NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imam ja jednu glupu teoriju.. TZj zamisao.

Postu su kinezi ludi i kradu sve zivo, nije li moguce da oni izbace neki kit/add on za te graficke kartice u vidu video izlaza?? 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 20:38 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Imam ja jednu glupu teoriju.. TZj zamisao.

Postu su kinezi ludi i kradu sve zivo, nije li moguce da oni izbace neki kit/add on za te graficke kartice u vidu video izlaza?? 

Sumnjam da bi bilo lako izvedivo, i bilo bi previše kompliciranja za krajnjeg korisnika...Ali tko zna, jednom se već uspjelo.

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisam vidio da je itko ovo postao, ali procitao na redditu nekidan glasinu da su navodno sve sadasnje Ampere kartice vec EOL i da ce izbaciti nove verzije s istim limiterom kao i 3060.

 

https://www.3dcenter.org/news/geruechtekueche-neuauflage-des-kompletten-ampere-portfolios-mit-cryptomining-bremse

 

Opalite google translate, navodno je leaker pouzdan, naravno moguce da su gluposti, ali zanimljiva zamisao u kontekstu ovih CMPova, zapravo bi potpuno odvojili proizvode po namjeni s tim potezom.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Imam ja jednu glupu teoriju.. TZj zamisao.

Postu su kinezi ludi i kradu sve zivo, nije li moguce da oni izbace neki kit/add on za te graficke kartice u vidu video izlaza?? 

 Cemu? Zasto? Em je skupo em netreba, ak imas integriranu grafiku normalno mozes sliku preko nje dobit a da graficka rendera. Uz to na samom PCB-u vjerojatno nece postojat sansa da se tako nesto izvede, jel nece biti uopce dizajnirani za video out.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 21:03 (R4zOR229).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...

Ljudi,ja sam ovu temu prestao pratiti nedugo nakon što sam uspio nabaviti RTX 3080 jer su se neki prepucavali pa je tema izgubila smisao.

Jučer sam čekao jedan email i od dosade odlučio pogledati koliko se cijene 3080 kreću na Njuškalu i vidim lošiji modeli tipa PNY,iChill koštaju 13000-15000kn!

Jesi ljudi zaista sišli s pameti ili je potražnja tolika da su ljudi toliko očajni da bi dali toliko za grafičku?

Ja sam svoju u 11. mjesecu platio 7990kn EVGA-in model.

Koliko sam gledao i druge grafičke tipa GTX 1080Ti koštaju i do 4000kn.

 

Mislio sam da će zalihe grafičkih stići do 3. mjeseca kad ono 15 somova na Njuškalu.

Ne mislim prodavati svoju,ali me čisto zanima da li ljudi zaista uspjevaju prodati 3080 za 14000kn na Njuškalu?

Gledam taj iChill model i tip napiše u oglasu ''Stigla danas,nisam još isprobao,ali budem.Cijena fiksna i primam uplatu unaprijed''

Ja ne znam kako nemaju srama javiti se na telefon nakon što nabiju takvu cijenu a kupili je za cca. 8000kn?

 Same, znas ono kada smo bili ludi jer smo dali 8k kn za 3080. Meanwhile od kada sam ja dobio (30.11.) mineam ETH u offtimeu sa 98 MH/s i uskoro sam dobio sve pare natrag, lmao. Jedino sto me brine su ovi GPU Memory Junction tempovi koji bez manual setanja fanova na 85% u Afterburneru runaju na 102 stupnjeva (thermal limit je kao 110, ali to je vec prziona) a sa ovim 92, ali bmk cak i da se sprzi ima garanciju 3 godine pa dobijem novu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 12:25 (Frankel).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iskreno, baš me zanima kada će se ponovno pojaviti neka best buy kartica na tržištu (trenutno izgleda ne tako skoro..) i kakve će performanse imati.

Da li ću moći tamo negdje 2025./26. ponovno kupiti pristojnu karticu za recimo 3-4k kn.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Frankel kaže...

 Same, znas ono kada smo bili ludi jer smo dali 8k kn za 3080. Meanwhile od kada sam ja dobio (30.11.) mineam ETH u offtimeu sa 98 MH/s i uskoro sam dobio sve pare natrag, lmao. Jedino sto me brine su ovi GPU Memory Junction tempovi koji bez manual setanja fanova na 85% u Afterburneru runaju na 102 stupnjeva (thermal limit je kao 110, ali to je vec prziona) a sa ovim 92, ali bmk cak i da se sprzi ima garanciju 3 godine pa dobijem novu.

 Pripazite se ovakvog razmišljanja. Ako ti sad crkne grafa, imaš ti garanciju, ali nećeš dobit grafiku tako skoro, jer ih nema nigdje. Svaka čast na 3 godine garancije, ali tko zna kad će doći nove zalihe...

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
Frankel kaže...

 Same, znas ono kada smo bili ludi jer smo dali 8k kn za 3080. Meanwhile od kada sam ja dobio (30.11.) mineam ETH u offtimeu sa 98 MH/s i uskoro sam dobio sve pare natrag, lmao. Jedino sto me brine su ovi GPU Memory Junction tempovi koji bez manual setanja fanova na 85% u Afterburneru runaju na 102 stupnjeva (thermal limit je kao 110, ali to je vec prziona) a sa ovim 92, ali bmk cak i da se sprzi ima garanciju 3 godine pa dobijem novu.

 Pripazite se ovakvog razmišljanja. Ako ti sad crkne grafa, imaš ti garanciju, ali nećeš dobit grafiku tako skoro, jer ih nema nigdje. Svaka čast na 3 godine garancije, ali tko zna kad će doći nove zalihe...

 Mislim da nemam problema dokle god su fanovi na 85% cijelo vrijeme jer drzi stabilno izmedu 90-92, i navodno je memory kao napravljen da runa do 110 bez problema i 105 se racuna kao normal operation. Brijem da stavim Thermal Grizzly thermal padove na backplate da bi sve bilo fine (vidim da ljudi stavljaju i memory padne na 75 stupnjeva) ali mi se neda zezat sa potencijalnim problemom da idem reklamirat a vidi se da se rastavljana i modana.

 

EDIT:

 

Jedino sto zvuci kao avion na 85% lmao, ali tada sam afk ovakoionako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 13:04 (Frankel).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo je cijena đaba šta se sve prodaje za toliko:

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
R3nchi kaže...

Imam ja jednu glupu teoriju.. TZj zamisao.

Postu su kinezi ludi i kradu sve zivo, nije li moguce da oni izbace neki kit/add on za te graficke kartice u vidu video izlaza?? 

Sumnjam da bi bilo lako izvedivo, i bilo bi previše kompliciranja za krajnjeg korisnika...Ali tko zna, jednom se već uspjelo.

Toliko je puta rekao da "se ne preporučuje ovo kod kuće raditi" da imam osjećaj da ću do kraja dana već kupiti ovaj GPU.

Plus možda onda u vidu M.2 kartice sa 256 MB RAM-a (da, MB, ne GB) kao video izlaz ako 10100F ne bude imao video izlaz.. ludiloooooo! 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Imam ja jednu glupu teoriju.. TZj zamisao.

Postu su kinezi ludi i kradu sve zivo, nije li moguce da oni izbace neki kit/add on za te graficke kartice u vidu video izlaza?? 

Već imaš ovdje: Innodisk Launching Revolutionizing Industrial-Grade Graphics Card in M.2 Form Factor | News | Information | About Us – Innodisk

Imaju jako dobar portofolio.. pišto novi DirectML oslanje se kao SW renderiranje igrica, ova 32 MB Grafička kartica bez problema tjera Half-life 2 na 60 FPS...  zapravo ne tjera ona nego ona samo ispucaje sliku.

Znači imamo dobitnu formulu:
Intel F procesor + M.2 GPU + KriproGrafička = Jeftini PC gaming :-D

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ja sam ovako blizu da kupim ovo :D

za 200 eura vise ima sa RTX3070 mobile

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+nitro+5+an515+55+57gf+gaming+693196?nbbct=4001_geizhals

 

imam ga di drzat sa dobrim airflowom, spojim na monitor, drzim stalno zatvorenog i voila.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nixass kaže...

ja sam ovako blizu da kupim ovo :D

za 200 eura vise ima sa RTX3070 mobile

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+nitro+5+an515+55+57gf+gaming+693196?nbbct=4001_geizhals

 

imam ga di drzat sa dobrim airflowom, spojim na monitor, drzim stalno zatvorenog i voila.

 

Ja prije dva mjeseca rekao da će doći vrijeme kada ćemo lapštop držati ispod stola spojena na monitor samo radi grafičke kartice... mjesec dana poslije - svi portali postavljaju slike kako na desetine laptopa rudari.

5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

 

Ja prije dva mjeseca rekao da će doći vrijeme kada ćemo lapštop držati ispod stola spojena na monitor samo radi grafičke kartice... mjesec dana poslije - svi portali postavljaju slike kako na desetine laptopa rudari.

 Je, je, moglo bi se i laptoppima dogodit kao i karticama, da sve skupa nestane radi kineskih rudara. Kome treba novi PC sad, najbolje kupit odmah laptop, jer tko zna što će bit za mjesec dana.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
Envy kaže...

 

Ja prije dva mjeseca rekao da će doći vrijeme kada ćemo lapštop držati ispod stola spojena na monitor samo radi grafičke kartice... mjesec dana poslije - svi portali postavljaju slike kako na desetine laptopa rudari.

 Je, je, moglo bi se i laptoppima dogodit kao i karticama, da sve skupa nestane radi kineskih rudara. Kome treba novi PC sad, najbolje kupit odmah laptop, jer tko zna što će bit za mjesec dana.

Ja kažem da griješim i da se sa sledećim mišljenjem neće nitko složiti... ali ja bih iskreno nastavio da ovo ludilo ide kako ide pa da vidimo dokle ludilo čovječanstva može potrajati.

Kada čitaš da se Iran suočava sa restrikcijom oko struje radi kripto rudara pa i mnoge evropske zemlje - tek onda pojdincima će iz stražnjice u glavu doći da je za 1080p igranje dovoljna i integrirano iGPU rješenje u Raketi.

Ali budući da je tema Ampere.. imam osjećaj da i Nvidija namjerno to sve radi. Samo ne znam kad se obrat desi da sada Nvidijine grafičke kartice su bolje od AMD-ovih za rudarenje a AMD i dalje ne valja ni za što.

6 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Promster kaže...
R3nchi kaže...

Imam ja jednu glupu teoriju.. TZj zamisao.

Postu su kinezi ludi i kradu sve zivo, nije li moguce da oni izbace neki kit/add on za te graficke kartice u vidu video izlaza?? 

Sumnjam da bi bilo lako izvedivo, i bilo bi previše kompliciranja za krajnjeg korisnika...Ali tko zna, jednom se već uspjelo.

Toliko je puta rekao da "se ne preporučuje ovo kod kuće raditi" da imam osjećaj da ću do kraja dana već kupiti ovaj GPU.

Plus možda onda u vidu M.2 kartice sa 256 MB RAM-a (da, MB, ne GB) kao video izlaz ako 10100F ne bude imao video izlaz.. ludiloooooo! 

 Ako se radi o crypto gtx 1060 (nemam sad volje gledat), driveri su problem. Postoje ti jedni jedini modani. Jeftino je, al za gaming nije.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Ja kažem da griješim i da se sa sledećim mišljenjem neće nitko složiti... ali ja bih iskreno nastavio da ovo ludilo ide kako ide pa da vidimo dokle ludilo čovječanstva može potrajati.

Kada čitaš da se Iran suočava sa restrikcijom oko struje radi kripto rudara pa i mnoge evropske zemlje - tek onda pojdincima će iz stražnjice u glavu doći da je za 1080p igranje dovoljna i integrirano iGPU rješenje u Raketi.

Ali budući da je tema Ampere.. imam osjećaj da i Nvidija namjerno to sve radi. Samo ne znam kad se obrat desi da sada Nvidijine grafičke kartice su bolje od AMD-ovih za rudarenje a AMD i dalje ne valja ni za što.

 nVidiji je ovo najbolja situacija. Sve što naprave prodaju prije nego je izašlo iz tvornice. Sad će nam ponudit gamerske (GeForce) i rudarske (CMP) kartice. Opet će sve rasprodat i opet će još više zaradit para. Čisto sumnjam da će gamerima bit išta bolja situacija i da će cijene kartica padati, dapače, moglo bi se dogodit da gamerskih kartica bude još manje, jer će se dio proizvodnje morat bazirat na CMP kartice, pa će se tako proizvodit manje gamerskih kartica. A prodavači će nabijat cijene do nebesa, dokle god je potražnja ovakva kakva je.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
nixass kaže...

ja sam ovako blizu da kupim ovo :D

za 200 eura vise ima sa RTX3070 mobile

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+nitro+5+an515+55+57gf+gaming+693196?nbbct=4001_geizhals

 

imam ga di drzat sa dobrim airflowom, spojim na monitor, drzim stalno zatvorenog i voila.

 

Ja prije dva mjeseca rekao da će doći vrijeme kada ćemo lapštop držati ispod stola spojena na monitor samo radi grafičke kartice... mjesec dana poslije - svi portali postavljaju slike kako na desetine laptopa rudari.

gle tu, 895 eura a bolji procesor od ovog prethodnog

 

https://www.otto.de/p/acer-an515-45-r4ue-notebook-39-62-cm-15-6-zoll-amd-ryzen-5-geforce-rtxtm-3060-512-gb-ssd-1288764119/#variationId=1288764120

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
Envy kaže...

Ja kažem da griješim i da se sa sledećim mišljenjem neće nitko složiti... ali ja bih iskreno nastavio da ovo ludilo ide kako ide pa da vidimo dokle ludilo čovječanstva može potrajati.

Kada čitaš da se Iran suočava sa restrikcijom oko struje radi kripto rudara pa i mnoge evropske zemlje - tek onda pojdincima će iz stražnjice u glavu doći da je za 1080p igranje dovoljna i integrirano iGPU rješenje u Raketi.

Ali budući da je tema Ampere.. imam osjećaj da i Nvidija namjerno to sve radi. Samo ne znam kad se obrat desi da sada Nvidijine grafičke kartice su bolje od AMD-ovih za rudarenje a AMD i dalje ne valja ni za što.

 nVidiji je ovo najbolja situacija. Sve što naprave prodaju prije nego je izašlo iz tvornice. Sad će nam ponudit gamerske (GeForce) i rudarske (CMP) kartice. Opet će sve rasprodat i opet će još više zaradit para. Čisto sumnjam da će gamerima bit išta bolja situacija i da će cijene kartica padati, dapače, moglo bi se dogodit da gamerskih kartica bude još manje, jer će se dio proizvodnje morat bazirat na CMP kartice, pa će se tako proizvodit manje gamerskih kartica. A prodavači će nabijat cijene do nebesa, dokle god je potražnja ovakva kakva je.

Nvidia je Nvidia (ne piše se odavno nVidia) je alfa i omega tu nema priče da se šta ima dodati ili oduzeti.

nixass kaže...
Envy kaže...
nixass kaže...

ja sam ovako blizu da kupim ovo :D

za 200 eura vise ima sa RTX3070 mobile

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+nitro+5+an515+55+57gf+gaming+693196?nbbct=4001_geizhals

 

imam ga di drzat sa dobrim airflowom, spojim na monitor, drzim stalno zatvorenog i voila.

 

Ja prije dva mjeseca rekao da će doći vrijeme kada ćemo lapštop držati ispod stola spojena na monitor samo radi grafičke kartice... mjesec dana poslije - svi portali postavljaju slike kako na desetine laptopa rudari.

gle tu, 895 eura a bolji procesor od ovog prethodnog

 

https://www.otto.de/p/acer-an515-45-r4ue-notebook-39-62-cm-15-6-zoll-amd-ryzen-5-geforce-rtxtm-3060-512-gb-ssd-1288764119/#variationId=1288764120

Je, ovaj Ryzen je Zen3 naspram onog 4800H koji je mislim Zen2+ gdje je lažljivica Lisa Su pravo smuljala prezentaciju. Eh sada ovaj CPU naspram Intelovog... hm.. možda je i bolji, sad ne znam koliko ti znači AVX512 instrukcije... ali pogledam sutra taman poslije jednog posliće da vidimo možda i bolja rješenja nađemo.

Inače odavno sam IBM-ove ThinkPadove držao na vrh regala (komode, ili polica gdje je najveća temperatura) kao kućne servere.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rtx3060 zamjena za rtx 2060super. Daleko od 3060ti po performansama ali ne cijenom stoga super razočaravajuće.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-3dmark-and-superposition-performance-leaked

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Rtx3060 zamjena za rtx 2060super. Daleko od 3060ti po performansama ali ne cijenom stoga super razočaravajuće.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-3dmark-and-superposition-performance-leaked

 Jep smeće od kartice a koštat će 4000kn kod nas minimalno.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Stavio sam več od linksa slikicu gore utekla im slućajno cijena prijevremeno. Nema ništa ispod 5 somova. Nevidija zaklinje da se na njoj ne može otkljućat kod za rudarenje. Ako će ga netko otkljućat to će biti baš nevidija ali to je samo za odabrane. Ma idi tamo nemoj me.....

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 16:37 (dery).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Rtx3060 zamjena za rtx 2060super. Daleko od 3060ti po performansama ali ne cijenom stoga super razočaravajuće.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-3dmark-and-superposition-performance-leaked

 a fino sam ti rekao da uzmeš onu rtx 3060 Ti za 3900 kn, ti meni skupo je to, trebala bi biti 3500 kn. sad moš svirat _urcu 😂

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 21:39 (forumaš).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Rekoh ti da ne bi taj model sebi uzeo nikad.Samo msi gaming ili asus tuf kojih nije bilo kod nas.Trebao sam uzet pa sad prodat nekoj budali za 7000kn.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 22:04 (dery).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tjera sve i jednu igru na 1440p ko blesava, ostaje kod mene 3 godine minimalno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nevidija je to ne treba se čudit, govno prodaju po cijeni rtx3060ti. Bože moj ima 12gb memorije i zove se kao TI model, treba iskoristit vremena vladavine budala.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 22:43 (dery).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

 Jesi i ti prodao 1080ti? 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
Promster kaže...

Ova 3060 je epsko govno, pa kak može biti 40% sporija od Ti verzije. Ovo sve ide u kurac, na kraju ću si kupiti PS5. 

 Jesi i ti prodao 1080ti? 

 Jep, i s tim parama "mogu" kupiti PS5 i igru po želji...

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...

 nVidiji je ovo najbolja situacija. Sve što naprave prodaju prije nego je izašlo iz tvornice. Sad će nam ponudit gamerske (GeForce) i rudarske (CMP) kartice. Opet će sve rasprodat i opet će još više zaradit para. Čisto sumnjam da će gamerima bit išta bolja situacija i da će cijene kartica padati, dapače, moglo bi se dogodit da gamerskih kartica bude još manje, jer će se dio proizvodnje morat bazirat na CMP kartice, pa će se tako proizvodit manje gamerskih kartica. A prodavači će nabijat cijene do nebesa, dokle god je potražnja ovakva kakva je.

 

mislim da ce se svejedno nastaviti nestasica kartica neovisno o diobi namjene pri samoj proizvodnji ukoliko se mining na neki nacin hardverski ne onemoguci na Geforce seriji. U protivnom ce mineri opet prvo navalit na gaming kartice jer na kraju ciklusa kad vrijednost ponovo padne, sa gamerskim karticama ce imati kakav takav povrat ulozenog na polovnom trzistu dok ce s CMP karticama moc obrisat dupe.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice