima s neku ponudu opciju (javi se na PM) ??

Mislim jesam razmisljao nekoliko puta ali opet kad se sjetim da ja cesot preslagujem grafe/mjenjam svake godine ponesto (imam po 2-3 generacije grafi u isto vrijeme pa izbacujuem starije i "pomladjujem" da mi se custom vodeno "fixno" za neki setup cinilo prekomplicirano (nedaj boze da jedna crkne cjeli komp mi je onda van funkcije..) a dosta teze je to kasnije prodat nekome...

U biti ja bi najraidje da mogu kupit kuciste poput onih Majnerskih rigova ali ne open bench nego kvalitetno kuciste na kotacima.
Recimo ovo renderbox imaju odlicna kucista ali nazalost ne prodaju ih posebno nego samo kao konfiguracije od 20.000 EUR na dalje.

Ovaj "Molecule Air" bi mi bio odlican za 5-6 grafi jer extendere (16x na 16x) i sad koristim...
https://www.renderboxes.com/product/the-molecule-air/

 Da, ako cesto preslagujes onda nije to prakticno.

 

I on je koristio extendere, ali sad si bas hoce sloziti sve unutar kucista lijepo upakirano.

 

ova Inno 4090 je samo bila testna, za "normalno" racunalo, da vidi koliko mu je komplicirano sloziti custom loop u neko SFF kuciste

 

za render slave, u planu mu je, Dark Base Pro 900, sa Pro WS WRX80E-SAGE maticnom, posto iskljucivo radi GPU render, tako da mu nije bitno da je CPU najnoviji i najbrzi,  mada je i Threadripper Pro zvijer sam po sebi.

 

i jos dodatno na to preko CUDA neki machine learning radi, tako da mu je ovo najbolja dostupna opcija, 4 komada 4090 FE unutra, sa dva 420mm hladnjaka

 

Custom ce biti ili EKWB djelovi, jer imaju bolje/ljepse opcije za  founder edition kartice

 

on kupi, pa nedira 3 godine dok ne prode jamstvo, onda rasproda, jer mu je amortizacija 2 godine, pa kupi novi, standard 

 

ha, sad sam skuzio da imas bas tu plocu i procesor 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 22:28 (Mitohondri).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mitohondri kaže...
Lewis kaže...

Ima s neku ponudu opciju (javi se na PM) ??

Mislim jesam razmisljao nekoliko puta ali opet kad se sjetim da ja cesot preslagujem grafe/mjenjam svake godine ponesto (imam po 2-3 generacije grafi u isto vrijeme pa izbacujuem starije i "pomladjujem" da mi se custom vodeno "fixno" za neki setup cinilo prekomplicirano (nedaj boze da jedna crkne cjeli komp mi je onda van funkcije..) a dosta teze je to kasnije prodat nekome...

U biti ja bi najraidje da mogu kupit kuciste poput onih Majnerskih rigova ali ne open bench nego kvalitetno kuciste na kotacima.
Recimo ovo renderbox imaju odlicna kucista ali nazalost ne prodaju ih posebno nego samo kao konfiguracije od 20.000 EUR na dalje.

Ovaj "Molecule Air" bi mi bio odlican za 5-6 grafi jer extendere (16x na 16x) i sad koristim...
https://www.renderboxes.com/product/the-molecule-air/

 Da, ako cesto preslagujes onda nije to prakticno.

 

I on je koristio extendere, ali sad si bas hoce sloziti sve unutar kucista lijepo upakirano.

 

ova Inno 4090 je samo bila testna, za "normalno" racunalo, da vidi koliko mu je komplicirano sloziti custom loop u neko SFF kuciste

 

za render slave, u planu mu je, Dark Base Pro 900, sa Pro WS WRX80E-SAGE maticnom, posto iskljucivo radi GPU render, tako da mu nije bitno da je CPU najnoviji i najbrzi,  mada je i Threadripper Pro zvijer sam po sebi.

 

i jos dodatno na to preko CUDA neki machine learning radi, tako da mu je ovo najbolja dostupna opcija, 4 komada 4090 FE unutra, sa dva 420mm hladnjaka

 

Custom ce biti ili EKWB djelovi, jer imaju bolje/ljepse opcije za  founder edition kartice

 

on kupi, pa nedira 3 godine dok ne prode jamstvo, onda rasproda, jer mu je amortizacija 2 godine, pa kupi novi, standard 

 

ha, sad sam skuzio da imas bas tu plocu i procesor 

 

Da koristim tu plocu i TRPro, to je trenutno najbolja solucija za GPU rendering (ili DualXeoni ali TR Pro je brzi kad zatreba CPU snage).

Sto se tice kucista/kartica i extendera ovi moji TT extenderi (60cm je oko 900kn) su profi i super rade i sve je to unutar kucist slozeno samo mi kartice vise ko "kobasice sa tavana" jer u slotove mogu ugurat samo dvije ako zelim razmak/dobro hladjenje izmedju ovih sada vec naveliko sirokih grafickih :).
Razmisljao sam se cak mozda i o onim MSI 4090 Suprim sa vodenim AIB jer imam mjesta u kucistu za 15ak fanova pa bi ih sa extenderima mogo "razbacat" na razne strane ali htio bi to elegantnije kao onaj RenderBoxes Molecule-Ari case :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Lewis kaže...


U biti ja bi najraidje da mogu kupit kuciste poput onih Majnerskih rigova ali ne open bench nego kvalitetno kuciste na kotacima.
Recimo ovo renderbox imaju odlicna kucista ali nazalost ne prodaju ih posebno nego samo kao konfiguracije od 20.000 EUR na dalje.

Kupiš ovo klik i miran si a košta te kikiriki, još imaš i 30e voucher za iskoristiti uz kupnju 

Kaj se tiče kotača klik

Za siču imaš odličnu fleksibilnost 




10 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...
Lewis kaže...


U biti ja bi najraidje da mogu kupit kuciste poput onih Majnerskih rigova ali ne open bench nego kvalitetno kuciste na kotacima.
Recimo ovo renderbox imaju odlicna kucista ali nazalost ne prodaju ih posebno nego samo kao konfiguracije od 20.000 EUR na dalje.

Kupiš ovo klik i miran si a košta te kikiriki, još imaš i 30e voucher za iskoristiti uz kupnju 

Kaj se tiče kotača klik

Za siču imaš odličnu fleksibilnost 




Dobro je sto se tice grafickih ali nestane E-ATX ploca u te stvari a i zelim zatvoreno kuciste ne mining rig :).

Ali ok budem se snasao, da ne budemo off topic dalje..


--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
14 mjeseci
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...

 

 

 

 

 gospon superman evo malo kriptonita za vas 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 11:12 (profesor_okultis).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Lewis kaže...

Dobro je sto se tice grafickih ali nestane E-ATX ploca u te stvari a i zelim zatvoreno kuciste ne mining rig :).

Ali ok budem se snasao, da ne budemo off topic dalje..

Kako nebi stala, dimenzije tog kučišta su 52cmx36cm, jos one slike su sa 2 napajanja na dnu.

Inače baci oko na Lian Li V3000 Plus ima dosta orjentacija GPU-a

Zanimljiv je i Raijintek Paean Premium 

Osobno iščekujem Thermaltake CTE C750 AIR najviše od svega najavljenog, brutalna podrška za vodeno i ventove (14X14cm ventova) sa svih strana a opet nije jako golemo kao ovi super toweri iznad, iako je full tower i dalje. Zanimljivo orijentiranje GPU-a, ovo šarafanje u krov pa da vise na dole izgleda jako obecavajuce za tempretaure i airflow
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 13:12 (Kryptonian).
15 mjeseci
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
profesor_okultis kaže...
Kryptonian kaže...

 

 

 

 

 gospon superman evo malo kriptonita za vas 

 

 

 Koja kartica,kakvo je hlađenje,ima li coil whina?

14 mjeseci
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
NEKKO kaže...
profesor_okultis kaže...
Kryptonian kaže...

 

 

 

 

 gospon superman evo malo kriptonita za vas 

 

 

 Koja kartica,kakvo je hlađenje,ima li coil whina?

 palit , zračno hlađenje, nema cw - *ima kad doslovno sve fanove ugasis, otvoriš bočnu stranicu kućišta i uvališ glavu unutra pa ćeš čuti nešto da zuji, pa sad reci koliko je to relevantno

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 8:59 (profesor_okultis).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
profesor_okultis kaže...

 

 gospon superman evo malo kriptonita za vas 

 0.6% razlike, i to je sve od 13600k šta može ponuditi na 720p spram r5 5600? 

9 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

A na 240p? pitam za prijatelja.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Čekaj da ga klokne na 5ghz pa da vidiš. Ali taj tvoj je stvarno primjerak za kurčenje šta jest jest.Nemojte spamat dalje jer nije tema.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 17:00 (dery).
15 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa na stocku mu je na 5.1 na svim jezgrama, mada sigurno ga je klokao na 5.6GHz barem... Nisu ovo stock rezultati

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...

Pa na stocku mu je na 5.1 na svim jezgrama, mada sigurno ga je klokao na 5.6GHz barem... Nisu ovo stock rezultati

Krivi upis.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 20:06 (evincar).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice