NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U Njemačkoj cijena 3080 po informatičkim dućanima oko 1200 eura/9000 kn, radje ih pricekam da dodju na lager ako ce doc nego dat ljudima na njušci i po 8-9000 kn za 3060ti, ili 13000 kn za 3080, ili rabljenu bez garancije 1080ti gdje traže i po 5-6000 kn i da kupim ove nebuloze od cijena 3060ti i 3080 preko njuške isplatilo bi mi se tek za 9-10 mjeseci, a u tih 9-10 mjeseci bi trebale stić grafe na lagere u informatičkim dućanima po Njemačkoj.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 14:52 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Ne prodaju se te kartice, gledam tu i tamo to njuskalo i vecina toga stoji vec mjesec i po, 8500 je najvise za sto ide. Ove cijene s 5 znamenki su bajke.

 Prodao prekjučer evgu 3070 za 9500 kn na njušci, bila 3 sata na njuškaku. Lažem, 9400 kn, dao čovjeku 100 kn popusta jer je došao po nju. Jest da je od boljih 3070 i po meni ne vrijedi te novce, ali ne vrijedi nijedna više od MSRP, ali očigledno su takva vremena...

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
blackened_bm kaže...
amagi kaže...

Ne prodaju se te kartice, gledam tu i tamo to njuskalo i vecina toga stoji vec mjesec i po, 8500 je najvise za sto ide. Ove cijene s 5 znamenki su bajke.

 Prodao prekjučer evgu 3070 za 9500 kn na njušci, bila 3 sata na njuškaku. Lažem, 9400 kn, dao čovjeku 100 kn popusta jer je došao po nju. Jest da je od boljih 3070 i po meni ne vrijedi te novce, ali ne vrijedi nijedna više od MSRP, ali očigledno su takva vremena...

 ne znam sta da kazem nego svaka cast, uopce mi nije jasno zasto bi itko to kupio za TOLIKE novce preko njuskala, ni da si rudar ni da si gamer, evo sad na mf za 200 eura manje nova aorus master, ali dobro nekima se ocito zuri

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

šta je mf?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cryogenic kaže...

šta je mf?

 https://www.mindfactory.de/

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Boris grozni kaže...
Cryogenic kaže...

šta je mf?

 https://www.mindfactory.de/

 Ne šalju van Njemačke nažalost za privatne korisnike.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cryogenic kaže...
Boris grozni kaže...
Cryogenic kaže...

šta je mf?

 https://www.mindfactory.de/

 Ne šalju van Njemačke nažalost za privatne korisnike.

https://www.mailboxde.com

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
Cryogenic kaže...
Boris grozni kaže...
Cryogenic kaže...

šta je mf?

 https://www.mindfactory.de/

 Ne šalju van Njemačke nažalost za privatne korisnike.

https://www.mailboxde.com

 

 

cijena od 1089 eura 8200 kn naraste placanjem preko paypala i do 8650 kn zbog konverzije kune u euro, pa jesu li oni normalni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 17:05 (Cryogenic).
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cryogenic kaže...

 

 

cijena od 1089 eura 8200 kn naraste placanjem preko paypala i do 8650 kn zbog konverzije kune u euro, pa jesu li oni normalni.

 imas opciju kod placanja da koristis konverziju svoje banke, a ne od paypala, koji da ima bolesno visok tecaj

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...
Cryogenic kaže...

 

 

cijena od 1089 eura 8200 kn naraste placanjem preko paypala i do 8650 kn zbog konverzije kune u euro, pa jesu li oni normalni.

 imas opciju kod placanja da koristis konverziju svoje banke, a ne od paypala, koji da ima bolesno visok tecaj

 skuzio sam da, odabrao placanje u eurima, hvala ti.

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cryogenic kaže...
Mitohondri kaže...
Cryogenic kaže...

 

 

cijena od 1089 eura 8200 kn naraste placanjem preko paypala i do 8650 kn zbog konverzije kune u euro, pa jesu li oni normalni.

 imas opciju kod placanja da koristis konverziju svoje banke, a ne od paypala, koji da ima bolesno visok tecaj

 skuzio sam da, odabrao placanje u eurima, hvala ti.

 To ona aorus master? Bome izgleda do jaja a i onaj display mi se svidja. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cryogenic kaže...
Mitohondri kaže...
Cryogenic kaže...

 

 

cijena od 1089 eura 8200 kn naraste placanjem preko paypala i do 8650 kn zbog konverzije kune u euro, pa jesu li oni normalni.

 imas opciju kod placanja da koristis konverziju svoje banke, a ne od paypala, koji da ima bolesno visok tecaj

 skuzio sam da, odabrao placanje u eurima, hvala ti.

 

I opet (banka) ti lupe onaj jebb kupovni tecaj.

Tako je meni racuno  skoro 7.62 euro kad sam placo na MFu..  

R33mba#2892
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jel zna koje debljine ide termal pad na 3080 founders edition. Stavio sam 2mm ali izgleda da gpu sada ne prijanja dobro? Ima li tko iskustva sa foundersicom?
be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

danas kliknem na updejt drivera i gorko se nasmijem 

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5165

 

Stigao resizable bar update vbios-a za one koji imaju kompatibilnu platformu. Podrška treba biti i u mbo biosu, naravno. Recimo, ja na z370 asrocku nemam podršku, niti se priča da će doći, dok je msi već pustio u opticaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dax-lax kaže...

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5165

 

Stigao resizable bar update vbios-a za one koji imaju kompatibilnu platformu. Podrška treba biti i u mbo biosu, naravno. Recimo, ja na z370 asrocku nemam podršku, niti se priča da će doći, dok je msi već pustio u opticaj.

 Moja MSI MPG Z390 Carbon je jučer dobila update biosa s podrškom za resizable bar  a i Palit RTX 3070 GAMING PRO OC je također dobila novi bios.

Svaka čast MSI-u na brzoj podršci. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
dax-lax kaže...

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5165

 

Stigao resizable bar update vbios-a za one koji imaju kompatibilnu platformu. Podrška treba biti i u mbo biosu, naravno. Recimo, ja na z370 asrocku nemam podršku, niti se priča da će doći, dok je msi već pustio u opticaj.

 Moja MSI MPG Z390 Carbon je jučer dobila update biosa s podrškom za resizable bar  a i Palit RTX 3070 GAMING PRO OC je također dobila novi bios.

Svaka čast MSI-u na brzoj podršci. 

 A evo, kaže Asrock da će doći ipak sljedeći tjedan za sve Z370 ploče. Drago mi je to čuti.

 

EDIT: lujnjajuć asrockovim stranicama skužim da su sve ploče iz z370 linije dobile danas, 1.4.21. , beta bios update, ali moja bogme nije. Ok, jasno za one iz višeg ranga, ali nije jasno da pro4m dobije, a pro4 ne. Nadam se da je samo prvi april u pitanju. 

Da se razmemo, nemam neke koristi od rebar opcije, ali imam naviku ažurirat sve na zadnju moguću verziju s pripadajućim fičerima radi mira u duši.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 14:00 (dax-lax).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Enejblo sam kod sebe

 

Kod mene CSM mora biti na off no to je bio maleni problemcek s obzirom da su mi diskovi na MBR tj bootabilni

To sam rijesio na ovaj nacin a da nisam izgubio podatke... 

 

Gledajte tocku 4...

 

4 Ways| Convert MBR to GPT Without Losing Data in Windows 10 – EaseUS

 

Zatim nakon toga u biosu iskljucite CMS na off i ukljucite RBar.

Druga shema koji neki imaju je da im mora biti ukljucen 4g coding pa i tako probajte...

 

Trebate dakle update biosa, update graficke i update firmwarea gpua a ako ne radi onda imate ove gore postupke

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uspio i ja aktivirati opciju jučer. Još gledam, isključit csm.... reko kak ću dizat win, a zaboravio da mi je sve uefi gpt. Na asrocku išlo csm off > 4g coding on > c.a.m.(rebar) on > vbios update i riješeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
4 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

 Ahahahhaha  progutalo limenku ahahahhaha ubilo me

 

Idu grafe ka tome sve veča potrošnja veči hladnjaci ovo je nekakav pogled u budućnost hehehehe. Video je

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:44 (dery).
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ovisi kako gledas...

ali da je i 2 frejmva vise, free je pa je okey.

 

izvuko sam ove naslove.. i vidi se dobar impact

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:41 (toxic).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Ovisi kako gledas...

ali da je i 2 frejmva vise, free je pa je okey.

 

izvuko sam ove naslove.. i vidi se dobar impact

pa da, vidi se i dosta više od 2-3 posto koliko su stavili kao zbirni rezultat

malo im je bezveze to u đuture stavljat kao zaključak 2-3%

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ponadao se i ja bit će za Asus x370, no ipak ništa...

Izbacili su 25.03 BIOS sa "improved system stability & performanse"

 

Nije mi jasno, zašto im high end matične nisu prioritet uopće...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stiglo pojačanje iz EKWB-a i dio thermal pad-a i paste.

 

EKWB aluminijski backplate umjesto msi-evog "graphite" plastičnog i 12w/mK thermal padovi . Još dio padova čekam vj idući tjedan pa onda ide grafička pod nož da ne gledam više toliki mem temp. Sramota da je ovako nešto potrebno za "high end" grafičku.... Njima bi u proizvodnji bio zanemariv trošak 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Ponadao se i ja bit će za Asus x370, no ipak ništa...

Izbacili su 25.03 BIOS sa "improved system stability & performanse"

 

Nije mi jasno, zašto im high end matične nisu prioritet uopće...

 Što je više high end, to je više "niche", tj radi se o utoliko manjem broju korisnika, pa je i niže na listi prioriteta. Više puta sam čuo da je to generalno stanje sa matičnim pločama. Plus je X370 čipset dve generacije "zastareo".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jebote, kad se sjetim da je u ovoj temi prije svega par mjeseci bilo tabu rec da si kupio na Njušci 3080 za 8 tisuca hahaahahah. Sad vidim da sam dobro prosao.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Jebote, kad se sjetim da je u ovoj temi prije svega par mjeseci bilo tabu rec da si kupio na Njušci 3080 za 8 tisuca hahaahahah. Sad vidim da sam dobro prosao.

 Nema na cemu 😁

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice