NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo za Ryzen korisnike sa imaginarnom RTX 3080 :)
 
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da se ljudi cude kako je 3090 skupa, koja ce budala kupit i te fore.. pa kupit ce onaj koji zeli imat najbrzu karticu danasnjice i kojemu ta svota ne predstavlja problem.. a takvih ima sasvim pristojan broj. Nitko vas ne tjera da kupujete, postoji masu kartica koje su pristupacne za nase standarde i vrtit ce sve.. na kraju krajeva ja na skoro 10 godina staroj 7970 mogu sve vise manje vrtit na high/very high bez AA. 

 

Bilo bi cudno da je cijena manja kad imas najbolji proizvod, ko to zeli ne pita za cijenu

Moj PC  
2 5 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ATiGamer kaže...

Vidim da se ljudi cude kako je 3090 skupa, koja ce budala kupit i te fore.. pa kupit ce onaj koji zeli imat najbrzu karticu danasnjice i kojemu ta svota ne predstavlja problem.. a takvih ima sasvim pristojan broj. Nitko vas ne tjera da kupujete, postoji masu kartica koje su pristupacne za nase standarde i vrtit ce sve.. na kraju krajeva ja na skoro 10 godina staroj 7970 mogu sve vise manje vrtit na high/very high bez AA. 

 

Bilo bi cudno da je cijena manja kad imas najbolji proizvod, ko to zeli ne pita za cijenu

Gdje i kada mogu testirati Red Dead Redemption 2 na tvojoj konfiguraciji?

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ATiGamer kaže...

Vidim da se ljudi cude kako je 3090 skupa, koja ce budala kupit i te fore.. pa kupit ce onaj koji zeli imat najbrzu karticu danasnjice i kojemu ta svota ne predstavlja problem.. a takvih ima sasvim pristojan broj. Nitko vas ne tjera da kupujete, postoji masu kartica koje su pristupacne za nase standarde i vrtit ce sve.. na kraju krajeva ja na skoro 10 godina staroj 7970 mogu sve vise manje vrtit na high/very high bez AA. 

 

Bilo bi cudno da je cijena manja kad imas najbolji proizvod, ko to zeli ne pita za cijenu

 po meni moras bit budala da das 100% vise novaca za 10% jacu graficku

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa na low ga vrti 50fpsa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...
ATiGamer kaže...

Vidim da se ljudi cude kako je 3090 skupa, koja ce budala kupit i te fore.. pa kupit ce onaj koji zeli imat najbrzu karticu danasnjice i kojemu ta svota ne predstavlja problem.. a takvih ima sasvim pristojan broj. Nitko vas ne tjera da kupujete, postoji masu kartica koje su pristupacne za nase standarde i vrtit ce sve.. na kraju krajeva ja na skoro 10 godina staroj 7970 mogu sve vise manje vrtit na high/very high bez AA. 

 

Bilo bi cudno da je cijena manja kad imas najbolji proizvod, ko to zeli ne pita za cijenu

 po meni moras bit budala da das 100% vise novaca za 10% jacu graficku

 Gdje prestaje biti isplativo a počinje biti korisni i po kojem i čijem standardu?

Onaj ko igra na 1900*600 na starijem laptopu može teoretski reć da moraš bit budala da bi igrao na FullHD jer je njemu dobro. Ondaj na FullHdp60 isto to za 144Hz, koji to može reć za 1440p60, pa 1440p144, pa 4kp60 pa...

 

Gdje je granica? U kojem trenu si u prihvatljivom okrivu, a gdje počinje taj "bit budala"? Jer vidi, slažem se da je možda neoptimalno kupit 3090 i 4k144Hz monitor i soma € za 10900k i RGB i sve, i generalno pišem protiv isplativosti istog, ali netko tko igra na 1080p60 monitoru ima gaming konfu za 1000€ i igra sve na max i uvijek mu je OK

 

Dakle nije "bit budala" onaj ko kupuje skupo, eventualno onaj ko kupuje van svojih mogučnosti. Imaš ljude u RH koji zarađuju 50-60k kuna mjesečno oba roditelja, plus bonusi koji nerijetko imaju i 6-7 znamenaka u sebi, a čija djeca vole skupu odjeću, vozila, računala... Jesu li budale što im sve priušte?

 

Ne, bit budala bih eventualno rekao za nekoga tko to kupi na kredit, a nema za račune platit. To sigurno... sve ostalo možemo raspravljat o isplativosti i optimalnoj kupnji.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
a čija djeca vole skupu odjeću, vozila, računala... Jesu li budale što im sve priušte?

 Da. Jer time stvaraju debile, sto vidimo svuda oko nas i sve vise sa svakom novom generacijom :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Rhodin kaže...
a čija djeca vole skupu odjeću, vozila, računala... Jesu li budale što im sve priušte?

 Da. Jer time stvaraju debile, sto vidimo svuda oko nas i sve vise sa svakom novom generacijom :)

 Jbg, ne mogu svi biti savršeni, ali viđao sam i debila koji "nemaju sve". Makar danas je to teško za vidjet, rijetko koji roditelj djetetu ne priušti "sve"  - čak i oni koji nemaju kupuju djeci u školi skupe mobitele i skupu odjeću jer "mora se" i razlike su sve suptilnije, djeca sve zahtjevnija, a realno nijedno išta od toga nije zaradilo. Balavudrija od 16-17 godina izlazi u klubove i uzimaju separe sa bocom ili dvije jer "mora se" i roditelji im to krpaju... roditelji koji mogu... oni koji ne mogu će sve češće "pod pritiskom" uć u minus i dat djetetu za takvu glupost, jer ostala imaju. E to su budaletine. Nije problem u onom što ima, nego onom što nema jer to je sramota.

Pa eto, tu na forumu nije sramota spočitavat ljudima kako se lako ušpara za novi Playstation ili 3080 ako ti je to hobi, sramota je reć da se možda ne bi trebalo prozivat ljude koji nemaju i "ne znaju" štediti, tek 2-3 mjeseca nakon kompletnog lockdowna, i u trenutku kad su teretane i još pokoji poslovi zatvoreni i u nemogućnosti privređivat.

Debile stvaraju roditelji koji nemaju, a glume da imaju... jer i njihova djeca će to za svoju djecu radit. Umjesto da kažete "ne treba ti". Bogati roditelji... rade to isto, samo to ne osjete.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Rhodin kaže...
a čija djeca vole skupu odjeću, vozila, računala... Jesu li budale što im sve priušte?

 Da. Jer time stvaraju debile, sto vidimo svuda oko nas i sve vise sa svakom novom generacijom :)

generalno se slazem ali nisu sva djeca bogatih debili niti su sva djeca manje bogatih izuzetno nedebilna. dapace, ovi bez para sta kupuju skupe stvari su, objektivno, puno vece budale od onih bogatih koji to rade. nekad ti se cini da je neko bogat jer ima novi auto, kucu, skupe cipele, a sve to moze biti na kredit i u vlasnistvu banke te je samo ratu ili dvije daleko od kolapsa.

 

u svakom slucaju izgled, odjeca, bilo sta materijalno, nije nikakav razlog za diskriminaciju. kao sto nije ni stari auto, odjeca ili frizura izvan mode...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 19:36 (jovial).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ima nebuloza ali netko će i to kupit:
3080 10gb vs 3090 24gb 10% brža
Ali možda sa nekim novim driverima 3090 napravi neki značajniji pomak.
Pa tek su izašle vidite da se Aib modeli crashaju preko 2000mhz..
Treba to još dobrano ispeglat.
Ovo je izbačeno u stilu Amd-a, pa kasnije peglanje kroz drivere.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 20:18 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako je toliko mala razlika između 3080 i 3090, gdje ce onda bit 3080ti i super varijante? Ok super ce vjerojatno bit obicna 3080 sa vise mem. ali Ti?

(bit ce necemo se lagat)

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
A mislite da ce uopce biti 3080ti ili ce preskočiti tu seriju i staviti 3090ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Ako je toliko mala razlika između 3080 i 3090, gdje ce onda bit 3080ti i super varijante? Ok super ce vjerojatno bit obicna 3080 sa vise mem. ali Ti?

(bit ce necemo se lagat)

 

dreadmoore kaže...
A mislite da ce uopce biti 3080ti ili ce preskočiti tu seriju i staviti 3090ti

 naravno da ce biti. ako ima ljudi koji ce kupiti 3090 prije 3080 onda ce biti i onih koji ce kupiti 3080ti prije 3080 

pitanje je samo da li je ova nestasica zbog loseg yielda samsungovog procesa ili lose organizacije. ako je ovo prvo, moze se desiti da ne bude nicega u ozbiljnim kolicinama do proljeca 2021.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma svejedno mi kad će biti nema para ni za jednu ni drugu, mogu si priuštiti 3070 sve preko mi je bacanje novaca i zavlačenje u kredit. A TO mi ne treba u zivotu ima prećih stvari.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Vjerovatno sljedeće godine refresh na 7nm, 20-30% bolje performanse uz manju ili jednaku potrošnju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 20:00 (iMik).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 RTX 3090 uopće i nije gaming kartica, to se ne kupuje za gaming. Naravno da nema veze s pameću pored RTX 3080 u gaming konteksu, tako da se ne treba previše s njom uspoređivati. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
itomic009 kaže...

 RTX 3090 uopće i nije gaming kartica, to se ne kupuje za gaming. Naravno da nema veze s pameću pored RTX 3080 u gaming konteksu, tako da se ne treba previše s njom uspoređivati. 

 Nego za sto? U enterprise uslugama je potpuno svejedno oces pljunut $1000 ili $6000 na GPU....ionako su vecinom fakultetskih ili lab grantova koji se trose na hardver od Nvidije, AMDa, Pixara...

 

I najjeftiniji Quadro RTX ce vjerojatno biti bolji od 3090.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia vidi 3090 kao 8k gaming karticu, ali samo kao dio marketinga mi smo prvi na 8k 60 fps-a sa postavkama koje mi stavimo :)
To je više da si neko upari s onim Lg Oledom od milju kuna, a kartica ga ispadne kao stalak od Tv-a.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 20:30 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
itomic009 kaže...

 RTX 3090 uopće i nije gaming kartica, to se ne kupuje za gaming. Naravno da nema veze s pameću pored RTX 3080 u gaming konteksu, tako da se ne treba previše s njom uspoređivati. 

 Nego za sto? U enterprise uslugama je potpuno svejedno oces pljunut $1000 ili $6000 na GPU....ionako su vecinom fakultetskih ili lab grantova koji se trose na hardver od Nvidije, AMDa, Pixara...

 

I najjeftiniji Quadro RTX ce vjerojatno biti bolji od 3090.

3090 je definitivno workstation kartica, kao sto je bio i Titan

 

puno isplativija od Quadro za rendanje, video obradu i produkciju, i jos neke specificne video segmente koje koristimo u firmi

 

sve radne stanice su nam sa titanima

 

za labose i slicne znanstvene aplikacije da svakako.

 

medutim znam da su na FER-u koristiti 2080Ti i Titan za AI i machine learning a ne Quadro

 

kak bi Rambo rekao ulozeo/dobiveno u ovim segmentima je na strani Titan/3090

 

veliki znanstveni kapaciteti, tu bez pogovora Quadro i Firepro na svim US faksevima se koristi

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Timo kaže...
Mitch kaže...
itomic009 kaže...

 RTX 3090 uopće i nije gaming kartica, to se ne kupuje za gaming. Naravno da nema veze s pameću pored RTX 3080 u gaming konteksu, tako da se ne treba previše s njom uspoređivati. 

 Nego za sto? U enterprise uslugama je potpuno svejedno oces pljunut $1000 ili $6000 na GPU....ionako su vecinom fakultetskih ili lab grantova koji se trose na hardver od Nvidije, AMDa, Pixara...

 

I najjeftiniji Quadro RTX ce vjerojatno biti bolji od 3090.

3090 je definitivno workstation kartica, kao sto je bio i Titan

 

puno isplativija od Quadro za rendanje, video obradu i produkciju, i jos neke specificne video segmente koje koristimo u firmi

 

sve radne stanice su nam sa titanima

 

za labose i slicne znanstvene aplikacije da svakako.

 

medutim znam da su na FER-u koristiti 2080Ti i Titan za AI i machine learning a ne Quadro

 

kak bi Rambo rekao ulozeo/dobiveno u ovim segmentima je na strani Titan/3090

 

veliki znanstveni kapaciteti, tu bez pogovora Quadro i Firepro na svim US faksevima se koristi

Dobro ali to je izolirana tocka. Ja se slazem da ima neku primjenu, ali tu prica staje. Quadro je bitno veci trzisni segment nego sto su kartice poput 3090. Ako radis nesto bazicnije u AI prostoru ili se oslanjas na CUDA za rendering onda svakako...RTX3090 je vjerojatno super pick. Pa cak i 3080.

 

Medutim svaki Quadro ima svog kupca kojih je ipak vise nego onih koji ce se odlucit za RTX3090. Npr. velike farme za renderanje, ozbiljni labosi u bioinformatici, simulatori, naftne busotine...i takvih potrosaca ima puno vise/trose puno vise.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Santana kaže...
ATiGamer kaže...

Vidim da se ljudi cude kako je 3090 skupa, koja ce budala kupit i te fore.. pa kupit ce onaj koji zeli imat najbrzu karticu danasnjice i kojemu ta svota ne predstavlja problem.. a takvih ima sasvim pristojan broj. Nitko vas ne tjera da kupujete, postoji masu kartica koje su pristupacne za nase standarde i vrtit ce sve.. na kraju krajeva ja na skoro 10 godina staroj 7970 mogu sve vise manje vrtit na high/very high bez AA. 

 

Bilo bi cudno da je cijena manja kad imas najbolji proizvod, ko to zeli ne pita za cijenu

 po meni moras bit budala da das 100% vise novaca za 10% jacu graficku

 Gdje prestaje biti isplativo a počinje biti korisni i po kojem i čijem standardu?

Onaj ko igra na 1900*600 na starijem laptopu može teoretski reć da moraš bit budala da bi igrao na FullHD jer je njemu dobro. Ondaj na FullHdp60 isto to za 144Hz, koji to može reć za 1440p60, pa 1440p144, pa 4kp60 pa...

 

Gdje je granica? U kojem trenu si u prihvatljivom okrivu, a gdje počinje taj "bit budala"? Jer vidi, slažem se da je možda neoptimalno kupit 3090 i 4k144Hz monitor i soma € za 10900k i RGB i sve, i generalno pišem protiv isplativosti istog, ali netko tko igra na 1080p60 monitoru ima gaming konfu za 1000€ i igra sve na max i uvijek mu je OK

 

Dakle nije "bit budala" onaj ko kupuje skupo, eventualno onaj ko kupuje van svojih mogučnosti. Imaš ljude u RH koji zarađuju 50-60k kuna mjesečno oba roditelja, plus bonusi koji nerijetko imaju i 6-7 znamenaka u sebi, a čija djeca vole skupu odjeću, vozila, računala... Jesu li budale što im sve priušte?

 

Ne, bit budala bih eventualno rekao za nekoga tko to kupi na kredit, a nema za račune platit. To sigurno... sve ostalo možemo raspravljat o isplativosti i optimalnoj kupnji.

 

Pričamo o Hrvatima koji dignu kredit da bi mogli ić na skijanje ili kupe Audi RS4 star 10-15 godina i onda se čude kaj diskovi koštaju 35000kn   s takvima se na dnevnoj bazi srecem 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 

Pričamo o Hrvatima koji dignu kredit da bi mogli ić na skijanje ili kupe Audi RS4 star 10-15 godina i onda se čude kaj diskovi koštaju 35000kn   s takvima se na dnevnoj bazi srecem 

 Pa kaj se nedaju istokarit hahahha

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
Timo kaže...
Mitch kaže...
itomic009 kaže...

 RTX 3090 uopće i nije gaming kartica, to se ne kupuje za gaming. Naravno da nema veze s pameću pored RTX 3080 u gaming konteksu, tako da se ne treba previše s njom uspoređivati. 

 Nego za sto? U enterprise uslugama je potpuno svejedno oces pljunut $1000 ili $6000 na GPU....ionako su vecinom fakultetskih ili lab grantova koji se trose na hardver od Nvidije, AMDa, Pixara...

 

I najjeftiniji Quadro RTX ce vjerojatno biti bolji od 3090.

3090 je definitivno workstation kartica, kao sto je bio i Titan

 

puno isplativija od Quadro za rendanje, video obradu i produkciju, i jos neke specificne video segmente koje koristimo u firmi

 

sve radne stanice su nam sa titanima

 

za labose i slicne znanstvene aplikacije da svakako.

 

medutim znam da su na FER-u koristiti 2080Ti i Titan za AI i machine learning a ne Quadro

 

kak bi Rambo rekao ulozeo/dobiveno u ovim segmentima je na strani Titan/3090

 

veliki znanstveni kapaciteti, tu bez pogovora Quadro i Firepro na svim US faksevima se koristi

Dobro ali to je izolirana tocka. Ja se slazem da ima neku primjenu, ali tu prica staje. Quadro je bitno veci trzisni segment nego sto su kartice poput 3090. Ako radis nesto bazicnije u AI prostoru ili se oslanjas na CUDA za rendering onda svakako...RTX3090 je vjerojatno super pick. Pa cak i 3080.

 

Medutim svaki Quadro ima svog kupca kojih je ipak vise nego onih koji ce se odlucit za RTX3090. Npr. velike farme za renderanje, ozbiljni labosi u bioinformatici, simulatori, naftne busotine...i takvih potrosaca ima puno vise/trose puno vise.

Za AI su bitne CUDA jezgre (valjda i ove nove RT, uglavnom Nvidijne jezgre) i cim vise memorije, tako da je 3090 vrh za to. Ljudima na institutu nije bitno kak se ta grafa zove, dobiju pare ili dio para od EU i kupi sta oces. Doduse, jednom kad izadje 3080 20GB, ako izadje, 3090 i tim ljudima nece bit isplativa, osim ako ih se 100% ne subvencionira.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...
Mitch kaže...
Timo kaže...
Mitch kaže...
itomic009 kaže...

 RTX 3090 uopće i nije gaming kartica, to se ne kupuje za gaming. Naravno da nema veze s pameću pored RTX 3080 u gaming konteksu, tako da se ne treba previše s njom uspoređivati. 

 Nego za sto? U enterprise uslugama je potpuno svejedno oces pljunut $1000 ili $6000 na GPU....ionako su vecinom fakultetskih ili lab grantova koji se trose na hardver od Nvidije, AMDa, Pixara...

 

I najjeftiniji Quadro RTX ce vjerojatno biti bolji od 3090.

3090 je definitivno workstation kartica, kao sto je bio i Titan

 

puno isplativija od Quadro za rendanje, video obradu i produkciju, i jos neke specificne video segmente koje koristimo u firmi

 

sve radne stanice su nam sa titanima

 

za labose i slicne znanstvene aplikacije da svakako.

 

medutim znam da su na FER-u koristiti 2080Ti i Titan za AI i machine learning a ne Quadro

 

kak bi Rambo rekao ulozeo/dobiveno u ovim segmentima je na strani Titan/3090

 

veliki znanstveni kapaciteti, tu bez pogovora Quadro i Firepro na svim US faksevima se koristi

Dobro ali to je izolirana tocka. Ja se slazem da ima neku primjenu, ali tu prica staje. Quadro je bitno veci trzisni segment nego sto su kartice poput 3090. Ako radis nesto bazicnije u AI prostoru ili se oslanjas na CUDA za rendering onda svakako...RTX3090 je vjerojatno super pick. Pa cak i 3080.

 

Medutim svaki Quadro ima svog kupca kojih je ipak vise nego onih koji ce se odlucit za RTX3090. Npr. velike farme za renderanje, ozbiljni labosi u bioinformatici, simulatori, naftne busotine...i takvih potrosaca ima puno vise/trose puno vise.

Za AI su bitne CUDA jezgre (valjda i ove nove RT, uglavnom Nvidijne jezgre) i cim vise memorije, tako da je 3090 vrh za to. Ljudima na institutu nije bitno kak se ta grafa zove, dobiju pare ili dio para od EU i kupi sta oces. Doduse, jednom kad izadje 3080 20GB, ako izadje, 3090 i tim ljudima nece bit isplativa, osim ako ih se 100% ne subvencionira.

 Pa jesu bitne su. Ali ja ti kazem da opet vise ljudi i fakseva u globalu kupi Quadro nego nesto kao 3090. Odnosno mozda ne individualan broj kartica, ali u novcanom smislu je Quadro apsolutno veci segment.

 

Quadro doslovno zamjenjuje CPU-based servere za farme.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da, oni koji se ne konzultiraju sa studentima kupe Quadro ili bilosta ili cak Intel. Oni koji se konzultiraju kupe Titane i Ryzene. To kazem na primjeru par znanstvenih instituta (jedan od njih je IFS u ZG), nemrem pricat o nekom velikom broju. Naravno u HR je tuga i jad ulaganje u znanost pa se uglavnom moraju zadovoljit s necim slabijim. Serveri su druga prica, o tome nemam pojma.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...

Da, oni koji se ne konzultiraju sa studentima kupe Quadro ili bilosta ili cak Intel. Oni koji se konzultiraju kupe Titane i Ryzene. To kazem na primjeru par znanstvenih instituta (jedan od njih je IFS u ZG), nemrem pricat o nekom velikom broju. Naravno u HR je tuga i jad ulaganje u znanost pa se uglavnom moraju zadovoljit s necim slabijim. Serveri su druga prica, o tome nemam pojma.

Ha mislim tak je uglavnom na javnim faksevima.

 

Moja firma je davno "prerasla" high-end gaming i sad su tu kombinacije 6xQuadro itd. Uglavnom jednom kad se prebacis i optimiziras kod u tom smjeru, nema potrebe ici nazat.

 

Zapravo Nvidiji je to i slucajna namjena, ja stvarno mislim da ne dizajniraju 2080TI i 3090 za akademske svrhe, nego jednostavno postane primamljiva u drugim kategorijama kad je tako napumpana na papiru, a nema takvog (jeftinijeg) ekvivalenta u Quadro seriji.

 

Mislim da bi zapravo bolje bilo za sve da se 3080 gura kao top model, a izbaci jeftiniji Quadro/Titan model koji tu uskace. Ako ti 5% korisnika korsiti 3090 za gaming, a 95% za ANN trening...onda rade pomozi ovih 95% i izbaci pripadajucu karticu...

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...

Dobro ali to je izolirana tocka. Ja se slazem da ima neku primjenu, ali tu prica staje. Quadro je bitno veci trzisni segment nego sto su kartice poput 3090. Ako radis nesto bazicnije u AI prostoru ili se oslanjas na CUDA za rendering onda svakako...RTX3090 je vjerojatno super pick. Pa cak i 3080.

 

Medutim svaki Quadro ima svog kupca kojih je ipak vise nego onih koji ce se odlucit za RTX3090. Npr. velike farme za renderanje, ozbiljni labosi u bioinformatici, simulatori, naftne busotine...i takvih potrosaca ima puno vise/trose puno vise.

 apsolutno tocno, da.

 

 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
The_Fichek kaže...

Da, oni koji se ne konzultiraju sa studentima kupe Quadro ili bilosta ili cak Intel. Oni koji se konzultiraju kupe Titane i Ryzene. To kazem na primjeru par znanstvenih instituta (jedan od njih je IFS u ZG), nemrem pricat o nekom velikom broju. Naravno u HR je tuga i jad ulaganje u znanost pa se uglavnom moraju zadovoljit s necim slabijim. Serveri su druga prica, o tome nemam pojma.

Ha mislim tak je uglavnom na javnim faksevima.

 

Moja firma je davno "prerasla" high-end gaming i sad su tu kombinacije 6xQuadro itd. Uglavnom jednom kad se prebacis i optimiziras kod u tom smjeru, nema potrebe ici nazat.

 

Zapravo Nvidiji je to i slucajna namjena, ja stvarno mislim da ne dizajniraju 2080TI i 3090 za akademske svrhe, nego jednostavno postane primamljiva u drugim kategorijama kad je tako napumpana na papiru, a nema takvog (jeftinijeg) ekvivalenta u Quadro seriji.

 

Mislim da bi zapravo bolje bilo za sve da se 3080 gura kao top model, a izbaci jeftiniji Quadro/Titan model koji tu uskace. Ako ti 5% korisnika korsiti 3090 za gaming, a 95% za ANN trening...onda rade pomozi ovih 95% i izbaci pripadajucu karticu...

Istina da, dobro rečeno.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Ako je toliko mala razlika između 3080 i 3090, gdje ce onda bit 3080ti i super varijante? Ok super ce vjerojatno bit obicna 3080 sa vise mem. ali Ti?

(bit ce necemo se lagat)

Po meni, ako se vodimo i sa malo logike (kaj se tiče imenovanja kartica) ovo je zapravo odlično. Ovako 'slaba' 3090 nam govori da Nvidia vrlo vjerojatno neće izbaciti SUPER/Ti verziju koja će biti značajno brža od obične 3080 (mogu staviti još memorije za ove koji žele, ali to neće učiniti karticu bržom), jer razlika između 3090 i 3080 je 10%, a neće valjda 3080Ti biti jača od 3090. Što bi značilo da onaj tko misli kupiti 3080, može ju slobodno uzeti bez straha da će Nvidia izbaciti nešto jače kad/ako Big Navi dođe.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster pa mogu izbacit 3090ti koja će biti brža od obje.
I recimo izbacit 3090ti sa 12gb/24gb.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 22:04 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice