NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.007
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

Ograničen im je samo etherium, ostale kriptovalute nisu.....

  Realno ko kopa ista drugo osim etha? barem trenutno

R33mba#2892
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ide to lagano dole, eth svaki dan tone. 

 

https://www.coindesk.com/bitcoin-drops-below-30000

 

 

Racunaj da puno ljudi ne prodaje ether odma vec cuva, a s obzirom da je pao hashrate mreze sad se dobiva vise ethera nego prije mjesec dana. Nema smilsa prodavat sad osim ako moras otplacivat nesto kad ce ta kolicina vrijedit 3-4 puta vise.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Osim ak nemas rig od 4gb kartica ili ove LHR karitce radis glupost jel mozes vise dobit etherom i onda kupit RVN ako ti je cilj drzat RVN, a ak odma prodajes onda tek nevidim smisao. Opet smo poceli o kriptu u ovima temam budu se gejmeri naljutili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Osim ak nemas rig od 4gb kartica ili ove LHR karitce radis glupost jel mozes vise dobit etherom i onda kupit RVN ako ti je cilj drzat RVN, a ak odma prodajes onda tek nevidim smisao. Opet smo poceli o kriptu u ovima temam budu se gejmeri naljutili.

 4gb ;) , nijedan prodan u 5 mj

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 0:31 (Role2).
2 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/battlefield-2042-nvidia-dlss-reflex/

 

Ovo je upravo ono o cemu sam pricao. Dok DLSS izlaz u blockbusterima, FSR se implementira u Terminatora i sl naslove.

 
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/battlefield-2042-nvidia-dlss-reflex/

 

Ovo je upravo ono o cemu sam pricao. Dok DLSS izlaz u blockbusterima, FSR se implementira u Terminatora i sl naslove.

 DLSS je mrak tehnologija, ali nazalost nije open source i radi samo na nvidia grafickama. Moze li ovo dlss? Nerazumijem cemu guras nvidiu ko da te je rodio onaj lik u koznjaku? FSR je sjajna stvar sto se dogodila i treba se zahvaliti AMD-u.

 

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

FSR je sjajna ideja, ali na zalost ce jos duze vrijeme biti samo ideja.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 DLSS je mrak tehnologija, ali nazalost nije open source i radi samo na nvidia grafickama. Moze li ovo dlss? Nerazumijem cemu guras nvidiu ko da te je rodio onaj lik u koznjaku? FSR je sjajna stvar sto se dogodila i treba se zahvaliti AMD-u.

 

 To ti se zove trollanje , ignore je najefektivnija metoda ubijanja trollova, samo je se rijetko tko drži. A FSR će se neupitno puno brže širiti nego DLSS jer je open source, dostupan na svim grafama i konzolama koje najbolje guraju određene tehnologije i trendove itd. Ja osobno ignoriram takve opcije, native je native, i nemaš ghosting i sličnih problema, no za one sa slabijim grafama ta opcija je ok (namjerno nisam napisao super). Nadam se da će u budučim revizijama smanjivati ghosting, artefakte i slične nuspojave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 22:01 (Osvrtnik).
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...

FSR je sjajna ideja, ali na zalost ce jos duze vrijeme biti samo ideja.

 Ma kakva ideja, vidis da je toliko jednostavan da ga cak moder uspio implementirati u igri o kojoj nije bilo spomena. Kazem dlss je odlican, ali sustav njegove implementacije nije i nikada nece biti jednostavan i jeftin. Ti razumijes da nvidia odabere igru studio, njima se javi, plati ih da imaju eksluzivan ugovor, nakon toga devos da nvidi igri, nvidia ugura tu igru u njihovo super racunalo koje mora obaviti milijune izracuna kako bi dobili zeljeni rezultat tj kvalitetu slike. Nakon toga neko od nvide bude poslan ka Tom studiu i skupa sa devosima to implementira. Vrlo dugorocan i skup proces i kao takav nikada nece biti u svim igrama. Sta mislis sta ce biti sa FSR-om sada kada su moderi skuzili da ga mogu izgleda implementirati bas bas svugdje i bez developera??

Open source = standard, shvati to vise.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 23:46 (Ivan Majstorovic).
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
H0wYesN0 kaže...

FSR je sjajna ideja, ali na zalost ce jos duze vrijeme biti samo ideja.

Kao i freesync kod monitora? Znamo koliko je situacija bitno drugačija. 

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

 Ma kakva ideja, vidis da je toliko jednostavan da ga cak moder uspio implementirati u igri o kojoj nije bilo spomena. Kazem dlss je odlican, ali sustav njegove implementacije nije i nikada nece biti jednostavan i jeftin. Ti razumijes da nvidia odabere igru studio, njima se javi, plati ih da imaju eksluzivan ugovor, nakon toga devos da nvidi igri, nvidia ugura tu igru u njihovo super racunalo koje mora obaviti milijune izracuna kako bi dobili zeljeni rezultat tj kvalitetu slike. Nakon toga neko od nvide bude poslan ka Tom studiu i skupa sa devosima to implementira. Vrlo dugorocan i skup proces i kao takav nikada nece biti u svim igrama. Sta mislis sta ce biti sa FSR-om sada kada su moderi skuzili da ga mogu izgleda implementirati bas bas svugdje i bez developera??

Open source = standard, shvati to vise.

 Vidim da nisi bas u toku, a uz to imas i bujnu mastu. Neke stvari sto pises za DLSS su vrijedile u verziji 1.0, sa 2.0 su se stvari dosta promijenile pa je implementacija puno laksa.

 

NVIDIA DLSS 2.0: A Big Leap In AI Rendering

  • One Network For All Games - The original DLSS required training the AI network for each new game. DLSS 2.0 trains using non-game-specific content, delivering a generalized network that works across games. This means faster game integrations, and ultimately more DLSS games.

 

Dokaz ovome je i cinjenica da DLSS naslovi iskacu iz pastete, i to ne bilo kakvi naslovi.

Osvrtnik kaže...

Kao i freesync kod monitora? Znamo koliko je situacija bitno drugačija. 

 Freesync i g-sync je potpuno druga prica i smijesno ih je koristiti za usporedbu. To dvoje je izvrsavalo identicne zadatke jednako dobro, dok sa druge strane izmedu DLSS-a i FSR-a je bitna razlika sto u tehnologiji, a sto u kvaliteti. Jednog lijepog dana kada FSR bude na razini DLSS-a ce mozda stvari biti drugacije, a do tada cemo ga vidati u megapopularnim naslovima tipa Godfall i Terminator.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U tako brzoj multi pucačini pravi igrači ne pale takve značajke. Šta manje efekata to bolje samo raw čisto.Dlss za kuraz u frostbite-u gdje amd nadmočno vodi ždere ubija gazi nevidiju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 22:34 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Armada i dalje sere iz eco moda, 424 bsa, 1251 revizijom drajvera i zmuljanim alfa beta FSR-om i 6800 - najboljom grafom u galaksiji po 0,0000001% korisnika ?

 

Vidim i neke povratnike na forum. 

 

Ajde neka. Neko piše, neko se igra hehe.

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 23:16 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napokon je krenilo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 To vam cijene za bulk, ako ne mislite kupiti 500-600 komada barem zaboravite. Ovi koji ce to kupit ce prepordavat za vise logicno.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

 

RDR2 DLSS
Ovo je došlo ko naručeno.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 23:11 (DarthMarkus).
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 

 

RDR2 DLSS
Ovo je došlo ko naručeno.

 

 

 

uff, hvala na obavijesti, mogao bi se opet malo bacit na to

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

* * *

 

Vidim i neke povratnike na forum. 

 

* * *

 

 

 

 

Riot se vratio... koliko želite da ga zadržimo? Ili koliko želiš da ti bude zabavan? Samo reci.

Negoo... jesu li krenule RTX 3050Ti za 200 USD?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Osvrtnik kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 

RDR2 DLSS
Ovo je došlo ko naručeno.

 

 

 Ghosting i slični problemi?

 

 

F1 je brza igra, ne vidim nikakav problem takvog tipa. DLSS koristim gdje god postoji i također nisam primjetio nikakve probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel se moze 3070 vrtit na dr8verima koje sam skidao s nvidie za 2070super ili moram bas skinut za 3070...jer vidim da mi sve radi kad sam upiknuo 3070...skinuo sam za 3070 ali nisam instalirao..vidim d a support 2000 i 3000 seriju..znaci netrebam

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 12:12 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mariolla79 kaže...

Jel se moze 3070 vrtit na dr8verima koje sam skidao s nvidie za 2070super ili moram bas skinut za 3070...jer vidim da mi sve radi kad sam upiknuo 3070...skinuo sam za 3070 ali nisam instalirao

 Radit će ako nisu prestari, odnosno nisu stariji od datuma kada je 3070 izašla u prodaju. Svakako je preporuka staviti neke od novijih drivera.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mariolla79 kaže...

Jel se moze 3070 vrtit na dr8verima koje sam skidao s nvidie za 2070super ili moram bas skinut za 3070...jer vidim da mi sve radi kad sam upiknuo 3070...skinuo sam za 3070 ali nisam instalirao

Odgovorio si si sam na pitanje. Bitnije je pitanje hoće li ti kasnije doći do problema i/ili različiti driveri implementiraju različite stvari.

Jedini pravi odgovor će ti dati nVidia (ili vrijeme), ali inače je praksa da kod mijenjanja grafičkih sve počistiš s DDU jer pitajaboga kakvog smeća može ostati.

Za nešto što treba cca 15-20 minuta za uraditi, mislim da se ne isplati riskrati s "krivim" driverima.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iz kraj 3 mjeseca ove godine 465...rade bez problema s 2070 super....tak da onda necu nove stavljat

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znam da sam s ddu brisao kad sam mjenja 5700xt za 2070 super...za sada rad8....superposition 5 000 veci skor...max fps 235 a s 2070s 192....ja zadovoljan..nemjenjam next 2 godine barem konfu...i uspio upecat 3070 strix u adm s 36 mj gare

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://videocardz.com/newz/next-gen-flagship-gpus-nvidia-ad102-and-amd-navi31-might-both-draw-more-than-400w-of-power Pored trenda velikog rasta cijena imamo i veliki rast potrošnje, jednostavno pomaci u proizvodnom procesu nisu tako veliki kao prije da bi se moglo obuzdati potrošnju pa je rezultat to što najavljuju. Pitanje je kako će obuzdati potrošnju kod MCM dizajna jer će im taj dizajn omogučiti da nabacaju hrpu jezgri i svega, a ne budu li marili za potrošnju imat ćemo punokrvne grijalice za hladne i depresivne dane.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 14:40 (Osvrtnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Osvrtnik kaže...

https://videocardz.com/newz/next-gen-flagship-gpus-nvidia-ad102-and-amd-navi31-might-both-draw-more-than-400w-of-power Pored trenda velikog rasta cijena imamo i veliki rast potrošnje, jednostavno pomaci u proizvodnom procesu nisu tako veliki kao prije da bi se moglo obuzdati potrošnju pa je rezultat to što najavljuju. Pitanje je kako će obuzdati potrošnju kod MCM dizajna jer će im taj dizajn omogučiti da nabacaju hrpu jezgri i svega, a ne budu li marili za potrošnju imat ćemo punokrvne grijalice za hladne i depresivne dane.

 Boli nas k koliko će te grafe od 3000€ trošit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 16:07 (dery).
2 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Steam korisnici više koriste NVIDIA 30xx negoli AMD RX 6000 seriju i samim time je NVIDIA dalje popularnija od AMD kod steam korisnika

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ampere Alone Has Higher GPU Share Than AMD’s Entire Radeon RX 6000 RDNA 2 GPU Lineup

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 11:02 (AntonioHR).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice