NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.059
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

 

Samo GPU, ništa više.

Upravo sam si kupio cijeli novi PC, daleko isplativiji i tiši od svih ostalih prebuild računala. (pogledaj "Moj PC")

Ionako me ne zanima prebuild jer mi treba TIHA modelling/render/video editing mašina.

 

3060ti je dovoljno jak za moje potrebe, no neću dati preko 4k hrk za njega. Kad bi barem postojala verzija sa malo više VRAM-a...

 Ispravak za tvoj "Moj PC" dio. Memorija je memorija, RAM, a HDD i SSD su diskovi, ne memorija. Zbunio si me s tim opisom. Kad se kaže "memorija" misli se na RAM ili VRAM, a ne na pohranu, diskove...

Live long and prosper.
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

 

Samo GPU, ništa više.

Upravo sam si kupio cijeli novi PC, daleko isplativiji i tiši od svih ostalih prebuild računala. (pogledaj "Moj PC")

Ionako me ne zanima prebuild jer mi treba TIHA modelling/render/video editing mašina.

 

3060ti je dovoljno jak za moje potrebe, no neću dati preko 4k hrk za njega. Kad bi barem postojala verzija sa malo više VRAM-a...

 Ispravak za tvoj "Moj PC" dio. Memorija je memorija, RAM, a HDD i SSD su diskovi, ne memorija. Zbunio si me s tim opisom. Kad se kaže "memorija" misli se na RAM ili VRAM, a ne na pohranu, diskove...

 Ispravak za tvoj ispravak; HDD i SSD nije "disk" već "drive". SSD u sebi ne sadrži disk koji se vrti.

 

Dušo draga, sve je to memorija.

5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 Ispravak za tvoj ispravak; HDD i SSD nije "disk" već "drive". SSD u sebi ne sadrži disk koji se vrti.

 

Dušo draga, sve je to memorija.

 E što jest jest.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 EDIT: Tražim 3060ti, ništa jače.

 e da si pratio ovu temu ubo bi 3060ti za 4k kn par sati prije izlaska, cini mi se links da je bio... :)

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

 

Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 

Evo ti grafičke kartice koja ima samo 60% veću cijenu od MSRP tj. umjesto 999 EUR, 1599 €, dakle još i uštediš 100 € a rame uz rame je sa kraljem tj. 3090.
Eli budući da je ovo Ampere tema evo ti 3070 grafičke čija je cijana čak 250% viša od MSRP.. Eto 5 minuta posla i nađeš si karticu.

Uređivano: Ne kontam što se sada ne slažeš sa mnom?
Uređivano2: Ok, skužio sam.. tražiš3060Ti i ništa jače.

 Mislio sam da se sprdaš, sorry. To je još uvijek bolno skupo, ne žuri mi se toliko.

 

 

Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
* * *

 

 

 

Super, puno hvala. Zar je to stvarno jedini način?!

Ajde, barem je 3060ti u pola cijene u odnosu na trenutno stanje, čak i sa PDV i dostavom.

 

Jao, čini mi se da ću GTX 770 koristiti do ljeta, ako ne i do kraja godine...

Evo ti drugi način 3060Ti u gotovoj konfiguraciji:

HP Pavilion Gaming Desktop PC - TG01-1006ng - HP Store Deutschland

  • Intel® Core™ i5-10400F Prozessor
  • NVIDIA® GeForce RTX™3060 Ti (8 GB GDDR6 dedicated) Grafikkarte
  • 16GB SDRAM
  • 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD; 1 TB HDD

    Brandirana mašina (kud ćeš što bolje), možda ćeš čekati malo.. ali ovo je big Deal za 1200 EUR... ali ako ti je baš toliko stalo do kraja proljeća češ ovaj PC dobiti.

 

 

 

Samo GPU, ništa više.

Upravo sam si kupio cijeli novi PC, daleko isplativiji i tiši od svih ostalih prebuild računala. (pogledaj "Moj PC")

Ionako me ne zanima prebuild jer mi treba TIHA modelling/render/video editing mašina.

 

3060ti je dovoljno jak za moje potrebe, no neću dati preko 4k hrk za njega. Kad bi barem postojala verzija sa malo više VRAM-a...

Vidio sam mada pod Workstation ne idu desktop komponente, ali OK, ako ti smatraš da ti je to "radna stanica" i da obavlja sve što ti tvoje potrebe trebaju neka bude..
Tipkovnica: crna, Miš: crni.. ismija se 

Nikon D750.. uhh, moćna 'igračka'.

Inače ne sprdam se ovdje nikada.. bio sam kao Snajper ubojit nekada, ali sad sam malo popustio.. gledam dokle će trolleri uništiti i ovaj dio foruma. U Intelu i AMD-u dijela foruma više ne možeš kako treba pisati niti razmjenjivati mišljenje... zato ovdje svakih 5 stranica moram napomenuti da je tema Ampere...

Dakle 3060Ti ti odgovara... sad smo baš na Discordu raspravljali da će doći vrijeme da ćeš za MSRP cijenu komponenti dobiti samo od brandiranih kompanija i to u cijelosti kao što sam ti gore ponudio rješenje... Ludnica tek ide kada dođe 3050 i 3050Ti (o tome sam već pisao).

Uređivano: Dođi na Discord, neslužbeni dio brzog chata okupljenih Bugovaca (ali požuri) jer ćeš biti ravno 200-ti član i slijedi te nagrada ;-)

dr3ad kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 EDIT: Tražim 3060ti, ništa jače.

 e da si pratio ovu temu ubo bi 3060ti za 4k kn par sati prije izlaska, cini mi se links da je bio... :)

Sredit će se malo situacija oko ljeta, kada se svi odreda "izbodemo" (čitaj: vakcinišemo") pa onda popuste se mjere pa narod bude više zainteresovan za tobogane i bazene nego za pixele.
Nadam se da će za 1080p razred i Intel ponuditi Iris Xe DG2 (DG1 je već poslana OEM-ima) + idu političke igre.. AMD je trenutno razapet ko petokraka, + TSMC ne ide samo na Intel direktno ide na USA ekonomiju a ako želi posao USA vojske da im radi čipove.. uhh biće gužve u onoj zaveznoj američkoj državi gdej prave Fab14 mislim ili Fab 21 ne znam ni ja + u međuvremenu kompletan 5nm TSMC-ov posao zakupio je Apple, dalje TSMC daje prednost Autoindustriji a ne HDET-u jer na novim AMD-ovim čipovima neće pisati Made in Taiwan nego Made in China (radi čiplet dizajna).. .bla bla bla... otvorite novu temu pod nazivom Litografija i sl. da ne trolamo dalje ovdje.. tema je zelena i zove se Ampere.

Piva svima 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 14:48 (Envy).
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

 

Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 

Evo ti grafičke kartice koja ima samo 60% veću cijenu od MSRP tj. umjesto 999 EUR, 1599 €, dakle još i uštediš 100 € a rame uz rame je sa kraljem tj. 3090.
Eli budući da je ovo Ampere tema evo ti 3070 grafičke čija je cijana čak 250% viša od MSRP.. Eto 5 minuta posla i nađeš si karticu.

Uređivano: Ne kontam što se sada ne slažeš sa mnom?
Uređivano2: Ok, skužio sam.. tražiš3060Ti i ništa jače.

 Mislio sam da se sprdaš, sorry. To je još uvijek bolno skupo, ne žuri mi se toliko.

 

 

Envy kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
* * *

 

 

 

Super, puno hvala. Zar je to stvarno jedini način?!

Ajde, barem je 3060ti u pola cijene u odnosu na trenutno stanje, čak i sa PDV i dostavom.

 

Jao, čini mi se da ću GTX 770 koristiti do ljeta, ako ne i do kraja godine...

Evo ti drugi način 3060Ti u gotovoj konfiguraciji:

HP Pavilion Gaming Desktop PC - TG01-1006ng - HP Store Deutschland

  • Intel® Core™ i5-10400F Prozessor
  • NVIDIA® GeForce RTX™3060 Ti (8 GB GDDR6 dedicated) Grafikkarte
  • 16GB SDRAM
  • 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD; 1 TB HDD

    Brandirana mašina (kud ćeš što bolje), možda ćeš čekati malo.. ali ovo je big Deal za 1200 EUR... ali ako ti je baš toliko stalo do kraja proljeća češ ovaj PC dobiti.

 

 

 

Samo GPU, ništa više.

Upravo sam si kupio cijeli novi PC, daleko isplativiji i tiši od svih ostalih prebuild računala. (pogledaj "Moj PC")

Ionako me ne zanima prebuild jer mi treba TIHA modelling/render/video editing mašina.

 

3060ti je dovoljno jak za moje potrebe, no neću dati preko 4k hrk za njega. Kad bi barem postojala verzija sa malo više VRAM-a...

Vidio sam mada pod Workstation ne idu desktop komponente, ali OK, ako ti smatraš da ti je to "radna stanica" i da obavlja sve što ti tvoje potrebe trebaju neka bude..
Tipkovnica: crna, Miš: crni.. ismija se 

Nikon D750.. uhh, moćna 'igračka'.

Inače ne sprdam se ovdje nikada.. bio sam kao Snajper ubojit nekada, ali sad sam malo popustio.. gledam dokle će trolleri uništiti i ovaj dio foruma. U Intelu i AMD-u dijela foruma više ne možeš kako treba pisati niti razmjenjivati mišljenje... zato ovdje svakih 5 stranica moram napomenuti da je tema Ampere...

Dakle 3060Ti ti odgovara... sad smo baš na Discordu raspravljali da će doći vrijeme da ćeš za MSRP cijenu komponenti dobiti samo od brandiranih kompanija i to u cijelosti kao što sam ti gore ponudio rješenje... Ludnica tek ide kada dođe 3050 i 3050Ti (o tome sam već pisao).

Uređivano: Dođi na Discord, neslužbeni dio brzog chata okupljenih Bugovaca (ali požuri) jer ćeš biti ravno 200-ti član i slijedi te nagrada ;-)

dr3ad kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Postoji li neki način na koji se mogu predbilježiti za novu grafičku?

Nemam živaca refreshati 150 stranica svakih 5 minuta.

Pitao sam neke od IT trgovina da li me mogu staviti na neku listu ili štogod, no svi mi kažu da mi samo mogu prodati grafu po trenutnoj cijenu (150% veća nego inače).

 

 EDIT: Tražim 3060ti, ništa jače.

 e da si pratio ovu temu ubo bi 3060ti za 4k kn par sati prije izlaska, cini mi se links da je bio... :)

Sredit će se malo situacija oko ljeta, kada se svi odreda "izbodemo" (čitaj: vakcinišemo") pa onda popuste se mjere pa narod bude više zainteresovan za tobogane i bazene nego za pixele.
Nadam se da će za 1080p razred i Intel ponuditi Iris Xe DG2 (DG1 je već poslana OEM-ima) + idu političke igre.. AMD je trenutno razapet ko petokraka, + TSMC ne ide samo na Intel direktno ide na USA ekonomiju a ako želi posao USA vojske da im radi čipove.. uhh biće gužve u onoj zaveznoj američkoj državi gdej prave Fab14 mislim ili Fab 21 ne znam ni ja + u međuvremenu kompletan 5nm TSMC-ov posao zakupio je Apple, dalje TSMC daje prednost Autoindustriji a ne HDET-u jer na novim AMD-ovim čipovima neće pisati Made in Taiwan nego Made in China (radi čiplet dizajna).. .bla bla bla... otvorite novu temu pod nazivom Litografija i sl. da ne trolamo dalje ovdje.. tema je zelena i zove se Ampere.

Piva svima 

 Pa, to mi je za Cinema4D, Blender i slično. Na njemu radim i zarađujem. Po tome je to meni workstation. Bitan mi je procesor za render, GPU je za igranje. Jače mi ne treba (zasad). 

 

PM mi link za discord. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zaboravi rtx3060ti ne proizvode je jer je najbolja najisplativija za rudarenje stoga bi mineri zanemarili skuplje modele.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Vidio sam mada pod Workstation ne idu desktop komponente, ali OK, ako ti smatraš da ti je to "radna stanica" i da obavlja sve što ti tvoje potrebe trebaju neka bude..
Tipkovnica: crna, Miš: crni.. ismija se 


 

On je vjerovatno tip sto  na kuku od golfa 2 metne tenis lopticu pa se hvali kako vozi GTI golf.. 

R33mba#2892
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

To je lada sport... ne brkaj pojmove

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Bas razmisljam kako je sad ekipi koja radi po IT shopovima po RH, npr.Links i takvi... Oni nemaju grafickih za prodati, nemaju robe za posao!!

 

Mislim da bi ja imao egzistecijalnu krizu, da tamo cuvam salter, a ljudi imaju sve manje razloga da dodju, kupe grafu i vesele se.

 

Kad sam bio mulac, svaki upgrade grafe se pamtio kao bitan i odlican dan. :D

 

Edit: ko ce u ovo vrime uzimat novi komp? Time im leze sve ostale komponete takodjer.

 Upravo to, ja evo s hrpom od 10k kn cekam vec 2+mjeseca da uzmem nećaku racunalo, klinac me svako malo pita ujo kad cemo uzeti komp sklepo sam mu neku staru konfu za školu no decko se zeli igrati s ekipom.

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo stigla i kod nas 3060 po bagatela cijeni od samo 6000 kn.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Najlošiji modeli naravno 6k, jači do tisučice €.  Zar ima netko da će to kupit?? Pitam i ja gluposti, razgrabit će.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dr3ad kaže...
R4zOR229 kaže...

Evo ovaj iznad mene je bas napiso da se ruderi BTC, i ne ne vuce cijenu svih altova samo pojedinih. Imas ih hrpu koji skoro uopce nemaju korelaciju sa bitkonjem.

 

nabroji mi 3 u top 100?

 Neznam da po kojim se ti to listama ravnas ali evo ti napamet cardano,stellar,conflux. Al necemo vise da ne spamamo.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa bolje za malo više para kupiti pravi gaming laptop sa kojim dobiješ sve komponente nego platiti samo grafičku karticu 6000 kn. Ajde da je to neka high end kartica, nego obični mid range. Katastrofa.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
antimadridista kaže...

Pa bolje za malo više para kupiti pravi gaming laptop sa kojim dobiješ sve komponente nego platiti samo grafičku karticu 6000 kn. Ajde da je to neka high end kartica, nego obični mid range. Katastrofa.

 https://www.otto.de/p/acer-an515-45-r4ue-notebook-39-62-cm-15-6-zoll-amd-ryzen-5-geforce-rtxtm-3060-512-gb-ssd-1288764119/#variationId=1288764120

 

903 eur = ~6800kn

Ryzen 5600H

RTX 3060

16GB

512GB SSD

144hz ekran

 

spojis na monitor, zaklopis i zaboravis

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Šta je ovo došlo da su gejmerski laptopi jeftiniji nego konfiguracije. Sve se izopačilo.

 
11 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Hajder kaže...

Šta je ovo došlo da su gejmerski laptopi jeftiniji nego konfiguracije. Sve se izopačilo.

 Zato kaj iz laptopa grafa nejde van dok iz kompa ide. Trenutno samo grafa i ima veću vrijednost od normalne

5 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

posto sam uspio kupit taman prije Bozica 3060ti za 500 eura, jel bi bilo ok ako trazim sad 1000 ili da nabijem cijenu jos vise?

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JuXo kaže...

posto sam uspio kupit taman prije Bozica 3060ti za 500 eura, jel bi bilo ok ako trazim sad 1000 ili da nabijem cijenu jos vise?

Još više, minimimum još 30% više. To računaj kao duševni bol od rastavljanja sa Ampere, meni bi srce puklo. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zaokruži na 1200€ jer je jamper toliko brz da ga ni nevidiš.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 15:59 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JuXo kaže...

posto sam uspio kupit taman prije Bozica 3060ti za 500 eura, jel bi bilo ok ako trazim sad 1000 ili da nabijem cijenu jos vise?

Ako ti nije bitno prodat, ok je trazit i milijunnn...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 16:33 (ansha).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
JuXo kaže...

posto sam uspio kupit taman prije Bozica 3060ti za 500 eura, jel bi bilo ok ako trazim sad 1000 ili da nabijem cijenu jos vise?

Ako ti nije bitno prodat, ok je trazit i milijunnn...

Ajde ne pretjeruj, 1 BTC je OK cijena, to je sad 'in' valuta, ljepi okrugli iznos...Di ćeš bolje?

8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

od kud ove silne rtx 3060 na njuski sa HR garancijom, kad na nabavi baca svega 3 ducana.. najniza 5800kn (katastrofa) - zotac i palit

 

i to niti jedna nije model koji se prodaje po njuskalu (gainward, gigabyte)... (links nema nista niti znaju kad ce biti)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

narucio iz njemačke laptop za 9500kn Msi GP66 sa core i7 , 16 giga i RTX 3070 sa 130W TGP.

 

ono sto zelim reci je da eto dobijes cijeli laptop za cijenu jedne RTX 3070

 

be Cool
Moj PC  
9 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

narucio iz njemačke laptop za 9500kn Msi GP66 sa core i7 , 16 giga i RTX 3070 sa 130W TGP.

 

ono sto zelim reci je da eto dobijes cijeli laptop za cijenu jedne RTX 3070

 

 Ja mislim da jedna RTX 3070 s tom iz laptopa koja se također zove RTX 3070 dijeli samo ime, hoću reći nije to to ni cjenovno ni po performansama

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...
Horned Reaer kaže...

narucio iz njemačke laptop za 9500kn Msi GP66 sa core i7 , 16 giga i RTX 3070 sa 130W TGP.

 

ono sto zelim reci je da eto dobijes cijeli laptop za cijenu jedne RTX 3070

 

 Ja mislim da jedna RTX 3070 s tom iz laptopa koja se također zove RTX 3070 dijeli samo ime, hoću reći nije to to ni cjenovno ni po performansama

Ako sam dobro vidio ta verzija iz tog MSI-a je na razini 2080 desktop verzije, što bi bilo nekih 15% slabije od 3070...Standardno za laptope.

8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo jedna normalnija cijena, makar i to je puno za 3060

 

Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge 12GB OC - 3918,00 kn

 

Update: upravo promjenjen status u nema na zalihi 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 20:35 (SimeVip).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice