NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znači 2080ti oko 3500kn tako smo i predviđali. To su jako ozbiljne kartice za oko 500 eura.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 14:10 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
pataljunga kaže...

Evo u Protisu stigla 3080 TUFica (7700kn) i Palit (8200kn).Pa tko prvi njegovo :D 

 Koju god odaberes nećes puno pogriješiti, samo jedni sto ćes je preplatit.Za iste novce češ moci kupiti 6900xt bez pdv ali tko voli neka izvoli. 

 Oprosti, kako znaš?  Ruku u vatru da će biti bliže 10 keka. Daj Bože da griješim.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
6900XT 8500kn kod nas.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
5500kn-6000kn

 Lol, klasa optimist. Nema sanse da budu toliko. Taman da uracunamo samo MSRP + nas PDV to je vec iznad 5500, a di su svi ostali troskovi i marze.

 

Realnija procjena:  6200 - 7500 ovisno o modelu

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Navi je dobar moraju još i dolje cijenom, kakvih 7500kn za 3080 nakon onog jučer. Intel isto spušta mora i Nvidia nisu više sami na vrhu. Još kad se počnu gubit sa Super modelima tipa 3070S 5% slabija od 3080 za manje love.
Navi šiba 16gb vrama default plus bolje čiste performanse nije to zajebancija,manje gutaju pa neki boost u kombu sa Ryzenom, alarmantno stanje u Intelu i Nvidiji.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 14:48 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
999$ msrp za 6900xt kad u eure preračunas 980€ bez pdv.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa 7500 za top modele tipa Strix, koji su uvijek puno skuplji od MRSP.

 

Nece NVIDIA rezati cijene ove generacije, bar dok ne izbace nesto novo. Kao prvo AMD je napokon jedva tu negdje, al nije da je "pomeo pod" NVIDIOM i slicne bombasticne izjave - jednostavno je dobra alternativa sada, ali nije ni blizu ko Zen vs Intel, a kao drugo AMD ih nije undercutao cijenom, bar ne za najbitniji model tj 3070tku, sto mislim da im je greska i propustena prilika, al ok.

 

I svejedno treba uvijek uzeti u obzir nase trgovce i PDV, RTX 3080 za 5500 kn nema teoretske sanse nova iz ducana uz placanje redovno PDV-a.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

AIB 3070 tihe i hladne, iako nisu identični hladnjaci kao na 3080...

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Pa 7500 za top modele tipa Strix, koji su uvijek puno skuplji od MRSP.

 

Nece NVIDIA rezati cijene ove generacije, bar dok ne izbace nesto novo. Kao prvo AMD je napokon jedva tu negdje, al nije da je "pomeo pod" NVIDIOM i slicne bombasticne izjave - jednostavno je dobra alternativa sada, ali nije ni blizu ko Zen vs Intel, a kao drugo AMD ih nije undercutao cijenom, bar ne za najbitniji model tj 3070tku, sto mislim da im je greska i propustena prilika, al ok.

 

I svejedno treba uvijek uzeti u obzir nase trgovce i PDV, RTX 3080 za 5500 kn nema teoretske sanse nova iz ducana uz placanje redovno PDV-a.

 Sori al to nema nikakvog smisla... Asus Rog Strix 3070 kosta kao Gigabyte Eagle OC 3080, a 3080 je jedno 40% jaca kartica. Kao netko kome je prosla kartica bila Strix 2070 Super, osim sto sam dobio malo bolje hlađenje (citaj, 5 stupnjeva je hladnija nego Palit ali i dalje niti blizu termalnog limita) nisam dobio nikakav poseban performans. Dakle midrange 3070 zato sto pise Republic of Gamers kosta kao 3080 koja se ne smatra top modelom ali ce svejedno dati iste performanse u igrama. Majko sveta...

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Pa 7500 za top modele tipa Strix, koji su uvijek puno skuplji od MRSP.

 

Nece NVIDIA rezati cijene ove generacije, bar dok ne izbace nesto novo. Kao prvo AMD je napokon jedva tu negdje, al nije da je "pomeo pod" NVIDIOM i slicne bombasticne izjave - jednostavno je dobra alternativa sada, ali nije ni blizu ko Zen vs Intel, a kao drugo AMD ih nije undercutao cijenom, bar ne za najbitniji model tj 3070tku, sto mislim da im je greska i propustena prilika, al ok.

 

I svejedno treba uvijek uzeti u obzir nase trgovce i PDV, RTX 3080 za 5500 kn nema teoretske sanse nova iz ducana uz placanje redovno PDV-a.

 Nisam rekao 5500 nego 5500-6000 što je realno.

Intel je bolji još uvijek u gamingu pa reže dole cijene di neće Nvidia kad ih Navi pritisne sa 16gb vrama default pa to će 50% ljudi popušit samo zbog vrama. Nvidia 8gb ova 16gb za 579$. Dobro Amd to radi tamo su gurali jezgre jer zvuči wow, ovdje trpaju vram i to duplo.

Još kada pročitaju po internetima da Amd driverima diže performanse naknadno dosta bolje... 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 14:56 (mislioc).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
999$ msrp za 6900xt kad u eure preračunas 980€ bez pdv.

 Plus marža i aib bonus. Dakle 1300 e minimalno, oli ti ga 10 keka. Sjeti se 2080ti. Ispod 9 keka je nije bilo ni za lijek. 

 

Nemoj i ti bit klasa optimist.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
Minneyar kaže...

Pa 7500 za top modele tipa Strix, koji su uvijek puno skuplji od MRSP.

 

Nece NVIDIA rezati cijene ove generacije, bar dok ne izbace nesto novo. Kao prvo AMD je napokon jedva tu negdje, al nije da je "pomeo pod" NVIDIOM i slicne bombasticne izjave - jednostavno je dobra alternativa sada, ali nije ni blizu ko Zen vs Intel, a kao drugo AMD ih nije undercutao cijenom, bar ne za najbitniji model tj 3070tku, sto mislim da im je greska i propustena prilika, al ok.

 

I svejedno treba uvijek uzeti u obzir nase trgovce i PDV, RTX 3080 za 5500 kn nema teoretske sanse nova iz ducana uz placanje redovno PDV-a.

 Sori al to nema nikakvog smisla... Asus Rog Strix 3070 kosta kao Gigabyte Eagle OC 3080, a 3080 je jedno 40% jaca kartica. Kao netko kome je prosla kartica bila Strix 2070 Super, osim sto sam dobio malo bolje hlađenje (citaj, 5 stupnjeva je hladnija nego Palit ali i dalje niti blizu termalnog limita) nisam dobio nikakav poseban performans. Dakle midrange 3070 zato sto pise Republic of Gamers kosta kao 3080 koja se ne smatra top modelom ali ce svejedno dati iste performanse u igrama. Majko sveta...

 Kupis 3080 i malo undervoltas i dobit ces hladnu i tihu karticu za cijenu te strix 3070

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Navi je dobar moraju još i dolje cijenom, kakvih 7500kn za 3080 nakon onog jučer. Intel isto spušta mora i Nvidia nisu više sami na vrhu. Još kad se počnu gubit sa Super modelima tipa 3070S 5% slabija od 3080 za manje love.
Navi šiba 16gb vrama default plus bolje čiste performanse nije to zajebancija,manje gutaju pa neki boost u kombu sa Ryzenom, alarmantno stanje u Intelu i Nvidiji.

 Ovo je alarmantno stanje, a zamisli da je AMD kao Nvidia napravio paper launch, inflacija ovih brojaka za jos 10% i onda da se ovi brinu oce AMD isporucit . Prvi put bi bilo da korisnici profitiraju od 2 fejk paper launcha

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jbg nije to onaj Amd sa Tomo Vinkovićima aka Bulldozer.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo vam kupujte dok nije nestalo  RTX3070

 

EDIT: eo i adm je ugrabio par komada

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:18 (ibme74).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Kako bi volio da ti skalperi popuše kad Navi dođe.

ibme74 kaže...

Evo vam kupujte dok nije nestalo  RTX3070

 

EDIT: eo i adm je ugrabio par komada

 

 Naporan si s tom Futurom.  Ispali ste lihvari,  doduše manje od Protisa, ali više od Linksa. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:33 (DarthMarkus).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Fučkaj ga sad, ode baba s kolačima.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:34 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Kako bi volio da ti skalperi popuše kad Navi dođe.

ibme74 kaže...

Evo vam kupujte dok nije nestalo  RTX3070

 

EDIT: eo i adm je ugrabio par komada

 

 Naporan si s tom Futurom.  Ispali ste lihvari,  doduše manje od Protisa, ali više od Linksa. 

 Cek jel on radi u Futuri?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
DarthMarkus kaže...

 Kako bi volio da ti skalperi popuše kad Navi dođe.

ibme74 kaže...

Evo vam kupujte dok nije nestalo  RTX3070

 

EDIT: eo i adm je ugrabio par komada

 

 Naporan si s tom Futurom.  Ispali ste lihvari,  doduše manje od Protisa, ali više od Linksa. 

 Cek jel on radi u Futuri?

 Jejeje radi, ja uzeo freezera 34 esports duo tamo i on mi dao 100% popusta posto isto slazem samo sa future...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:39 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
DarthMarkus kaže...

 Kako bi volio da ti skalperi popuše kad Navi dođe.

ibme74 kaže...

Evo vam kupujte dok nije nestalo  RTX3070

 

EDIT: eo i adm je ugrabio par komada

 

 Naporan si s tom Futurom.  Ispali ste lihvari,  doduše manje od Protisa, ali više od Linksa. 

 Cek jel on radi u Futuri?

 Ne znam. Ali spama za njih to sigurno. Da se prodaje govno na netu ovaj bi linko Futuru. Ko da je jedina trgovina u HR. Što je najsmješnije vjerovatno su i oni pokupovali kartice iz Linksa. Na stranu što imaju dobar cust support, cijene su im katafakingstrofa. 

 

P.S. ignoriraj dijete sa rižom1600 i 1660 i 144hz lockom

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:46 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Naporan si s tom Futurom.  Ispali ste lihvari,  doduše manje od Protisa, ali više od Linksa. 

 

To samo prema vama koje ne volimo

 

Synthium kaže...

 Cek jel on radi u Futuri?

 

Da, i u ADM-u isto... nekad malo i u Centro.hr, ali sad su se prispojili mikronisu pa sam dao otkaz

 

hahhaajaads kaže...

 Jejeje radi, ja uzeo freezera 34 esports duo tamo i on mi dao 100% popusta posto isto slazem samo sa future...

 

za iduću komponentu koju naručliš ti još doplatim u kešu

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:46 (ibme74).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Ne znam. Ali spama za njih to sigurno. Da se prodaje govno na netu ovaj bi linko Futuru. Ko da je jedina trgovina u HR. Što je najsmješnije vjerovatno su i oni pokupovali kartice iz Linksa. Na stranu što imaju dobar cust support, cijene su im katafakingstrofa. 

 

P.S. ignoriraj dijete sa rižom1600 i 1660 i 144hz lockom

 

Pametnjakoviću, hajde nađi gdje je još dostupno osim tamo i u adm-u? Opcenito 3xxx serije nema nigdje, pojave se tu i tamo po par komada i razgrabe se, linkao sam ovako ovima koji su govorili vec na par tema da cekaju rtx3070 pa nek kupuju dok ima ako zele, to sto ti odmah nađeš neke debilne skrivene motive je tvoj mentali problem 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Naporan si s tom Futurom.  Ispali ste lihvari,  doduše manje od Protisa, ali više od Linksa. 

 

To samo prema vama koje ne volimo

 

Synthium kaže...

 Cek jel on radi u Futuri?

 

Da, i u ADM-u isto... nekad malo i u Centro.hr, ali sad su se prispojili mikronisu pa sam dao otkaz

 

hahhaajaads kaže...

 Jejeje radi, ja uzeo freezera 34 esports duo tamo i on mi dao 100% popusta posto isto slazem samo sa future...

 

za iduću komponentu koju naručliš ti još doplatim u kešu

 Neka, de malo Nixsasu pričaj kako je radit vani. Ipak je čovjek radio u Amazon dcu  u Irskoj i poslije s obitelji otišao u Njem. Šta on zna.Njubina.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Oću, zove te šef. Moraš složit danas tri konfe za sendvič s mortadelom i naučit razliku socketa i čipseta. 3 linka danas , 30 lipa u buđevapu

 

Nemam ja šefa, ja sam ti vlasnik Future i još par dućana ali ne na papiru, ja sam ti neštko kao todorić ali u računalnom svijetu, mogu i tebi srediti popuste ne moraš se toliko nervirati, nemoj da ti ja budem razlog pogoršanja psihičkog stanja, neću mirno spavati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 15:56 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice