NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav

 

skužio sam jučer da možemo naručiti karticu sa EVGA online stranice:

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P5-3663-KR

 

cijena za rtx 3060 ti mi se čini već sada pristojna.

 

Međutim imaju napomenu:

*Orders placed on EU.EVGA.com & DE.EVGA.com & FR.EVGA.com are shipped from our Taiwan warehouse

 

Malo me strah naših carina ako dolazi iz Taiwana, a opet račun će biti na firmu u Europi.

 

Da li je netko možda naručivao pa da ima iskustva sa tom dostavom?

 

 

hvala

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
apocapo kaže...

Pozdrav

 

skužio sam jučer da možemo naručiti karticu sa EVGA online stranice:

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P5-3663-KR

 

cijena za rtx 3060 ti mi se čini već sada pristojna.

 

Međutim imaju napomenu:

*Orders placed on EU.EVGA.com & DE.EVGA.com & FR.EVGA.com are shipped from our Taiwan warehouse

 

Malo me strah naših carina ako dolazi iz Taiwana, a opet račun će biti na firmu u Europi.

 

Da li je netko možda naručivao pa da ima iskustva sa tom dostavom?

 

 

hvala

 

naručio sam 3080 preko njih ( tokom utakmice Hr- Španjolska na euru) i kod mene je bila za 5 dana s tim da je čamila 2 dana negdje u skladištu hrvatske pošte. samo su me tražili račun, poslao preko njihove stranice i u roku 3 minute dobio ovjeru da ne plaćam ništa

nema nikakvih davanja osim PDVa koji ti dolazi na tu cijenu od 420€

ed

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Odlično!

Hvala na informaciji. Pričekat ću još malo, možda se cijena još nešto spusti, mada mi se čini da za 3060ti bi to mogla biti msrp cijena (za europu).

Kupio bih preko firme, pa dobijem račun bez pdv-a.

 

hvala, lp

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 17:06 (Stryder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

882€ kad ti u kosarici obracuna hr pdv i dostavu...

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Buy the dip

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
apocapo kaže...

Odlično!

Hvala na informaciji. Pričekat ću još malo, možda se cijena još nešto spusti, mada mi se čini da za 3060ti bi to mogla biti msrp cijena (za europu).

Kupio bih preko firme, pa dobijem račun bez pdv-a.

 

hvala, lp

 -preko firme? znaš da tad nemaš zaštitu zakona o potrošačima (jer je potrošač kranji-mali kupac, osoba, ne firma..) a tad i problem trajanja jamstva koje može biti kraće recimo 12mj.. i to se po našim trgovinama često radi.

-drugi problem, ako misliš online.. R1 račun, podatci, da bi knjižio na teret firme mora biti s podatcima a to online nećeš dobiti jer naprosto nema rubrike kao matični broj itd.. :)

 

edit: .. ili kako u pitanju rečenici kažeš, 'da dobijem račun bez pdv-a'.. to ne postoji, tj pdv je uvjek na računu za robu unutar tržišta države kao hr ili eu, nema za izvoz npr da uvoziš iz kine ali tad ideš na carinu + pdv..

-kraće, klasična zabluda, da se na firmu ne plaća pdv, normalno da se plaća.. ali se knjiži kao predporez, recimo da se kompenzira s porezima koje fimra plaća jer služi za daljnju prodaju tj kad kao trgovac prodaš tad se pdv naplaćuje od kupca.. tj ako si ti kao firma kranji kupac tad samo knjižiš trošak s porezom i to na kraju godine ako si u plusu dobijaš kao olakšicu ali porezi se plaćaju uvjek i nema valjanog računa bez poreza na uređenom tržištu za urednu robu. (ne miješati s izvozom koji upravo to mijenja za to tržište-robu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 11:36 (ihush).
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ihush kaže...

 

edit: .. ili kako u pitanju rečenici kažeš, 'da dobijem račun bez pdv-a'.. to ne postoji, tj pdv je uvjek na računu za robu unutar tržišta države kao hr ili eu, nema za izvoz npr da uvoziš iz kine ali tad ideš na carinu + pdv..

-kraće, klasična zabluda, da se na firmu ne plaća pdv, normalno da se plaća.. ali se knjiži kao predporez, recimo da se kompenzira s porezima koje fimra plaća jer služi za daljnju prodaju tj kad kao trgovac prodaš tad se pdv naplaćuje od kupca.. tj ako si ti kao firma kranji kupac tad samo knjižiš trošak s porezom i to na kraju godine ako si u plusu dobijaš kao olakšicu ali porezi se plaćaju uvjek i nema valjanog računa bez poreza na uređenom tržištu za urednu robu. (ne miješati s izvozom koji upravo to mijenja za to tržište-robu).

Više ne postoji B2B sa EU firmama ? u tom slučaju je račun i doslovno bio bez PDVa.

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mladen kaže...
ihush kaže...

 

edit: .. ili kako u pitanju rečenici kažeš, 'da dobijem račun bez pdv-a'.. to ne postoji, tj pdv je uvjek na računu za robu unutar tržišta države kao hr ili eu, nema za izvoz npr da uvoziš iz kine ali tad ideš na carinu + pdv..

-kraće, klasična zabluda, da se na firmu ne plaća pdv, normalno da se plaća.. ali se knjiži kao predporez, recimo da se kompenzira s porezima koje fimra plaća jer služi za daljnju prodaju tj kad kao trgovac prodaš tad se pdv naplaćuje od kupca.. tj ako si ti kao firma kranji kupac tad samo knjižiš trošak s porezom i to na kraju godine ako si u plusu dobijaš kao olakšicu ali porezi se plaćaju uvjek i nema valjanog računa bez poreza na uređenom tržištu za urednu robu. (ne miješati s izvozom koji upravo to mijenja za to tržište-robu).

Više ne postoji B2B sa EU firmama ? u tom slučaju je račun i doslovno bio bez PDVa.

 

 -ne miješaj kranjeg kupca i za daljnju prodaju, proizvodnju itd.. slično (zvuči) ali je različito što i kako se knjiži kao i porezi npr ako nije pdv tad je neki porez na dobit-prihod, prirez itd.

-maloprodajno nema cijene bez poreza, čak ako ćemo strogo po pravilima-zakonima bez poreza = kazna.. koji mora biti recimo jasno izdvojen na računu kao iznos itd..

-veleprodaja nema veze s maloprodajom.. tek tad je b2b itd.. i tad sve ide kroz žiro firme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ihush kaže...
apocapo kaže...

Odlično!

Hvala na informaciji. Pričekat ću još malo, možda se cijena još nešto spusti, mada mi se čini da za 3060ti bi to mogla biti msrp cijena (za europu).

Kupio bih preko firme, pa dobijem račun bez pdv-a.

 

hvala, lp

 -preko firme? znaš da tad nemaš zaštitu zakona o potrošačima (jer je potrošač kranji-mali kupac, osoba, ne firma..) a tad i problem trajanja jamstva koje može biti kraće recimo 12mj.. i to se po našim trgovinama često radi.

-drugi problem, ako misliš online.. R1 račun, podatci, da bi knjižio na teret firme mora biti s podatcima a to online nećeš dobiti jer naprosto nema rubrike kao matični broj itd.. :)

 

edit: .. ili kako u pitanju rečenici kažeš, 'da dobijem račun bez pdv-a'.. to ne postoji, tj pdv je uvjek na računu za robu unutar tržišta države kao hr ili eu, nema za izvoz npr da uvoziš iz kine ali tad ideš na carinu + pdv..

-kraće, klasična zabluda, da se na firmu ne plaća pdv, normalno da se plaća.. ali se knjiži kao predporez, recimo da se kompenzira s porezima koje fimra plaća jer služi za daljnju prodaju tj kad kao trgovac prodaš tad se pdv naplaćuje od kupca.. tj ako si ti kao firma kranji kupac tad samo knjižiš trošak s porezom i to na kraju godine ako si u plusu dobijaš kao olakšicu ali porezi se plaćaju uvjek i nema valjanog računa bez poreza na uređenom tržištu za urednu robu. (ne miješati s izvozom koji upravo to mijenja za to tržište-robu).

 

Više puta sam kupovao preko EU firmi koji daju račun bez PDV-a, i koliko sam vidio ništa se nije mijenjalo sa jamstvenim uvjetima. EVGA daje 3 godine garancije, i to mi je već zvučalo puno, več sam navikao da ni na mobitel ne dobiješ vše od dvije, a košta iste novce. :)  Znam da je svjedno za firmu da li kupujem sa PDV-om ili ne, ali pošto mi ne treba taj trošak, tj. firma ne plaća toliko PDV mjesečno lakše mi je tako odraditi, i psihološki mi svući bolje :)  . Firma ima par zaposlenih, bavi se grafičkim uslugama, i kupnja kompjuterskih djelova nije neki problem, lako se opravdava i stavlja u trošak. Vidim da se više ražumiješ od mene u tu temu, pa neću tvrditi da sam baš u pravu :) ..ali nismo imali velikih problema do sada, jer nisu to neki redovni veliki iznosi. Iskreno da tu karticu i platim 500 € ( sa PDV-om) upgrade sa gtx 970 se isplatio u ovo doba :).   btw, komp je novi, ryzen 5800x i vapi za dobrom grafom :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 23:01 (apocapo).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako kupujes na firmu iz eu treba ti VAT broj i mozes do iti neto racun. Recimo AMD shop uredno mozes upisati svoj VAT id i placas netto cijenu. Ja imam u DE recimo amazon business gdje mi je upisan vat broj i kupujem na bilokojem amazonu u EU bez PDVa naravno na firmu privatno se placa svakako.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
apocapo kaže...
ihush kaže...
apocapo kaže...

Odlično!

Hvala na informaciji. Pričekat ću još malo, možda se cijena još nešto spusti, mada mi se čini da za 3060ti bi to mogla biti msrp cijena (za europu).

Kupio bih preko firme, pa dobijem račun bez pdv-a.

 

hvala, lp

 -preko firme? znaš da tad nemaš zaštitu zakona o potrošačima (jer je potrošač kranji-mali kupac, osoba, ne firma..) a tad i problem trajanja jamstva koje može biti kraće recimo 12mj.. i to se po našim trgovinama često radi.

-drugi problem, ako misliš online.. R1 račun, podatci, da bi knjižio na teret firme mora biti s podatcima a to online nećeš dobiti jer naprosto nema rubrike kao matični broj itd.. :)

 

edit: .. ili kako u pitanju rečenici kažeš, 'da dobijem račun bez pdv-a'.. to ne postoji, tj pdv je uvjek na računu za robu unutar tržišta države kao hr ili eu, nema za izvoz npr da uvoziš iz kine ali tad ideš na carinu + pdv..

-kraće, klasična zabluda, da se na firmu ne plaća pdv, normalno da se plaća.. ali se knjiži kao predporez, recimo da se kompenzira s porezima koje fimra plaća jer služi za daljnju prodaju tj kad kao trgovac prodaš tad se pdv naplaćuje od kupca.. tj ako si ti kao firma kranji kupac tad samo knjižiš trošak s porezom i to na kraju godine ako si u plusu dobijaš kao olakšicu ali porezi se plaćaju uvjek i nema valjanog računa bez poreza na uređenom tržištu za urednu robu. (ne miješati s izvozom koji upravo to mijenja za to tržište-robu).

 

Više puta sam kupovao preko EU firmi koji daju račun bez PDV-a, i koliko sam vidio ništa se nije mijenjalo sa jamstvenim uvjetima. EVGA daje 3 godine garancije, i to mi je već zvučalo puno, več sam navikao da ni na mobitel ne dobiješ vše od dvije, a košta iste novce. :)  Znam da je svjedno za firmu da li kupujem sa PDV-om ili ne, ali pošto mi ne treba taj trošak, tj. firma ne plaća toliko PDV mjesečno lakše mi je tako odraditi, i psihološki mi svući bolje :)  . Firma ima par zaposlenih, bavi se grafičkim uslugama, i kupnja kompjuterskih djelova nije neki problem, lako se opravdava i stavlja u trošak. Vidim da se više ražumiješ od mene u tu temu, pa neću tvrditi da sam baš u pravu :) ..ali nismo imali velikih problema do sada, jer nisu to neki redovni veliki iznosi. Iskreno da tu karticu i platim 500 € ( sa PDV-om) upgrade sa gtx 970 se isplatio u ovo doba :).   btw, komp je novi, ryzen 5800x i vapi za dobrom grafom :) 

 

 -jamstvo.. to ovisi o trgovcu, jednostavno ako si firma nisi portošač i ne štiti te taj zakon, tad kod nas po trgvovinama možeš vidjeti umjesto 24-36 mj (normalno jamstvo za većinu komponenti) skraćeno na 12mj.

.. ne postoji bez poreza ako je 'uredno'.. (nastavak iza s vat-om)..

 

CroVandal kaže...

Ako kupujes na firmu iz eu treba ti VAT broj i mozes do iti neto racun. Recimo AMD shop uredno mozes upisati svoj VAT id i placas netto cijenu. Ja imam u DE recimo amazon business gdje mi je upisan vat broj i kupujem na bilokojem amazonu u EU bez PDVa naravno na firmu privatno se placa svakako.

 -vat broj, porezni broj, kao oib ili matični broj firme povezan s poreznom upravom, porezom, carinom..

-unutar eu roba mora biti carinjena+porez pdv koji može biti obračunat po mjestu prodaje-trgovine ili po mjestu kupca.

-kad se kupuje od trgovine unutar eu tad je pdv (carina i svi uvozni papiri) već riješen.. tj možeš kupiti nešto recimo u dojč po njihovoj pdv stopi i platiti razliku za domaću ili ne platiš njihov pdv kao izvoz i uvoz u hr s plaćanjem pdva.. nema treće, sve ostalo je protivno pravilima, kažnjivo, greška-nesnalaženje itd..

-kad se kupuje izvan eu, tad sve carinsko-uvozne poslove obavlja kupac, plaćaš carinu i pdv.. i tema gdje to prolazi kako-kome.. jer nikome nije važno-zanimljivo tj trgovca koji prodaje boli kiki, mali-kranji kupac želi jeftinije i ne buni se i to prolazi.. ali ne može za firmu, tj može dok ti kontrola-inspektor ne pronađe problem tad kazna za poreznu prevaru.

-to što ti trgovina ne naplati pdv nema veze, moraš sam na carinu-poreznu, to obračuna tvoje računovodstvo i tek tad kad to platiš imaš uredne račune.. no naravno 'nama' kao kupcima to nije želja, kad razmišljaš kao osoba-čovjek, no ako si firma tad moraš razmišljati kao firma, pravila-zakoni i posljedice tj kazna .. 'nisam znao' te ne opravdava, moraš znati pravila inače ne smiješ ni poslovati, kao ni voziti auto bez vozačke.

 

-ne postoji cijena bez pdv-a, osim u nekoj bescarisnkoj zoni.. tj sve ostalo je neka uređena država i pravila-zakoni + porez, koji se može razlikovati u visini-postotku, ali ne u pravilima koja su ista-zajednička za svijet ili eu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sve sto kupujem na Firmu za potrebe Firme placam netto. Znaci ako imam Firmu u DE i kupim auto u DE koji kosta 20000 Eura Brutto dobijem nazad od njihove porezne 3193.28 Eura. I auto me kosta 16806.72 Netto. 19 Mwst(PDV) ne placam osim ako auto prodajem dalje onda naravno moram opet racunati 19% na cijenu to je jasno. Ali za potrebe firme se uvijek placa netto. Ako kupujem isti auto u Nizozemskoj placam direktno netto cijenu od 16806.72. i Mwst moram samo platiti poreznoj ako je za daljnju prodaju ako se koristi u Firmi onda ne. Isto pravilo vrijedi za bilo koju stvar koja je firmi potrebna. Znaci ako se netko bavi prodajom polovnih videoigara moze si kupiti PS5 na firmu za netto cijenu. Ili cak rudari ETH i ima prijavljeno(sto je u njemackoj po zakonu obavezno) svaku karticu si moze kupiti za netto cijenu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
CroVandal kaže...

Sve sto kupujem na Firmu za potrebe Firme placam netto. Znaci ako imam Firmu u DE i kupim auto u DE koji kosta 20000 Eura Brutto dobijem nazad od njihove porezne 3193.28 Eura. ..

 -nije ti jasno? no na kraju nije ni važno.. tema je gpu-nv3x, ne firma i porez po dojčlandu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ihush kaže...
CroVandal kaže...

Sve sto kupujem na Firmu za potrebe Firme placam netto. Znaci ako imam Firmu u DE i kupim auto u DE koji kosta 20000 Eura Brutto dobijem nazad od njihove porezne 3193.28 Eura. ..

 -nije ti jasno? no na kraju nije ni važno.. tema je gpu-nv3x, ne firma i porez po dojčlandu.

 Citajuci sta si pisao meni se cini da tebi nije jasno. Neke stvari si krivo napisao. Npr. ti nisi duzan platiti nas 25% PDV u svim slucajevima ako kupujes robu iz druge zemlje u EU. To je ovisno o tome koliko je ta firma robe prodala prema HR. I tek ako prijede neku granicu (koja je razlicita od drzave do drzave u EU) tek tada je obavezna raditi do-registracije obracunavati kupcu iz HR, 25% i to uplacivati Hrvatskoj kao porez. Do tada placas PDV te zemlje.

Drugo, firme koje su u PDV sustavu kao pravne osobe su PDV neutral. Dok god je u pravnom sustavu i neide do krajnjeg kupca PDV se ne placa nigdje.

Ako firma iz EU prodaje robu osobi koja ima PDV ID broj, prodaje ga kao PDV neutral a ti ako nisi u sustavu PDVa moras obaviti to sto si ti opisao. Znaci OPG u pausalnom oporezivanju kupuje stroj ili obrtnici pausalci ako uspiju nesto kupiti na taj nacin, oni su duzni prijaviti te transakcije poreznoj i platiti. Firma treba prijaviti transakciju (obje strane prijavljuju) ali ne i platiti jer je PDV neutralan za pravne osobe u sustavu pdva.

Kill or be killed!
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Hvala ti, to sam htio reci.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
janiq kaže...
ihush kaže...
CroVandal kaže...

Sve sto kupujem na Firmu za potrebe Firme placam netto. Znaci ako imam Firmu u DE i kupim auto u DE koji kosta 20000 Eura Brutto dobijem nazad od njihove porezne 3193.28 Eura. ..

 -nije ti jasno? no na kraju nije ni važno.. tema je gpu-nv3x, ne firma i porez po dojčlandu.

 Citajuci sta si pisao meni se cini da tebi nije jasno. Neke stvari si krivo napisao. Npr. ti nisi duzan platiti nas 25% PDV u svim slucajevima ako kupujes robu iz druge zemlje u EU. To je ovisno o tome koliko je ta firma robe prodala prema HR. I tek ako prijede neku granicu (koja je razlicita od drzave do drzave u EU) tek tada je obavezna raditi do-registracije obracunavati kupcu iz HR, 25% i to uplacivati Hrvatskoj kao porez. Do tada placas PDV te zemlje.

Drugo, firme koje su u PDV sustavu kao pravne osobe su PDV neutral. Dok god je u pravnom sustavu i neide do krajnjeg kupca PDV se ne placa nigdje.

Ako firma iz EU prodaje robu osobi koja ima PDV ID broj, prodaje ga kao PDV neutral a ti ako nisi u sustavu PDVa moras obaviti to sto si ti opisao. Znaci OPG u pausalnom oporezivanju kupuje stroj ili obrtnici pausalci ako uspiju nesto kupiti na taj nacin, oni su duzni prijaviti te transakcije poreznoj i platiti. Firma treba prijaviti transakciju (obje strane prijavljuju) ali ne i platiti jer je PDV neutralan za pravne osobe u sustavu pdva.

 -svašta... ili pokušaj ponovo pročitati, kronološki..

-što kažem u prvom postu? Jamstvo, porez, kranji kupac (ne za daljnju prodaju-trgovina..). R1 račun, različiti zakoni u hr i dojč (zbog porezne discipline-utaje..) itd. tj ovo je hr forum, odnosi se primarno na hr građane, trgovine, firme.. a kasnije se pojavi neka dojč firma kao primjer. To kako radi dojč firma je stvar dojč države. Porez se plaća svugdje dok je razlika kako se knjiži.

-zatim drugi post.. itd.

 

-tema nije porez, firma, zakoni eu i hr... ili r1 račun, fiskalizacija i naše specifičnosti koje neki očigledno ne znaju, odnosno može se napraviti svašta, no to ne mora biti u skladu sa zakonom.. no što je tema?

-samo zbog jamstva i poreza kao napomene sugeriram kupcu da razmisli kad nešto kupuje na firmu što se često radi kako bi netko uštedjeo pdv.. 

-eu zakon o zaštiti potrošača, ne odnosi se na firme (pravne subjekte) isključivo na malog kupca, fizičku osobu.. tad nema pravne zaštite tog zakona, nema materijalnog nedostataka +2god neovisno o jamstvu dok jamstvo nije zakonom obvezno za bilo koju robu i to trgovci zloupotrebljavaju tj proizvođač daje jamstvo, no trgovac ga može 'ukinuti' naporosto jer napiše kraće trajanje i to u pravilu kod kupnje na firmu s 24-36mj skrate na 12mj.. ne svi, poneki i ako provjeriš možeš to pronaći (ili treba tražiti linkove-cjenike s takvim skraćenim jamstvom kao dokaz?) ..

 

-hoće li netko platiti 100kn ili 100000kn neku komponentu, meni je nevažno-sporedno, kao i to koliko će imati jamstvo.. ili koliko poreza će neka firma u dojču platiti poreza po obračunskoj godini, što ovisi o 'maštovitosti' osobe u računovodstvu i recimo olakšicama kao i klasičnoj utaji, no postoji poslovica, kao nešto što je 100% sigurno, smrt i porezi.. s razlogom :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ajd nekk mi neko objasni logiku klosara s ebaya . prodaju grafe skuplje nego u trgovinama.. Cekam da 3080ti dodje bar 1250e u trg.. Sada su 1300e+.
po ebayu od 1350e pa nadalje cifre
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

?? Imaš i tu na forumu, konkretno oglas za RX 6700 XT, 5500 HRK. Kaže nema niti godinu dana. Navodno takva ista bila na nabavi.net 5100, međutim navodno tada bila nedostupna. Uglavnom, ništa loše od mene za kolegu, svatko ima pravo stavit cijenu koju želi tako da nazivat ljude "klošarima" je malo previše. Jednostavno, neće prodat po toj cijeni ili će netko neupućen kupit i bok.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Svaka roba ima svoga kupca, prodavac sam odreduje svoju cijenu.Ima na ebayu alienware sa i7 2620mq i gtx 460m za 600e to je ne realna cijena eto to je tako.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

?? Imaš i tu na forumu, konkretno oglas za RX 6700 XT, 5500 HRK. Kaže nema niti godinu dana. Navodno takva ista bila na nabavi.net 5100, međutim navodno tada bila nedostupna. Uglavnom, ništa loše od mene za kolegu, svatko ima pravo stavit cijenu koju želi tako da nazivat ljude "klošarima" je malo previše. Jednostavno, neće prodat po toj cijeni ili će netko neupućen kupit i bok.

Izvini ali ako prodajes skuplje od ducana, onda si cisti klosar...

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

?? Imaš i tu na forumu, konkretno oglas za RX 6700 XT, 5500 HRK. Kaže nema niti godinu dana. Navodno takva ista bila na nabavi.net 5100, međutim navodno tada bila nedostupna. Uglavnom, ništa loše od mene za kolegu, svatko ima pravo stavit cijenu koju želi tako da nazivat ljude "klošarima" je malo previše. Jednostavno, neće prodat po toj cijeni ili će netko neupućen kupit i bok.

 Kakva cijena haha. Treba usporedit tu 6700XT za 5500kn sa 6900XT koja je trenutno u Mindfactoriju okruglo 1000€ a rang RTX 3090...

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

?? Imaš i tu na forumu, konkretno oglas za RX 6700 XT, 5500 HRK. Kaže nema niti godinu dana. Navodno takva ista bila na nabavi.net 5100, međutim navodno tada bila nedostupna. Uglavnom, ništa loše od mene za kolegu, svatko ima pravo stavit cijenu koju želi tako da nazivat ljude "klošarima" je malo previše. Jednostavno, neće prodat po toj cijeni ili će netko neupućen kupit i bok.

 Kakva cijena haha. Treba usporedit tu 6700XT za 5500kn sa 6900XT koja je trenutno u Mindfactoriju okruglo 1000€ a rang RTX 3090...

Zapravo izadje vrlo slican perf/$

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

?? Imaš i tu na forumu, konkretno oglas za RX 6700 XT, 5500 HRK. Kaže nema niti godinu dana. Navodno takva ista bila na nabavi.net 5100, međutim navodno tada bila nedostupna. Uglavnom, ništa loše od mene za kolegu, svatko ima pravo stavit cijenu koju želi tako da nazivat ljude "klošarima" je malo previše. Jednostavno, neće prodat po toj cijeni ili će netko neupućen kupit i bok.

 

Posto si pisao ispod mog posta shvatit cu ovo kao odg meni.. 

jA sam pricao o ebayu i komnkretno 3080ti grafama. cija se cijena u TRGOVINI nova krece od 1295e pa na vise...

I kako onda mos prodavat fe model za 1350e? 

I da ja pricam o NJemackom e bayu i vecinom NJemackim prodavacima na tom istom ebayu..

I ovo su cijene u Njemackoj od 1300e,U trgovini.. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2022 21:22 (R3nchi).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako može? Lijepo. Kada ih nije bilo u trgovini, onda nisi pitao kako i zašto. Razlog je očit, da zaradi na kupcu. Kao da je bitno jel Njemačka, sad, UK... Ljudi su ljudi, žele zaradit, nije im sila prodat. Misliš da je Njemac veća moralna vertikala od Hrvata sa foruma? Molim te.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Svatko moze prodavati sto god zeli za novce koje zeli. Uvijek isto moralno preseravanje a kad se ide na Autoservis recimo Mercedes onda nije problem dati 1500 Eura za servis koji realno kosta 300. jel eto ovlasteni je. Osim toga ljudi u njemackoj kupuju suncokretovo ulje za 10 eura po litri ako su glupi ja bi im prodao i za 50e. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
5 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
qurca vi ocito ne kuzite .
Ja kupim Mazdu cx5 i onda ju stavim na njuskalo s istom cjenom ili cak i vecom nego sto je mazdinom salonu?!
Di je tu logika prodaje..
Care da imas 1350e onda ces prije ic u Trgovinu kupit tu istu grafu s GARANCIJOM NA TVOJE IME, nego riskirat s ebayom.. I zato mi nije jasna logika tih prodavaca..
R33mba#2892
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ako te Mazde nema na trzistu zasto ne? Nitko nikoga nesili da kupi nesto preskupo ljudi su ljeni i kupe eto to je razlog isto kao na Amazon u imas iste Artikle samo druge "marke" od 10 do 50 Eura znaci isto sve samo drugi logo ljudi kupuju za 50 jel je "bolje" ili je taj za 50 ulozio 3x vise u Marketing pa mu je oglas na vrhu. Znam hrpu ljudi koji kupuji na webshopu od proizvodaca iako je cijena tamo visa za 30% nego na Ebayu ali eto njima je tamo "sigurnije". Isto tako za Bozic mozes doslovno otici u trgovinu sa igrackama kupiti puna kolica listati na ebay za 30% vise i prodat ce vjerovatno sve

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja bih te razumio da ti nisi miner i da ti hobi nije crypto. Ili sam pobrkao, al mislim da nisam, mislim da si ti dosta aktivan u rudrskim temama. Stoga te pitam, jel trolaš tak da znam i da također trolam s tobom ili si ozbiljan? Naravno da se tebi sada isplati kupiti novo, osim što je na tvoje ime, kako ti kažeš, osim što je novo novo, još je i jeftinije. E sad, gdje se mi ne razumijemo, meni nije jasno. Ako nije trolanje, jel. Jer znaš jako dobro da dok je crypto bio na vrhuncu, dok sad nisu dignuli težinu do neba, dok nije počeo rat... grafičke su zbog minera nestajale jer su botovi kupovali za mining farme. Tu su skalpali na isti način i ti "klošari" kako ih ti nazivaš i skoro godinu dana je to bio jedini način da čovjek koji nema volje i vremena gledat i osvježavat stranice kupi novu seriju kartica. Sada je to sve malo zastalo, dovoljno da 2 firme i TSMC naprave mrvicu više kartica nego što se odmah, isti čas proda. A proda se sve, samo se malo normalizirala ponuda i potražnja i to isključivo radi mininga. Nema niti 1 drugi razlog. E sad, hoće li neupućeni čovjek kupit skuplju rabljenu karticu od nove u dućanu, to je njegov problem. Ti znaš da je skuplja i da je nećeš kupit. Nasmijat ćeš se i kliknut dodaj u košaricu u Njemačkoj i budeš se igral u Njemačkoj i čudit ćeš se da kak je Njemac klošar. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Daj prestanite pričati gluposti oko kupovine. Sada je toliko prije par mjeseci nije bilo toliko.
Tema je Ampere 30xx a ne prodaja ili potražnja nekih grafičkih kartica... tko ima para kupit će si da se igra. I ima pravo na to.

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice