NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.464
|
čitano: 709.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 mjeseci
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

KitGuru je imao jedan vrlo dobar komentar. 3070 je GA104 chip od 392mm2 dok je 4060ti AD106 od 190mm2 (nazovimo je pravim imenom, 4050) skoro istih performansi što je stvarno brutalan napredak, otprilike u rangu pascal generacije. Čak je i 3050 276mm2. Nazivi kartica (osim 4090) su s druge strane gotovo nevjerojatno bezobrazni i pokvareni, neću reć lažni jer to nije istina pošto nvidija može nazvati svoje proizvode kak hoće. O trenutnim cijenama rađe ne bi jer je meni cijela serija žešće sranje.

Moj PC  
7 0 hvala 2
2 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Meni uopće nije jasno kako se neko može palit na guranje i to oko toga šta tamo neka firma izbaci na tržište. Jebate, nije vam ni u džep ni iz džepa. Niko vam ne izbija lovu na silu. Malo pogledaš preformanse, skužiš da te jebu, ne počinješ se instinktivno guzit, nego okreneš glavu i ideš dalje.

 

E, da ste svi zajedno ( Aemde i Envidija kamp ) bili ovako glasni kad su digli cijene spize i struje, imali bi revoluciju ka u Francuskoj :)

 U nas je Pringles duplo skuplji nego u švabiji? Aaa, nikoga to ne nervira. Niko TO ne spominje! Sramota!

 
11 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bevanda kaže...

Meni uopće nije jasno kako se neko može palit na guranje i to oko toga šta tamo neka firma izbaci na tržište. Jebate, nije vam ni u džep ni iz džepa. Niko vam ne izbija lovu na silu. Malo pogledaš preformanse, skužiš da te jebu, ne počinješ se instinktivno guzit, nego okreneš glavu i ideš dalje.

 

E, da ste svi zajedno ( Aemde i Envidija kamp ) bili ovako glasni kad su digli cijene spize i struje, imali bi revoluciju ka u Francuskoj :)

 U nas je Pringles duplo skuplji nego u švabiji? Aaa, nikoga to ne nervira. Niko TO ne spominje! Sramota!

... kužiš?

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bevanda kaže...

Meni uopće nije jasno kako se neko može palit na guranje i to oko toga šta tamo neka firma izbaci na tržište. Jebate, nije vam ni u džep ni iz džepa. Niko vam ne izbija lovu na silu. Malo pogledaš preformanse, skužiš da te jebu, ne počinješ se instinktivno guzit, nego okreneš glavu i ideš dalje.

 

E, da ste svi zajedno ( Aemde i Envidija kamp ) bili ovako glasni kad su digli cijene spize i struje, imali bi revoluciju ka u Francuskoj :)

 U nas je Pringles duplo skuplji nego u švabiji? Aaa, nikoga to ne nervira. Niko TO ne spominje! Sramota!

 sigurno negdje na forumu o hrani, netko pizdi na cijene hrane opcenito, pa i pringlesa.

 

posto je ovo dominantno IT forum, pizdi se na cijene takvih stvarcica

 

do konflikata dolazi, kada se ne gleda sira slika, i sljepo se "vjeruje" odredenom taboru, kampu, boji, religiji, kao i u svemu drugome

 

primjer ovdje je drvlje i kamenje na nvidiju, umjesto da se pljuje i sere po AMD-u koji su nesposobni godinama napraviti imalo konkurentan proizvoda, pa mozda ne bi ni bila ovakva situacija koja je sada

 

isto tako se godinama pljuvalo po intelu, jer ponovno konkurencija nije imali nista konkretno, a sada kada je u bitti ta ista konkurencija skuplja, e to je ok, jer eto sad je njihovo vrijeme da nas gule

 

takoder nema potrebe za frustracijama, jer se nista ne moze promjeniti dok nema konkurencije. preslaba je moc krajnjih korisnika, koji ne mogu svojom ne kupovinom utjecati na nista, kada koorporacije trebaju te proizvode i spremne su platiti koliko god da kosta, jer ponovno nema konkurencije.

 

mislim samo pogledajte one mindfactory izvjestaje, koje stalno spama ona spodoba, stari moj njihova tjedna prodaja procesora i grafickih je veca nego godisnja prodaja u hrvatskoj, o cemu mi pricamo, nista se nece promjeniti  globalno ako mi u hrvatskoj ne kupimo nesto

 

dok god je konkurencija nesposobna, stanje ce biti kakvo je, sto god youtube "strucnjaci" i proroci drobili i hajpali

 

nvidia je uvjerljivo ispred intela i amda, i u komercijalnom i u poslovnom segmentu, i to je nazalost surova stvarnost

 

nista to nece promjeniti osim zdrave i kvalitetne konkurencije, a to se ne nazire tako skoro, i najgore je sto ce u meduvremenu sve ovo postati novo normalno i svi cemo se naviknuti kao i uvijek, pogledajte samo cijene maticnih ploca na primjer

 

 

2 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...

 Stalno dolazi tu na temu NVidia i govori da NVdia ništa ne valja i da smo mi u najmanju ruku maloumni što smo kupili njihove kartice, a evo sad nas je u ovom zadnjem postu počeo nazivati ovcama lijepo.

 Pa u pravu je, ja isto imam nvidiju, osjećam se obneviđeno i ovcasto poput apple fanboja, davati tolike pare za recentne poluproizvode zaslužuje da nas rambox vrijeđa.

Bevanda kaže...

 U nas je Pringles duplo skuplji nego u švabiji? Aaa, nikoga to ne nervira. Niko TO ne spominje! Sramota!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 9:55 (notloB).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Što je najbolje kada je AMD i imao konkurentne kartice pljuvani su kao da su zadnje smeće.

Uglavom dobili smo što smo zaslužili...guženje od strane Nvidije.

Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
evincar kaže...

Što je najbolje kada je AMD i imao konkurentne kartice pljuvani su kao da su zadnje smeće.

 pa i ne baš, kad je amd imao konkurentne grafe poput r9 290 tržišno je prešišao nevidiju

kad je imao konkurentnu grafu barem u mid range sektoru, poput rx 470/480, bio je opet na barem 30-40% tržišnog udjela

to pokazuje da priča o pljuvanju baš i ne stoji

 

sad je amd radeon na 8% udjela i zaslužuje pljuvanje

da bi bili iole konkurentni, rx 7600 bi pozicionirali kako spada, sa barem 30% napretka u odnosu na rx 6600 i oderali bi guzove nevidiji u najprodavanijem segmentu

hoće li  biti tako i hoće li se ponoviti era rx 470/480 vidjet ćemo za koji dan

 

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
evincar kaže...

Što je najbolje kada je AMD i imao konkurentne kartice pljuvani su kao da su zadnje smeće.

 pa i ne baš, kad je amd imao konkurentne grafe poput r9 290 tržišno je prešišao nevidiju

kad je imao konkurentnu grafu barem u mid range sektoru, poput rx 470/480, bio je opet na barem 30-40% tržišnog udjela

to pokazuje da priča o pljuvanju baš i ne stoji

 

sad je amd radeon na 8% udjela i zaslužuje pljuvanje

da bi bili iole konkurentni, rx 7600 bi pozicionirali kako spada, sa barem 30% napretka u odnosu na rx 6600 i oderali bi guzove nevidiji u najprodavanijem segmentu

hoće li  biti tako i hoće li se ponoviti era rx 470/480 vidjet ćemo za koji dan

 

 

 ako su specifikacije  tocne, bit ce jos gora od ove 4060Ti

 

32CU
2048 core
8GB G6 memorija
128-bit bus
gen4 x8 PCI-e

 

dvostruko manje jezgri nego 4060Ti

 

sta ne bi 7600XT trebala biti evivalent 4060Ti?

i jedna i druga su smece :D

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Poslušnije ili ne, blejao ili ne , ošišalo te moj picajzla. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ekipa se ovdje pali na guranac kao nekada Renault 4 

Stvari su jednostavne, ako ti je skupo, neisplativo ili ne znam što već, jednostavno zaobiđeš i ne kupiš.

Ako imaš love, volje i želje, kupiš i mir.

Smiješna mi ekipa koja je uvjerena da ako jedna Hrvatska bojkotira Nvidiu će išta promjeniti, jbt teorije u rangu onog da je zemlja ravna 

Shvatite da se cijena robe ne usklađuje sa standardom u RH i da recimo nekom iz nekih razvijenijih zemalja nije puno dati za grafu 500, 800 ili 1500 eura, da ekipa ima para da si priušti, ne bi se toliko kenjalo.

Po meni najveći apsurd u cijeloj priči je veća cijena kod nas nego vani.

Dobro vam Bevanda kaže, da se brinete toliko oko ozbiljnijih stvari jedna Francuska nam ne bi bila ravna po prosvjedima, pa bi možda nešto i promjenili, a onda ne bi bio problem svka dvije godine opalit više od 500 eura za grafu.

Koliko god neki kenjali i trudili popljuvati korporacije, grafe se i dalje prodaju, pa makar je po vama to mizeran i neisplativ pomak na prethodnu seriju!

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 14:36 (lobotomac90).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Poslušnije ili ne, blejao ili ne , ošišalo te NAS moj picajzla. 

 čisto da te ispravim 

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Najjeftinija RTX 4060 Ti u ADM-u je oko 520EUR s 5% popusta na gotovinu. Ja zbilja ne znam tko bi to kupio, a da se unaprijed informirao.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

Ekipa se ovdje pali na guranac kao nekada Renault 4 

Stvari su jednostavne, ako ti je skupo, neisplativo ili ne znam što već, jednostavno zaobiđeš i ne kupiš.

Ako imaš love, volje i želje, kupiš i mir.

Smiješna mi ekipa koja je uvjerena da ako jedna Hrvatska bojkotira Nvidiu će išta promjeniti, jbt teorije u rangu onog da je zemlja ravna 

Shvatite da se cijena robe ne usklađuje sa standardom u RH i da recimo nekom iz nekih razvijenijih zemalja nije puno dati za grafu 500, 800 ili 1500 eura, da ekipa ima para da si priušti, ne bi se toliko kenjalo.

Po meni najveći apsurd u cijeloj priči je veća cijena kod nas nego vani.

Dobro vam Bevanda kaže, da se brinete toliko oko ozbiljnijih stvari jedna Francuska nam ne bi bila ravna po prosvjedima, pa bi možda nešto i promjenili, a onda ne bi bio problem svka dvije godine opalit više od 500 eura za grafu.

Koliko god neki kenjali i trudili popljuvati korporacije, grafe se i dalje prodaju, pa makar je po vama to mizeran i neisplativ pomak na prethodnu seriju!

 Fail ove generacije nije ogranicen samo na HR tho. Sad samo ostaje nada da ce uzasni rezultati ove generacije isforsirati bolju iducu generaciju, kao sto je bilo sa Turing -> Ampere.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Minneyar kaže...
lobotomac90 kaže...

Ekipa se ovdje pali na guranac kao nekada Renault 4 

Stvari su jednostavne, ako ti je skupo, neisplativo ili ne znam što već, jednostavno zaobiđeš i ne kupiš.

Ako imaš love, volje i želje, kupiš i mir.

Smiješna mi ekipa koja je uvjerena da ako jedna Hrvatska bojkotira Nvidiu će išta promjeniti, jbt teorije u rangu onog da je zemlja ravna 

Shvatite da se cijena robe ne usklađuje sa standardom u RH i da recimo nekom iz nekih razvijenijih zemalja nije puno dati za grafu 500, 800 ili 1500 eura, da ekipa ima para da si priušti, ne bi se toliko kenjalo.

Po meni najveći apsurd u cijeloj priči je veća cijena kod nas nego vani.

Dobro vam Bevanda kaže, da se brinete toliko oko ozbiljnijih stvari jedna Francuska nam ne bi bila ravna po prosvjedima, pa bi možda nešto i promjenili, a onda ne bi bio problem svka dvije godine opalit više od 500 eura za grafu.

Koliko god neki kenjali i trudili popljuvati korporacije, grafe se i dalje prodaju, pa makar je po vama to mizeran i neisplativ pomak na prethodnu seriju!

 Fail ove generacije nije ogranicen samo na HR tho. Sad samo ostaje nada da ce uzasni rezultati ove generacije isforsirati bolju iducu generaciju, kao sto je bilo sa Turing -> Ampere.

 i to samo ako će se AMD zbrojati i ponuditi nešto konkurentno (ili Intel). u protivnom nam ne gine isti scenarij.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
emerik kaže...

Najjeftinija RTX 4060 Ti u ADM-u je oko 520EUR s 5% popusta na gotovinu. Ja zbilja ne znam tko bi to kupio, a da se unaprijed informirao.

 to ce kupiti svaki prosjecni kupac.

 

Scenarij #1:
dobar dan, trebao bih nvidia graficku.

 

imamo 3060Ti za 400 EUR, a imamo i 4060Ti za 500 EUR.

 

pa daj ovu noviju normalno

 

 

 

Scenarij #2:

dobar dan trebao bih graficku karticu.

 

imamo RX 6700 XT za 400 EUR, a imamo i nove nvidia 4060Ti za 500EUR

 

moze ova 4060Ti, ipak je to nvidia

 

nitko nikada nije usao u ducan i rekao dajte mi neku AMD graficku 

16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja jesam, ali mislim da sam jedini!

 

 

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
emerik kaže...

Najjeftinija RTX 4060 Ti u ADM-u je oko 520EUR s 5% popusta na gotovinu. Ja zbilja ne znam tko bi to kupio, a da se unaprijed informirao.

 to ce kupiti svaki prosjecni kupac.

 

Scenarij #1:
dobar dan, trebao bih nvidia graficku.

 

imamo 3060Ti za 400 EUR, a imamo i 4060Ti za 500 EUR.

 

pa daj ovu noviju normalno

 

 

 

Scenarij #2:

dobar dan trebao bih graficku karticu.

 

imamo RX 6700 XT za 400 EUR, a imamo i nove nvidia 4060Ti za 500EUR

 

moze ova 4060Ti, ipak je to nvidia

 

nitko nikada nije usao u ducan i rekao dajte mi neku AMD graficku 

 Zato sam i napisao gore, tko se informirao taj nece uzeti 4060Ti :D

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
vrx kaže...
Minneyar kaže...

 i to samo ako će se AMD zbrojati i ponuditi nešto konkurentno (ili Intel). u protivnom nam ne gine isti scenarij.

sljedecih nekoliko godina jedina nada je Intel, a ne AMD, sto se tice grafickih kartica

 

AMD postoji iskljucivo zbog trgovinske regulative o monopolu, zbog nicega drugoga.

 

firma koja se umjetno odrzava na zivotu, zadnjih nekoliko desetljeca, samo zato da intel, na procesorima, a nvidija na grafickim karticama ima "konkurenciju".

 

btw kakve su ovo gluposti sa 7600 karticom, wtf is that?

 

di su 7800XT, 7800, 7700XT, 7700 i 7600XT, nema se para, nije dobar i kvalitetan yield, previse gresaka u proizvodnji, premali skart, odjebo ih vendor pa rade samo chipove za konzolu, di sta, niti glasa o ovome.

 

jedu govna svi totalno, a kupci puse fore

 

2023. i pazite drskosti, oni idu raditi marketing kampanje i pozicionirati graficke za 1080P igranje  - WTF !!!!!

 

i jos se usude napisti da, pa sta to je najzastupjenija rezolucija na kojoj se ljudi igraju. mater vam jebem pa normalo da proizvodite smece od kartica, a tako zvane 4k naplacujete 1000 EUR ili vise

 

2023.g s napretkom tehnologije 300 EUR kartica mora vrtit 1440p sve na high minimum 0,1% 60 FPS i to bez fake framova, umjetno generiranih pixela i drugih picki materina

 

sve to ostalo, DLSS, FSR, RTX  i frame gen treba biti BONUS feature, a ne selling point koji se naplacuje

 

na kraju se svodi na ono, ko vam kriv sta ste siromasni

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Al si ovo dobro puko!

 

PORUKA dana !!! :)

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
metallic kaže...

Al si ovo dobro puko!

 

PORUKA dana !!! :)

 Da još samo da to napiše u AMD temu

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
metallic kaže...

Al si ovo dobro puko!

 

PORUKA dana !!! :)

 Da još samo da to napiše u AMD temu

Ma ovo treba bit na tiskanom izdanju!!!

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Poljepit po banderama
Realno nisam ništa spušio imao sam godinama 1080ti pa 2080 Super, utopio je za finu lovu iako mi je bilo žao ko psu jer je za 1.mj vrijedila 20tk kn, kupio 3060ti za normalnu cijenu prodao je za mozda 50€ manje nego sto sam je platio, uzeo 3070ti za 380€ nazalost krepucnuli ventovi sad cekam 4070/ti u zamjeni pod garancijom.
Strpljen spašen, ja se ne žalim Nvidia

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 21:23 (Boris grozni).
Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Imate trenutno hrpu Intel kartica po trgovinama, pa podržite kompaniju...red je da ju netko kupi prvi an forumu.

 

ha ha, eto test sa boljim dorađenijim driverima.

 

Bili su obećali RTX 3070 razinu performansi 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 21:24 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Imate trenutno hrpu Intel kartica po trgovinama, pa podržite kompaniju...red je da ju netko kupi prvi an forumu.

 

ha ha, eto test sa boljim dorađenijim driverima.

  Arc 770 340€/2600kn najeftiniji dostupni model, upitne kompatibilnosti i stabilnosti, nebi hvala! Mogu oni to i bolje!

14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

ima za 500eura 16 gb model, to tjera teksture na ultra..zašto spuštati detalje, nismo djeca. Intel grafe su prava stvar...ajde tko bu prvi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

SlPrethodna generacija grafičkih kartica bila miljama ispred novih od AMD-a i Nvidie.

 

AMD  me živcira što se nalaze u situaciji da mogu pomesti trenutno na mid range segmentu samo da izbace odličan proizvod. Poznavajući ih kakvi su, s time će zakasniti i gurati će staru seriju isključivo na kartu Vrama. Također, ne uče baš na greškama svojeg suparnika.

 

Nvidia me živcira što kao što je kolega iznad naveo, zanimljive i korisne tehnologije naplaćuju kao isključiv razlog zašto bismo te kartice trebali kupiti. K tome osakate nove generacije za performance uplift koji zaslužuju te ti navedene tehnologije pružaju kao jedini način kako uopće igrati ono što reklamiraju. Monopol čini čuda.

 

Intel je u povojima, ali nadam se da će postati jak igrač. Još igrača na tržištu (iz Kine) bi bilo korisno za sve da se gurne ove velikane s trona za monopol.

 

Svi dobro znamo da kupujemo ono što je trenutno isplativo i što nam nudi više. Netko će više naginjati na određenu tvrtku zbog osobnih preferenca, ali ipak mi smo ti koji glasaju novčanikom. PC gaming je postao čisto izrugivanje korisnicima što od strane proizvođača hardvera, a što od developera video igara. Natječu se tko će te više j****.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 21:35 (Brki1994).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Usporedba RTX 4060Ti, 3060Ti i 4070 sa ukljucenim i iskljucenim DLSS-om

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 15:07 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Odobrena zamjena za rtx 4070ti x3 model!(pokvarena 3070ti x4) Ja zadovoljan Futura It su stvarno bili susretljivi bez ikakvog prigovora i sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 15:34 (Boris grozni).
Moj PC  
5 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ta inno3d nije baš tiha, plus je dual slot. Mada temp su ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 15:47 (win10pro).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Prodao bi rtx 4080 Gaineard Phantomku , imam je mjesec dva. Koliko mogu dobiti za nju?
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice