NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.109
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gemmy kaže...

ja kupio ps5 kad je dosao i igrao 2k21 i stao sada. vec par dana nista ne igram jer sve sta me zanimalo sam presao na ps4. nove igre dolaze na kapaljku.

dok na PC-u prasim igre koje nemogu igrat na ps-5( radi malog fps-a, ili RTS,FPS)

 

inace na ps5+4k telku sam dao11k kn, a pc+ monitor 12tkn u zadnjih godinu dana. igre na PC-u piratiziram i kasnije ih kupim na saleu ako mi se svidaju. ps5 igre na popustu u pol cijene ili nove pa preprodat kasnije. tako da cijena PC-a ili PS5 dode isto ili kao sama 3080 :p

 

sada kad vidim koliko sam potrosio u tehniku, ima da stegnem kesu, jer puno trosim a cak ni je kupujem jako skupe igracke. barem karantena brzo prolazi :D

 

sva sreca da nema dobavljivih 3070 jer bi vjerovatno kupio jednu iako mi realno netreba jer ova zadovoljava sve moje potrebe.

 

 

 Gemmy

Vidim da imaš viška pa uplati za SOS selo i za Nazorovu nek se vidi raskoš.

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Čemu taj komentar? Usporedile su se realne brojke, mid range PC i konzola dođu isto. 4K rezolucija je skupa. Koliko i kako će moć gurat u 4K je priča za sebe. Taj komentar si mogao isto reć ekipici koja je maloprije ismijavala 1080p rezoluciju.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3060 Ti testirao malo preko vikenda. Igre izgledaju sjajno u 2880 × 1620 Ultra. Za ovu rezoluciju imam uključen NVIDA GPU scaling. Primjetio sam da se tada kućište više grije, pretpostavljam da je zbog rada procesora. Dok kartica ne prelazi nikad 69C. Na 1440p je sve hladno.

 

S obzirom da imam monitor namjenjen dizajniranju u 60 Hz (4ms), primjetio sam da 4K rezolucija nije baš ugodna za igranje, jer se vidi malo to iscrtavanje, rendering, odozgo prema dole, pogotovo kod igara iz prvog lica. To malo podsjeća na tearing.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 8:43 (frey85).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Links 3060 Ghost oni koji su naručili a još nisu dobili - "vjerojatno do kraja tjedna", poslao upit mailom, čisto da znate.

 

 

Futura kaže da je u uvozniku problem što se tiče cijena 3060-ica 

 

 

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 10:17 (The Unforgiven).
Moj PC  
2 0 hvala 2
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Futurine kartice valjda uvozi Jensen osobno u svojoj S klasi

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 10:38 (amagi).
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Haha baš, čudan poslovni model u kojemu je Linksova maloprodajna cijena bolja od njihove uvozne, bar po tome kaj vele u mailu
-
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Kako neće padati cijene? 5700xt, 2060S, 2070(S) izlaskom 3060ti su izgubile smisao, morat će im naposljetku skidati cijene i to prilično ako ih se žele riješiti. *  *  *

Neće ih se riješiti tako što će spustiti cijenu nego će ih se riješiti kroz gotove konfiguracije.

U informatici to ima stručni naziv: "Čišćenje skladišta".

4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zna li netko planira li links imati nove 3060ti do kraja godine? Ove od 3900
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ironside kaže...
Zna li netko planira li links imati nove 3060ti do kraja godine? Ove od 3900

 Mislim da ti oni svaki tjedan par komada dobe na skladište.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Worth it.

Moj PC  
18 0 hvala 2
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kakva su iskustva sa Computer Universe i da li za grafe koje pise da imaju stock zaista odmah raspolozive i koliko treba da stigne?

Pise da je npr MSI 3070 GAMING X TRIO dostupan odmah za isporuku

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MewCore kaže...

Kakva su iskustva sa Computer Universe i da li za grafe koje pise da imaju stock zaista odmah raspolozive i koliko treba da stigne?

Pise da je npr MSI 3070 GAMING X TRIO dostupan odmah za isporuku

 

Tnx

 

dosad dva iskustva s CU, oba su prošla u najboljem redu, kako je pisalo na web stranici tako je i bilo. Naravno ne mogu ništa garantirati, ali moja ocjena za njih je 5/5

8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...

Links 3060 Ghost oni koji su naručili a još nisu dobili - "vjerojatno do kraja tjedna", poslao upit mailom, čisto da znate.

 

 

Futura kaže da je u uvozniku problem što se tiče cijena 3060-ica 

 

 

 Ja sam zvao, isti odgovor do kraja tjedna. Bas nas muce, ne znam cemu toliko cekanje samo ih trebaju poslati ionako nisu bile na webshopu sve smo tel narucili. 🤔

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stvar je što neće namiriti sve ovdje zainteresirane s tom pošiljkom "do kraja tjedna". 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...

Links 3060 Ghost oni koji su naručili a još nisu dobili - "vjerojatno do kraja tjedna", poslao upit mailom, čisto da znate.

 

 

Futura kaže da je u uvozniku problem što se tiče cijena 3060-ica 

 

 

 

SimeVip kaže...
The Unforgiven kaže...

Links 3060 Ghost oni koji su naručili a još nisu dobili - "vjerojatno do kraja tjedna", poslao upit mailom, čisto da znate.

 

 

Futura kaže da je u uvozniku problem što se tiče cijena 3060-ica 

 

 

 Ja sam zvao, isti odgovor do kraja tjedna. Bas nas muce, ne znam cemu toliko cekanje samo ih trebaju poslati ionako nisu bile na webshopu sve smo tel narucili. 🤔

 

dax-lax kaže...

Stvar je što neće namiriti sve ovdje zainteresirane s tom pošiljkom "do kraja tjedna". 

 naručio na launch day 02.12. ujutro, pošaljem jedan mail, jel sve u redu, vele sve u redu, pošaljem drugi mail, stiže nakon 15 min gls potvrda i odg. da je poslano... Nikad loših iskustava nisam imao, korisnička podrška je odlična ako se mene pita, a ko pita ne skita, jutros došla na kućni prag u južnu dalmaciju...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 13:41 (dr3ad).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dap, tak se i meni čini... Pitao ih da li se može stvar ubrzati ako osobno dođem u ZG po nju, veli frajer da ne, tak da ili ih još ni oni nisu dobili, ili gledaju ko je odabrao koji način plaćanja tj. kome poslati prije...

 

@dr3ad kak si platio? jednokratno ili? znam da je možda teorija zavjera da prije šalju onima koji su uzeli jednokratno vs rate, čisto iz znatiželje pitam

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 13:43 (The Unforgiven).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...

Dap, tak se i meni čini... Pitao ih da li se može stvar ubrzati ako osobno dođem u ZG po nju, veli frajer da ne, tak da ili ih još ni oni nisu dobili, ili gledaju ko je odabrao koji način plaćanja tj. kome poslati prije...

 ako išta znači ja sam odmah platio karticom...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The Unforgiven kaže...

Dap, tak se i meni čini... Pitao ih da li se može stvar ubrzati ako osobno dođem u ZG po nju, veli frajer da ne, tak da ili ih još ni oni nisu dobili, ili gledaju ko je odabrao koji način plaćanja tj. kome poslati prije...

 

@dr3ad kak si platio? jednokratno ili? znam da je možda teorija zavjera da prije šalju onima koji su uzeli jednokratno vs rate, čisto iz znatiželje pitam

Ja sam uzeo na rate i rekli su mi da će doći do kraja tjedna, očito svi koji su uzeli na rate će dobiti kad dobiju  ostali imaju prednost (očito).

8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...
The Unforgiven kaže...

Dap, tak se i meni čini... Pitao ih da li se može stvar ubrzati ako osobno dođem u ZG po nju, veli frajer da ne, tak da ili ih još ni oni nisu dobili, ili gledaju ko je odabrao koji način plaćanja tj. kome poslati prije...

 

@dr3ad kak si platio? jednokratno ili? znam da je možda teorija zavjera da prije šalju onima koji su uzeli jednokratno vs rate, čisto iz znatiželje pitam

Ja sam uzeo na rate i rekli su mi da će doći do kraja tjedna, očito svi koji su uzeli na rate će dobiti kad dobiju  ostali imaju prednost (očito).

 Kod mene je placanje u poslovnici pri preuzimanju, isto pitao dal ce ubrzati sta ako platim odmah po ponudi pa kaze ne. Do kraja tjedna. Mozda i oni jos cekaju isporuku Ghosta.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mall.hr snizio cijenu Palit-ove grafičke sa 8.724kn na 8.711kn 

Vidim i IQ Centar bi omastio brk sa Palitovom za 8.599kn 

 

MSRP 700-tinjak eura, a i dalje neki pokušavaju prodati za 60%+ višu cijenu.

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
MewCore kaže...

Kakva su iskustva sa Computer Universe i da li za grafe koje pise da imaju stock zaista odmah raspolozive i koliko treba da stigne?

Pise da je npr MSI 3070 GAMING X TRIO dostupan odmah za isporuku

 

Tnx

 

dosad dva iskustva s CU, oba su prošla u najboljem redu, kako je pisalo na web stranici tako je i bilo. Naravno ne mogu ništa garantirati, ali moja ocjena za njih je 5/5

5+ iskustava i svaki put sve od narudžbe do dostave i povrata 5+ ocjena

ako web kaže da je available onda je available i ide shipping odmah a ne ko naš Links recimo da napraviš narudžbu i onda ti stoji obavijest 5 dana da je roba u prikupljanju jer se pojavio netko u poslovnici, stavio keš na stol a ti ostao bez svoje narudžbe.

Pozdrav vlasniku "moje" kartice

TheVeka
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Baš gledam u hardware unboxed kako pričaju o RT-u, taj feature će se i u ovoj generaciji gasiti večinu vremena jer jede previše frejmova za malu razliku u kvaliteti. Zamislite kako bi se RT vrtio u RDR 2, e to vam je odgovor na pitanje kako će se vrtiti u full next gen AAA igrama. Tek tamo za 2-3 generacije kad raster performanse u tim igrama bude oko 200 fpsa, onda bi RT mogao biti oko 80-100. Ampere nije donio skoro nikakav napredak u tom polju, donio je samo veće raster performanse pa time i sinkronizirano veće RT performanse, no sama efikasnost je ista.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bolje da pričaju kako je konkurencija izbacila još manje, po još večim cijenama te ih ni nema za kupiti nikako. Ali o tome malo pričaju zadnje vrijeme, netko bi mogao pomisliti da su izgubili objektivnost.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

Bolje da pričaju kako je konkurencija izbacila još manje, po još večim cijenama te ih ni nema za kupiti nikako. Ali o tome malo pričaju zadnje vrijeme, netko bi mogao pomisliti da su izgubili objektivnost.

 ko ne zna da je amd RT < nvidia RT , a kupujue/bavi se hardverom, ne mogu mu ni tri stevota pomoc.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gaming on 120fps 4K rt ON

Eire
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Nešto zamrla AMD Navi tema pa neki ovdje liječe frustracije izgleda... kiselo ovo grožđe, a?

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

S obzirom da mi uskoro stiže  PALIT  RTX 3080 GameRock imam jedno pitanje vezano uz napajanje. S obzirom da kartica traži 3x8-pin, kolika je razlika u performansama da se samo konektira na 2x8-pin. Koliko zapravo više troši sami factory OC na kartici i koliko je nužno.  Napajanje imam Corsair Gold AX850.  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Metzger1313 kaže...

S obzirom da mi uskoro stiže  PALIT  RTX 3080 GameRock imam jedno pitanje vezano uz napajanje. S obzirom da kartica traži 3x8-pin, kolika je razlika u performansama da se samo konektira na 2x8-pin. Koliko zapravo više troši sami factory OC na kartici i koliko je nužno.  Napajanje imam Corsair Gold AX850.  

 sobzirom da češ ti biti prvi vlasnik te kartice na forumu isprobaj pa javi 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne znam koji te točno dio muči, da nemaš dovoljno 8pin priključaka, pa pokušavaš sa jednim kabelom upogoniti grafičku ili misliš da za svaki 8pin utor na grafičkoj trebaš novi kabel. Lako moguče da se grafička neće ni upaliti ako priključiš samo 2*8pin, a ako se upali vjerojatno bi bilo najbolje underclockati grafu, da se ne počne nešto dimiti pri korištenju od oko 300w (ako nema neke integrirane sigurnosne mehanizme u sebi). A ako pričamo o broju kabela koji idu iz napajanja do grafe, mislim da su ti dva kabla sasvim adekvatna. Ako ne pričamo samo o igricama, nego i rudarenju, onda ti je i jedan kabel sa dodatnim spliterom sasvim dovoljan, ako znaš underclockati grafičku.... Da ne teoretiziram dalje. LP
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Metzger1313 kaže...

S obzirom da mi uskoro stiže  PALIT  RTX 3080 GameRock imam jedno pitanje vezano uz napajanje. S obzirom da kartica traži 3x8-pin, kolika je razlika u performansama da se samo konektira na 2x8-pin. Koliko zapravo više troši sami factory OC na kartici i koliko je nužno.  Napajanje imam Corsair Gold AX850.  

Mislim da ti uopće neće raditi bez svih kablova uštekanih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice