NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tko je kupio 2017.g. GTX 1080 Ti, taj si je osigurao barem 7 godina gaminga bez nekakve brige. Možda najbolja investicija glede grafičkih u zadnje 4 godine. 

Futureproofing i PC komponente neidu baš jedno uz drugo, pa se niti ne isplati zamarati glavu s time. If it works, dont fix it. 

 

 

I want to believe
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

(1) Isplati. I to kupi 3080Ti ili ako imaš novaca nadolazeću 3090 Super.

(2) Neće ništa, sve nada se polažu u Q1 2022 i to u Intela, tako da do Božića osim 3090 svaki dužan imati će PS5 po MSRP cijeni. 

 

Pa pitam samo, ne trebaš odmah podjebavat :-))  oću znat kaj velite vi koji ste bolje upućeni u to i pratite stanje. Ja, budući da nemam grafu godinu dana, nisam ni pratio toliko kak stoje stvari, osim kaj znam da su cijene i dalje bizarne, iako niže od prije 4-5 mjeseci ali ni blizu MSRP-ovima čak i nakon kaj su se u siječnju, mislim, podigli svi MSRP-ovi od onih orginalnih objavljenih prošlog rujna/listopada. Uglavnom, ak Biden vrati Kinezima tarife na razinu otprije i ak se rudari dodatno ograniče, mogle bi se cijene spustit dosta. Ali to su snovi :-))

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 14:21 (t00mob).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
Envy kaže...

(1) Isplati. I to kupi 3080Ti ili ako imaš novaca nadolazeću 3090 Super.

(2) Neće ništa, sve nada se polažu u Q1 2022 i to u Intela, tako da do Božića osim 3090 svaki dužan imati će PS5 po MSRP cijeni. 

 

Pa pitam samo, ne trebaš odmah podjebavat :-))  oću znat kaj velite vi koji ste bolje upućeni u to i pratite stanje. Ja, budući da nemam grafu godinu dana, nisam ni pratio toliko kak stoje stvari, osim kaj znam da su cijene i dalje bizarne, iako niže od prije 4-5 mjeseci ali ni blizu MSRP-ovima čak i nakon kaj su se u siječnju, mislim, podigli svi MSRP-ovi od onih orginalnih objavljenih prošlog rujna/listopada. Uglavnom, ak Biden vrati Kinezima tarife na razinu otprije i ak se rudari dodatno ograniče, mogle bi se cijene spustit dosta. Ali to su snovi :-))

Ma ne pod*e*avam nikoga ovdje na forumu kunem ti se. Možda zbog slike tigra i mog stava "po kratkom postupku" ljudi misle da sam takav.

Dakle pričaš o isplativosti igranja. Ako igraš profesionalno onda zašto i ne.. ali vuče te onda i sve ostalo. Optički miš, bolji monitor, Optika do doma itd itd... Igranje je ćef.. ako ti je ćef sada uzmi što se nudi.
Moj savjet.. integruša sa 1080p monitorom. Pa si 2023. kupuj nešto bolje.

Dolje pod (2) sam rekao da se ništa neće promjeniti do Q1 sledeće godine Znači 4-6 mjeseci. Iz dva razloga: Windowsi će usko i kao nikad bolje surađivati sa Intelom tj Alderom. Intel izdaje vlastito rješenje u vidu grafičkih kartica i vlastito DLSS rješenje koje je vrlo slično Nvidiji.

Poslije nove godine AMD neće doslovce (osim serverima) ništa moći da ponudi a ti ćeš birati između Nvidije od grafičkih i Intela + Windows 11 (koji će biti preduslov).

Čekaj Božić ili Alder lake sa 2 mjeseca. Dakle ništa prije Q1 2022.

Jesi li zadovoljan sad?

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da postajem prestar za igranje. New World sam refundao, Diablo IV takoder zbog problema sa zagrijavanjem grafe.

Zbog toga sto to nije bio izolovan slucaj nisam zagledao u svoju konfu.  Da bih jucer dok sam mijenjao pastu na grafi jer je bila tvornicka,

  skuzio da mi donja dva venta od ukupno 4 na radijatoru AIO hladenja od grafe ne rade . Prkna se istekala iz kontrolera. 

  Edit : Ups Diablo 2 Resurected 

Eire
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 15:57 (DukeOs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

be Cool
Moj PC  
10 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Javi nam daljni razvoj situacije. Jesi snimao otvaranje?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
WadeWilson kaže...

Javi nam daljni razvoj situacije. Jesi snimao otvaranje?

 nisam snimio otvaranje ali ako bude problema budem objavio na svim mogucim forumima

nadam se da ce sve proci glatko jer sam vec narucivao od njih prije

 

be Cool
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

 I da nitko od njih nebi provjerio povrat robe i slanje iste ?

 Jako "ozbiljna" firma. Užaš kolega, nadam se da će sve proći

 u redu.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa kad ne provjeravaju, to je na amazonu npr. dost cest slucaj.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Pa kad ne provjeravaju, to je na amazonu npr. dost cest slucaj.

 Nepojmljivo mi je da se povrat općenito ne provjerava,

 kamoli u slučaju ovakve skupe robe i nadređenu osobu koja

 to "dozvoljava". Po tome ispada da ti možeš kupit neki skupi proizvod

 koji se recimo ne prodaje brzinom munje kao gpu, unutra bacit kamen

 vratit im njima to može mjesecima stajat na lageru i nitko neće primjetiti

 da unutra nema predmeta od par tisuća "kuna". I onda će u fizičku poslovnicu

 doći kupac dobit taj zajedno sa prodavačem otvorit na licu mjesta i onda sranje.

 Mislim hipotetski jako glupo, neprofesionalno i opet jako glupo da to nitko ne

 provjerava jer sumnjam da bi gazda odnosno direktor dozvoljavali takve skupe

 propuste.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

 

znači ovo je katastrofa. jesi im javio, jesu ti odgovorili šta?

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

vjerojatno im je jeftinije zamjenit proizvod nego zaposlit cijeli odjel koji će pregledavat returned iteme.

 

OT: se isplati mijenjat 3080 koja može kopat za verziju koja ne može? 

 

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

uletila nova zapakirana s 30 mj. gare skoro pa za cijenu 3070 pa nisam mogao odolit  

Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nego koje su im to sad nove fore sa 2.5 godine garancije (30mjeseci) ?Zasto nije 3 godine kao vecina drugih ?

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da neki smanjili po ducanima cak i na 24..u futuri vidjeo 30 neke grafe a links ima neke grafe s 36

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lewis kaže...

Nego koje su im to sad nove fore sa 2.5 godine garancije (30mjeseci) ?Zasto nije 3 godine kao vecina drugih ?

 

to sam i ja pitao covjeka koji ima ducan. toliko im je navodno dao uvoznik pa se po tome ravnaju. moguce da je i do proizvodaca, sjecam se da su prije msi i giga davali 36mj dok su ostali davali 24.. svejedno rijetko kad drzim grafu kod sebe duze od 3 godine pa mi je ovo jos uvijek ok.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackdevil kaže...

vjerojatno im je jeftinije zamjenit proizvod nego zaposlit cijeli odjel koji će pregledavat returned iteme.

 

OT: se isplati mijenjat 3080 koja može kopat za verziju koja ne može? 

 

 

Moguce da shop ima trag zadnjeg kupca prije kolege pa mu posalju policiju i racun.

 

To je okej, al malo grubo prema kupcu plastelina.

 

Tko moze suditi najjacu globalnu firmu??

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
Lewis kaže...

Nego koje su im to sad nove fore sa 2.5 godine garancije (30mjeseci) ?Zasto nije 3 godine kao vecina drugih ?

 

to sam i ja pitao covjeka koji ima ducan. toliko im je navodno dao uvoznik pa se po tome ravnaju. moguce da je i do proizvodaca, sjecam se da su prije msi i giga davali 36mj dok su ostali davali 24.. svejedno rijetko kad drzim grafu kod sebe duze od 3 godine pa mi je ovo jos uvijek ok.

Ja ih "drzim" 3-3.5 godine pa uvijek gledam ove koje su 3-4 godine garancije ili doplatim (ako je EVGA) tako da meni su te sa 30 mjeseci totlano izvan konkurencije. Ja kad moje prodajem za 3+ godine novi vlasnik bar ima neko osiguranje ako mu crkne jer obicno imaju jos 6+ mjeseci garancije kad odu od mene :). Doduse ja svake godine dokupim neku/noviji model pa redovito imam 2-3 generacije.

Ali Ok, ako oni misle da smanjivanjem garancije budu prodali vise nek im je sa srecom :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
3 godine
odjavljen
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da li se mogu RTXice igdje kupiti po MSRP cijenama? Može li se igdje postaviti bot da obavijesti kada su dostupne po normalnim cijenama, možda na Amazon.de?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lewis kaže...
neznalica90 kaže...
Lewis kaže...

Nego koje su im to sad nove fore sa 2.5 godine garancije (30mjeseci) ?Zasto nije 3 godine kao vecina drugih ?

 

to sam i ja pitao covjeka koji ima ducan. toliko im je navodno dao uvoznik pa se po tome ravnaju. moguce da je i do proizvodaca, sjecam se da su prije msi i giga davali 36mj dok su ostali davali 24.. svejedno rijetko kad drzim grafu kod sebe duze od 3 godine pa mi je ovo jos uvijek ok.

Ja ih "drzim" 3-3.5 godine pa uvijek gledam ove koje su 3-4 godine garancije ili doplatim (ako je EVGA) tako da meni su te sa 30 mjeseci totlano izvan konkurencije. Ja kad moje prodajem za 3+ godine novi vlasnik bar ima neko osiguranje ako mu crkne jer obicno imaju jos 6+ mjeseci garancije kad odu od mene :). Doduse ja svake godine dokupim neku/noviji model pa redovito imam 2-3 generacije.

Ali Ok, ako oni misle da smanjivanjem garancije budu prodali vise nek im je sa srecom :).

 

Ma ne opravdavam ih ja, dapace. nego uletila je kartica po nizoj cijeni ( nizoj u odnosu na "novo normalno" ) pa se nisam zamarao s tih 6 mjeseci. najvise dosad sta je jedna kartica bila kod mene je 3 godine ( gtx 1080ti ) jer pc mi je iskljucivo hobi i sluzi mi za igranje i razonodu, a s obzirom da koristim vece rezolucije i 144hz svakako uvijek moram ganjat latest and greatest od grafike da to uvijek bude na nivou ( naravno dok to financije trpe, kad vise nebudu mogle ic ce sve na bubanj i plejka pod tv za kisne dane ). razumijem vas kojima je pc kruh pa je logicno da kalkulirate isplativost i sve parametre na duze staze. meni s poslovnog aspekta za word, excel i mail bi bilo koji laptop od 500 eura bio dovoljan na par godina.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
WadeWilson kaže...

Da li se mogu RTXice igdje kupiti po MSRP cijenama? Može li se igdje postaviti bot da obavijesti kada su dostupne po normalnim cijenama, možda na Amazon.de?

To se moglo u prvih mjesec dana izlaska rtx3xxx serije.

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bome je krenulo opet,ekipa nudi po 1600eu za polovne rtx3080 koje nisu LHR,prije par dana su nudili po 1000eu.

Skuplje su polovne rtx3080 nego nove rtx3080Ti koje su LHR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rtx 3080 non LHR po 1000 eura..ma di i kad je to bilo!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
volegradele kaže...
Rtx 3080 non LHR po 1000 eura..ma di i kad je to bilo!

Ne ne,ekipa je toliko nudila prije par dana a sad nude po 1600eu,rudari.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mogu oni nudit sto god zele..jos se dugo trziste nece vratit u normalu,usudio bih se rec i nikad!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidjet cemo kakva ce bit 4xxx generacija,ne bih se zacudio da je dizajnirana oko LHR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Vidjet cemo kakva ce bit 4xxx generacija,ne bih se zacudio da je dizajnirana oko LHR.

 

 A čemu to, kome to treba? U ova govnarska vremena.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rokonja kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidjet cemo kakva ce bit 4xxx generacija,ne bih se zacudio da je dizajnirana oko LHR.

 

 A čemu to, kome to treba? U ova govnarska vremena.

Mislis kome treba nova serija...nisam bas skuzio sto zelis rec?

Ako si se referirao na novu seriju....pa uvjek dolaze nove.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Posto gejmer kupuje po jednu karticu u prosjeku svako dvije godine rudar kupuje sto vise moze svako pola godine sto mislis hoce se NVIDIa odrec rudarskog kolaca?!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 12:34 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice