NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.463
|
čitano: 706.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

S obzirom na šuškanja oko vrlo visokog TDP-a, eto i prvih fotki naponskog kabela.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1467752919537635328

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

AMD dGPU market share

 

kad dode 4000 serija bit ce jos bolje 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Zaporožac kaže...

možda je tvoja od 4t kn srednji rang i odlična je za 1080 rezu, no kartica koja je jača od tvoje 50%, a to je navedena 3060 TI, ipak lako gura i više rezolucije pa je ne bih stavio u mid range kao što je tvoja 1070.

 

  Nemoj nas uvjeravat da je ovo dobro i normalno. 3060 Ti bi morala koštat maksimum 4000 kuna top model u normalnom svijetu. 5500 je bezobrazno. 3060 Ti je mid range, Ttrebala je bit best buy klasa. Neka, PS5 kad mi bude trebalo više performansi i miran sam kakvih 5 godina. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Miran sam i ja sa 3060 Ti pet godina. Godina je već prošla...još četiri bez probelma.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
rambox kaže...

S obzirom na šuškanja oko vrlo visokog TDP-a, eto i prvih fotki naponskog kabela.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1467752919537635328

 To je kabel od tvoje AMD kartice dosadni.rambox

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ma sad su se tek zaletjeli sa 2060...

očekujemo kad će natrag vratit 1080ti, po novom msrp 1000usd
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Miran sam i ja sa 3060 Ti pet godina. Godina je već prošla...još četiri bez probelma.

 

Ja ju kupio za 7000kn prošli tj i nije mi žao - grafa je top

7 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Koju Rtx 3060 ti si uzeo? 

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Opet nabijaju cijene, jedini spas je Intel ARC koji čak ima i DLSS.

 

I da barem to valja na kraju, iskešira se 20K za 3090 i onda cyberpunk ide ispod 60fps ili neka debilna lego igrica jedva vrti raytracing.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
win10pro kaže...

Opet nabijaju cijene, jedini spas je Intel ARC koji čak ima i DLSS.

 

I da barem to valja na kraju, iskešira se 20K za 3090 i onda cyberpunk ide ispod 60fps ili neka debilna lego igrica jedva vrti raytracing.

 A Intel je poznat kao firma koja posluje u korist potrosaca i ne muze lovu od 10% improvementa svake god?

Kako god bilo, dok su potrosaci spremni iskeširate te pare pomalo i ne vidim razloga sto bi se trebalo dogoditi da cijene padnu

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
win10pro kaže...

Opet nabijaju cijene, jedini spas je Intel ARC koji čak ima i DLSS.

 

I da barem to valja na kraju, iskešira se 20K za 3090 i onda cyberpunk ide ispod 60fps ili neka debilna lego igrica jedva vrti raytracing.

Intel Iris dGPU će imati svoju verziju DLSS-a ali će biti kompatibilna valjda sa obje. 

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nije intel svetac, niti su nvidia i amd. Bit će uskoro više proizvoda u dućanima -> manje cijene. Intel ima već dugo igpu, je da su spori ali vjerojatno su driveri kako treba, pa nebi trebalo biti većih problema.

 

Za sad mi netreba novi gpu još barem 2 god, a onda mi firma nije bitna, bitno da dobim solidan gpu za razumnu cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Audi1989 kaže...

Koju Rtx 3060 ti si uzeo? 

 

Gigabyte Vision OC onu sa 3 venta, full size i 8+6 napajanjem - jako je kvalitetno napravljena, nije plastik fantastik ko 90%  ostalih

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo malo konkretnih i novih informacija 

 

Performanse do 82% veče od 30X0 arhitekture?  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Dado_ZG78 kaže...

Evo malo konkretnih i novih informacija 

 

Performanse do 82% veče od 30X0 arhitekture?  

Nvidija je alfa i omega u svijetu GPU-a tu nema nikakve dileme. To je i slijepcima jasno.
Samo je dilema da li za menje novaca kupiti alternativna rješenja. Čitaj: Intela ili AMD-a.

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Zanimljivo....  

https://www.pcgamer.com/nvidias-next-generation-lovelace-architecture-may-not-differ-all-that-much-from-ampere/

 

Ono kaj mene najviše zanima je rang cijena kod iduće generacije, jer nemaju baš prostora za dodatno dizanje s obzirom na svjetsku ekonomsku situaciju 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Dado_ZG78 kaže...

Zanimljivo....  

https://www.pcgamer.com/nvidias-next-generation-lovelace-architecture-may-not-differ-all-that-much-from-ampere/

 

Ono kaj mene najviše zanima je rang cijena kod iduće generacije, jer nemaju baš prostora za dodatno dizanje s obzirom na svjetsku ekonomsku situaciju 

 uvijek moze "gore"

16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx
AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 22:41 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Sasvim očekivano, ako nije Mobile eto samo diži TDP ili čisti brute force da bi držal korak sa konkurencijom.

 

https://twitter.com/greymon55/status/1502586331536388097

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
rambox kaže...

Sasvim očekivano, ako nije Mobile eto samo diži TDP ili čisti brute force da bi držal korak sa konkurencijom.

 

https://twitter.com/greymon55/status/1502586331536388097

 s kojom konkurencijom?

 

kad imas 80+% trzista nemas konkurenciju, pa mozes pokazivati misice na ovaj nacin

 

dominacija na najjace

 

strpit cemo se jos malo, pa kada intel kroz koju generaciju dostigne nvidiju, imat cemo konkurecniju, i onda mozda konacno AMD zatvori svoju takozvanu graficku diviziju, jer je beskorisna i njima i nama

 

 

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sve nabrzinu nabacano, pomak eventualno 20 posto.

Nivo potrošnje je prevelik, serija iza ove bi mogla biti bolje usklađena.

Nevjerojatno mi je da setup sa jednim gpu om potrošnjom prelazi 800w što bi se moglo desit.

Evo gledam 12900k povuče preko 250w stari moj zimi uz ovakve komponente nemaš potrebe palit radijatore

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uz poprilicno poskupljenje struje dugorocno gledajuci ova serija 4x je poprilicni zajeb gledajuci ulozeno/dobiveno.

Serija 3x nije nimalo bolja po tom pitanju.

Ja sam na svojoj 3090 hybrid smanjio power usage na 60% , vuce u igrama ( 4k sve max ,hdr) do 250Watts naspram 400+ Watts .

Nikakve fps dropove nisam primjetio osim  sto je drasticno hladnije pored mojih nogu..

Igram na 48" 120 Hz 4K HDR Gsync OLED-u.

Jos uvijek ne znam kako je moguce da kartica i dalje ima iste performanse u igrama iako je na strogoj dijeti .

Eire
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DukeOs kaže...

Uz poprilicno poskupljenje struje dugorocno gledajuci ova serija 4x je poprilicni zajeb gledajuci ulozeno/dobiveno.

Serija 3x nije nimalo bolja po tom pitanju.

Ja sam na svojoj 3090 hybrid smanjio power usage na 60% , vuce u igrama ( 4k sve max ,hdr) do 250Watts naspram 400+ Watts .

Nikakve fps dropove nisam primjetio osim  sto je drasticno hladnije pored mojih nogu..

Igram na 48" 120 Hz 4K HDR Gsync OLED-u.

Jos uvijek ne znam kako je moguce da kartica i dalje ima iste performanse u igrama iako je na strogoj dijeti .

 

ma ja trenutno svoju 3070 obavezno undervoltam, i to dosta, i radi sve super, igram trenutno Elden Ring, sve radi odlično, skucano na 60 fpsa na 1440p

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja svoju 3070 nisam undervoltao tako mi svejedno hoće račun za struju bit 10kn više.

Nego temperature gpu a su mi do 73 i zadovoljan sam. Msm jel ima neke razlike u temperaturi da mi se da pokušavat namjestit ?

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DukeOs kaže...

* * *

Igram na 48" 120 Hz 4K HDR Gsync OLED-u.

* * *

Ti se igraš na televizoru a ne na monitoru! 

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Ja svoju 3070 nisam undervoltao tako mi svejedno hoće račun za struju bit 10kn više.

Nego temperature gpu a su mi do 73 i zadovoljan sam. Msm jel ima neke razlike u temperaturi da mi se da pokušavat namjestit ?

Naravno da ima, u temperaturi ili buci, mozes ostavit iste okretaje pa imat znacajno hladniju karticu ili mozes ostat na istoj temperaturi samo na nizim okretajima.

Moja 3070 Ti Trinity je poznata po bucnom hladnjaku, nakon undervolta imam 500 rpm manje i daleko nizu buku uz iste temperature i malo vise performanse...

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Temperature od 65 do 72 okretaji max 1500rpm 

Kartica nije nesto bučna niti se grije puno.

Pitao čisto iz radoznalosti

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Lik ima na testu prototip 4090 . Odmah idem do banke srediti kredit.

Eire
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 6:54 (DukeOs).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
rambox kaže...

Tko bude imao para za RTX 4090 Ti/TITAN ili RTX 4090, ako mu računar ne vuče 2 kW to su neki mlaki gameri.

RTX4080 po istom tvom izvoru vuče 350W a biti će tačno 12,9 miliona puta bvrža od RTX 3080 tako da je ovo tip-top.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice