NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisam palio pc par dana i sad zelim pokrenut Outer Worlds na gamepassu i vec 4 puta se rusi prilikom starta igre i sad mi izbaci upitnik koliko sam zadovoljan instalacijom i stabilnoscu igre..opcija od 1 do 5...hmm sta cu stisnut 🤣🤣🤣

Jbt us..ni pc gaming,zadnjih dana igram istu tu igru na XsX preko gamepass i niti jedan problem...rusenje,glich...

Microsoft kao da na silu zeli potjerat igrace sa pca na konzole....

Jeli problem...gamepass....driveri....igra...ozon...carape....

Ponekad mi bude zao sto sam uzeo novu grafu....iskljucivo radi ovakvih sr.nja.

 

EDIT

Nije igra,cjeli xbox app za pc se rusi...zao mi je ekipe kojoj gaming ovisi o ovom smecu od servisa.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 17:33 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Pa šta radiš ovdje sa tim 1600 CPU-om i HD5000 serije iz 2009. - desetljeće stare grafike? Rekao sam ti.. 1€ kod kineza kupi si UNO. Ovo je Ampere 30xx tema.
 

Ajde da te opet malo osramotimo. Ja sam pisao o Ampereu, tj. o 3070Ti i 3080Ti...Dok si ti počeo telebati o objektivima.

 

2000€ bi radije zdrobio u birtiji, nego dao Nvidiji za grafičku karticu...

 

Hajde sad malo ozbiljnije teme...Reci ti meni, jesi bio šta kod doktora u zadnje vrijeme?

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Preslab ti je procesor i ne može izgurati igru. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...

Preslab ti je procesor i ne može izgurati igru. 

Ma sve je preslabo,proc,grafa,os....

Sve treba mjenjat pod hitno.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da se malo dodirnemo teme...nije ni to lose ponekad.

Dugo se nisam igrao sa grafom,OCom itd pa zavrtio auto OC danas.

Jako zadovoljan rezultatom jer je grafa bila izuzetno tiha a to mi je bitno.

2085Mhz pri max 61c temperaturi.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

2000€ bi radije zdrobio u birtiji

Ajme, nemam ideju kako bi uopće tolike novce potrošio tamo.

MEGATAMA kaže...

Ma sve je preslabo,proc,grafa,os....

Sve treba mjenjat pod hitno.

Ne, samo procesor zamjeni. Dao bi se kladiti da bi sa i5 11400F već imao napredak u odnosu na taj prastari i zaključani i7.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 19:06 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

2000€ bi radije zdrobio u birtiji

Ajme, nemam ideju kako bi uopće tolike novce potrošio tamo.

MEGATAMA kaže...

Ma sve je preslabo,proc,grafa,os....

Sve treba mjenjat pod hitno.

Ne, samo procesor zamjeni. Dao bi se kladiti da bi sa i5 11400F već imao napredak u odnosu na taj prastari i zaključani i7.

U ovom slucaju ne bih imao nikakav napredak od novijeg hardvera jer se rusi xbox app pa se ne moze pokrenut niti jedna igra 🤣

Sto se tice ostalih slucajeva ja igram na 4k pa su razlike koje se dobiju sa novijim cpu skoro pa nikakve tojest meni je uvjek prije gpu limitator nego cpu.

Ali nebitno,ugasio drljavi pc i igram Outer Worlds na XsX.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

EDIT

Nije igra,cjeli xbox app za pc se rusi...zao mi je ekipe kojoj gaming ovisi o ovom smecu od servisa.

 

 Niše ne ruši, radi najnormalnije baš probao malo Forzu.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

 Niše ne ruši, radi najnormalnije baš probao malo Forzu.

Ja sam mu dao prijedlog i neće slušati. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...

EDIT

Nije igra,cjeli xbox app za pc se rusi...zao mi je ekipe kojoj gaming ovisi o ovom smecu od servisa.

 

 Niše ne ruši, radi najnormalnije baš probao malo Forzu.

U pravu si,provjerio sam ne rusi se samo xbox app nego sve zivo.Ne mogu napravit update winsa,ne moze uninstal nicega....

Sad pokusavam sve zivo....valjda se pc naljutio sto ga nisam palio pa pokrenuo samounistenje.

 Ili ti se nešto opako pregrijava ili ti je prdnulo na rosu. Probaj sve formatirati i instalirati na čisto. Ako ne ide vadi komponete, čisti, mijenjaj paste...pa vidi. 

Ili prodaj tu grafu za milon kuna, ostatk komponeta prodaš za siću i drži se konzola.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
Envy kaže...

Pa šta radiš ovdje sa tim 1600 CPU-om i HD5000 serije iz 2009. - desetljeće stare grafike? Rekao sam ti.. 1€ kod kineza kupi si UNO. Ovo je Ampere 30xx tema.
 

Ajde da te opet malo osramotimo. Ja sam pisao o Ampereu, tj. o 3070Ti i 3080Ti...Dok si ti počeo telebati o objektivima.

 

2000€ bi radije zdrobio u birtiji, nego dao Nvidiji za grafičku karticu...

 

Hajde sad malo ozbiljnije teme...Reci ti meni, jesi bio šta kod doktora u zadnje vrijeme?

Tko ste to vi da mene osramotite? Pa ja ću radije kupiti 20% skuplju Nvidiju za 20% slabije performanse jer je generalno zadnjih 10 godina kvalitetniji produkt. U svakom smislu te riječi. I to ponavljam kao papagaj već dvije decenije. Ali uvijek su tijendžeri ta kritična masa koja će se šaltati sa platforme na platformu radi 100 kuna više. Ja pogriješio kod HD4670 i kasnije na HD5670 (1-2% brza, toliko o napretku AMD-a).

Nemaš novaca za 3070Ti niti za 3080Ti, ganjaj integruše ili kada samo kod Ampere teme ganjaj nešto tipa 3050... i to ti je previše. Ne ljuti se čovječe i UNO ću ti ja kupiti od sebe.

I ne znam zašto te zanima moj privatni život. Da, prije mjesec dana kod maksilofacialnog hirurga bio na kontroli (pad sa motora), ali kao što bi moj profesor rekao "i pad je uspjeh", jer tada da bi došao do Usmenog moraš položiti 10 puta teži pismeni ispit iz Diskretnih Struktura. I pad sa motocikla je uspjeh - moraš prvo kupiti motocikl. Ako ćeš moje nove slike javi se u Discord kanalu.
Bivacyn krema + zagrebački melem riješili sve.. kao da se ništa nije desilo. Lice kao u bebe.

Zadovoljan? Naravno da nisi.. zezaju te cijene o nečemu što samo fantaziraš.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...

EDIT

Nije igra,cjeli xbox app za pc se rusi...zao mi je ekipe kojoj gaming ovisi o ovom smecu od servisa.

 

 Niše ne ruši, radi najnormalnije baš probao malo Forzu.

U pravu si,provjerio sam ne rusi se samo xbox app nego sve zivo.Ne mogu napravit update winsa,ne moze uninstal nicega....

Sad pokusavam sve zivo....valjda se pc naljutio sto ga nisam palio pa pokrenuo samounistenje.

Ja u Insiter programu dobio taj servis i trebalo mi je 15 minuta da pokrenem Age of Empires II: DE, u četvrtak stigli novi Windowsi i riješili problem. (To je bilo prije par mjeseci).

Imaš u legalnoj verziji "Postani Insider".. probaj to instalirati (Sve će ti ostati isto) a kad god to se ne sviđa možeš roll-back Windowse koje trenutno imaš vratiti isto kao da nisi ništa ni dirao. Insieder verzija oslobođena je gro licencno-pravnih stvari pa možda ti budu sjeli kako treba.

Instaliraj si IObit Uninstaller - prati svaki registry ključ i bit kada je koji program ili plug in ili bilo što instalirano. GeForce Experience mi je istresao 20.000 registry ključeva u Windowsima - strašljivo koliko je taj dio Nvidije loš. Da nije bilo IObit-a ja ne znam kako bi sve ono deinstalirao. Nvidia Vision, Nvidia 3D ovo ono.. užas.

I znam da će netko reći da dobije dijareju kada se spomenu takvi programi ali to je far awey od CCleanera i sličnih fuj programa.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
strašljivo koliko je taj dio Nvidije loš.

 Ma to nikada nije bilo bolje, obavijesti me o novim driverima, samp poštela idealne detalje za svaku igru na osnovu njihovih testiranja, upali ti neke opcije koje ni nemaš unutar igre ako imaš dovoljno jaku karticu, HW monitor, snimanje i dr.

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zato ti velim, cyberpunk mi radi super, ako ugasim RT imam 80-90 fpsa na max detaljima. Nikakvi gličevi, bugovi, trokanja i i sl. Vidim da stalno pišeš kako imaš neke probleme sa kompom..riješi ih, niš drugo.

Reintaliraj te windowse i vcidi imašp li još kakv problem sobzirom na tako malo kućište sa samim hlađenjem i sl. Ovak bi neki mogloi pomiliti da nevalja xbox app, neka igra ili da je PC gamiong u _urcu kolio pišeš o tome.

Kod mene sve radi savršeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

Zato ti velim, cyberpunk mi radi super, ako ugasim RT imam 80-90 fpsa na max detaljima. Nikakvi gličevi, bugovi, trokanja i i sl. Vidim da stalno pišeš kako imaš neke probleme sa kompom..riješi ih, niš drugo.

Reintaliraj te windowse i vcidi imašp li još kakv problem sobzirom na tako malo kućište sa samim hlađenjem i sl. Ovak bi neki mogloi pomiliti da nevalja xbox app, neka igra ili da je PC gamiong u _urcu kolio pišeš o tome.

Kod mene sve radi savršeno.

 Meni navodno sutra dolazi 3060ti i bas sam mislio snjome sada preci taj CP vec vise. Jeli igriv sada donekle? Nisam ga palio doslovno od release-a. Kako je stanje sa RT-om i dlss-om u 1440p?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...
forumaš kaže...

Zato ti velim, cyberpunk mi radi super, ako ugasim RT imam 80-90 fpsa na max detaljima. Nikakvi gličevi, bugovi, trokanja i i sl. Vidim da stalno pišeš kako imaš neke probleme sa kompom..riješi ih, niš drugo.

Reintaliraj te windowse i vcidi imašp li još kakv problem sobzirom na tako malo kućište sa samim hlađenjem i sl. Ovak bi neki mogloi pomiliti da nevalja xbox app, neka igra ili da je PC gamiong u _urcu kolio pišeš o tome.

Kod mene sve radi savršeno.

 Meni navodno sutra dolazi 3060ti i bas sam mislio snjome sada preci taj CP vec vise. Jeli igriv sada donekle? Nisam ga palio doslovno od release-a. Kako je stanje sa RT-om i dlss-om u 1440p?

 Tak/tak 50-60 fpsa uz RT na neki srednji nivo, jako je zahtjevno, igrivo je ali kad ugasim ide ko podmazano, tak da imam ugašeno i max detalji uz DLSS na balansed. Rađe da je fluidno, bar meni. IOgra i bez toga izgleda fenomenalno.

 

edit; uz RT izgleda u nekim scenama ne fenomenalno nego kao next gen koji tek treba biti izmišljen, ali jebiga, treba imati pilu za to čak i na 1440p, kamoli 4K, bez DLSS je skroz neigrivo. Bitan je i procesor, menio je igra prodisala na 8/16 proceoru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 21:05 (forumaš).
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
forumaš kaže...

Zato ti velim, cyberpunk mi radi super, ako ugasim RT imam 80-90 fpsa na max detaljima. Nikakvi gličevi, bugovi, trokanja i i sl. Vidim da stalno pišeš kako imaš neke probleme sa kompom..riješi ih, niš drugo.

Reintaliraj te windowse i vcidi imašp li još kakv problem sobzirom na tako malo kućište sa samim hlađenjem i sl. Ovak bi neki mogloi pomiliti da nevalja xbox app, neka igra ili da je PC gamiong u _urcu kolio pišeš o tome.

Kod mene sve radi savršeno.

 Meni navodno sutra dolazi 3060ti i bas sam mislio snjome sada preci taj CP vec vise. Jeli igriv sada donekle? Nisam ga palio doslovno od release-a. Kako je stanje sa RT-om i dlss-om u 1440p?

 Tak/tak 50-60 fpsa uz RT na neki srednji nivo, jako je zahtjevno, igrivo je ali kad ugasim ide ko podmazano, tak da imam ugašeno i max detalji uz DLSS na balansed. Rađe da je fluidno, bar meni. IOgra i bez toga izgleda fenomenalno.

 

edit; uz RT izgleda u nekim scenama ne fenomenalno nego kao next gen koji tek treba biti izmišljen, ali jebiga, treba imati pilu za to čak i na 1440p, kamoli 4K, bez DLSS je skroz neigrivo. Bitan je i procesor, menio je igra prodisala na 8/16 proceoru.

 Ma meni moj 8700k zakucava i do 70-tak% u CP kada sam probao na release-u. Uzeo sam u gotovom racunalu 10100 i 3060ti pa planiram da ju izvadim i ubacim u moje osobno racunalo kako bih presao igru kad nerudarim ili sam slobodan.

Nije ova 3060ti i toliko losa od 3070, uzeo sam neku zotac sa dva venta i jednim osmopincem, valjda ce to biti dovoljno struje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 22:11 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
forumaš kaže...

Zato ti velim, cyberpunk mi radi super, ako ugasim RT imam 80-90 fpsa na max detaljima. Nikakvi gličevi, bugovi, trokanja i i sl. Vidim da stalno pišeš kako imaš neke probleme sa kompom..riješi ih, niš drugo.

Reintaliraj te windowse i vcidi imašp li još kakv problem sobzirom na tako malo kućište sa samim hlađenjem i sl. Ovak bi neki mogloi pomiliti da nevalja xbox app, neka igra ili da je PC gamiong u _urcu kolio pišeš o tome.

Kod mene sve radi savršeno.

 Meni navodno sutra dolazi 3060ti i bas sam mislio snjome sada preci taj CP vec vise. Jeli igriv sada donekle? Nisam ga palio doslovno od release-a. Kako je stanje sa RT-om i dlss-om u 1440p?

 Tak/tak 50-60 fpsa uz RT na neki srednji nivo, jako je zahtjevno, igrivo je ali kad ugasim ide ko podmazano, tak da imam ugašeno i max detalji uz DLSS na balansed. Rađe da je fluidno, bar meni. IOgra i bez toga izgleda fenomenalno.

 

edit; uz RT izgleda u nekim scenama ne fenomenalno nego kao next gen koji tek treba biti izmišljen, ali jebiga, treba imati pilu za to čak i na 1440p, kamoli 4K, bez DLSS je skroz neigrivo. Bitan je i procesor, menio je igra prodisala na 8/16 proceoru.

 Ma meni moj 8700k zakucava i do 70-tak% u CP kada sam probao na release-u. Uzeo sam u gotovom racunalu 10100 i 3060ti pa planiram da ju izvadim i ubacim u moje osobno racunalo kako bih presao igru kad nerudarim ili sam slobodan.

Nije ova 3060ti i toliko losa od 3070, uzeo sam neku zotac sa dva venta i jednim osmopincem, valjda ce to biti dovoljno struje?

 Ovisi koje napajanje imaš 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Tko ste to vi da mene osramotite? Pa ja ću radije kupiti 20% skuplju Nvidiju za 20% slabije performanse jer je generalno zadnjih 10 godina kvalitetniji produkt. U svakom smislu te riječi. I to ponavljam kao papagaj već dvije decenije. Ali uvijek su tijendžeri ta kritična masa koja će se šaltati sa platforme na platformu radi 100 kuna više. Ja pogriješio kod HD4670 i kasnije na HD5670 (1-2% brza, toliko o napretku AMD-a).

Nemaš novaca za 3070Ti niti za 3080Ti, ganjaj integruše ili kada samo kod Ampere teme ganjaj nešto tipa 3050... i to ti je previše. Ne ljuti se čovječe i UNO ću ti ja kupiti od sebe.

I ne znam zašto te zanima moj privatni život. Da, prije mjesec dana kod maksilofacialnog hirurga bio na kontroli (pad sa motora), ali kao što bi moj profesor rekao "i pad je uspjeh", jer tada da bi došao do Usmenog moraš položiti 10 puta teži pismeni ispit iz Diskretnih Struktura. I pad sa motocikla je uspjeh - moraš prvo kupiti motocikl. Ako ćeš moje nove slike javi se u Discord kanalu.
Bivacyn krema + zagrebački melem riješili sve.. kao da se ništa nije desilo. Lice kao u bebe.

Zadovoljan? Naravno da nisi.. zezaju te cijene o nečemu što samo fantaziraš.

Opet si malo pobrkao nešto, nisam ja jedan od AMD fanbojčića, zadnje 4 grafe sve Nvidija. No zato ti jesi fanbojčić, doduše drugog tabora što si i potvrdio ovim postom: "Pa ja ću radije kupiti 20% skuplju Nvidiju za 20% slabije performanse..."

Eh sad, lizanje dupeta Jensenu (ili bilo kojoj kompaniji) bi trebalo biti dosta zabrinjavajuće za bilo koju osobu po pitanju životnih vrijednosti, ali ti imaš i većih problema, jel...

 

Ne zanima nikoga tvoj privatni život, opet si pridodaješ nekakvu važnost ovdje na forumu (jedan od problema?). Samo me zanima imaš li kakvu dijagnozu sa psihijatrijskog odjela, to bi mnogo toga objasnilo, pa da sukladno tome promijenim pristup...

Kad smo već na privatnom životu, ove tvoje pretpostavke oko tuđih financija su urnebes, kad nemaš argumenata u raspravi (a to je uvijek, u F1 temi pogotovo) govoriš ljudima da nemaju novaca da nešto kupe. To je ono, moj tata je jači od tvojeg tate.

Ljudi koji je ne žele dati 70% više novaca za 6% više performansi, imaju zdrav razum, a ne da nemaju novaca.

 

Nego, natrag na temu. Vidim ljudi se uzyebali oko AMD-ovog FSR-a i najavljuju kraj DLSS-a i ostale gluposti. Ono što sam vidio, meni to izgleda dosta loše, isto kao i DLSS 1.0 na BFV. Nisam nešto puno čitao o FSR-u, ali pričaju da je to više kao post processing efekt, i lako ga je implementirati. Mislim da se neće približiti DLSS-u po pitanju kvalitete, sumnjam da FSR uopće ne 'brine' Nvidiju.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
forumaš kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
forumaš kaže...

Zato ti velim, cyberpunk mi radi super, ako ugasim RT imam 80-90 fpsa na max detaljima. Nikakvi gličevi, bugovi, trokanja i i sl. Vidim da stalno pišeš kako imaš neke probleme sa kompom..riješi ih, niš drugo.

Reintaliraj te windowse i vcidi imašp li još kakv problem sobzirom na tako malo kućište sa samim hlađenjem i sl. Ovak bi neki mogloi pomiliti da nevalja xbox app, neka igra ili da je PC gamiong u _urcu kolio pišeš o tome.

Kod mene sve radi savršeno.

 Meni navodno sutra dolazi 3060ti i bas sam mislio snjome sada preci taj CP vec vise. Jeli igriv sada donekle? Nisam ga palio doslovno od release-a. Kako je stanje sa RT-om i dlss-om u 1440p?

 Tak/tak 50-60 fpsa uz RT na neki srednji nivo, jako je zahtjevno, igrivo je ali kad ugasim ide ko podmazano, tak da imam ugašeno i max detalji uz DLSS na balansed. Rađe da je fluidno, bar meni. IOgra i bez toga izgleda fenomenalno.

 

edit; uz RT izgleda u nekim scenama ne fenomenalno nego kao next gen koji tek treba biti izmišljen, ali jebiga, treba imati pilu za to čak i na 1440p, kamoli 4K, bez DLSS je skroz neigrivo. Bitan je i procesor, menio je igra prodisala na 8/16 proceoru.

 Ma meni moj 8700k zakucava i do 70-tak% u CP kada sam probao na release-u. Uzeo sam u gotovom racunalu 10100 i 3060ti pa planiram da ju izvadim i ubacim u moje osobno racunalo kako bih presao igru kad nerudarim ili sam slobodan.

Nije ova 3060ti i toliko losa od 3070, uzeo sam neku zotac sa dva venta i jednim osmopincem, valjda ce to biti dovoljno struje?

 Ovisi koje napajanje imaš 

Focus gx 750 od seasonic-a, ali ja mislim radi boosta i to, ipak je 256 bitna sabirnica na njoj, 4800 cuda-e.

3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo jos jedna prinova stigla 3060ti, sada ih je 4 i mislim da je ovo zadnje. Nemam vise mjesta za novu dicu,a i caca nema novaca vise. 

Mislio sam da graficka ima malo vise mesa, na kraju ja moram uvlaciti trbuh kako nebi zgadio kadar.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 12:26 (Ivan Majstorovic).
 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ima li smisla update BIOS-a na 3070 na ovaj novi RBAR iako matična i proc ne podržavaju RBAR?

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nema, to čak piše specifično u opisu. Ako ostatak sistema ne podržava, bolje ne ažurirat na rebar bios grafu
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nema smisla ni ako podržava kompletni komp, negdje dobiješ, negdje izgubiš. Bez veze.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Evo da se ja malo poserem po Nvidiji.

 

Dakle, novi bios, rebar on, novi drajveri - kreš do kreša. Sve radi onda kad dođe do malo intezivnijeg GPU usagea, bamf - desktop. I to na jebenom stocku.

 

Jedino rješenje za sada je relativni undervolt. Lockat na keca napon i boost na 2 keka. Mislim ok je s time. Ali brate da još nisu u stanju fixat boostove, to mi ne ide u glavu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 4:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ja se ne usudim eksprimentirati, iako imam bios za ploču i grafu. Da je barem 5% dobiti bez igara koje idu u minus probao bi, ovako nema mi smisla iako su rekli da će kroz drive isključiti R-BAR za igre koje gube...ali testovi to nisu pokazali nego čisti čušpajz od performansi.

Prilično neozbiljnu za firmu koja zgrće milijarde.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kod mene rebar radi bez ikakvih problema. Specs pod Moj PC.

Na pocetku sam imao problema za koje je krivac EVGA a ne Nvidia jer nikako da izdaju  ispolirani vbios za 3090 FTW3 Hybrid.

Nvidia svoj posao radi odlicno sto se tice updejtanja drivera.S obzirom na kolicinu Vrama na 3090  Rebar je  marketing sranje .

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kada i ako kroz drivere disejblaju RBAR u igrama koje gube možemo pričati o dobrim driverima, do tada ovo je kaša.

 

 

 

ovako RBAR izgleda kod konkurencije 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 23:30 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice