NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

 Pa ako VAM se neda uzivati u redovnim izbacivanjima iz metro-a sa upaljenim RT-om nemojte biti bas tako ocajni. Opcenito RT je samo eto da je tu kao opcija da ju podrzava. Bez nekoga dlss-a je to samo opcija koju treba bolje izbjegavati. AMD dlss se spominje jos od Kristova uskrsnuca, ali i nakon 2000 godina je jos u razvoju. Doduse, ima nekolicina naslova(amd-ovih) gdje radi RT bolje nego na ampere. ALi to su samo sjene kao u DIRT5, i sjene i GI u THE RIFTBREAKER.

Ako nista neigrate na pc-u, bolje VAM je da sacekate jos koji misec i polako prodajete sve komponente po ovim velikom cijenama i uzivate u dobitku, sjedite i pijete caj dok cekate kraj godine i ddr5 i ekipu. Imate i 3080ti koja izlazi uskoro, pa gdje ste nasli 6900xt? Nemojte.

Nisu toliko losi driveri kao sto se prica, vecina koji nemaju AMD graficku procitaju po redditu samo koji su problemi, ali nikada se nitko nece usuditi procitati sve, neki se problemi daju lako rjesiti sa dva-tri klika. A i sada su dosli neki novi driveri koji garantiraju da software primjeti neku gresku/nestabilnost i reargira na to kako nebi doslo do BS-a. Kako, na koji nacin, nemam pojma. Graficke su im OK ako nepalite RT i eto, driveri meni jos nisu stvarali probleme osim u metro-u i da memorija radi na full opterecenju pri vise od 60HZ-a. BS jos nijedan nisam imao, bas da sam morao sve ponovno pokretati.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

 NEEEEEE nikako to radit, ja sam to napravija i zamalo sam na psihijatriju završija. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
MEGATAMA kaže...

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

 NEEEEEE nikako to radit, ja sam to napravija i zamalo sam na psihijatriju završija. 

 Dali ste priliku, i to je previse spram vase dusevne boli. Nitko VAM od njih nije platio odstetu, a graficka kao graficka NEMA DA NEPOKRECE IGRE KOJE VOLIM! Kao takva onda nema smisla- mjesta u mojem niti bilo kojem drugom kucistu, neispunjava svoju potrebu. Steta pa niste rudarili, kao takve su sada najbolje, a konzole nisu bile nikad kao dosad brze-bolje-jace.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 15:52 (Ivan Majstorovic).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
MEGATAMA kaže...

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

 NEEEEEE nikako to radit, ja sam to napravija i zamalo sam na psihijatriju završija. 

Driveri ili?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

Ajde malo logike uključi? Što bi ti netko davao nešto i još morao doplaćivati za ono što ti imaš?

I rekli smousproedbe:
3090 vs 6900
3080 vs 6800
3070 vs 6700

Zaključak: druga cifra u AMD-a treba da bude ista kao treća cifra u Nvidije. I nije mi AMD nikako jasan kako u svemu mora da kopira i Intel i AMD. Pa i u oznakama.

Uređivano: Tipfeleri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 15:59 (Envy).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Da si gledao neki dan prezentaciju onda o imenovanju novih modela tipa Ti ili Super ili FE ili "tvoje ime" ne bi pričao takve bedastoće.
I nema pljuvanja po Nvidiji jer trenutno prave vanzemaljsko dobro grafičko rješenje. (čitaj to kako god ti paše).

Znam da sam ti stao na žulj.. ali - sam si kriv.

PS: kojeg modela neće biti? Sve ima i sve je na prodaju.

Da je ovo itko drugi napisao, udostojio bi se odgovoriti.

 

Ali ti...nis' ba na razini. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...

Lik mi nudi rx6900xt staru par dana i 400eu za moju rtx3080....ne sjecam se koliko je moja grafa stara..mozda pola godine.

Cak bih se i upustio u ovu "avanturu" da nisam alergican na ikakve probleme sa driverima isl.

Ionako ne igram vise nista na 3080 od kada je stigao ps5...

Ajde malo logike uključi? Što bi ti netko davao nešto i još morao doplaćivati za ono što ti imaš?

I rekli smousproedbe:
3090 vs 6900
3080 vs 6800
3070 vs 6700

Zaključak: druga cifra u AMD-a treba da bude ista kao treća cifra u Nvidije. I nije mi AMD nikako jasan kako u svemu mora da kopira i Intel i AMD. Pa i u oznakama.

Uređivano: Tipfeleri.

 Lik cijeni svoju rx6900xt 1300eu a ja ne dam svoju ispod 1700eu i to je onda najeftinija TUF na podrucju Berlina.

Ali ne zelim nikakve probleme u sistemu pa vrlo vjerovatno propustam ovu ponudu...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
* * *

Da je ovo itko drugi napisao, udostojio bi se odgovoriti.

* * *

Ti si već odgovrio ali nisi ništa rekao. Ja ti konkretno postavim sličicu i kažem izvoli:

 

A o samoj prezentaciji uradi to kao "domaću zadaću" gdje dođu sufiksi kao što su Ti ili Super na 3080 i sl.

Meni je žao, ali moja je dužnost da te ispravim. Zalutane osobe mora netko vratiti na "pravi put".

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
* * *

Lik cijeni svoju rx6900xt 1300eu a ja ne dam svoju ispod 1700eu i to je onda najeftinija TUF na podrucju Berlina.

Ali ne zelim nikakve probleme u sistemu pa vrlo vjerovatno propustam ovu ponudu...

Samo preskoči jer kada se budu rušile cijene rušit će se i AMD-ove i Intelove cijene paralelno.

Ali da ti kažem prodaj možda je to prilika za zaradu. Kolegi gore sam rekao da uradi domaću zadaću. Neće ju uraditi ali ja ću mu ovdje reći. Između Ampere i Ampere Next (neslužbeno RTX serija 4000) ima i Ampere+ koje ništa nije drugo do rebrandiranja i pojačavanje postojećih modela kao što je dodavanje Ti ili Super.

U međuvremenu Intel dolazi upravo u ne baš tako visok razred kao što je 3080 ali def kao 3070 ili 3060Ti i biti će svega.

Pošto si u Berlinu od tog profita i nemaš puno bog-zna-što (400€ u Berlinu nije isto kao 400€ u HR). A o tog poluproizvoda (neka kolega cvaja997 zna da se tako zove taj HW dio AMD-a) nemaš bog zna što kakve koristi.. nemaš ni od konstantnog igranja.. mislim dojadit će ti sve.

Imaš li ti Age of Empires II DE da probaš kako ide na RTX 3080 sa onim 30 GB boljim texturama.. to bi volio stvarno da vidim iz prve ruke.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...


Meni je žao, ali moja je dužnost da te ispravim. Zalutane osobe mora netko vratiti na "pravi put".

Još jedan Nvidijin investiror.

 

Bratko, ti ne možeš sebi pomoći, a kamoli drugima...Lutaš forumom i prosipaš gluposti, nema teme u kojoj ti se ljudi nisu smijali.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Imao sam instalirano,skinuo sa game pass ultimate,radila je igra normalno.

 

Sad malo peglao Dirt 5 na kompu i ps5 naizmjence pa usput isao gledat da nesto skinem sa gamepass....i dalje je velika vecina ponude indie smece...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
Envy kaže...


Meni je žao, ali moja je dužnost da te ispravim. Zalutane osobe mora netko vratiti na "pravi put".

Još jedan Nvidijin investiror. * * *

 

Bratko, ti ne možeš sebi pomoći, a kamoli drugima...Lutaš forumom i prosipaš gluposti, nema teme u kojoj ti se ljudi nisu smijali.

"Da je ovo itko drugi napisao, udostojio bi se odgovoriti." kažeš ti. Ja kežem već si odgovrio a da tome nisi ni svjestan.
"Još jedan Nvidijin investiror.", ili tipično Riotovo: "nema teme u kojoj ti se ljudi nisu smijali."

Ljudi koji se se smijali ih nama više na forumu, ljudi koji ti daju palac gore su većinom profili nastali nakon prvog jesenskog čišćenja, tema u kojoj se ja povučem ljudi me spominju (ne mogu se pomiriti sa činjenicom da ih ignorišem) i sada nisam Riotu uspio ni slikati kako sam uživao u suncu on je odlepršao i dosta ga je više i spominjati - stavit ćemo ga u slučaj Stjepanj, Arendelle i Riot.

Ali ja se ne smijem tebi. Samo ću te poklopiti kada god nisi u pravu. Sad ti kažem da nisi u pravu, da trolaš temu, da ne odgovaraš ništa o Ampere temi, i možda bi tebi iz mog kuta to bilo smiješno.. ali meni je stvarno žalosno.

Pričaj o Ampere temi a ne o mojoj Šaumi. A ja ću te uvijek poklopiti kada ne budeš u pravu. A trenutno nisi u pravu i valjaj se od smijeha do sutra.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...


Ali ja se ne smijem tebi. Samo ću te poklopiti kada god nisi u pravu. Sad ti kažem da nisi u pravu, da trolaš temu, da ne odgovaraš ništa o Ampere temi, i možda bi tebi iz mog kuta to bilo smiješno.. ali meni je stvarno žalosno.

Pričaj o Ampere temi a ne o mojoj Šaumi. A ja ću te uvijek poklopiti kada ne budeš u pravu. A trenutno nisi u pravu i valjaj se od smijeha do sutra.

Koga ćeš ti poklopiti? Stručan si u ovome kao i ja kada se radi o kuturnoj baštini Rumujnskog mjesta Huluba.

 

Pisao sam ja o temi, kad si se ti javio sa svojim basnama...Sad vidim da isto radiš i u Ryzen temi.

 

Imaš fino opciju ignore, široko ti polje.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Koga ćeš ti poklopiti? Stručan si u ovome kao i ja kada se radi o kuturnoj baštini Rumujnskog mjesta Huluba.

 

Pisao sam ja o temi, kad si se ti javio sa svojim basnama...Sad vidim da isto radiš i u Ryzen temi.

 

Imaš fino opciju ignore, široko ti polje.

 S trollovima nema smisla pričati, a opcija ignore bi ga učinila nesretnim... Nego da se vratimo na temu, da li je tko isprobao DLSS u warzonu/modern warfare? Dosta korisnika prijavljuje ghosting i slične probleme.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja ne znam jel se ovi zajebavaju ili što?

 

https://www.hardsoft.hr/gigabyte-geforce-rtx3070-gaming-oc-8gb/93599/product/

 

Kad je izašla u Linksu je bila 5100kn, onda je zbog minera skočila na oko 8000 (na cijenu 3080), ali ovo sada je van svake pameti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ak te smeta, ne čitaj. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav

 Trebam malu pomoć oko undervltanja RTX 3070. Imam NZXT H1 case i temperature su oko 80C. Navodno undervolt dosta pomogne sa temperaturom.

Ima li tko kakav video po kojem je radio i da je dummy proof?

Znam da ima po svuda vodiči itd. ali ako tko zna što konkretno bio bi zahvalan.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Point-X kaže...

Pozdrav

 Trebam malu pomoć oko undervltanja RTX 3070. Imam NZXT H1 case i temperature su oko 80C. Navodno undervolt dosta pomogne sa temperaturom.

Ima li tko kakav video po kojem je radio i da je dummy proof?

Znam da ima po svuda vodiči itd. ali ako tko zna što konkretno bio bi zahvalan.

 

 

 

Nije ista grafa no isti je princip. Googlaj gdje je otprilike optimalna vrijednost za 3070

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Tak treba, samo profit 

Lijep pozdrav ;)
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Mmmmmmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
Mmmmmmm

Kupujes?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Tak treba, samo profit 

 

necu se uopce praviti fin, gledam i dalje na tom serveru i ako uspijem uhvatit jos koju kupujem i prodajem, jednu pokusavam i za frenda naci

jos se dvoumim da stavim obje na prodaju pa koja se prije proda super, druga ostaje meni, u svakom slucaju graficka koja meni ostane je skoro pa 0 eura jer sam i 3060ti uzeo bio za 500 eura za Bozic

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Samo pazi da ne prodas prije nego kaj dode, amazon voli cancalat naruzdbe grafickih. Valjda prodaju vise neg kaj imaju, gle kod mene. Sam dvije sam ja sam cancelo.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Samo pazi da ne prodas prije nego kaj dode, amazon voli cancalat naruzdbe grafickih. Valjda prodaju vise neg kaj imaju, gle kod mene. Sam dvije sam ja sam cancelo.

 auuu, nisam znao da su bas toliki cigani, a vidjet cemo sta ce biti, ne bi nista prodavao i tako dok ne dobijem ovu u ruke, mislim ja sam sa 3060ti prezadovoljan, ta graficka je dovoljna za 80% gamera, moze mi reci tko sta hoce, ali ako mi se pruzi prilika za jacu, zasto ne

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Na kojem si Discord kanalu to našao?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
TheFuryCro kaže...
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Na kojem si Discord kanalu to našao?

 Lik je isus krist mesija. JA dok sam lovio grafu.Iskoci mi alert na discordu za amazon, kliknem, i naravno out of stock.. I to sve u ravno 2sec..

Ne znam ako je uspio ..Al kapa dole.

R33mba#2892
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
psihoroba kaže...
Mmmmmmm

Kupujes?

 Naravno zavisi od cene.... svoju ak uspem za 13/14 prodat...

Milina :)

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
TheFuryCro kaže...
JuXo kaže...

uspio ubosti preko discorda EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA GAMING za 680 eura sa amazona, stize za 3 tjedna pa cu nju stavit sebi u komp, a ovim glupim ircima uvalit 3060ti za 1200 eura koliko vidim da se prodaju tu, milina

 Na kojem si Discord kanalu to našao?

 Lik je isus krist mesija. JA dok sam lovio grafu.Iskoci mi alert na discordu za amazon, kliknem, i naravno out of stock.. I to sve u ravno 2sec..

Ne znam ako je uspio ..Al kapa dole.

Botovi. Sve je to do latencije

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 15:24 (LogicusMPS).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice