NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.772
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sta uopce rec kada ja jucer nisam uspio nac u pc trgovinama u Berlinu napajanje koje sam htio....nije ni cudo da je Amazonu eksplodirala vrijednost. 

Zelja mi je uzet rtx3080 u trgovini ali ako bude nebuloza oko modela koji zelim onda cu ili sa Amazona ili direkt od proizvodjaca. 

 Prošli mjesec sam na dva-tri poznata YouTube tech kanala čuo da su počeli veliki problemi sa dobavkom pc napajanja, a da bi moglo ići i na gore. Ako netko treba, nek kupi najbolje od ovog što se može pronaći, jer bi i ti moglo nestati.

Zašto, dal to još uvijek vrijedi, nemam pojma. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Sta uopce rec kada ja jucer nisam uspio nac u pc trgovinama u Berlinu napajanje koje sam htio....nije ni cudo da je Amazonu eksplodirala vrijednost. 

Zelja mi je uzet rtx3080 u trgovini ali ako bude nebuloza oko modela koji zelim onda cu ili sa Amazona ili direkt od proizvodjaca. 

 Prošli mjesec sam na dva-tri poznata YouTube tech kanala čuo da su počeli veliki problemi sa dobavkom pc napajanja, a da bi moglo ići i na gore. Ako netko treba, nek kupi najbolje od ovog što se može pronaći, jer bi i ti moglo nestati.

Zašto, dal to još uvijek vrijedi, nemam pojma. 

A korona sigurno stvara efekat leptira globalno, ja sam cak primjetio da je enormno manje robe u trgovinama....jako slabo dolazi nesto novo...pretpostavljam uvjetovano globalnim trzistem tekstila.

 

U svakom slucaju dobro da sam narucio napajanje vec jucer a i grafu uzimam u startu jer ce zasigurno bit nestasica Ampere a to bi moglo raketirat cijene u nebo. 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 Ma hebalate takova grafa koja traži 750w napajanje, a to je samo osnovni model od 10 gigi memorije. Kad je sve ECOOOOO.  Još malo pa će trebat trofazna struja za pc-i. 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rokonja kaže...

 Ma hebalate takova grafa koja traži 750w napajanje, a to je samo osnovni model od 10 gigi memorije. Kad je sve ECOOOOO.  Još malo pa će trebat trofazna struja za pc-i. 

 

 

750w je i za 3090 sa 24GB vrama. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rokonja kaže...

 Ma hebalate takova grafa koja traži 750w napajanje, a to je samo osnovni model od 10 gigi memorije. Kad je sve ECOOOOO.  Još malo pa će trebat trofazna struja za pc-i. 

 

 

E sad, ti bi Ferrari a da ide na zrak

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Futura bi trebala imati kartice najkasnije do 20og ovog mjeseca. Mali mi je sumnjivo s obzirom na ostatak trgovina ali nema veze.
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 Ma ko i garantir da će 750 bit dosta? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rokonja kaže...

 Ma ko i garantir da će 750 bit dosta? 

 Preporuka Nvidie i vendora. 

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...

 naravno da cu cekat, ne mislim dat 5k za memorijom hendikepirane kartice

 malo je to s memorijom prenahajpano, problem je u testiranjima koja redovito koriste 1080ti sa 11gb vrama za pokazivanje zauzeća

stvar je u tome da se igre pruže preko preko cijelog vrama ukoliko ga ima dovoljno, ne znači to nužno da neće identično raditi i na manje

naravno, postoji granica kad je vrama stvarno premalo, no ako se neka igra 'pruži' na cca 7gb na grafi koja ima 8gb, vrlo vjerojatno će biti potpuno isto na grafi sa 6gb ili 4gb, iako bi recimo ona sa 3gb već mogla imati štucanja

 

EDIT

recimo kod frenda je gtx 970, iako je bilo igara koje su na testiranjima pokazale da troše i 5-6 na 1080p, nikakvog problema ne bi imao na istim postavkama sa svojom grafom koja ima 4gb

jedina igra gdje je stvarno došlo do očitog problema bio je neki tomb rider, a dovoljno je bilo smanjiti teksture sa ultra na v. high i problem je potpuno nestao

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 14:26 (picajzla0707).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što se tiče straha da je 10GB premalo na 3080-tki, naletio sam na Redditu ili negdje na Q&A s nekim Nvidia techiem i navodno je uporaba VRAM-a toliko optimizirana kod serije 3xxx da i u najzahtjevnijim današnjim igrama na ultra detaljima i 4k rezoluciji ne prelazi 6GB. Ukoliko je istina onda je tih 10GB sasvim dovoljno za idućih 2-3 godine možda i duže. 

Naravno treba to uzeti s zrnom soli ali vidjet ćemo kad stignu službeni testovi.. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
4 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 naravno da cu cekat, ne mislim dat 5k za memorijom hendikepirane kartice

 malo je to s memorijom prenahajpano, problem je u testiranjima koja redovito koriste 1080ti sa 11gb vrama za pokazivanje zauzeća

stvar je u tome da se igre pruže preko preko cijelog vrama ukoliko ga ima dovoljno, ne znači to nužno da neće identično raditi i na manje

naravno, postoji granica kad je vrama stvarno premalo, no ako se neka igra 'pruži' na cca 7gb na grafi koja ima 8gb, vrlo vjerojatno će biti potpuno isto na grafi sa 6gb ili 4gb, iako bi recimo ona sa 3gb već mogla imati štucanja

 

EDIT

recimo kod frenda je gtx 970, iako je bilo igara koje su na testiranjima pokazale da troše i 5-6 na 1080p, nikakvog problema ne bi imao na istim postavkama sa svojom grafom koja ima 4gb

jedina igra gdje je stvarno došlo do očitog problema bio je neki tomb rider, a dovoljno je bilo smanjiti teksture sa ultra na v. high i problem je potpuno nestao

Ova moja grafa ima 8gb i jedini primjer gdje mi je falilo vrama je kod LOTR Shadow of War sve ultra na 4k plus dodatni paket ultra tekstura tada ide 800 megabajta preko mojih 8gb ali svejedno radi normalno.

Sve igram ili sam barem probao u 4K ultra i vram mi je bio najmanji problem, fali performansi. 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Što se tiče straha da je 10GB premalo na 3080-tki, naletio sam na Redditu ili negdje na Q&A s nekim Nvidia techiem i navodno je uporaba VRAM-a toliko optimizirana kod serije 3xxx da i u najzahtjevnijim današnjim igrama na ultra detaljima i 4k rezoluciji ne prelazi 6GB.Ukoliko je istina onda je tih 10GB sasvim dovoljno za idućih 2-3 godine možda i duže. 

Naravno treba to uzeti s zrnom soli ali vidjet ćemo kad stignu službeni testovi.. 

Nevidija marketing sere kvake, i zato če malo kasnije kao primjer ponudit 3070TI(600$) sa duplo više memorije ili recimo 12gb itd.

 

Treba slušat glas razuma, i ne kupovat na brzinu dakle 8GB na 3070 je ipak premalo i točka.Samo treba malo pričekat, dakle ne glavom u pijesak nego čekaj da vidiš kompletnu situaciju ili i AMD ponudu.Kupuje se kad imaš sve opcije na stolu, a ne kupovat očiju širom zatvorenih.

 

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Što se tiče straha da je 10GB premalo na 3080-tki, naletio sam na Redditu ili negdje na Q&A s nekim Nvidia techiem i navodno je uporaba VRAM-a toliko optimizirana kod serije 3xxx da i u najzahtjevnijim današnjim igrama na ultra detaljima i 4k rezoluciji ne prelazi 6GB.Ukoliko je istina onda je tih 10GB sasvim dovoljno za idućih 2-3 godine možda i duže. 

Naravno treba to uzeti s zrnom soli ali vidjet ćemo kad stignu službeni testovi.. 

Nevidija marketing sere kvake, i zato če malo kasnije kao primjer ponudit 3070TI(600$) sa duplo više memorije ili recimo 12gb itd.

 

 

Temeljem čega to izajvljuješ? Gledao sam više youtubera koji tvrde da će 10 gb biti sasvim dovoljno. Na kraju krajeva to će se uskoro vrlo lako moći provjeriti, tako da Nvidia ne može baš ni previše lagati. Mogu malo ukrasiti priču al sad baš da će lagati 100% to čisto sumnjam

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Treba slušat glas razuma, i ne kupovat na brzinu dakle 8GB na 3070 je ipak premalo i točka.Samo treba malo pričekat

Pa i računaju na ove lakome da se zalete i pokupuju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 15:01 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tako sam i ja po Grazu trazio , media markt,E-tec i Conrad, jedino da oni naruce pa moras cekat 2-3 radna dana da dode.Onda mi lakse narucit sa amazona pa da mi posalje iz Salzburga ili DE/ITA tako je i bilo...

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 

 

Temeljem čega to izajvljuješ?Gledao sam više youtubera koji tvrde da će 10 gb biti sasvim dovoljno. Na kraju krajeva to će se uskoro vrlo lako moći provjeriti, tako da Nvidia ne može baš ni previše lagati. Mogu malo ukrasiti priču al sad baš da će lagati 100% to čisto sumnjam

Hardver treba prodat, a dalje je sve stvar logike i realne situacije ili ponude.

 

RTX 3070 ili RTX 3080, samo je pitanje vremena kad dolaze modeli sa više memorije to je vrlo očito.

 

RTX 3070/10Gb, to bi več bilo ok ali ne to Nevidija nije ponudila i zato je grafa eto malo jeftinija.

 

RTX 3080/12Gb, za flegšip gejming grafu kolko tolko razumne cijene barem 12gb je očekivano.RTX 2080ti ima 11gb memorije, dakle Nevidija bi očito propala da je na RTX 3080 stavila 12gb radne memorije.

 

Eto ti vrlo realne, ili lako moguče situacije u praksi. AMD Big Navi/12-16gb memorija, 5-10% brži od RTX 3080/10gb i kaj sad?Pa ništa eto ti za koji mjesec stiže 3080TI sa 12-16-20gb memorije.

 

Dakle ako si kupio RTX 3080/10gb, bit če ok ima i gorih stvari u životu od pohlepnog kupovanja na brzinu.

 

Poanta marketinga je jasna, što više brzopletih ljudi navest da kupe određeni proizvod.Ako kupuješ pametno+bez žurbe, pa nema šanse da te bilo koja firma prevesla sa bilo kakvim marketingom.

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo već stavljam...

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ova moja grafa ima 8gb i jedini primjer gdje mi je falilo vrama je kod LOTR Shadow of War sve ultra na 4k plus dodatni paket ultra tekstura tada ide 800 megabajta preko mojih 8gb ali svejedno radi normalno.

Sve igram ili sam barem probao u 4K ultra i vram mi je bio najmanji problem, fali performansi. 

 normalno da radi normalno, grafa se 'pruži' preko dostupnog vrama kad skuži da ga ima viška, kad ga ima manje onda se radi memory management koji je neprimjetan korisniku, osim u slučajevima kad je vrama doista premalo, onda dolazi do trzanja

tih 10% (pa o dosta više od toga) koje idu 'preko' tvojih 8gb je potpuno u rasponu koji memory management hendla bez ikakvih problema

 

ovo što rambox priča nema veze s mozgom, to bi bilo relevantno kad baš nikakav memory management ne bi postojao

odnosno, tih 10gb na rtx 3080 će biti premalo samo u slučaju da igre počnu nužno koristiti preko 12-15gb vrama (bubam) i nakon čega će počinjati stuttering

isti taj potencijalni primjer igre će na primjerice rtx 3090 pokazivati zauzeće od 20+gb (opet bubam brojke, ali to je otprilike tu negdje), no pitanje je kad ćemo vidjeti igre koje nužno trebaju preko 13, 14 ili 15gb vrama

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 15:36 (picajzla0707).
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa pustite dečke nek rade kaj hoće sa svojom lovom. Ako žele novu grafu i ak si to mogu priuštiti, kaj mene onda boli tuki za to. Naravno da nas ima svakakih, neki su nestrpljivi neki nisu. Ja spadam u ove manje strpljive, ali je meni nekako glupo da ako ja možda ne želim ili ne mogu da si to uzmem nije razlog da tu ljudima dociram kako je to brzopleto ili bezveze. Vi koji ih uzmete prvi, budete s nama tu podijelili radost i idemo dalje...

 

lp

Moj PC  
8 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

 

Eto ti vrlo realne, ili lako moguče situacije u praksi. AMD Big Navi/12-16gb memorija, 5-10% brži od RTX 3080/10gb i kaj sad?Pa ništa eto ti za koji mjesec stiže 3080TI sa 12-16-20gb memorije.

 

Dakle ako si kupio RTX 3080/10gb, bit če ok ima i gorih stvari u životu od pohlepnog kupovanja na brzinu.

 

Poanta marketinga je jasna, što više brzopletih ljudi navest da kupe određeni proizvod.Ako kupuješ pametno+bez žurbe, pa nema šanse da te bilo koja firma prevesla sa bilo kakvim marketingom.

 

 Ček, ti stvarno misliš da će Big navi konkurirati 3080Ti? Mislim, nije da ja ZNAM al brate mili... ako dobaci do 3070Ti bit će jack pot. nije da ne bih želio... još i intel da uleti... svi mi na dobitku... al nekako mi se čini nerealno... dabogda ja ne bio u pravu.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
Cansee kaže...

 

 

Temeljem čega to izajvljuješ?Gledao sam više youtubera koji tvrde da će 10 gb biti sasvim dovoljno. Na kraju krajeva to će se uskoro vrlo lako moći provjeriti, tako da Nvidia ne može baš ni previše lagati. Mogu malo ukrasiti priču al sad baš da će lagati 100% to čisto sumnjam

Hardver treba prodat, a dalje je sve stvar logike i realne situacije ili ponude.

 

RTX 3070 ili RTX 3080, samo je pitanje vremena kad dolaze modeli sa više memorije to je vrlo očito.

 

RTX 3070/10Gb, to bi več bilo ok ali ne to Nevidija nije ponudila i zato je grafa eto malo jeftinija.

 

RTX 3080/12Gb, za flegšip gejming grafu kolko tolko razumne cijene barem 12gb je očekivano.RTX 2080ti ima 11gb memorije, dakle Nevidija bi očito propala da je na RTX 3080 stavila 12gb radne memorije.

 

Eto ti vrlo realne, ili lako moguče situacije u praksi. AMD Big Navi/12-16gb memorija, 5-10% brži od RTX 3080/10gb i kaj sad?Pa ništa eto ti za koji mjesec stiže 3080TI sa 12-16-20gb memorije.

 

Dakle ako si kupio RTX 3080/10gb, bit če ok ima i gorih stvari u životu od pohlepnog kupovanja na brzinu.

 

Poanta marketinga je jasna, što više brzopletih ljudi navest da kupe određeni proizvod.Ako kupuješ pametno+bez žurbe, pa nema šanse da te bilo koja firma prevesla sa bilo kakvim marketingom.

 

Klasicno nesmislen post ali ipak cu odgovorit....

Big Navi ce vrlo vjerovatno imat puno vrama ali po snazi ga se smijestalo izmedju 2080-2080ti u rumorima.....

Realno trebalo bi to bit puno jace ali je upitno dali Navi rdna2 arhitektura moze toliko skalirat.....

Za Ampere su dan prije izlaska bila ocekivanja da ce rtx3080 imat oko 15tf a rtx3090 oko 20tf a stvarnost je da rtx3070 ima 20tf a 3090 cak 35tf i to apsolutno nitko nije ocekivao i lako je moguce da je to bila toliko cuvana tajna da niti AMD to nije ocekivao i da zato nema niti rijeci od rdna2 i big naviu....moguce je da uopce nemaju vise odgovor na ovo. 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

 

 Ček, ti stvarno misliš da će Big navi konkurirati 3080Ti? Mislim, nije da ja ZNAM al brate mili... ako dobaci do 3070Ti bit će jack pot. nije da ne bih želio... još i intel da uleti... svi mi na dobitku... al nekako mi se čini nerealno... dabogda ja ne bio u pravu.

s ovim tehnologijama koje nvidia nudi, nemaju nista za ponuditi 

 

3060 3070 3080 i 3090 tu apsolutno nece imati nista za pokazati, a ako nasljednici GTX serije takoder budu imali DSLL podrsku, bye bye AMD, niti 1 komad nece prodat, nadajmo se da ce ih Intel nasljediti  kroz kojih 4-5 godina, jer ako nista drugo imaju resurse

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

AMD ima i pandan DLSS-u (FidelityFX) i navodno hardverski Raytracing u Big Navi... vidjeti ćemo ostatak uskoro valjda. Nisam siguran ima li AMD odgovor i na ostale novosti što je nvidia predstavila (green screen, nvidia reflex, itd.).

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

AMD ima i pandan DLSS-u (FidelityFX) i navodno hardverski Raytracing u Big Navi... vidjeti ćemo ostatak uskoro valjda. Nisam siguran ima li AMD odgovor i na ostale novosti što je nvidia predstavila (green screen, nvidia reflex, itd.).

To nije pandan DLSSu to je klasicni sharpening/upscale znaci ne radi se o machine learningu.

Za raytrace kazu da se vrti na shaderima sto znaci da ce uzet dio shader resursa ali to ostaje za vidjet mozda je netocna glasina.

Za sada je situacija da rdna2 arhitektura nema pandan RT i Tensor jezgrama barem prema glasinama a cini mi se da je takva situacija i sa XSX dok su za PS5 glasine da je Sony nesto modificirao oko RT podrske ali to isto ostaje za vidjet. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ponudit ce AMD nesto jace ali opet nece to parirat Nvidiu , mozda na godinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne vjerujem baš da će 3070 biti 4500-5500tisuća od cijena koje su sad dostupne za UK najskuplja custom card je 500Gbp s tim da oni imaju 20% poreza s time ispada 4200kn bilo bi realno kakvih 4000 pa do 4700kn max za top modele  za hrvatsko tržište jedino ako ne plaćaju puno veće cijene kod nabave onda ga jb-i nebi bilo ćudno da budu 5 tisuća i više.https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-rtx-3080-and-rtx-3070-custom-model-pricing-in-uk

:)
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 17:05 (Luka21).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako ovdje slučajno postoji netko koga zanima (termalni) dizajn kartica

 

Isprike ako je video već bio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 17:51 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Postavlja se pitanje šta ljepše polovice rade kad nas toliko uzbuđuju tamo neke grafičke kartice...

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zanimljiv je napredak i razvoj tehnologije grafičkih kartica koji svakim novim danom postaje sve bliži realističnom prikazu vizualnih detalja i okoliša u igrama. No, opet se postavlja pitanje kolika je granica između realnog i karikature odnosno nebi li bilo ljepše da igre po svom vizualnom identitetu ostanu igre, a ne projicirane slike stvarnog života?

Napredak je ostvaren u dizajnu bundleova ili kutija koje jednostavno mame sa polica tj. demonstriraju snagu komada hardvera koji unutra čuči. Kutije izgledaju dosta promišljeno izrađene sa atraktivnim dizajnom, ako se ovako nastavi u nekoj skoroj budućnosti vjerojatno će se kutije pretvoriti u mini holograme gdje će brojne zvijeri,čudovišta i likovi možda imati interakciju sa korisnikom i djelovati živo.

 

Samo se nadam da će hologrami biti na mute jer bi se kroz njihovu interakciju s korisnikom mogao uplesti skriveni marketing koji bi provocirao konkurentski brand.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 18:00 (oldtech).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice