NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.850
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi navalite, ima 4 komada po povoljnoj cijeni MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio   - sitnih 10.400 kn.

 

Općenito grafe došle u Links, ali cijene brutala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 8:48 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

bar su jeftinije nego na oglasnicima 

 

skalperi na aparatima 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čini mi se da se vačaju grafe u trgovine konačno, samo se nadam da ovakve cijene neće biti novi standard jer isto kao i da ih nema onda. A kad se samo sjetim da sam  Palit 3070 Gaming Pro po izlasku kupio za 4900kn, te 3 mjeseca poslije prodao za 7200 kn i još mislio da sam odlično zaradio,a gle sad ovo. Cirkus teški, nadam se da ne ostane tako samo jer ne planiram u komp lipe uložiti više ako ovo bude novo "normalno".

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 9:47 (lobotomac90).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Doprinos situaciji si napravio sa svojom kupo-prodajom. LoL, a sad se cudis!?

 

Da si zadrzao grafu, ne bi te se nista ticalo, ovako si u ekipi koju prozivas.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Doprinos situaciji si napravio sa svojom kupo-prodajom. LoL, a sad se cudis!?

 

Da si zadrzao grafu, ne bi te se nista ticalo, ovako si u ekipi koju prozivas.

 

Prva stvar, nisam nikoga prozvao nego komentiram debilno tržište koje sigurno nije zbog moje zarade od 2000 kn takvo kakvo je.

Druga stvar, iskoristio sam situaciju jer sam u ta 3 mjeseca odigrao igre koje su me u trenutku zanimale  i imao u planu kupiti PS 5 (koji sam konačno i kupio), a grafa bi svakako išla na prodaju, vjerojano ne tako brzo, ali kroz godinu dana bi ju prodao i izgubio na njoj, a ovako sam iskoristio priliku i to je to(bio bi glup da nisam). Glumite svi neke moralne vertikale, a isto bi napravili većina vas, osim onih koji su kupili istu za narednih 5 godina ( a takvih je malo danas). Niti sam preprodavač, niti netko tko gleda zaradu, ali zašto ne bih iskoristio priliku ako mogu. A da ne spominjem kako sam sa svojih 7200 bio najjeftiniji na njuškalu i dobio 15 upita u 2 dana, znači nitko nikoga ne tjera da kupi po toj cijeni. I zar stvarno misliš da je zbog scalpera cijena takva kakva je, a ne zbog opće nestašice? Da ih je bilo u trgovinama kako spada nikom ne bi palo na pamet da prodaje za veću cijenu, nego bi se prodavale kao i prije. Da stave normallne cijene u trgovinama ni jedan scalper ne bi prodao svoju nego bi spušali cijenu ispod one u trgovini, neka zdravka logika. Imam osjećaj da više ni sami ne znate na koga bi se ljutili, malo na korporacije, malo na one koji kupuju, malo na one koji prodaju...tako je kako je i treba se nadati da će tome doći kraj što prije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 10:39 (lobotomac90).
14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Mgao sam prodati svoju 3060 ti koliko sam puta želio, ali nisam niti neću. Prodat ću je za par godina po 1500 kn ako tada bude takva cijena.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 10:41 (forumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
metallic kaže...

Doprinos situaciji si napravio sa svojom kupo-prodajom. LoL, a sad se cudis!?

 

Da si zadrzao grafu, ne bi te se nista ticalo, ovako si u ekipi koju prozivas.

 

Prva stvar, nisam nikoga prozvao nego komentiram debilno tržište koje sigurno nije zbog moje zarade od 2000 kn takvo kakvo je.

Druga stvar, iskoristio sam situaciju jer sam u ta 3 mjeseca odigrao igre koje su me u trenutku zanimale  i imao u planu kupiti PS 5 (koji sam konačno i kupio), a grafa bi svakako išla na prodaju, vjerojano ne tako brzo, ali kroz godinu dana bi ju prodao i izgubio na njoj, a ovako sam iskoristio priliku i to je to(bio bi glup da nisam). Glumite svi neke moralne vertikale, a isto bi napravili većina vas, osim onih koji su kupili istu za narednih 5 godina ( a takvih je malo danas). Niti sam preprodavač, niti netko tko gleda zaradu, ali zašto ne bih iskoristio priliku ako mogu. A da ne spominjem kako sam sa svojih 7200 bio najjeftiniji na njuškalu i dobio 15 upita u 2 dana, znači nitko nikoga ne tjera da kupi po toj cijeni. I zar stvarno misliš da je zbog scalpera cijena takva kakva je, a ne zbog opće nestašice? Da ih je bilo u trgovinama kako spada nikom ne bi palo na pamet da prodaje za veću cijenu, nego bi se prodavale kao i prije. Da stave normallne cijene u trgovinama ni jedan scalper ne bi prodao svoju nego bi spušali cijenu ispod one u trgovini, neka zdravka logika. Imam osjećaj da više ni sami ne znate na koga bi se ljutili, malo na korporacije, malo na one koji kupuju, malo na one koji prodaju...tako je kako je i treba se nadati da će tome doći kraj što prije.

Tesko je tebi objasnit kad ne kuzis vec, pa necu pokusavati. Al evo ti putokaz, kad si pristojan.

 

Tako je npr. svaki pojedinac od imaginarnog broja milijun mislio i prodao, kao kakave veze ima ON jedan, uhvatit ce priliku. Pomogao si minere i nestasicu,(a i trgovce/pumpanje prodaje i prodajnih cijena jer sve prolazi) a grafu si IMAO, i sad kad je krah se imas volje cuditi necemu. Nebuloza.

 

Po meni je to cudjenje isto kao sto ce drzavi elektrana kad moja konfa vuce samo 500W, sve jasno.

 

Ne treba o moralu, ja nisam rekao da si los ili strvinar, ili oportunist. Al ne moras mene ubrajat u neke koji vole biti vertikale bez dokaza. Nije bilo osobno.

 

Samo otvori oci, a sto rec za OFFtopic, uzivaj bar u pleyki.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...
lobotomac90 kaže...
metallic kaže...

Doprinos situaciji si napravio sa svojom kupo-prodajom. LoL, a sad se cudis!?

 

Da si zadrzao grafu, ne bi te se nista ticalo, ovako si u ekipi koju prozivas.

 

Prva stvar, nisam nikoga prozvao nego komentiram debilno tržište koje sigurno nije zbog moje zarade od 2000 kn takvo kakvo je.

Druga stvar, iskoristio sam situaciju jer sam u ta 3 mjeseca odigrao igre koje su me u trenutku zanimale  i imao u planu kupiti PS 5 (koji sam konačno i kupio), a grafa bi svakako išla na prodaju, vjerojano ne tako brzo, ali kroz godinu dana bi ju prodao i izgubio na njoj, a ovako sam iskoristio priliku i to je to(bio bi glup da nisam). Glumite svi neke moralne vertikale, a isto bi napravili većina vas, osim onih koji su kupili istu za narednih 5 godina ( a takvih je malo danas). Niti sam preprodavač, niti netko tko gleda zaradu, ali zašto ne bih iskoristio priliku ako mogu. A da ne spominjem kako sam sa svojih 7200 bio najjeftiniji na njuškalu i dobio 15 upita u 2 dana, znači nitko nikoga ne tjera da kupi po toj cijeni. I zar stvarno misliš da je zbog scalpera cijena takva kakva je, a ne zbog opće nestašice? Da ih je bilo u trgovinama kako spada nikom ne bi palo na pamet da prodaje za veću cijenu, nego bi se prodavale kao i prije. Da stave normallne cijene u trgovinama ni jedan scalper ne bi prodao svoju nego bi spušali cijenu ispod one u trgovini, neka zdravka logika. Imam osjećaj da više ni sami ne znate na koga bi se ljutili, malo na korporacije, malo na one koji kupuju, malo na one koji prodaju...tako je kako je i treba se nadati da će tome doći kraj što prije.

Tesko je tebi objasnit kad ne kuzis vec, pa necu pokusavati. Al evo ti putokaz, kad si pristojan.

 

Tako je npr. svaki pojedinac od imaginarnog broja milijun mislio i prodao, kao kakave veze ima ON jedan, uhvatit ce priliku. Pomogao si minere i nestasicu,(a i trgovce/pumpanje prodaje i prodajnih cijena jer sve prolazi) a grafu si IMAO, i sad kad je krah se imas volje cuditi necemu. Nebuloza.

 

Po meni je to cudjenje isto kao sto ce drzavi elektrana kad moja konfa vuce samo 500W, sve jasno.

 

Ne treba o moralu, ja nisam rekao da si los ili strvinar, ili oportunist. Al ne moras mene ubrajat u neke koji vole biti vertikale bez dokaza. Nije bilo osobno.

 

Samo otvori oci, a sto rec za OFFtopic, uzivaj bar u pleyki.

 

Nema se što tu kužit, stvar je jednostavna i nema potrebe za filozofiranjem. Tržište diktira cijenu zbog ovog ili onog razloga, a ovdje je slučaj nestašica čipova i slabe dobavljivosti grafa u trgovinama što je naravno došlo ko kec na desetku scalperima, minerima i slično. Ali nikako se ne može reći da je to isključivo zbog njih, po meni treba kriviti proizvođače, dobavljače, korporacije koje diktiraju tempo. Mineri i scalperi su ljudi koji gledaju zaradu, kao i svatko drugi na ovom svijetu...pa sam tako i ja gledao sebe i okrenuo 2000 kn i to je to, realno nikom nisam naštetio time, a ja sam ostvario materijalnu korist. Ponavljam, prodao bih ju svakako jer sam napikirao PS 5 pa mi je skup sport imati takvu grafu i PS 5, i tu sam pregrizao i reko ko ga hebe i tako će otić pa ju idem prodat sada kada mogu biti dobar od te zahebancije, čisto logički. Nije ni  s moje strane bilo ništa osobno, ali u cijeloj temi ovoj se moralizira non stop oko cijena itd. Dok sam imao grafu napišem nešto o njoj odmah pljuvanje, sada napišem da sam prodao ne valja, doslovno ko djeca u vrtiću, non stop se nešto moralizira što i kako treba...pa pričamo o glupostima realno koje nam krate vrijeme,a ne nečemu što je egzistencijalno važnom. Previše offtoica uglavnom tako da se odjavljujem. 

Ps: Iskreno, i uživam u plejki, ne moram razmišljati za dvije godine kako će radit igre  A i na njima se scalpa, a nisu u igru mineri tako da opet dolazimo do korporacija,a ne nas običnih smrtnika koji bi zaradili na lagno koju kunicu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 11:36 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kazes nema se sto kuzit, al ne kuzis da si sklaper.

Pomogao si "polugu/industriju" koju optuzujes za stanje jer ne vidis siru sliku. Jebiga!

 

Napises ne treba filozofirat pa "wall of text" zatim.

Nikad te nisam prozvao niti raspravljao s tobom, al si sad kontradiktoran sam sebi, pa sam se javio.

 

 

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dok citam ovdje, kolko su grafe kostale u normalnim okolnostima, govorim o 3070/80 serijama.. Volio bih da se vrati na staro s cijenama tj realnim cijenama..

 

Nekad sam dao za 1080ti 5tkn za nju, jos sam sam sebi govorio da sam poludio skroz

Dok su dosle na trziste rtx3xxx komentari su bili razni a najvise je kritika bilo na racun povisokih cijena... A sad, u danasnje vrijeme, bez pardona se iskesira za grafu 8-9tkn, cudna vremena, a takvim su ih ljudi napravili..

 

Uglavnom, bilo kako bilo, svaki iscekuje pad cijena grafi, smisao kupnje danasnjih grafi po astronomskim cijenama poradi gejminga ne postoji.. Smisao se vidi ukoliko se misli okrenut neka lova kroz rudarenje..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Joj dajte ne cvilite, ko kod je glup novce mu treba uzet jel za njega ocito nisu. Ak nekome odgovra placat tolke cijene pa nek mu se proda ja problem nevidim. Evo ja sam uspio uzet karticu po normalnim cijenama prije nesto manje od mjesec dana, doduse uz dosta truda al moze se tak da vjerujem kom stvarno kartica treba taj ce ju nabavit za vise manje ok cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Kazes nema se sto kuzit, al ne kuzis da si sklaper.

Pomogao si "polugu/industriju" koju optuzujes za stanje jer ne vidis siru sliku. Jebiga!

 

Napises ne treba filozofirat pa "wall of text" zatim.

Nikad te nisam prozvao niti raspravljao s tobom, al si sad kontradiktoran sam sebi, pa sam se javio.

 

 

 

O čemu ti? Ok,zaradio sam na prvi put u životu novce na komponenti(do sada gubio kao i svi) i scalper sam, sve 5. Gdje si iščitao da to ne kužim? 

Kod prodaje sam prvenstveno pomogao sebe, a industriju sam pomogao kada sam izvalio 5000 kn za njihov proizvod.

Ti si taj koji filozofira za floskulama "otvori oči", "gledaj šire" itd. Sa opširnijim odgovorom sam ti pokušao objasniti da cijene nisu takve zbog minera i scalpera kao što vas većina ovdje misli nego zbog cjelokupne situacije, ali vidim da ne vrijedi. Probaj ti otvoriti oči pa ćeš vidjeti da ne živmo baš normalno zadnjih godinu i pol dana što naravno utječe na cjelokupno tržište, svega, ne samo komponenti.

Ne znam s čim sam kontradiktoran, gdje su to uspio iščitat? Stojim iza svog stava, a to je da smatram da cijene nisu uzrokovane scalperima i minerima, uostalom neda mi se više objašnjavat, ne slažemo se i to je to,a usput i zagađujemo temu. Ja sam tu završio, a mod neka briše ove gluparije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 12:47 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Evo ti izvjesce q1 2021 jonpeddie, prenosi Tweaktown ; radi se o 38% porastu isporucenih GPU.

 

Ako ti ne mislis da je tvoja kupnja Gpu i prodaja na crno i pomaganje minera dovelo do ovoga, stvarno nemamo sto pricati.

Jer ne samo da bi ti trebao kupit jos jedan GPU da imas relevantnu konfu za ovu godinu, vec tvoj treci GPU 3070 negdi rudari. Dakle taj HW vise ne postoji.

 

Zbog pohlepe jednih, drugi vise nemaju opciju. Ti si ovaj prvi, pomiri se s tim i ne izvlaci se na situaciju u svitu. Zasto neki drugi kolege nisu prodali svoje grafe.??

 

Ne nastavljam raspravu nakon ovog posta.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Evo ti izvjesce q1 2021 jonpeddie, prenosi Tweaktown ; radi se o 38% porastu isporucenih GPU.

 

Ako ti ne mislis da je tvoja kupnja Gpu i prodaja na crno i pomaganje minera dovelo do ovoga, stvarno nemamo sto pricati.

Jer ne samo da bi ti trebao kupit jos jedan GPU da imas relevantnu konfu za ovu godinu, vec tvoj treci GPU 3070 negdi rudari. Dakle taj HW vise ne postoji.

 

Zbog pohlepe jednih, drugi vise nemaju opciju. Ti si ovaj prvi, pomiri se s tim i ne izvlaci se na situaciju u svitu. Zasto neki drugi kolege nisu prodali svoje grafe.??

 

Ne nastavljam raspravu nakon ovog posta.

 

Rekao sam da sam završio ali ću ti odgovorit zadnji put jer lupetaš.

Taj podatak nisam znao, a i to je pitanje koliko je relevantno, no dobro neka ti bude taj dio da si u pravu.

Otkad je nešto legalno kupljeno sa računom postalo prodavanje na crno? Pomaganje minera, wtf? Kako znaš da sam prodao mineru? Možda je grafu kupio netko tko će se igrati na njoj. 

Koji treći GPU? ne razumijem.

Drugi kolege ne prodaju grafičku vrlo vjerjatno jer ju planiraju koristiti, a ja trenutno koristim gtx 1060 3gb koja mi je sasvim dovoljna. Što tu nije jasno?

Nemam se ja što izvlačiti,a još manje tebi pravdati ovdje, situacija je kakva je, htio ti to priznati ili ne, sve se odražava na tržište najviše zbog dobavljivosti...no dobro, ti budi uvjeren da je to zbog minera, scalpera, 5g mreža, cjepiva itd. Bilo je minera i prije pa nikada ovakva situacija nije bila...da ih ima u trgovini ne bi se nabijale cijene, te bi ih kupovali gameri i mineri po istoj cijeni, a onda scalperi ne bi imali prostora.

Koji je tvoj argument što se ne može ni PS 5 normalno kupiti? Jel i to zbog minera?

Korporacije su odradile marketinški trik, nećemo isporučiti kolika je potražnja, pustiti ljude da se saftaju pa kada vratimo u dućane biti će cijene kakve budemo htjeli i na kraju će tako ispasti, možda sam u krivu, ali sve mi sluti na to.

Pohlepnim me ne možeš nazivati jer me ne poznaješ, a još manje suditi po tome što sam zaradio 2000 kn na pišljivoj grafičkoj zbog čega si se i nakačio na mene, a sada te lijepo molim da sjašiš i da završimo ovu raspravu jer nema smisla.

14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
 a ja trenutno koristim gtx 1060 3gb koja mi je sasvim dovoljna. Što tu nije jasno?

 

 Onda super. Kaj te onda briga za cijene i da li će pojeftiniti. Fino uživaš u čemu si zadovoljn.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zakaj i zbog čega, to ne zna niti Nevidija bitno da se bezveze štampaju grafe.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

...da ih ima u trgovini ne bi se nabijale cijene, te bi ih kupovali gameri i mineri po istoj cijeni, a onda scalperi ne bi imali prostora.

Koji je tvoj argument što se ne može ni PS 5 normalno kupiti? Jel i to zbog minera?

 kako nije zbog minera kad su kupovali koliko god se moglo kupiti

ovdje na forumu imaš hrpu ljudi koji su kupovali po nekoliko grafa, o onim vani velikima koji su kupovali na šlepere da ne govorim

nema te proizvodnje koja može proizvesti dovoljno kad su grafe već mjesecima štamparija love i nitko ih ne gleda kao hardver za gejmanje

 

a plejke su nešto sasvim drugo, em se inače prodaju više nego grafe, em su drastično povećane perfomanse pa svi poletili u kupnju, em izlaze svakih 4-5 godina i dijele proizvodne linije sa procesorima i grafama pa je i proizvodnja sporija, em su bile u prednarudžbi po niskim cijenama, tu je stvarno nastala nestašica radi potražnje gejmera

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
 a ja trenutno koristim gtx 1060 3gb koja mi je sasvim dovoljna. Što tu nije jasno?

 

 Onda super. Kaj te onda briga za cijene i da li će pojeftiniti. Fino uživaš u čemu si zadovoljn.

 

I to znači onda da ne smijem ni komentirati? 

Možda bih i uzeo nešto jače da su cijene normalne jer trenutno za 2500 kn ne možeš uzet ništa jače od ove koju imam,a do prije godinu dana se ladno mogla ubost rtx 2060, ali da mi je sila, nije,i ako treba budem strpljen i dvije godine, a ako se situacija ne stabilizira ladno odjebem pc gaming i ćao.

 

picajzla0707 kaže...
lobotomac90 kaže...

...da ih ima u trgovini ne bi se nabijale cijene, te bi ih kupovali gameri i mineri po istoj cijeni, a onda scalperi ne bi imali prostora.

Koji je tvoj argument što se ne može ni PS 5 normalno kupiti? Jel i to zbog minera?

 kako nije zbog minera kad su kupovali koliko god se moglo kupiti

ovdje na forumu imaš hrpu ljudi koji su kupovali po nekoliko grafa, o onim vani velikima koji su kupovali na šlepere da ne govorim

nema te proizvodnje koja može proizvesti dovoljno kad su grafe već mjesecima štamparija love i nitko ih ne gleda kao hardver za gejmanje

 

a plejke su nešto sasvim drugo, em se inače prodaju više nego grafe, em su drastično povećane perfomanse pa svi poletili u kupnju, em izlaze svakih 4-5 godina i dijele proizvodne linije sa procesorima i grafama pa je i proizvodnja sporija, em su bile u prednarudžbi po niskim cijenama, tu je stvarno nastala nestašica radi potražnje gejmera

 

 

Nerealno mi i dalje zvuči da korporacije koje imaju prihode u milijardama ne mogu isporučiti dovoljno artikala kolika im je potražnja,a da nije ciljano, no dobro, vrijeme će sve pokazati, ali me ne bi čudilo da cijene ostanu takve kakve su sada, bilo to zbog minera ili politike korporacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 22:57 (lobotomac90).
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
i ako treba budem strpljen i dvije godine

 

 brzo to prođe.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
i ako treba budem strpljen i dvije godine

 

 brzo to prođe.

 

Bitno da se ti zabavljaš 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kako ti je nerealno? Proizvodnja se planira prema predviđanju potražnje, a predviđanje se radi prema potražnji prijašnjih godina - gejmerskoj potražnji. Majnerski boom se dogodio odjednom, potražnja je narasla višestruko, a tvornice koje ih proizvode nemereš sagradit odjednom, a nisu niti jeftine.
Sve što se proizvede odmah se proda, koriste se faking botovi da stignu u sekundi kupit što više grafa čim stigne koja pošiljka i to traje još uvijek. Dobiješ obavijest da je grafa stigla u trgovinu i doslovno u par sekundi postane nedostupna, i tako u tisućama trgovina u cijelom svijetu.
I dalje deseci i stotine tisuća majnera i wannabe majnera širom svijeta svakodnevno vrebaju dostupnost - jednostavno nemoguća musija zadovoljit potražnju kojoj se ne nazire kraj
3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bome lose nvida, pricalo se da ce biti blizu 3080 nekih par posto slabija na kraju ova 3070ti doslovno smece. Dobijete 8gb gddr6x za sveukupno nekih par posto bolje perf, na kraju opet nije bolja od 6800 ni u 4k, a u ostalim rezama skoro pa ni blizu.

Sad i ovaj FSR, nvidia izgleda zaista smijesno sa ovom 3070ti.

Ovo sad nije subjektivno misljenje jel posjedujem 6800, ali sad mi je totalno jasno da nisu ove cijene, 6800 je najbolja kartica ove generacije. Zaista sam mislio da ce 3070ti napraviti taj skok, ali eto ocito da nvidia nemoze jace/vise. Na kraju veca je razlika u potrosnji spram perf od 3070, bas smijesno.

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-rtx-3070-ti-review

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Kako ti je nerealno? Proizvodnja se planira prema predviđanju potražnje, a predviđanje se radi prema potražnji prijašnjih godina - gejmerskoj potražnji. Majnerski boom se dogodio odjednom, potražnja je narasla višestruko, a tvornice koje ih proizvode nemereš sagradit odjednom, a nisu niti jeftine.
Sve što se proizvede odmah se proda, koriste se faking botovi da stignu u sekundi kupit što više grafa čim stigne koja pošiljka i to traje još uvijek. Dobiješ obavijest da je grafa stigla u trgovinu i doslovno u par sekundi postane nedostupna, i tako u tisućama trgovina u cijelom svijetu.
I dalje deseci i stotine tisuća majnera i wannabe majnera širom svijeta svakodnevno vrebaju dostupnost - jednostavno nemoguća musija zadovoljit potražnju kojoj se ne nazire kraj

 

Razumijem što govoriš, ima logike, doduše nisam doživio da je to mining ludilo takvih razmjera da se koristi sva živa mašinerija kako bi se pokupile grafe. Ja sam svoju 3070 pokupio doslovno da sam ušetao u Links i pitao imaju li na lageru možda 2 dana nakon izlaska, ženska rekla da ima ali ne u dućanu, sljedeći dan došla grafa, ja pokupio i to je to. Izguštao sam se 3-4 mjeseca, napikirao ps 5 i reko što ne bi zaradio ako mogu, doslovno otišla grafa s njuške za 24 sata. Da nije takvo ludilo vjerojatno bih ju zadržao još koji mjesec pa opet prodao jer mi ne treba uz ps 5 i grafa od 5000 kn, točnije više mi treba lova nego oboje, a ovdje se polemizira i proziva svakog scalperom, minerom i šta ti ja znam. Iskreno, kada sam prodavao mislio sam to je to, ako sad ne ode po toj cijeni, ni neće,a na kraju se to razvlači i dalje. Ako ostanu takve takve cijene, neću ulagat više u komp za gaming i gotovo, onaj tko je spreman dati toliku lovu znači da može i to je to. Većina se ovdje uhvatila grafi kao da im one kruh zarađuju,a u 99% slučajeva treba im za zajebaciju kao i meni samom, a nedo Bog da spomeneš da si ju kupio li još gore prodao za veću cijenu odmah drvlje i kamenje. Ja ne znam kakav je ljudima na ovom forumu pojam novca, imaju li ga na bacanje ili ne, znam da ja nemam i da mi svakako kuna dobro dođe, pa kad sam već sve ove godine ulagao u tehnikalije i gubio svakom prodajom što nebi jednom i zaradio na tome. I opet se ja tu opravdavam po forumu jer mi je neki dežurni moralist (naravno da ne mislim na tebe) uspio dići tlak sa svojim komentarima da se zbog takvih kao ja se ne mogu kupiti grafičke.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sto ti znaci sad jos i FSR? Dok FSR postane razlog zbog kojeg cemo kupovati kartice cemo se jos debelo nacekati. Ono sto znamo je da uskoro dolazi, da ce biti bolji od DLSS 1.0 (sto i nije neko postignuce ako uzmemo u obzir da su i sharpening filtercici bolji od njega) i sto je najvaznije ne zna se uopce koji ce ga popularni naslovi implementirati. Dzaba ti ne znam kakav tech ako ce biti podrzan u igrama tipa Godfall. Dok FSR ne bude barem na kvaliteti DLSS-a 2.1, po kojem se i dalje pljuje jer u nekim igrama zna biti bugova, i dok ga ne budu podrzavale neke bitnije igre nemamo o cemu pricati.

 

Da nema ovih suludih cijena cak i jedna blesava kartica kao 3070 ti bi bila objektivno 3 puta bolja kupnja od rx 6800. Slabija 5% u raw performansama, 20$ skuplja sto je zanemarivo, ali zato dobijes DLSS ekosustav koji je prosiren na vec pozamasan broj igara i to popularnih igara. I taj trend ne prestaje, gotovo svaka nova igra koja izade i nesto vrijedi podrzava DLSS, a cak su ga poceli implementirati i stariji blockbusteri kao RDR2.

 

Nakon toga imamo Nvidia Reflex koji je sad prosiren po gotovo svim najpopularnijim MP shooterima i koji odraduje puno bolji posao od AMD-ove solucije.

 

 

Iduca stvar na listi je RT pa tako ljubitelji eye candy-ja sa Nvidia karticama imaju drasticno bolje performanse nakon sto se ta opcija upali. RTX kartice po defaultu imaju bolje perf nakon paljenja RT-a, a nakon paljenja DLSS-a to postaju dva razlicita svijeta.

 

Za kraj mozemo i spomenuti Nvenc encoder za ekipu koja voli streamati bez da osjete udarac u performansama kao sto se to dogada klasicnim streamanjem preko procesora koje je sad vec proslo svrseno vrijeme.

 

Kad to sve skupa zbrojimo i oduzmemo jako je lako vidjeti koji je proizvod puno bolji, rx 6800 eventualno ispada dobra kupnja za ljubitelje Godfalla.

14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...

Bome lose nvida, pricalo se da ce biti blizu 3080 nekih par posto slabija na kraju ova 3070ti doslovno smece. Dobijete 8gb gddr6x za sveukupno nekih par posto bolje perf, na kraju opet nije bolja od 6800 ni u 4k, a u ostalim rezama skoro pa ni blizu.

Sad i ovaj FSR, nvidia izgleda zaista smijesno sa ovom 3070ti.

Ovo sad nije subjektivno misljenje jel posjedujem 6800, ali sad mi je totalno jasno da nisu ove cijene, 6800 je najbolja kartica ove generacije. Zaista sam mislio da ce 3070ti napraviti taj skok, ali eto ocito da nvidia nemoze jace/vise. Na kraju veca je razlika u potrosnji spram perf od 3070, bas smijesno.

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-rtx-3070-ti-review

 Dobra ovba moja 3060 ti, ista kao i 6800 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tom's Hardware nema tezinu(gpu testa) od laznog przenja pci slota sa AMD 480.

 

Al da je 3060ti odlicna grafa, je.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Zakaj i zbog čega, to ne zna niti Nevidija bitno da se bezveze štampaju grafe.

 

 Moram priznati da ne razumem ovo pljuckanje, koliko god bilo rasprostranjeno. Fokusiraću se na 3080Ti, pošto recenzije za 3070Ti još nisam pogledao, a, koliko vidim, iste su reakcije na obe kartice. U odnosu na 3080Ti, 3090 je 5% brži, a ima 25% veći MSRP. Dodatno, nova kartica je lakša za hlađenje jer nema memoriju i sa stražnje strane i generalno je dosta racionalniji paket od 3090. Šta je problem?

 

Čitajući reakcije, glavni problem je što se kartice ne mogu naći u prodaji, pogotovo ne po MSRP-u, pa se ljudi nerviraju jer, eto, izlaze novi modeli koje neće moći kupiti jednako kao ni stare, no to je stvar ludačke potražnje koju Nvidia ne uspeva zadovoljiti koliko god se trudila (u Q1 2021 su isporučili 35% više kartica nego u Q1 2020), tako da u tome ne vidim razlog da pošalju na odmor inženjere koji su radili na refreshu serije 3000. Da, mogli su reći: "A što da se zamajavamo sa refreshom kada i postojeće modele tržište i dalje nezasito proždire.", no ne vidim da je to nekako moralno ili u bilo kom drugom smislu superioran način razmišljanja. Dodatno, u situaciji gde vlada opšta nestašica čipova, što itekako uključuje i memoriju, a ne samo GPU-ove, SKU koji koristi duplo manje memorije bez žrtvovanja performansi (a čak može i iskoristiti blago defektne GPU-ove "jačeg" modela koji je zapravo samo 5% jači) ima mnogo smisla.

 

Drugi problem koji se čuje je da je 3080Ti lošija kupovina od 3080. Pa, 3090 je još gora kupovina, pa nalazi kupce, čak i u našoj maloj i relativno siromašnoj sredini. Dodatno, kupovina high end komponenata je vrlo retko i kupovina bang for buck komponenata, pa ne znam da li se ljudi koji se žale na ovo novi u svetu PC-ja, ili samo zaboravni.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Tom's Hardware nema tezinu(gpu testa) od laznog przenja pci slota sa AMD 480.

 

Al da je 3060ti odlicna grafa, je.

 Normalno, nitko tko ne stavlja prednost na AMD nema težinu

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Cemu sarkazam, dajmo objektivnost. Ja sam uvik za multi podrsku ako financije dopustaju.

 

Al tom' s su bas jazavci ispali s onim sranjem. Pozz

Survivor - eye of the tiger
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Bome lose nvida, pricalo se da ce biti blizu 3080 nekih par posto slabija na kraju ova 3070ti doslovno smece. Dobijete 8gb gddr6x za sveukupno nekih par posto bolje perf, na kraju opet nije bolja od 6800 ni u 4k, a u ostalim rezama skoro pa ni blizu.

Sad i ovaj FSR, nvidia izgleda zaista smijesno sa ovom 3070ti.

Ovo sad nije subjektivno misljenje jel posjedujem 6800, ali sad mi je totalno jasno da nisu ove cijene, 6800 je najbolja kartica ove generacije. Zaista sam mislio da ce 3070ti napraviti taj skok, ali eto ocito da nvidia nemoze jace/vise. Na kraju veca je razlika u potrosnji spram perf od 3070, bas smijesno.

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-rtx-3070-ti-review

 Dobra ovba moja 3060 ti, ista kao i 6800 

pa valjda gledas GPU performanse na 4k da vidis koja je stvarno jaca kada nije bitan procesor, a ne FHD, to je CPU test 

 

inace 3060Ti je najbolja graficke ove generacije svakako, uvjerljivo isped svih, nikako to nije 6800

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice