NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.162
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

svejedno preskupo, s obzirom sta znamo danas

 

 

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma uz sve informacije tko bi normalan više išao kupovati išta iz 20xx serije osim ako ih baš daju ispod svake cijene? 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da... i ja sam baš taj oglas gledao... sretno mu bilo... možda netko i natrči pa se poveseli... i naknadno shvati da ga je primio odozada.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovdje u Njemackoj trgovine nisu spustile cijene RTX serije jedan euro koliko vidim.....

 

Nadam se da imaju ogromnu kolicinu rtx3080 za launch da nebi bilo da izvisim....prednarudzbu nazalost ne mogu napravit dok ne vidim koji modeli ce pasat u moju konfu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma ljudi svakakve cijene nabijaju za te grafičke. Živo me zanima jel nekom uspiju tako utopiti. Sad sam išao gledati gtx 1080 da znam kak se kreću cijene kad budem prodavao, pa to koštaju i po 3500 kn. Većina traži oko 2000 kn. I to mi zvuči puno, kako stvari stoje bio bi sretan da ju utopim za 1000 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

BTW ako ce nesto pogurat raytrace i dlss to je onda ovo,ne volim Fortnite ali igraju ga stotine milijuna igraca.

 

https://www.guru3d.com/news-story/fortnite-gets-a-raytracing-and-dlss-treatment.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A svašta se može naći na Njuškalu, polovica toga je valjda iz zajebancije stavljeno gore, sudeći po cijenama...1080Ti po 6000-6500kn i slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

BTW ako ce nesto pogurat raytrace i dlss to je onda ovo,ne volim Fortnite ali igraju ga stotine milijuna igraca.

 

https://www.guru3d.com/news-story/fortnite-gets-a-raytracing-and-dlss-treatment.html

DSSl je predobra stvar da je developeri ignoriraju. a i sama implementacija nije previse komplicirana za njih

 

lista igra koja ce imati DSSL 2.0:

 

  • Cyberpunk 2077
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War
  • Atomic Heart
  • Watch Dogs: Legion
  • Justice
  • Boundary
  • JX3
  • Serious Sam 4: Planet Badass
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Amid Evil
  • Stormdivers
  • The Forge Arena
  • We Happy Few
  • Kinetik
  • Outpost Zero
  • Overkill’s The Walking Dead
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Remnant from the Ashes
  • Scum
  • Darksiders III
  • Dauntless
  • Fear the Wolves
  • Fractured Lands
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice
  • Hitman 2
  • Islands of Nyne: Battle Royale
  • ARK: Survival Evolved
www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia vlasnici imaju opciju NvLinka.

Video je malo star, ali u igrama dobro

skalira.

Prikazuje dvije kartice kao

jednu i udvostručuje VRAM,

što je prednost pred SLI i CrossFireX.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 11:55 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DCQE kaže...

Turing je bio Jensenovo izdrkavanje na račun monopola. Mogao je komotno preskočit RTX i ostavit ga za ampere, ali zašto kad AMD još uvijek nema karticu koja parira Titan pascalu iz 2016., odn. 1080ti iz 2017?! Da je umjesto rtx jezgri ubacio cuda, perf. jump bi bio puno veći. Ovako je pušiona. 2080ti je 30ak% brža od pascala, a 70% skuplja. To može radit isključivo jer nema konkurenciju. Sada jebiga, da natjera ljude da počnu kupovat nove grafe i izvade Pascale iz kućišta, Jensen daje 3070-3080ke po cijenama starih flagshipa, dok je Titan-like monstrumu od grafe cijena skočila još više. Cijena 3090ke kod nas ide sigurno do 14k kn.

 

3080ka se čini jebena, ali... sačekajmo recenzije. Ali iskreno, mislim da ću i ovu seriju preskočit. Em što iznimno rijetko stignem igrat u odnosu prije par godina kad sam uzimao 1080ti, em što 1080ti jebeno dobro radi još uvijek... a evo i dokaz da jebeno dobro radi. 1440p

 

 pa 2080ti je bio 12000kn, tak da je za 3090 14k sića 😁

13 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledam Njusku poredanu po novim oglasima, jutros osvanulo hrpa high-end kartica po vrlo optimisticnim cijenama

Ako nazovete odmah mozete dobiti 2080 za cijenu 3080!

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa već je rečeno da RTX 3090 BFGPU je ubiti zamjena za TITAN RTX, tako da 3080 bi bio u skladu sa 2080Ti. Neznam zašto cijenu 2080ti uspoređujete onda sa 3090, umjesto sa titan rtx

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:23 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Pa već je rečeno da RTX 3090 BFGPU je ubiti zamjena za TITAN, tako da 3080 bi bio u skladu sa 2080Ti. Neznam zašto cijenu 2080ti uspoređujete onda sa 3090, umjesto sa titan x

 Otprilike...  mada vjerojatno će doći i TITAN Ampere kasnije tako da... 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
Luka123 kaže...

Pa već je rečeno da RTX 3090 BFGPU je ubiti zamjena za TITAN, tako da 3080 bi bio u skladu sa 2080Ti. Neznam zašto cijenu 2080ti uspoređujete onda sa 3090, umjesto sa titan x

 Otprilike...  mada vjerojatno će doći i TITAN Ampere kasnije tako da... 

 Potvrđeno ili nagađaju? Jer je rečeno na streamu "we had titan rtx, now we have 3090 as I like to call it BFGU" ?

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dtrixxx kaže...

Gledam Njusku poredanu po novim oglasima, jutros osvanulo hrpa high-end kartica po vrlo optimisticnim cijenama

Ako nazovete odmah mozete dobiti 2080 za cijenu 3080!

Mora se probat.

 

Ovo je ludilo. https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/evga-geforce-gtx-1080-ti-ftw3-gaming-oglas-32316878

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
qwertYxoZ kaže...
ansha kaže...

Di je Rambo da nam objasni kako je ovo sve sranje i da se strpimo do AMD-ovog big Navi drloga...

 Vrati se 1-2 stranice unazad, vec je objavio :) 

 

Neke stvari koje je rekao cak i imaju smisla zato čekam prave recenzije ovih grafa 

Da samo neke, kao i činjenica da Ray Tracing ždere jako puno VRam memorije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 

Dakle RTX 3080 10gb ili RTX 3070 8GB, pa još ako ideš na 4K brzo buš skužil zakaj RTX 3070 košta samo 500$."Cijena je niža i radi konkurencije", dakle čekaj nezavisne testove/ne kupuj na brzinu dok ne vidiš kaj nudi AMD.

 

Digital Foundry, oni su pokazali samo(točno određene igrice) kaj je Nevidija odobrila i ništa drugo.To je tipičan marketinški video, a ne nezavisni test kojeg nitko nije platio ili sponzoriral.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 12:43 (rambox).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
Luka123 kaže...

Pa već je rečeno da RTX 3090 BFGPU je ubiti zamjena za TITAN, tako da 3080 bi bio u skladu sa 2080Ti. Neznam zašto cijenu 2080ti uspoređujete onda sa 3090, umjesto sa titan x

 Otprilike...  mada vjerojatno će doći i TITAN Ampere kasnije tako da... 

 Pa zar nije rtx3090 puni cip tojest nema sto doc kasnije osim potpuno novog cipa?.... 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
Dado_ZG78 kaže...
Luka123 kaže...

Pa već je rečeno da RTX 3090 BFGPU je ubiti zamjena za TITAN, tako da 3080 bi bio u skladu sa 2080Ti. Neznam zašto cijenu 2080ti uspoređujete onda sa 3090, umjesto sa titan x

 Otprilike...  mada vjerojatno će doći i TITAN Ampere kasnije tako da... 

 Potvrđeno ili nagađaju? Jer je rečeno na streamu "we had titan rtx, now we have 3090 as I like to call it BFGU" ?

 Nagađanja 

Lijep pozdrav ;)
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas se premišljao neki dan o 2070 ili 2080.. Sad znam da cu pricekat 3070 i uzet ako ne bude cijena prenapumpana.. 

A sto se tice AMD-a, teško da ce oni izbaciti nesto sa RT.. Najavili jesu,ali se i naglo usutilo... a 500$ za 3070 je dobar deal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jande5217 kaže...

Bas se premišljao neki dan o 2070 ili 2080.. Sad znam da cu pricekat 3070 i uzet ako ne bude cijena prenapumpana.. 

A sto se tice AMD-a, teško da ce oni izbaciti nesto sa RT.. Najavili jesu,ali se i naglo usutilo... a 500$ za 3070 je dobar deal.

 Ak su RT stavili u konzole stavit ce i na graficku... kaj se bojis :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:36 (Santana).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa zar ima smisla izbaciti titan pored 10k cuda jezgri na 3090?! Ono sto ja mislim je da je ovo neki zurni releas-e radi konzola  i da cisto sumnjam da ce uskoro i neke 3060 itd... I da onaj tko zeli ampere nebi se cudio da nestanu brzu nakon dolaska na police jer nitko nezna koliko je Samsung bio u mogucnosti nahraniti nevidiju. Znaci Samsungov 8 NM yield se spominje na oko 60 posto i to je na mobilnim apu-ima, niko nezna koliko su u mogucnosti natiskati velike die-ove u kojem broju za nvidiju. Nemogu vise u TSMC trenutno jel je AMD narucio tamo sve sto postoji, pa jos i corona virus znate vec.

Stoga ja cu na vrijeme stisnuti naruci da nebi kasnije bilo zaljenja za 3080-tkom. Budimo iskreni za te pare je to steal lol.

A sto se AMD-a tice, mislim da ce biti na razini negdje 3070 do 10-20-tak posto slabija od 3080... uskoro cemo znati i vise jel imaju neku konferenciju za neki microsoft ignite misim da se zove negdje 20 i nekojeg ovog mj.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:39 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
alscaul kaže...

svejedno preskupo, s obzirom sta znamo danas

 

 

 

My point..

 

Vjerujem da grafa ima odlične performanse, ali isto tako ćemo se složiti da treba ulagati pametno u nadogradnje te da mi neće bit previše smisla dati 500$ za grafu ako ću u igrama i rezoluciji na kojoj igram dobiti 10-20fpsa 

9 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Nekako sam mišljenja da će se bitka rdna2 vs ampere odvijati na nemalom proplanku između rtx 3070 i rtx 3080... dakle na brežuljku zvanom rtx 3070Ti.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
qwertYxoZ kaže...
Buba69 kaže...
Santana kaže...

Treba cekat , vecina tih "testova" je sa rtx ukljucenim gdje sigurno nove rtx jezgre rade vecu razliku od gpu jezgre.
Zanima me snaga u igrama koje ne podrzavaju RTX i DLSS

Nije nit cudno da je Nvidia birala igre koje DigitalFoundry smije pokazat kad sve imaju raytracing.

 Ima izvucen ss iz prezentacije gdje je gtx 1080ti zapravo u rangu rtx 3070 bez tih kerefeka.

 

Da i ja sam vidio, nvidia je naravno napravila "cheery pick" igre koja je fully nvidia optimised i popalila apsolutno sve sto se dalo upalit.

 

Ocu vidit bar 15 razlicitih igara na sve 3 rezolucije pa cemo vidit koliki je zapravo jump

 teško da se ima što muljati, ajde de da je razlika u perfomansama dobivena kroz promjenu arhitekture ili proizvodni proces, pa nikad ne znaš

no oni su najvećim dijelom na čistu silu digli perfomanse - poduplavanjem hardvera, 3070 ima 5888 cuda jezgri, 2080ti ih ima 4352, da nisu ništa dobili novim arhitekturom i proizvodnim procesom, opet bi samo zbog većeg broja jezgri 3070 bila brža od 2080ti u bilo kojoj igri 

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo neznam samo ko ce kupiti sve te turing kartice  

Ajde ovi na intelu mogu baren preziviti na igpu nekoliko dana 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:59 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

kad skužiš da ti treba i nova matična sa pcie 4.0

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sad samo cekat dobar model rtx3080 koja nije duza od 300mm i da nije veca od 2.7 slot.

320W+ se u tim dimenzijama nece dobro hladit tj. bit ce mlaznjak...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

kad skužiš da ti treba i nova matična sa pcie 4.0

 Zasto?

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
Luka123 kaže...

kad skužiš da ti treba i nova matična sa pcie 4.0

 Zasto?

 

 

 

 

Bezveze, posebno za ove malo jače Nevidija i AMD RDNA2 grafe to ti uopče ne treba.

 

 

 

Stevo ubuduče za gejming testiranje koristi samo R9 3950X.Jel Stevo pošandrcal, da je svakako ali ne od AMD mita nego od previše logike.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 13:41 (rambox).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa ne znam od kud ljudima ideja da ti treba maticna s pcie 4.0

 

pa 2080ti nije dosla do topa ako me pamcenje sluzi dotakla je negdje pcie 3.0 (8 lanes ) dakle 

bez problema furas 3090 na pcie 3.0 bez da izgubis i % performansi

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
2 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice