NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.791.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mogu li molim vas dobiti okvirnu procjenu za pitanje koje sam postavio gore?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ok ovi novi Avangersi su zahtjevni...

1440p ultra onak jedva oko 60 fpsa

malo smanjio detalje dobivam oko 70+ ali ne lajkam to...

 

ima li tko igru?

možda je fakat vrijeme za 3080

Ta igra je drlog po vise elemenata a performanse su jedan od njih. 

svi imamo drugacija misljenja i stavove, ja je upravo igram i ne mogu reci da je sranje.. ti je imas pa mozes iznest svoje misljenje ili si procitao da je drlog?

 

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Za Gainward modele je skoro pa nemoguce nac recenzije, pretpostavljam da je onda i podrska takva. 

 

Jbni Asus sa produzivanjem 3080 strix modela 😠😠😠😠😠

 Gainward ima najbolji kombo hladenje/buka a jeftinije je od top modela ostalih proizvodaca i to dosta

 

nije ih bilo kada sam kupovao svoju, pa sam morao uzeti Asus, a oni imaju najgori support na svijetu 

 

ima dosta ljudi tu na forumu Gainward pa ti moguu potvrditi da su vrhunske graficke, pogotovo GS GLH modeli

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Za Gainward modele je skoro pa nemoguce nac recenzije, pretpostavljam da je onda i podrska takva. 

 

Jbni Asus sa produzivanjem 3080 strix modela 😠😠😠😠😠

 

nema straha

 

 

gtx 1080 glh bio jedan od ako ne i najbolji cooler u seriji ( imalo par kolega ovdje na foruumu pa moze potvrdit )

 

 

 

rtx 2080ti u 3D čmarku se vrti oko 68 stupnjeva, nije prešla 72.. oC verzija ne prelazi 77 stupnjeva u ovom testu

 

nema brige.. nije ni palit ni gainward od jucer 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ok ovi novi Avangersi su zahtjevni...

1440p ultra onak jedva oko 60 fpsa

malo smanjio detalje dobivam oko 70+ ali ne lajkam to...

 

ima li tko igru?

možda je fakat vrijeme za 3080

Ta igra je drlog po vise elemenata a performanse su jedan od njih. 

svi imamo drugacija misljenja i stavove, ja je upravo igram i ne mogu reci da je sranje.. ti je imas pa mozes iznest svoje misljenje ili si procitao da je drlog?

 

Za pc performanse procitao, odigrao betu na Ps Pro i igrivost mi je losa i opcenito dosadno.

Nisam htio skidat betu za pc nakon sto sam probao na PS. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ok ovi novi Avangersi su zahtjevni...

1440p ultra onak jedva oko 60 fpsa

malo smanjio detalje dobivam oko 70+ ali ne lajkam to...

 

ima li tko igru?

možda je fakat vrijeme za 3080

Ta igra je drlog po vise elemenata a performanse su jedan od njih. 

svi imamo drugacija misljenja i stavove, ja je upravo igram i ne mogu reci da je sranje.. ti je imas pa mozes iznest svoje misljenje ili si procitao da je drlog?

 

Za pc performanse procitao, odigrao betu na Ps Pro i igrivost mi je losa i opcenito dosadno.

Nisam htio skidat betu za pc nakon sto sam probao na PS. 

 i dalje ne kuzim, igrao si betu i na temelju toga si zakljucio da je sranje.. ok

samo velim da je igra puna akcije i lijepo izgleda, ne cini mi se da su performanse lose zato jer nije optimizirano nego ima puno detalja itd... no dobro kako god ti kazes...

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Ok ovi novi Avangersi su zahtjevni...

1440p ultra onak jedva oko 60 fpsa

malo smanjio detalje dobivam oko 70+ ali ne lajkam to...

 

ima li tko igru?

možda je fakat vrijeme za 3080

Ta igra je drlog po vise elemenata a performanse su jedan od njih. 

svi imamo drugacija misljenja i stavove, ja je upravo igram i ne mogu reci da je sranje.. ti je imas pa mozes iznest svoje misljenje ili si procitao da je drlog?

 

Za pc performanse procitao, odigrao betu na Ps Pro i igrivost mi je losa i opcenito dosadno.

Nisam htio skidat betu za pc nakon sto sam probao na PS. 

 i dalje ne kuzim, igrao si betu i na temelju toga si zakljucio da je sranje.. ok

samo velim da je igra puna akcije i lijepo izgleda, ne cini mi se da su performanse lose zato jer nije optimizirano nego ima puno detalja itd... no dobro kako god ti kazes...

Ma gle ja ju necu kupit, iznio sam svoje misljenje ti si me pitao na cemu ga baziram napisao sam odgovor.

 

16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...

Ja planiram uzeti neke od ovih brandova:MSI,Gigabyte,Asus,EVGA i to najjeftiniji model s barem dva hladnjaka,pa me zanima koliko bi trebali ti modeli koštati?

Kad se inače očekuje 3070 serija,pošto je pisalo da će kasniti za ostalim 3xxx modelima?

Ccca oko 4 i pol k. Gainward vjerojatno najjeftiniji uz Palit oko 4300-4400

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...

Za Gainward modele je skoro pa nemoguce nac recenzije, pretpostavljam da je onda i podrska takva. 

 

Jbni Asus sa produzivanjem 3080 strix modela 😠😠😠😠😠

 

nema straha

 

 

gtx 1080 glh bio jedan od ako ne i najbolji cooler u seriji ( imalo par kolega ovdje na foruumu pa moze potvrdit )

 

 

 

rtx 2080ti u 3D čmarku se vrti oko 68 stupnjeva, nije prešla 72.. oC verzija ne prelazi 77 stupnjeva u ovom testu

 

nema brige.. nije ni palit ni gainward od jucer 

Ovo djeluje fantasticno. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...
Jurassic Park kaže...

Ja planiram uzeti neke od ovih brandova:MSI,Gigabyte,Asus,EVGA i to najjeftiniji model s barem dva hladnjaka,pa me zanima koliko bi trebali ti modeli koštati?

Kad se inače očekuje 3070 serija,pošto je pisalo da će kasniti za ostalim 3xxx modelima?

Ccca oko 4 i pol k. Gainward vjerojatno najjeftiniji uz Palit oko 4300-4400

 Puno hvala.

5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ovo djeluje fantasticno. 

 Nisam neki za uzimat za ozbiljno ali ja gledam samo gainwardice, imao 1070gs i sad 2080super Phantom - obe su hladne i tihe a minusi su im odvratna led traka cijelom dužinom kartice koja bliješti ko betlehem ali to se lako ugasia drugi je njihov software za oc koji je valjda iz `97. A i oca mi, ta gtx1070 je jedna od, ako ne i najljepša, kartica ikad.

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 21:17 (Srce Isusovo).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na caseking za sada najskuplja 3080 (zotac trinity) sa dostavom u HR cca 6.300kn

teško vidim cijenu u HR ispod 7.000 za bilo koji model na početku prodaje

 

https://www.caseking.de/en/search?sSearch=rtx+3080#

 

 

TheVeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Švabe su malo računali, pa eto kaj su dobili ili zaključili ili prevod sa Njemačkog.Tablica u sredini je bitna, i samo 63% efikasnosti je onak sve samo ne za pohvalu.

 

https://www.3dcenter.org/news/erster-geekbench-wert-zur-geforce-rtx-3080-aufgetaucht

 

"The GeForce RTX 3080 has + 86% OpenCL performance on top of the GeForce RTX 2080, but it also requires + 196% more computing power, i.e. almost three times the computing power required for slightly less than twice the performance"

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Švabe su malo računali, pa eto kaj su dobili ili zaključili ili prevod sa Njemačkog.Tablica u sredini je bitna, i samo 63% efikasnosti je onak sve samo ne za pohvalu.

 

https://www.3dcenter.org/news/erster-geekbench-wert-zur-geforce-rtx-3080-aufgetaucht

 

"The GeForce RTX 3080 has + 86% OpenCL performance on top of the GeForce RTX 2080, but it also requires + 196% more computing power, i.e. almost three times the computing power required for slightly less than twice the performance"

 Je li ti neki CEO od nvidie ubio staru ili tako nešto? Ne kužim takvu mržnju prema kompaniji. Koja je tvoja agenda? Soliti ovdje pamet na svaki negativan fact prema nvidiji i zanemariti sve pozitivno?

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Prve igre koje cu pokrenut na 3080 ce bit Division 2 i AC Odyssey u 4k ultra....te dvije slome i rtx2080ti za 60fps lock na 4k.

AKO 3080 njih moze vrtit u 4k,ultra/60 to je onda napokon prva prava 4k grafa bez kompromisa....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

 Je li ti neki CEO od nvidie ubio staru ili tako nešto? Ne kužim takvu mržnju prema kompaniji. Koja je tvoja agenda? Soliti ovdje pamet na svaki negativan fact prema nvidiji i zanemariti sve pozitivno?

Nema agende, samo navodim precizne brojke koje je ekipa u Njemačkoj izračunala.Ako se bojiš istine ok, ali to je sad več činjenica Ampere je onako tipičan Bruteforce napredak+znatno veča potrošnja.Nevidija može hajpat kaj hoče, ali 3dcentar brojke vezane za Geekbench pokazuju sasvim drugu priču.

 

Ako pratiš kaj ljudi komentiraju, dakle ekipa na internetu koja misli svojom glavom doči češ do istog zaključka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 

Dakle hajp na stranu, pa čekaj nezavisne testove+kaj če ponudit konkurencija pa tek onda kupuj GPU.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 22:01 (rambox).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
rambox kaže...

Švabe su malo računali, pa eto kaj su dobili ili zaključili ili prevod sa Njemačkog.Tablica u sredini je bitna, i samo 63% efikasnosti je onak sve samo ne za pohvalu.

 

https://www.3dcenter.org/news/erster-geekbench-wert-zur-geforce-rtx-3080-aufgetaucht

 

"The GeForce RTX 3080 has + 86% OpenCL performance on top of the GeForce RTX 2080, but it also requires + 196% more computing power, i.e. almost three times the computing power required for slightly less than twice the performance"

 Je li ti neki CEO od nvidie ubio staru ili tako nešto? Ne kužim takvu mržnju prema kompaniji. Koja je tvoja agenda? Soliti ovdje pamet na svaki negativan fact prema nvidiji i zanemariti sve pozitivno?

 Možda želi dobrohotno ukazat da se ne trće navrat nanos. Nevidija je poznata po muljanju i ne treba im vjerovat. Najfriškiji primjer je turing fail u svemu a izreklamirali su također čuda. Primjer uzmi Gtx1080ti koji potuće precjenjeni rtx2080.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
alscaul kaže...
rambox kaže...

Švabe su malo računali, pa eto kaj su dobili ili zaključili ili prevod sa Njemačkog.Tablica u sredini je bitna, i samo 63% efikasnosti je onak sve samo ne za pohvalu.

 

https://www.3dcenter.org/news/erster-geekbench-wert-zur-geforce-rtx-3080-aufgetaucht

 

"The GeForce RTX 3080 has + 86% OpenCL performance on top of the GeForce RTX 2080, but it also requires + 196% more computing power, i.e. almost three times the computing power required for slightly less than twice the performance"

 Je li ti neki CEO od nvidie ubio staru ili tako nešto? Ne kužim takvu mržnju prema kompaniji. Koja je tvoja agenda? Soliti ovdje pamet na svaki negativan fact prema nvidiji i zanemariti sve pozitivno?

 Možda želi dobrohotno ukazat da se ne trće navrat nanos. Nevidija je poznata po muljanju i ne treba im vjerovat. Najfriškiji primjer je turing fail u svemu a izreklamirali su također čuda. Primjer uzmi Gtx1080ti koji potuće precjenjeni rtx2080.

 Interesantno je kako ukazuje samo na NVidiu i INTEL a ADM je bezgrešan.

Naporan je i iritantan sa tim napadima na NVidia tabor i INTEL.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

"Fućkaj ga sad" 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dakle po EU je 3080-tka od 5,5-6k kn kad se preračuna..  kod nas bude vjerojatno jošp malo skuplja - oko 6,2k+ 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bolji modeli i preko 6500, Strixica i preko 7... Jedino msi trio i strixica imaju 3x8 na grafi na 3080 zasto jedino oni od 20 drugih modela koji koriste 2x8 nemam pojma...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nazad_u_Rupu kaže...
Ampere kaže...
Cansee kaže...

 

eto ga, cijene skroz normalne s obzirom na očekivanja i oner x10 fore. Kod nas će vjerujem biti vrlo slično ovome

 Normalne? ovu su najgori moguci modeli što ljudska ruka može proizvesti, s tim hladnjacima što ih ta firma proizvodi očekuj hladnih 120°c pod normalno Giga, msi, da ne pricam za ostale su po 1000+ kn skuplji, 3080 nebus vidio ispod 1000€ kod nas!

 Sta je Stjepanj -e malo te presjeklo kad si vidio sto 3070 i 3080 mogu, a ti nedavno kupio 2080 ti 

 

Svi poznajemo tvoje intelektualne kapacitete, ali da ces tako nesto napraviti taman prije izlaska nove generacije... I onda plakati po forumu... Sramota 

 Hahahah ček Stjepanj ima novi acc ? Što je bilo sa starim 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nazad_u_Rupu kaže...

Imao je vec 752 novih accountova, uvijek popije bananu i nikako mu nije jasno da ga ljudi ovdje ne zele gledati...

 Zanimljivo, sjecam ga se jos kad je bio jednom kakao po mom oglasu kad sam bio nešto prodavao

 

Dakle kupac 2080ti, ajde neka, karma is a bitch

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A ovaj nazad u rupu nije daleko od stjepka , isto friski acc...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 8:40 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Hajp=kupujte na brzaka da zaradimo, ili za sad bit če dosta i Gekbenč.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1303014612397436935

 

- 30% viši score uz 28% veču potrošnju 

 

 

 - uz 50% nižu cijenu

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3080 benchmark leaked https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-4k-aots-benchmark-leaks-out

 

20 i nešto posto je po ovome brža od 2080ti... nije baš kako su najavljivali iz nvidie, po ovom će 3070 biti sporija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Pitanje ako netko zna, kako je sa stavljanjem vodenog bloka na grafičke kod nas ako se skine naljepnica

sa šerafa. Znam da s EVGA-om nema problema, ali kako je s drugim proizvođačima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stvar je jednostavna - za EU vrijedi ako je nalijepnica VOID ostecena, da se jasmtvo gubi.

Ne vrijedi za regiju DACH, jer se ne slaze sa njihovim zakonima, da vlasnik dobara ne moze sam odrzavati svoje materijalno dobro.

 

E sad, prije ikakve modifikacije ili otvaranja HW-a, potrebno je to najaviti proizvodjacu HW-a Emailom, i dobiti pozitivni odgovor Emailom od njih,

primjerice MSI za svoje laptope daje Email potvrdu da se smije pokidati nalijepnica i otvoriti radi ciscenja, dok za grafike, ploce i ostale komponente,

koje se mogu odrzavati bez otvaranja, to ne vrijedi. Vrijedi i za AIO solucije, PC konfiguracije, sve sto se mora otvoriti radi nadogradnje i odrzavanja.

Grafiku ne moras otvoriti da bi ju ocistio od prasine, imas komprimirani zrak, kompresor, kost, penzl i to je to.

 

Trazi Emailom potvrdu od proizvodjaca prije otvaranja uredjaja, i neces imati problema.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice