NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 713.215
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

 

ovo su baš šupačke fore za prvi april

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...

Ajde super, neka ti igras sa rtx 3060ti na 4k na medium- low i uzivas u 45fps, a netko na 1080p sa tom grafom igra na 1080p na ultra sa RT i vidi pola detalja koje ti ni je vidis jer smanjivanjem detalja i gubis same detalje na grafici kao npr. gustoča vegetacije, prisutnost određenih objekata stvari na slici, kvalitetu tekstura, određene after effects nakon eksplozija, kiše, snijega itd...

Štekaju 4070ti i 3080 12GB kartice na 4K u nekim naslovima a gdje nece taj šprljak, a na 4k ce iznad 8GB povuci i na niskim detaljima u igrama kao Far Cry 6, Hogwarts, Horizon...

 

I nije mi jasno koje ti to igre uopce igras na 4k između ostalog kad se ta grafa i na 1080p muči u novim igrama cak i sa dlss da ima 60fps u svakoj situaciji i mapi.

 

Evo malo realnosti kako to 3060ti radi u danasnjim igrama...

 

 

 A bome i kod mene kad igra (last of us) radi (a ruši se dosta) sve na high, par stvari na ultra na 4k i dlss-om se uredno vrti između 50-60fps, ok sigurno pomaže 12700k... 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

 A bome i kod mene kad igra (last of us) radi (a ruši se dosta) sve na high, par stvari na ultra na 4k i dlss-om se uredno vrti između 50-60fps, ok sigurno pomaže 12700k... 

 ruši ti se radi vrama, meni je sve na high i na 1440p radi bez rušenja na nekih cca 100fps

kad mi je prvih desetak postavki bilo na ultra, ostalo na high, zauzeće vrama i rama je bilo oko 90% i lako moguće da se rušilo zbog toga (ili je bilo radi starijeg drajvera)

 

sad je ram na 80%, vram na 60-70% i nema više rušenja

sutra mi stiže novi kit od 32gb pa ću probat nafrljiti postavke opet na ultra, tak da barem ram ne bude na 90%

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...
 A bome i kod mene kad igra (last of us) radi (a ruši se dosta) sve na high, par stvari na ultra na 4k i dlss-om se uredno vrti između 50-60fps, ok sigurno pomaže 12700k... 

 Povečaj virtualnu memoriju na c particiji i na particiji gdje je inastalirana igra 16-18000 fiksaš ručno. Nakon toga nema rušenja.

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne znam je li već itko stavio link, ali stigli su CableMod 90deg 12V konektori za RTX 4000 seriju.



 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
nikonja kaže...
 A bome i kod mene kad igra (last of us) radi (a ruši se dosta) sve na high, par stvari na ultra na 4k i dlss-om se uredno vrti između 50-60fps, ok sigurno pomaže 12700k... 

 Povečaj virtualnu memoriju na c particiji i na particiji gdje je inastalirana igra 16-18000 fiksaš ručno. Nakon toga nema rušenja.

Aj pokušam jer sam pokušava sve, i na nižoj rezoluciji gdje potrošnja VRAM-a padne ispod max ali nikakve razlike, nekad radi 5 nekad 10 min ali duže od 15 nikako.

Nekako se nadam da će Nvidia sredit to bar djelomično sa novim driverima sutra!

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

Aj pokušam jer sam pokušava sve, i na nižoj rezoluciji gdje potrošnja VRAM-a padne ispod max ali nikakve razlike, nekad radi 5 nekad 10 min ali duže od 15 nikako.

Nekako se nadam da će Nvidia sredit to bar djelomično sa novim driverima sutra!

 sumnjam da je do drajvera, meni sa 531.41 radi igra bez rušenja

prvi put se srušila nakon 10 minuta na starijim 527 drajverima, stavio nove, prošao ponovo building shaders i sad sve na ultra/dlss quality, reza 1440p, igram već satima bez iti jednog rušenja

igra je neoptimizirana i sa manje od 10gb vrama imaš problema

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ima li gdje kod nas za kupiti 600W PCIe kabel za Corsair napajanje, ako itko zna? Trebam provjerenu informaciju nekoga tko je kupio. Sve što mi se nudi kada googlam su aliexpress, amazon, corsair službena stranica (oni ne šalju u HR) itd.

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Jedino ovdje

 

Cablemod

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Stvar je u tome da ne želim plaćati poštarinu koja je istog iznosa kao i cijena kabela...ili čak i veća. Zato pitam ako tko zna jel ima igdje kod nas za uzeti.

EDIT: evo ima ipak link, ali kod ovih ne bi kupio ni žvaku...a bome ni ovaj kabel po toj cijeni...

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 13:07 (unique83).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

cablemod ima eu store

zadnji put kad sma kupovao tamo dostava je bila 7€

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

19 eura poštarine meni žele naplatiti.

 

 

Bit će!
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
nikonja kaže...

Aj pokušam jer sam pokušava sve, i na nižoj rezoluciji gdje potrošnja VRAM-a padne ispod max ali nikakve razlike, nekad radi 5 nekad 10 min ali duže od 15 nikako.

Nekako se nadam da će Nvidia sredit to bar djelomično sa novim driverima sutra!

 sumnjam da je do drajvera, meni sa 531.41 radi igra bez rušenja

prvi put se srušila nakon 10 minuta na starijim 527 drajverima, stavio nove, prošao ponovo building shaders i sad sve na ultra/dlss quality, reza 1440p, igram već satima bez iti jednog rušenja

igra je neoptimizirana i sa manje od 10gb vrama imaš problema

Znam da je off topic ali evo da zaključim:

Našao na redditu jednog koji je napisao da imaš dva exe fajla sa kojima možeš startat igru. Igra se po defaultu starta sa "tlou-i" ali ako je startaš sa "tlou-i-I" nema rušenja, i gle čuda stvarno nema, igrao pola sata bez rušenja.

16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ogromna premoć sa strane featura

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Eto doslo time da se rastanem sa 1080 ti ima ko kakvu idea di sad,na 3440x1440 rezi sam.

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Nvidia GTX 680 kaže...

Eto doslo time da se rastanem sa 1080 ti ima ko kakvu idea di sad,na 3440x1440 rezi sam.

 Opcije: Radeon RX 7900XT ili Nvidia RTX 4070Ti (ili ako imaš veći buđet RTX4080/7900XTX).

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2023 10:10 (evincar).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...

Ogromna premoć sa strane featura

 

 

Baš dominira!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Naravno da dominira, ovo kaj ti sad kontriras nema veze s vezom gdje uspoređuje 8GB grafu kako stuca i ne ucitava pola tekstura. Na grafama gdje vram nije problem se vidi koliko je DLSS daleko razvijenija i bolja tehnologija.

 

Inace, sretno ovima sa 3060ti na 4K 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kladim se da 90% ljudi sa 3060ti ima 1080p monitor i boli ih k.... za 4k rezoluciju. Al ajde barem si ti nama sretan 😉
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Hahaha ma nemam ja 3060ti, mego kazem ima pojedinaca koji su tvrdili da sve živo peru na 4k sa tom grafom 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Bizarno mi je da se danas u 2023 ekipa busa u prsa kako im sve leti u 1080p....rezoluciji koja je u PC gamingu bila zastupljena vec 2007/8 ne sjecam se tocno....

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ako imaš novca, igraj na 4K monitoru i mijenjaj grafičku svake nove serije. I to ne neki "midrange", nego za neki "high end". FullHD je (meni) i dalje dobra rezolucija. Dobra oštrina, skroz pristojno. Kada govorim o 24" monitorima...

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ježiga, gameri su čudna sorta koja je inertna i očito ih baš ne zanima napredak rezolucije monitora.

Ajde barem se malo više krenula kupovati 2k rezolucija. Znam da ima tu i laptopa,uredskih računala  i sl...ali ljudi igraju i na tim uređajima.

 

Statistika na steamu : 

1920 x 1080 = 64.28% 

2560 x 1440 = 20.72%

1366 x 768 = 3.24%

.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Imas tu na Bugu domaci svjezi upitnik o rezi, ako dobro pamtim.

"golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants, velvet seas now touch the skies, Slava's flame shines so bright!
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
evincar kaže...

Ježiga, gameri su čudna sorta koja je inertna i očito ih baš ne zanima napredak rezolucije monitora.

Ajde barem se malo više krenula kupovati 2k rezolucija. Znam da ima tu i laptopa,uredskih računala  i sl...ali ljudi igraju i na tim uređajima.

 

Statistika na steamu : 

1920 x 1080 = 64.28% 

2560 x 1440 = 20.72%

1366 x 768 = 3.24%

.....

igraci ne vise na forumima za hardver entuzijaste, i boli ih briga sta kako radi, koliko je cega herca, koja reza, koji ram, koliko koja grafa ima memorije i slicne nebitne gluposti

 

oni se igraju na takvim drlozima, da bi se mi svi tu iznenadili, da se malo maknemo od nase interesne sfere i okruzenja ljudi koji briju na hardver

 

najigranije igre, one koje se igraju duze od tjedan dana, ne traze nikakav bjesni hardver i ljudi ne mjenjaju dok ne crkne, pa makar trajalo 5 godina

 

Live lista sa brojem igraca, gdje valjda 90% ovih igara mozes igrat na upaljacu

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
evincar kaže...

Ježiga, gameri su čudna sorta koja je inertna i očito ih baš ne zanima napredak rezolucije monitora.

Ajde barem se malo više krenula kupovati 2k rezolucija. Znam da ima tu i laptopa,uredskih računala  i sl...ali ljudi igraju i na tim uređajima.

 

Statistika na steamu : 

1920 x 1080 = 64.28% 

2560 x 1440 = 20.72%

1366 x 768 = 3.24%

.....

 Mdf. 

 

Ja sam mislio da je 1440p novi 1080p već par godina.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Pa to sam i napisao u prijašnjem postu.
Nebitna je 4k rezolucija za vlasnike rtx 3060, jer velika većina igra na 1080 rezoluciji.
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

ja i tak na 50" TV-u sa tri metra ne kužim kad je igra na 1080p ili 4K tak da me zaboli ak ću igrat na 1080p još godinama na 60 hza sa gamepadom Meni je to super, po potrebi podesim sharpening i udri.

RTS-ovi rade i raditi će bez problema na 1440p na koliko mi je monitor i to ne namjeravam mijenjati. A oni nek prodaju te grafe kome žele, ja bum kupil polovnu od takvih kad ih uhvati upgrejditis :D Tak sam i do sada, a kupim novu jedino ako me obore s nogu uloženo/dobiveno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

ja i tak na 50" TV-u sa tri metra ne kužim kad je igra na 1080p ili 4K tak da me zaboli ak ću igrat na 1080p još godinama na 60 hza sa gamepadom Meni je to super, po potrebi podesim sharpening i udri.

RTS-ovi rade i raditi će bez problema na 1440p na koliko mi je monitor i to ne namjeravam mijenjati. A oni nek prodaju te grafe kome žele, ja bum kupil polovnu od takvih kad ih uhvati upgrejditis :D Tak sam i do sada, a kupim novu jedino ako me obore s nogu uloženo/dobiveno.

 Kakvo je hlađenje na toj grafičkoj? Koliko dobro hladi i koliko je glasno? Mislim kupiti ovu (sa GDDR6X memorijom). Razmatram je već par mjeseci, ali pričekati ću da dođu 4060 kartice, pa da im vidim cijenu u odnosu na performanse i tada ću odlučiti koju uzeti.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Solidno hlađenje....i uzmi polovnu za 300 eura sa garancijom, di buš danas kupovao novu za 500 eura.nema smisla 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice