NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 714.199
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DukeOs kaže...

Lik ima na testu prototip 4090 . Odmah idem do banke srediti kredit.

Car! Ismijao se dugo ovako nisam. Trebao je samo umjesto običnog dvostrukog napajanja iz utičnice napraviti onu trofaznu :-D 

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Envy kaže...

Car! Ismijao se dugo ovako nisam. Trebao je samo umjesto običnog dvostrukog napajanja iz utičnice napraviti onu trofaznu :-D 

 Bude na 4090 Ti , ta ce srkati 1kW ko iz cuga.. Tokom zime ne treba ti centralno a ljeti imas djaba saunu.

Za hladenje se preporuca tekuci vodik a za napajanje najbolje direktno na dalekovod. 

Eire
23 mjeseca
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Super za proizvođače jakih napajanja i super za grijanje po zimi.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Super za proizvođače jakih napajanja i super za grijanje po zimi.

 

Taman fino ako Putin zavrne plin ulijećem odmah u tu grafu, pa ću reći ženi da ne samo da sam morao kupiti, nego moram i stalno igrati nešto kako bi grijao kuću

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cansee kaže...
forumaš kaže...

Super za proizvođače jakih napajanja i super za grijanje po zimi.

 

Taman fino ako Putin zavrne plin ulijećem odmah u tu grafu, pa ću reći ženi da ne samo da sam morao kupiti, nego moram i stalno igrati nešto kako bi grijao kuću

 Ma jok ,kada ne igras  majnas, da vratis ulozeno . Mozda ta serija i zamijeni solarne panele nikad se ne zna.

Eire
22 mjeseca
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 21:28 (Swordfighter).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 Cijene 3xxx će biti na razini MSRPa dok će cijene 4xxx biti možda 2 do 3 puta veće.

12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja se osobno nadam da ce 4060 i 4070 biti na sadasnjim cijenama od 3060 i 3070. Za high end nek naprave sta oce:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
soulwire kaže...

 Cijene 3xxx će biti na razini MSRPa dok će cijene 4xxx biti možda 2 do 3 puta veće.

 Sad se sigurno nece zeznut i stavit "niske" MSRP cijene kao kod 3xxx

Ocekujem dost vece cijene u startu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Bit ce skupe to se zna a ovo sa potrosnjom znaci da ce se i grijat sto znaci da ce bit i glasne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Bit ce skupe to se zna a ovo sa potrosnjom znaci da ce se i grijat sto znaci da ce bit i glasne.

Sve ovo ispod 300-350W je glasno samo ako je cooler los...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Bit ce skupe to se zna a ovo sa potrosnjom znaci da ce se i grijat sto znaci da ce bit i glasne.

Sve ovo ispod 300-350W je glasno samo ako je cooler los...

 Ja se referiram na 4080/90 ovo ispod me ne zanima.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Bit ce skupe to se zna a ovo sa potrosnjom znaci da ce se i grijat sto znaci da ce bit i glasne.

Sve ovo ispod 300-350W je glasno samo ako je cooler los...

 Ja se referiram na 4080/90 ovo ispod me ne zanima.

Buka tih modela ce u velikoj mjeri ovisit o kucistu u koje ih stavis.... Razlika bude i po preko 1000rpm ovisno o airflowu kucista, 2000 i 3000rpm je nebo i zemlja....

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Po specifikacijama iskreno ništa spektakularno neočekujem.

Eventualno malo veći skok između 4090 i 4080.

4080 bi mogla biti ravna sa 3090ti onda se bojim cijena.

Što se hlađenja tiče fail sa 3080 se nebi trebao ponoviti.

Tako da po meni ovo bi mogao biti cisti fail s obzirom na potrosnju i cijenu.

No, živi bili pa vidjeli.

I nije mi jasno da su na 4070 stavili sabirnicu od 192bit

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Po specifikacijama iskreno ništa spektakularno neočekujem.

Eventualno malo veći skok između 4090 i 4080.

4080 bi mogla biti ravna sa 3090ti onda se bojim cijena.

Što se hlađenja tiče fail sa 3080 se nebi trebao ponoviti.

Tako da po meni ovo bi mogao biti cisti fail s obzirom na potrosnju i cijenu.

No, živi bili pa vidjeli.

I nije mi jasno da su na 4070 stavili sabirnicu od 192bit

Nvidiji se može raditi što joj se prohtije. Može na ljeto izbaciti 4xxx seriju a na zimu 5xxx, davno sam to rekao.

Tu nema nikakve novotarije. Lideri su u GPU tržištu i kao da imaju špijuna u Radeon odjelu.. uvijek korak ispred izbace nove grafičke. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 2:01 (Envy).
20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo o razvoju zelenih kako su kronološki tekle stvari

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

NVIDIA GeForce RTX 4090 with 24GB GPU and AD102 GPU is already in production

 

Evo ga, 4090 je u proizvodnji, izgleda da bude sve spremno za launch u listopadu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Izgleda da je službena najava 20.09.2022. u 17h po našem vremenu na GTC konferenciji (Nvidia CEO drži tada keynote).

 

NVIDIA CEO Jensen Huang hints at ‘exciting’ next-generation GPU update in September

 

We’ll get through this over the next few months and go into next year with our new architecture. I look forward to telling you more about it at GTC next month.

I look forward to next month’s GTC conference, where we will share new advances of RTX reinventing 3D graphics and gaming.

— Jensen Huang, NVIDIA CEO at Q2 2022 Earnings Call

 

Save the date for the next GTC keynote, happening on September 20, 2022 at 8 a.m. PDT (5 p.m. CEST)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

I to samo top end grafe, tek 2023. iz srednjeg i nižih segmenata. Isto tako, jasno je da će RTX 4090 i koja već sada izađe biti jako skupa jer ostavljaju RTX 3000 seriju a ova ide na vrh po cijenama. 

 

https://www.techpowerup.com/298151/nvidia-ceo-confirms-rtx-40-series-ada-reveal-in-september-launch-aimed-at-not-cannibalizing-ampere

9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
itomic009 kaže...

I to samo top end grafe, tek 2023. iz srednjeg i nižih segmenata. Isto tako, jasno je da će RTX 4090 i koja već sada izađe biti jako skupa jer ostavljaju RTX 3000 seriju a ova ide na vrh po cijenama. 

 

https://www.techpowerup.com/298151/nvidia-ceo-confirms-rtx-40-series-ada-reveal-in-september-launch-aimed-at-not-cannibalizing-ampere

 

nadam se da će potražnja uvjetovat cijenu, jer su pale i cijene trenutnih grafa, a rudarenje opada sve više. 

 

U slučaju nekakve normalne cijene volio bi si upiknuti 4080 ili 4070 tamo u prvih par mjeseci. Ova trenutna 3070 mi je odlična, ali mislim da mi je pametno prodati ju dok mi traje garancija, a to je do 10. mjeseca 2023. Izvučem iz toga koju kintu i dodam malo i eto ga na.

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nemoj sada karticu prodavat jer za nju ces dobit 500€

Pričekaj kraj godine dobit ces nesto manje  parstokuna a bar ces imat karticu

 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Nemoj sada karticu prodavat jer za nju ces dobit 500€

Pričekaj kraj godine dobit ces nesto manje  parstokuna a bar ces imat karticu

 

 

 

ma neću je ni prodavati dok ne kupim novu. Znači prvo uzmem 40xx i onda ova na oglas.

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ima li kakvih konkretnih novosti??

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Ima li kakvih konkretnih novosti??

 

Kako ce biti konkretno kad su to sve glasine? Zadnje je da ce biti 2 modela 4080-ke, 12GB i 16GB....

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

NVIDIA announces September 20 “GeForce Beyond: Special Broadcast at GTC”, GeForce RTX 40 series incoming

 

Počeli su već lagano sa službenom marketinškom kampanjom i na twitteru, još 12 dana imamo do tog Geforce Beyond eventa, a onda bi pretpostavljam puno više toga trebalo biti jasno oko RTX 40 grafi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Offtopic lagani.

 

Jel se isplati cekati? 

Dodatno jel mislite da ce cijene ovih grafickih ici dodatno dolje npr sada se za 6600kn da naci nova 6800xt ili 3080 za nesto više novaca.

 

Pozdrav

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
toxic kaže...

Offtopic lagani.

Jel se isplati cekati? 

Dodatno jel mislite da ce cijene ovih grafickih ici dodatno dolje npr sada se za 6600kn da naci nova 6800xt ili 3080 za nesto više novaca.

Pozdrav

 Eee. da bar postoji odgovor na ovo...

Može neki luđak na Twitteru spomenuti Bitcon i propadaju sva naša predviđanja.

Možda Intel nešto napravi, pa Nvidia i AMD moraju spustiti cijenu

Možda u Kini opet dođe novi val Korone...

 

Mene GTX 1080 još drži na 1080p.. pa  ja čekam.

Meni se čini da cijene padaju i da će se 4070 ili 4080 moći dobiti po relativno podnošljivim cijenama... pošto već godinu dana štedim za to :D

A što će biti? Vidjet ćemo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Da danas izdaju rtx4xxx morali bi dobro razmislit o cijenovnom pozicioniranju unutar gpu trzista koje se kompletno urusilo.

Velik postotak pc gamera jos uopce nije presao na 2xxx ili 3xxx serije a sada se 3xxx moze nac vrlo vrlo povoljno rabljene pa cak i nove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice