NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Super, hvala! Se zna mozda kad budu dostupne?
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

vecu kolicinu memorije ce stavljati iskljucivo zbog mininga, a ne zbog gaminga

 

#1 kupci su rudari a ne mi

 

nova generacija GPU i nVIdia i AMD lansiranje i prodaja cijelog lagera rudarima i za dva tjedna nakon sto su ih upogonili sve kripto valute su skocile u nebo 

 

sve sto se napravi ide odma drito iz tvornice na farme za rudaranje a ne u prodaju

 

iluminati, masoni, aliens, confirmed 

Ma nema šanse da su rudari krivi. Možda djelimično sad. Jer i PS5 i Xbox-a je nestašica a ne rudari sa njima nitko.

Uzmi samo sledeću logiku, jer jedan kolega rekao da Ampere nema napredka. Flagship stari od 1200 USD mijenja novi od 700 USD. Ovo je za mene epohalan napredak.
Jer ne mora nešto biti ni tehnološki, za mene je napredak u motorima sa unatrnjim sagorijevanjima kada mi diesel spadne sa 2,89 KM na 1,66 KM koliko je sada. Gdje bi mi bio kraj da je primjerice 0,4 KM (četrdeset feninga).

Tako isto zamisli sledeću situaciju: Da napredak nije (po IPC-u) nikakav u sledećoj generaciji tj. flagshipu RTX 4080 i da mu je cijena umjesto sadašnjih 700 USD za 3080 spadne na nekih 79 USD?
Šta bi se desilo: pa i živo i mlado bi željeli tu karticu.

Možda nas i varaju sa tom MSRP cijenom, ajde što ih na njuškalu ili OLX-u dižu u nebesa ali što službeni retaileri ne prodaju kartice po toj cijenu. Možda i prodaju, nisam siguran, samo ne bih sve svalio na rudare. Ja lično upirem prstom u AMD.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 11:50 (Envy).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

nova generacija GPU i nVIdia i AMD lansiranje i prodaja cijelog lagera rudarima i za dva tjedna nakon sto su ih upogonili sve kripto valute su skocile u nebo 

 

sve sto se napravi ide odma drito iz tvornice na farme za rudaranje a ne u prodaju

 

 Na žalost čini mi se da si u pravu.... 

Lijep pozdrav ;)
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Konacno presao sa prahistoriske 780 MSI na Gigabyte Rtx 3070 Gaming OC , pa cisto da budem up to date u temi 

 

 

Moj PC  
25 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ah ta lightning serija..najbolja od svih grafi na trzistu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tip isto uzeo 3070, izgleda da mu nije baš bilo drago dati pare.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Hajder kaže...

Tip isto uzeo 3070, izgleda da mu nije baš bilo drago dati pare.

  

pa da, najbolje je da dobiješ grafičku i da ti pare ostanu

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kriste kakva dosada je ova nvidia presica i ovaj lik je prenaporan.

Rtx3060 sa 12gb nije cak niti TI....sad rade modele bas za rudare lol...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ta grafička je super obzirom na cijenu :) Nadam se samo da neće biti prenapuhana cijena dok stigne do nas

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AstroFusion kaže...

Ta grafička je super obzirom na cijenu :) Nadam se samo da neće biti prenapuhana cijena dok stigne do nas

 Ta graficka je toliko orijentirana na minere da ce bit preskupa i tesko dobavljiva.

 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
AstroFusion kaže...

Ta grafička je super obzirom na cijenu :) Nadam se samo da neće biti prenapuhana cijena dok stigne do nas

 Ta graficka je toliko orijentirana na minere da ce bit preskupa i tesko dobavljiva.

 

 Evo jedan moj kolega vec priprema i potkrovlje s tim da vec rudari s stotinama kartica, prosli put je kupio vjerovatne sve Vege sto su dosle u Hrvatsku, sad ceka ove jeftine Rtx-icešto je najgore u tom svom nekakvom miner društvu je još i najmanji među njima

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na njuškalu niti jedna 3080, na nabavi također niti jedna dostupna. Hmm.... koliko su ljudi trenutno spremni keširati za jednu?

Toliko o onim glasnim trolovima koji nas već mjesecima uvjeravaju kako smo napravili lošu kupnju 

 
3 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

...sad rade modele bas za rudare lol...

Nvidija od početka RTX 3x serije radi grafičke za minere... gledao sam gdje lik objašnjava kako bi grafička za igre trebala izgledati... uglavnom nema veze sa ovim što je na tržištu.

edit: tipfeller

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:04 (miki_the_pirat).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Na njuškalu niti jedna 3080, na nabavi također niti jedna dostupna. Hmm.... koliko su ljudi trenutno spremni keširati za jednu?

Toliko o onim glasnim trolovima koji nas već mjesecima uvjeravaju kako smo napravili lošu kupnju 

 Ja kesiro sa njuske 8000kn za gigabyte eagle oc jbg :(

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uz ovakve cijene bitcoina cudo ja da ista dodje u trgovine.

Nadajmo se da ce biti barem nesto bolja situacija u ovoj godini kada se Intel ubaci u igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kaj netko majna bitcoin na grafickama? To mi nema bas puno smisla kraj ethereuma.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Kaj netko majna bitcoin na grafickama? To mi nema bas puno smisla kraj ethereuma.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Kaj netko majna bitcoin na grafickama? To mi nema bas puno smisla kraj ethereuma.

 

“For the quarter in review, Nvidia sold at least $175 million worth of new generation GPUs to ethereum miners, helping the outperformance,” Bitcoin.com reported based on a note from RBC Capital Markets analyst Mitch Steves. “The analyst had guided sales to miners to come in at $150 million for the quarter.”

“Steves noted that the upcoming network upgrade of the Ethereum blockchain, also known as Ethereum 2.0, which is scheduled to take place sometime in December, demands that miners switch over to more efficient mining hardware. Nvidia’s new Ampere GPU chips are thought to meet that need.”

 

to su glasine, sto je istina, vjerovatno nikad se nece saznat osim onih koji znaju 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:27 (Mitohondri).
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo dostupna i jos besplatna dostava 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Joseph_Ducreux kaže...

Evo dostupna i jos besplatna dostava 

 
What???? Ja je platio 7199kn u Links-a (non OC) ali svejedno... iste kartice

everyday i'm shuffling...
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad bi trebale doći ove povoljnije rtx 3060 i po kojoj cijeni?, nemaš što drugo kupiti a da mogu vrtiti novije igre u 4k, probati ugrabiti odma kad dođu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tesko da ces na 4k igrat s tom karticom, to ce bit karta ranga 5700xt, 2070. Ja na to ciljam a planiram igrat na 2560x1080 i nisam na za to ziher oce ic dobro. Kartice bi trebale izaci tek krajem drugog mjeseca, i cisto sumnjam da ce ih se moc naci ispod za manje od 3400-3500kn.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Tesko da ces na 4k igrat s tom karticom, to ce bit karta ranga 5700xt, 2070. Ja na to ciljam a planiram igrat na 2560x1080 i nisam na za to ziher oce ic dobro. Kartice bi trebale izaci tek krajem drugog mjeseca, i cisto sumnjam da ce ih se moc naci ispod za manje od 3400-3500kn.

 Ako sam igrao gta 5 u zakljucanih 50fps-a s gtx 970 zašto nebi s ovom mogao i nešto novije?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 23:51 (Boris grozni).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gta 5 mozes vrtit i na tosteru, probaj RDR2 ili cyberpunk. Uz to nedo ti bog da raytracing jos planiras ukljucit.
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...
Gta 5 mozes vrtit i na tosteru, probaj RDR2 ili cyberpunk. Uz to nedo ti bog da raytracing jos planiras ukljucit.

 S DLLS-om bude to taman 4k/low

 

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ljudi se neko igral u Unreal engine-u s RayTracingom? Vidio sam na YT-u da se može radit čuda sa staklom i sl. u scenama... 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Uz ovakve cijene bitcoina cudo ja da ista dodje u trgovine.

Nadajmo se da ce biti barem nesto bolja situacija u ovoj godini kada se Intel ubaci u igru.

To bila presica na CES-u nVidie? Ako da, daj mi link. 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koja komedija, u Linksu na web trgovini dostupno ukupno 7 grafičkih kartica (i to sve "moćne") za kupovinu .

 

Otišlo sve u bananu.

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U linksu su dobili obavest da vise nece PRODAVAT RTX 3080 posebno, zbog malih zaliha vec samo u PC- konfiguracijama. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 13:27 (psihoroba).
Moj PC  
3 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice