NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

U 2022. je Nvidia ostavrila neto dobit od skoro deset milijardi dolara, nikada više i nikad bolje. Ne da je rekordna godina, nego su toliko zaradili ukupno u prethodne tri godine. 

Tak da plivaju u novcima.

 

NVIDIA Net Income 2010-2022 | NVDA | MacroTrends

Nvidija je prodala tone grafa rudarima a to trziste je implodiralo tako da ima sad ostaju "samo" gameri koji opet na izbor imaju milijune rabljenih rtx 3xxx od rudara....

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Isto je bilo prije tri-četiri godine...s time da su sad zaradili više nego za prošli minerski bum. Sad će imati normalnu zaradu, ne više abnormalnu. 

Eto prije 2017 su zarađivali cc 500-600 milja $ godišnje. Sad su došli na deset milijardi. 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Možda glupasto pitanje, stavio danas RTX3070 Gigabyte Gaming OC i primjetim da se ventovi nekad zavrte, nekad ne vrte.

Pretpostavljam da je na stock stavljeno da se pale u pod određenim temperaturama ?

 

EDIT: ipak nije riješeno i dalje se ne vrti stalno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 14:15 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
zabranjeniples kaže...

Možda glupasto pitanje, stavio danas RTX3070 Gigabyte Gaming OC i primjetim da se ventovi nekad zavrte, nekad ne vrte.

Pretpostavljam da je na stock stavljeno da se pale u pod određenim temperaturama ?

 

EDIT: ipak nije riješeno i dalje se ne vrti stalno.

Dobro pretpostavljas, tzv. fan-stop...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
zabranjeniples kaže...

Možda glupasto pitanje, stavio danas RTX3070 Gigabyte Gaming OC i primjetim da se ventovi nekad zavrte, nekad ne vrte.

Pretpostavljam da je na stock stavljeno da se pale u pod određenim temperaturama ?

 

EDIT: ipak nije riješeno i dalje se ne vrti stalno.

Neke grafe ti imaju bios switch gdje mozes promjenit to,mislim da sam to imao na Asus rtx2080 Strix...za ovu TUF 3080 nisam siguran tojest ne sjecam se.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
zabranjeniples kaže...

Možda glupasto pitanje, stavio danas RTX3070 Gigabyte Gaming OC i primjetim da se ventovi nekad zavrte, nekad ne vrte.

Pretpostavljam da je na stock stavljeno da se pale u pod određenim temperaturama ?

 

EDIT: ipak nije riješeno i dalje se ne vrti stalno.

Neke grafe ti imaju bios switch gdje mozes promjenit to,mislim da sam to imao na Asus rtx2080 Strix...za ovu TUF 3080 nisam siguran tojest ne sjecam se.

Ne treba ti dual bios, samo napravis custom krivulju u Afterburneru ako ne zelis da se gasi... iako, nema razloga...

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Onda da ostavim ovako, da se pali po potrebi ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ipak me kopkalo, nekako mi je draže da vrti stalno, pa sam ipak uspio namjestit active automatic.

Nekako im softver nije jača strana, Aourus Engine i Fusion RGB, ali s malo borbe sam uspio sredit.

Ne znam, nekako me kopka to što se pali/gasi, a ovako je i hladnija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 21:47 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
zabranjeniples kaže...

Ma ipak me kopkalo, nekako mi je draže da vrti stalno, pa sam ipak uspio namjestit active automatic.

Nekako im softver nije jača strana, Aourus Engine i Fusion RGB, ali s malo borbe sam uspio sredit.

Ne znam, nekako me kopka to što se pali/gasi, a ovako je i hladnija.

Dali se gasi i pali ujednacajeno ili bude ugasena pa se zna zavrtit full jako?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

A šta ja znan, rekao bih ujednačeno.

Uglavnom, to je na semi pasive modu, a active modu je uredno.

Automatik i active mod u Aorus Engineu i vrti po potrebi, ali vrti stalno.

Temperature su mi odlične (a i cijelo kučište ima dobar airflow i prozračno je.

Inače, kartica mi uopće nije bučna kako sam očekivao, prezadovoljan.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa bolje je da se gase ventovi, 50-ak ili 40-ak stupnjeva u idle je sasvim svejedno, a manje prašine vuče i manje se troše ventovi. Doduše, kome komp ne radi puno u idle i nije toliko bitno, no meni nekad cijeli dan komp radi bez gejmanja i svi ventovi su pogašeni, od grafe, napajanja, do ventova na kućištu, jedino onaj na procu radi na parsto rpm.
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia sofware je zakon. Ajd probaj na radeonu, podesim, ugasim PC, radi par dana i sam od sebe se resetira na tvorničke postavke. Imam profil, al sa vremenom, neda mi se borit, neka radi kako hoće.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

negdje sam pročitao nedavno da je netko mijenjao thermal padove na 3090 ili 3080 (ti) pa ako moze preporuka koje padove uzeti, mislim da je razlika bila 20 stupnjeva.

 

hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
GrimReaperKC kaže...

negdje sam pročitao nedavno da je netko mijenjao thermal padove na 3090 ili 3080 (ti) pa ako moze preporuka koje padove uzeti, mislim da je razlika bila 20 stupnjeva.

 

hvala 

Ako ne majnas, zasto bi mijenjao padove? Sta imas od spustanja temperature koja je daleko od kriticne? 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
GrimReaperKC kaže...

negdje sam pročitao nedavno da je netko mijenjao thermal padove na 3090 ili 3080 (ti) pa ako moze preporuka koje padove uzeti, mislim da je razlika bila 20 stupnjeva.

 

hvala 

Ako ne majnas, zasto bi mijenjao padove? Sta imas od spustanja temperature koja je daleko od kriticne? 

 majnam 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav svima....cisto me zanima misljenje...jel sam popusio 3200kn za rtx 3700 2 god gare...gigabyte 3070 vision...Hvala..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima....cisto me zanima misljenje...jel sam popusio 3200kn za rtx 3700 2 god gare...gigabyte 3070 vision...Hvala..

 

naravno da nisi, to je super cijena

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 15:15 (Cansee).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
mariocroatia78 kaže...

Pozdrav svima....cisto me zanima misljenje...jel sam popusio 3200kn za rtx 3700 2 god gare...gigabyte 3070 vision...Hvala..

 

naravno da nisi, to je super cijena

  bilo na njušci 3 min...najbrzi prst ocito he he...  a nis,,idemo malo isprobati...nije ni najtisa ni najhladnija ali cijena,,,izgled  presudio...

 

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

3090ti,3090, 3080 > sve od AMD-a plus DLSS i RT.

 

Koliko god mi se 7 keka na startu činilo kao loše za kupnju 3080 tke, zapravo je odradila yebački posao (do nove serije).

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tih par 10-15% prednosti u raw performance kaj AMD napravi sa 6900xt i 6950xt u vecoj paleti igara spram 3080 je apsolutno nebitno kada NVidia to pokopa sa Dlss-om koji je u svakoj igri danas dostupan po izlasku, i Ray Tracing koji se poceo pojavljivati u svemu kaj dođe od starih remastera do novih AAA igara a tu Radeon grafe budu samljevene. 

 

I na sve to katastrofa AMD drajveri koji su u ponekim igrama komedija, pa do opcenitih musica u radu.

 

Evo primjer gdje covjek uspoređuje rx 6900xt vs 3090ti, a na 6900xt su mu se od 10:15min pa do kraja videa  deset puta srušili drajveri, kasnije je cak i spustao taktove ispod stock-a a ni to nije pomoglo 

 

Majning, nvenc encoder, computing power performanse... Uz svu želju ali ne vidim razlog za kupiti AMD grafu, pa cak i cjenovno osim rx 6600 i 6650xt mi nista nema smisla 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 14:39 (Avalanche).
 
1 3 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Još za čudo na 4k i taj Raw perfomance amda je isti ili lošiji od 3080 10gb što je zapravo smiješno jer je armada pucala plotune na količinu memorije i future proof. Rofl...Driveri, dlss, rt su dodatni bonus. Zapravo osim u mid endu ne vidim zašto bi netko uzeo AMD, osim ako nije turbo povoljno.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da znam jedan "razlog" zove se grijanje i potrošnja...

 

Iako..

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

3090ti,3090, 3080 > sve od AMD-a plus DLSS i RT.

 

Koliko god mi se 7 keka na startu činilo kao loše za kupnju 3080 tke, zapravo je odradila yebački posao (do nove serije).

 

 

 

 

Sada nakon dvije godine drivera itd rtx3080 mi je odlicna 4k grafa.

Nastavio sam AC Valhallu ovih dana igrat i na 4k sve na max imam full fluidno iskustvo,gdje i ima padova to gsync ispegla pa ni ne znam da ima padova 😃

Kao sto je vec istaknuto danas gotovo svaka igra ima DLSS podrsku a hrpa njih i raytrace implementaciju tako da je kupovina rtx3080 prije 2 godine ispala kvalitetna investicija.

AMD je odradio ok posao sa rdna2 a sada imaju priliku pregazit Nvidijin 4xxx sa rdna3 ako su glasine istinite...ako.

Tu se naravno referiram na hardver posto amd nisam imao generacijama pa ne znam koliko su digli softversku stranu u medjuvremenu.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Po svemu viđenom rtx 308012 gb je definitivno po svim segmentima tata mata od gpu ova.
Ima li koji forumaš da je rokno vodeno na tu istu karticu ili nesto tog ranga i kakav je rezultat.
Zanima me iskustvo forumaša a ne našeg Steve.
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo nemojte zaboraviti da je Samsung 8nm na kojem je Ampere serija rađena zapravo markentinški trik jer je to samo mrvicu adaptirani 10nm proces i u vrijeme kada je izlazila Ampere serija je bio star vec 2 godine.

TSMC 7nm na kojem je rađena RDNA2 je prkaticki duplo jači proces i da je Ampere bila rađena na njemu jaoj si ga AMD-u kako bi prošao.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 18:45 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Meni je sa stock kulerom Evga 3090 FTW3 ultra gaming znala ici u igrama preko 80 stupnjeva. 

Nakon sto sam opalio na nju hybrid kit tj, vodeno , te power namjestim na 60% , ne vidim nikakve padove performansi ,a ona ne prelazi 60 stupnjeva.

Postoji jos vram heatsink koji jos vise snizava temp, te backplate heatsink .

Takoder sam na njen backplate stavio 120 mm vent. Sve ukupno u kucistu imam 13 ventova.

Brzina im je limitirana na 1500, tako da se u full loadu cuje samo blagi sum.

 

Eire
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kupis hibrid kit i onda power stavis na 60%? Koja logika? 

Padove performansi nemas jedino ako igras neke nezahtjevne igre ili imas vsync ukljucen sa 60hz monitorom.

Pad performansi ako sve ostavis stock osim power na 60% je drastican... Cak i ako debelo undervoltas, pad je vise nego primjetan....

 

Edit - ako ne vjerujes, odvrti 3dmark pa ces vidjet da si debelo sporiji od 3080-ki....

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 19:29 (ansha).
20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Slažem se u potpunosti, kupi rtx 3090 od koje mu debela vecina zagrijavanja ide od vrama i onda stavi hybrid cooler da bude jos toplija, umjesto da je kupio eiswolf 2 sa full blokom koji sve hladi ako mu se ne ide na custom loop pa napravi posao kako spada.

 

Sa tih 60% power limita je žali bože, tolko se ne spuštaju ni kad se undervoltaju za majning i sa time je slabija od rtx 3080... Vjerojatno igra igre na manjem framerate-u gdje mu je igra ionako zakljucana na 60 fps ili igra neke nezahtjevne naslove pa ne kuzi razliku, moguce i da ne pali monitoring...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sa 60% power limita nema nikakvog smisla mijenjat cooler jer je i sa stock zracnim necujna i hladna... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice