NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zanimljivo, a u isto vrijeme imas hrpu tih gamera koji se bave minigom? Kak onda to?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tako sto si od mininga moze kupit mjesecno igru il neki komad hardwera..

moras bit lood da ne uzmes ponudjene pare..

R33mba#2892
9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gle, gamer/miner je oksimoron jer ne možeš oboje raditi istovremeno. Ako netko majna nauštrb neke igre koju voli-taj gamer nije, prije je neka dvolična pizda ko ovaj linus. S time da još imaš razumijevanja za nekog iz zemlje trećeg svijeta ko što je hrvatska, ali ne i za lika koji je milijunaš a to je izgradio upravo na gamerima pa im sad piša u usta za dodatnu lovu od suprotnog tabora

Sreća po tog linusa ( a vidimo i po lajkovima) je što su gameri beskičmenjaci, lešinari i oportunisti koji bi mater prodali za koji fps ili drangulije poput dlss-a i sl. Srećom po amd i nvidiju..i linusa

 
2 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Zanimljivo, a u isto vrijeme imas hrpu tih gamera koji se bave minigom? Kak onda to?

Wau, sto si sad izvukao, nije zanimljiv, osim sto se ne misli na weekend minere kad se kaze miner!

Mislio sam na one mega farm ekipu ne ove s podrum, tavan rackovima, a kamoli ove male sto kukaju kako nema grafi ili su skupe a vrte vise mining nego igre.

 

Tuzno tuzno. Ali nebitno za nas koji shavcamo licemjerje takvih. Ovce i novce je njihov moto

 

P.s. al krivi su zapravo samo AM$ i nvidi$, jer nakon prvog buma su sve mogli sprijeciti da su htjeli.

Survivor - eye of the tiger
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Gle, gamer/miner je oksimoron jer ne možeš oboje raditi istovremeno. Ako netko majna nauštrb neke igre koju voli-taj gamer nije, prije je neka dvolična pizda ko ovaj linus. S time da još imaš razumijevanja za nekog iz zemlje trećeg svijeta ko što je hrvatska, ali ne i za lika koji je milijunaš a to je izgradio upravo na gamerima pa im sad piša u usta za dodatnu lovu od suprotnog tabora

Sreća po tog linusa ( a vidimo i po lajkovima) je što su gameri beskičmenjaci, lešinari i oportunisti koji bi mater prodali za koji fps ili drangulije poput dlss-a i sl. Srećom po amd i nvidiju..i linusa

 a gamer je onaj koji samo igra igre, taj nikad ne spava,ne ide u školu, ne ide na posao, ne druži se sa sa ljudima...

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rudar je onaj koji NIJE dio rijesenja situacije s grafama za gamera(cak ni kada gamer odrudari u slobodno vrime).

 

Jedan su drugome vuk, jer se kolju za isti plijen/proizvod, cak i kad su slozni, tada opet ruse zajednicke snove povecanjem cijena HW, kupujuci u nestasici po ovim cijenama.

 

Trebamo bojkot, prakticki DEUS ET MACHINA!

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 18:00 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Pazi, puni hashrate je otključan bez ikakvih modifikacija drajvera i BIOS-a, dakle nije u pitanju hack, tako da NV tehnički i dalje može tvrditi da im je limiter "unhackable"! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Rudar je onaj koji NIJE dio rijesenja situacije s grafama za gamera(cak ni kada gamer odrudari u slobodno vrime).

 

Jedan su drugome vuk, jer se kolju za isti plijen/proizvod, cak i kad su slozni, tada opet ruse zajednicke snove povecanjem cijena HW, kupujuci u nestasici po ovim cijenama.

 

Trebamo bojkot, prakticki DEUS ET MACHINA!

 uf pazi gameri jako bitna stvar.

Volim si i ja odigrat, al ovo kukanje je komedija, pa naravno da je ljudima prioritet da iskoriste situaciju  i nesto zarade. To kaj neki ne mogu kupit grafu... jaka stvar nek cekaju.Ima i drugih stvari u zivotu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 19:22 (Santana).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

OKej, pa bas su zbog gamera, 2 GPU tvrtke postale jako bogate, nvidia je uz taj primarni biznis danas postala jako velika i mocna.

Super mi je kako se sad pravimo da ne znamo cemu su grafe sluzile svo ovo vrijeme; gaming i computePRO.

 

Ne kazem da fizicki nije mocuce gejmat i rudarit kao ista osoba a ne bit gamer vec da to meni nema neke logike.

 

A kad se sjetim koliko je prvi val poremetio cijene GPU trzista...

Survivor - eye of the tiger
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

OKej, pa bas su zbog gamera, 2 GPU tvrtke postale jako bogate, nvidia je uz taj primarni biznis danas postala jako velika i mocna.

Super mi je kako se sad pravimo da ne znamo cemu su grafe sluzile svo ovo vrijeme; gaming i computePRO.

 

Ne kazem da fizicki nije mocuce gejmat i rudarit kao ista osoba a ne bit gamer vec da to meni nema neke logike.

 

A kad se sjetim koliko je prvi val poremetio cijene GPU trzista...

 Nvidia je korporacija. Ocekivat neku solidarnost zbilja nema smisla. Treba im vratit istom mjerom, al znamo kaj ce bit iduce godine... opet ce igraci digitalno "stajat u redovima" da kupe njihove kartice.

 

Korporacija se ponaša kao korporacija. Ništa novo. Rade na tome da cijena dionice ide gore i to je to.

 

Intel je gamere gazio godinama dok je mogao, a ti isti gameri su i dalje kupovali njihove procesore.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Slazem se.

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Majning nikad neće stat dok nvidia bas striktno ne ograniči nekako na hardware levelu da se nemoze majnat, od nvidie uskoro izlaze kartice isključivo za mining sa smiješnim hashrate'ima. Tako da će uvijek bit nestašice još sigurno 10 godina. Jer se uvijek pojavljuju isplativiji coini za majnat. I sam sam gamer i majner i trenutno mi je mining važniji od gaminga jer se da zaraditi nečija pristojna penzija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jedina nada je da svi bolji coini pređu granicu isplativosti kućnog rudarenja i postanu ovisni o ASIC-ima, pa ko želi nek si kupuje specijalizirane mašine za to.  Druga opcija bi bio opći krah kripto valuta, no bojim se da s obzirom na globalnu ekonomsku situaciju to nećemo tako skoro vidjeti.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovdje bi trebali i gaming studiji izvršiti pritisak na nvidiu/amd
Više bi zaradili da su cijene opreme normalne
Igram trenutno samo starije naslove koje sam preskočio.
Ništa novo nisam uzeo, jer mi je HW već odavno za mirovinu.
Valjda će se do jeseni i izlaska novog BF situacija normalizirati, inače ništa ni od BF. Namam namjeru davati za grafičku sumanute novce

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

isto tako je moguce, da se cijene ne vrate nikada kako su bile, kao i u onom prvom valu poskupljenja zbog rudarenja, vise se nikada nisu vratile na istu razinu kao prije toga

Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Koliko mobiteli koštaju graficke kartice bi trebale koštati barem 30000kn pa na više🤣, ali dobro im ide kako su krenuli.😄
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
C64 kaže...

Ovdje bi trebali i gaming studiji izvršiti pritisak na nvidiu/amd
Više bi zaradili da su cijene opreme normalne
Igram trenutno samo starije naslove koje sam preskočio.
Ništa novo nisam uzeo, jer mi je HW već odavno za mirovinu.
Valjda će se do jeseni i izlaska novog BF situacija normalizirati, inače ništa ni od BF. Namam namjeru davati za grafičku sumanute novce

Jedina pozitivna stvar u svemu ovome je to kaj nema nekih naslova vrijednih igranja, pa osobno ja trenutno ne propuštam ništa (za sad). Jedino ne igram više MP naslove, Warzone recimo, iako i to sam sve manje igrao. 

3dfx kaže...

isto tako je moguce, da se cijene ne vrate nikada kako su bile, kao i u onom prvom valu poskupljenja zbog rudarenja, vise se nikada nisu vratile na istu razinu kao prije toga

Pa neće se vratiti definitivno, ovce će se priučiti na ove cijene i jedinom kad dobijemo uvjete za 'normalne' cijene, normalnih cijena biti neće.

 

Zato kažem da sam sve bliže PS5. 

6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Boris grozni kaže...
Koliko mobiteli koštaju graficke kartice bi trebale koštati barem 30000kn pa na više🤣, ali dobro im ide kako su krenuli.😄

 mobiteli nikad bolji do 2000 kn, REALME X3 SuperZoom prije 2 dana 2000kn koštao, Realme 6S 999kn

16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Još da Realme počne proizvoditi grafičke... 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Snaga DLSS 2.0

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nioh i Bannerlord. 

 

Jebeno.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dojde mi da natamburam nekog tko kupi po ovoj cijeni..pa jel moguce da postoje takvi!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
volegradele kaže...

Dojde mi da natamburam nekog tko kupi po ovoj cijeni..pa jel moguce da postoje takvi!?

 Lol, za 1000 kuna više možeš kupiti novu konfiguraciju sa 3070, i5 10600K, 16GB RAM i 500GB SSD-om. Bar jučer dok sam gledao konfiguracije kod naših dućana.

9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što se glupirate kad znate da "mineri" (kakva uvreda za prave rudare) kupuju sve što ima ne pitajući pritom za cijenu-na zadovoljstvo njih, trgovaca i obje korporacije. Više cijene im znače samo koji tjedan duže drndanja dok ih ne isplate. 

A vi ako ste gameri molite se da vam grafe ne riknu prije no što to muljanje s kripto valutama ne propadne ili ga ne zabrane 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Gle, gamer/miner je oksimoron jer ne možeš oboje raditi istovremeno. * * *

Kako ne može?
Kupi si dvije kante i na jedan monitor ih spoji. Sa jednom kantom rudari a na drugom se igra.

Je li Gamer koji se ovdje hvali sa 1800 sati u Destiny 2. Dakla ako uzmeš da je prosječni broj radnih sati u mjesecu 174, taj je bukvalno godinu dana dnevno po 8 sati igrao jednu jedinu igricu.
Da li ga to čini gamerom? Je li što zaradio na tome? Samo hipotetička pitanja postavljam sebi.

Santana kaže...
* * *

Nvidia je korporacija. Ocekivat neku solidarnost zbilja nema smisla. Treba im vratit istom mjerom, al znamo kaj ce bit iduce godine... * * *

Ja baš volim način na koji Nvidija gradi svoj brand i uopšte mi se ne sviđa da mi ograniča bilo šta, što mi njihova ektorska grafika omogućava iako nisam rudar a niti planiram a ni ne dolazi mi na pamet da rudarim.

Stara Nvidija koja je pravila čipsetove da se mogu SLI kartice ubacivati je bila katastrofa. Riješila se nepotrebnog smeća i R&D i zato su sada tu gdje jesu. Da se AMD riješi svog smeća zvanog Radeon stvari bi bile totalno drugačije.

Na kraju krajeva postavite ispred sebe (je - znam da je teško ali mojo sobi jedan jeste takav) 19" LCD i igrajte se sa integrušom UHD 750... sasvim je dovoljna za igranje.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
volegradele kaže...

Dojde mi da natamburam nekog tko kupi po ovoj cijeni..pa jel moguce da postoje takvi!?

 I to največe govno od modela, po ovome asus rog ili msi gaming bi onda bio 2000€

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 11:35 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Što se glupirate kad znate da "mineri" (kakva uvreda za prave rudare) kupuju sve što ima ne pitajući pritom za cijenu-na zadovoljstvo njih, trgovaca i obje korporacije. Više cijene im znače samo koji tjedan duže drndanja dok ih ne isplate. 

A vi ako ste gameri molite se da vam grafe ne riknu prije no što to muljanje s kripto valutama ne propadne ili ga ne zabrane 

 Pa ako malo ukljuce mozak i imaju nesto iskustva u rudarenju po ovakvim cijenama treba ti vise od godinu dana da isplatis ulozeno..i to da bull run jos traje..ako klekne za misec dva trebat ce mu do sljedeceg bull da isplati!

AUDIOFIL
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne prodaju se te kartice, gledam tu i tamo to njuskalo i vecina toga stoji vec mjesec i po, 8500 je najvise za sto ide. Ove cijene s 5 znamenki su bajke.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
volegradele kaže...
Spitfire_zg kaže...

Što se glupirate kad znate da "mineri" (kakva uvreda za prave rudare) kupuju sve što ima ne pitajući pritom za cijenu-na zadovoljstvo njih, trgovaca i obje korporacije. Više cijene im znače samo koji tjedan duže drndanja dok ih ne isplate. 

A vi ako ste gameri molite se da vam grafe ne riknu prije no što to muljanje s kripto valutama ne propadne ili ga ne zabrane 

 Pa ako malo ukljuce mozak i imaju nesto iskustva u rudarenju po ovakvim cijenama treba ti vise od godinu dana da isplatis ulozeno..i to da bull run jos traje..ako klekne za misec dva trebat ce mu do sljedeceg bull da isplati!

 U tu jednadžbu nisi ukalkulirao da u svakom trenutku te preskupe kartice mogu opet prodati za najviše 20% umanjene vrijednosti no što su je platili. Dakle, isplate je za par mjeseci i onda im ostaje čisti profit i kartica s još godinu i pol garancije

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice