NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo slikica

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

Ima ovih Palit dual OC na stanju u Linksu za 4k.

Evo i review te kartice: https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-review,1.html

 ispala odlična, ima isti hladnjak kao i gainwardica za 3900 kn, nadam se da je jednako dobra.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma da super naravno pa to je 200w tdp-a kartica nema tu frke za temperature. Vidim da je i jedan 8 pinski samo, pa to je bombica od kartice.
Edit: 2000mhz za memoriju i boosta oko 2050mhz-2100mhz, pa neće ni Strix verzija bolje za milju kuna :), ali će Asus natočit još jedan 8 pinski za njubeke.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 21:00 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Palit = Gainward :) To su sve iste kartice, isti cooleri. Gainward je subsidiary Palita. I software im je isti samo drugi skin :)

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bok svima,

Da li je netko od vas mozda vlasnik EVGA 3080 FTW3? Naime, sutra mi stize ista....zanima me iskustva sa posiljkom kartica na nasim prostorima...s obzirom da je prvi val u Americi imao dosta problema vezano za Pojedina napajanja i Peek load sto je vodilo do instand shut down.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

koji skalpeli pa to nisu istine

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=rtx+3070

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=rtx+3080

 

samo čekam da naletim na 3090 za 25000kn

 

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Dojadili ste vise s tim  scalp upozorenjima. Tko hoce dat pare dat ce, tko nece, nece.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže... 

Tko je to rekao? Ako ti nije bitna lova kako kažeš i da ti nije cilj zarada mogao si prodati po cijeni koliko su bile u startu u Linksu, a to je bilo ispod 8000 kn, varira od modela do modela. Hvališ se kako si uzeo sada rtx 3060 ti ,a možemo pretpostaviti što će i s njom biti. Ja sam drugi dan nakon releasa kupio 3070 za 4900 kn i znam da bi ju prodao odmah barem za 300-400 kn više, ali jednostavno neću jer sam ju kupio da koristim, a ne da glumim preprodavača da bi se opario za par sto kuna. Reagirao sam isključivo jer si napisao da ti ništa ne znači 1000-2000 kn,a hvališ se kako su prodao 3080 po većoj cijeni nego je u dućanu bila u startu. Iskreno nemam ništa protiv scalpera, nitko kupca ne tjera da kupi, ali da je dno dna je, jbg.

Pa ne razumijem kakav vi pojam o novcu imate... Zašto bi nekome prodao nešto za 6k kn ako mogu za 8k? Čemu bi poklanjao random ljudima novac, iz kojeg razloga? Jel' bi on za mene to napravio? Svašta neću ovdje pročitati... "trebao si prodati za 6k umjesto za 8k, čemu prodati nekome za 8k iako on to želi"

 

Ja sam bad guy jer mi je netko ponudio 8k za karticu i ja sam pristao   ..trebao sam mu reći, čuj stari... ma znaš šta, evo ti za 6200?

 

Pa tko priča o poklanjaju? Ja se iz zahebancije nadovezao na post u kojemu pišeš kako ti nije bitna lova,a hvališ se kako si prodao grafu za 8000 kn kojoj je u trgovini puna cijena bila plafon 7500kn i onda se osjetiš uvrijeđenim na moj komentar. Da si stavio nižu cijenu(kao u trgovini) sigurno ti ne bi ponudio veću, osim ako je lik totalni debil ili ima love na bacanje. Ponavljam nemam ništa protiv onih koji mogu zaraditi na taj način, ako je neko toliko munjen da će dati više love nego u trgovini njegov problem, ali pričati kako te nije briga za 1000-2000 kn što za naš standard nikako nije malo, a zaradio si na prodaji grafe je smiješno i kontradiktorno jedno s drugim. Bez ljutnje molim, nije mi se u cilju prepucavati oko gluposti, samo mi bilo simpatično što si rekao pa sam morao iskomentirati, isprike ako sam te uvrijedio ili nešto i želim ti da što više love zaradiš na debilčićima koji će preplatiti grafu čak i više nego ju preplate u dućanu.

 

hummer0 kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...

Uostalom... čemu hate.. pa prodao sam 3080 skoro pa po prodajnoj cijeni u HR shopovima trenutno, nisam tražio 10k kn.

 

 

Ali si ju prodao za više nego si platio...no bitno da ti nije bitna lova

Dobro što ti očekuješ da je prodam za 5k kn? Tko bi realno to ovdje napravio?

 

Ni jedan jedini od vas... 

 

 

Tko je to rekao? Ako ti nije bitna lova kako kažeš i da ti nije cilj zarada mogao si prodati po cijeni koliko su bile u startu u Linksu, a to je bilo ispod 8000 kn, varira od modela do modela. Hvališ se kako si uzeo sada rtx 3060 ti ,a možemo pretpostaviti što će i s njom biti. Ja sam drugi dan nakon releasa kupio 3070 za 4900 kn i znam da bi ju prodao odmah barem za 300-400 kn više, ali jednostavno neću jer sam ju kupio da koristim, a ne da glumim preprodavača da bi se opario za par sto kuna. Reagirao sam isključivo jer si napisao da ti ništa ne znači 1000-2000 kn,a hvališ se kako su prodao 3080 po većoj cijeni nego je u dućanu bila u startu. Iskreno nemam ništa protiv scalpera, nitko kupca ne tjera da kupi, ali da je dno dna je, jbg.

 lobotomac90

Što si se zalijepio za čovjeka može raditi sa svojom karticom što hoće najbolje da će vama polagati račune ti ko da si mu žena.

 

A ti si mu odvjetnik ili što? Zalijepio sa svoja dva posta? Ok, ako ti tako kažeš. Poanta priče je što na zadnjih 30 stranica ove teme se kenja o nekim scalperima koji zarađuju, a isto radi i ekipa sa foruma, po meni licemjerno, no dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 23:36 (lobotomac90).
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

to sam kod nas, 99% prepiranja i 1% o aktualnoj temi, novi sam...mislio sam ako netko ima da mi pls odgovori na prijasnji post.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
mislioc kaže...

Ima ovih Palit dual OC na stanju u Linksu za 4k.

Evo i review te kartice: https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-review,1.html

 ispala odlična, ima isti hladnjak kao i gainwardica za 3900 kn, nadam se da je jednako dobra.

 400$ = 400€ = 4000 HRK

 

YEAAAAH FUCK THIS. 

14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mew kaže...
forumaš kaže...
mislioc kaže...

Ima ovih Palit dual OC na stanju u Linksu za 4k.

Evo i review te kartice: https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-review,1.html

 ispala odlična, ima isti hladnjak kao i gainwardica za 3900 kn, nadam se da je jednako dobra.

 400$ = 400€ = 4000 HRK

 

YEAAAAH FUCK THIS. 

uvijek je bilo i ostalo 1$=10 kn kada su grafičke kartice u pitanju u našim shopovima za maloprodaju. Može biti samo gore od toga, poput ovih nestašica ili onih od prije nekoliko godina zbog rudarenja. ako je grafa 400$ kod nas je OK cijena od 4000 kn.

barem na izlasku, kasnije to padne ako je dobra ponuda. na kartica i je 400 eura, ali veleprodaja.

problem je što Nvidia i AMD dignuli srednju klasu RTX 2060 super, RX 5070 XT na 400$, pa je tu sad nastavak sa RTX 3060 ti. i to se sigurno neće mijenjti, da bi se to promjenilo i vratilo na staro trebale bi se dogoditi 

ogromne promjene u galvama kupaca, kompletnio bojkot. ali za to su šanse -0. događa se suprotno, kupilo bi se i da ima 100X više u ponudi. 

tak da postoji izbor, bojkot, polovno ili konzola. na kraju sam se odlućio za ovu od 3900 kn, najmanje zlo po meni. ma samo da ju dobijem, ne vjerujem dok ju ne platim LOL poslao im mail u trgovinu da paze što rade i da se ne zajebavaju :D :D

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cekaj da skoci jos malo Ethereum i BTC, bit ce i 4500 za najjeftniji model

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D4D0_ZG kaže...

to sam kod nas, 99% prepiranja i 1% o aktualnoj temi, novi sam...mislio sam ako netko ima da mi pls odgovori na prijasnji post.

 Nema niko druže

 

U ovoj temi ljudi sa ampereom ima na prste jedne ruke, ostatak trola :D

 

Sit back and enjoy!

#YOLO
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Dojadili ste vise s tim  scalp upozorenjima. Tko hoce dat pare dat ce, tko nece, nece.

 Osobno sam nerijetko znao preplaćivati proizvode i bespotrebno se zalijetati i kupovati skupe komponente ali šta je previše je previše. Ovo debelo prelazi granice bezobrazluka pogotovo za vrijeme globalne krize radi covida.

A ti indirektno opravdavaš scalping jer si i sam omastio brk u ovoj nepogodnoj situaciji.

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dođe mi da svoju 2080ti stavim na njuškalo za 5500kn ko i svi drugi te da ovdje uzmem 3090 za 15tak soma kn. Na kraju bi me izašlo oko 1500$ što u biti i jest MSRP te kartice ali neću.

Čekat ću da se ludilo smiri. Ko kaže da moram igrat jebeni cyberpunk baš 10. decembra poslije pola noći sa nabrijanim rej trejsingom i dlss mućkama.

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 1:24 (sylar951).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mew kaže...
forumaš kaže...
mislioc kaže...

Ima ovih Palit dual OC na stanju u Linksu za 4k.

Evo i review te kartice: https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-review,1.html

 ispala odlična, ima isti hladnjak kao i gainwardica za 3900 kn, nadam se da je jednako dobra.

 400$ = 400€ = 4000 HRK

 

YEAAAAH FUCK THIS. 

 Bit će zanimiljiva konverzija kad budemo imali euro za tri godine, kad vidiš vani 400€ a kod nas nekak konverzija iz eura u euro ide na 550€ 

What doesn't kill you only makes you stronger.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Anyway da završimo priču... uglavnom, ja nisam prodavao karticu po oglasima i slično.. meni je lik poslao pm i pitao me ako bi je prodao za tih 8k (btw na forumu je, tako da zna koliko je koštala itd. jer sam sve u temi pisao pred 2 mjeseca kad sam karticu kupio)...

 

Uostalom, nije on jedini - i neki koji se ovdje prepucavaju su me isto pitali.

Dakle ja sam iz zajebancije u temi napisao (pred 5-6 stranica) "evo ako netko hoce dam ja svoju za 8k :D" ..jer se ekipa prepucavala da nema nigdje kartica.

Tako da nisam stavljao oglase ni aktivno prodavao karticu, doslovno me lik pitao ako bi je prodao za te novce.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kaj se tolko opravdavaš. Skalper si, sve je jasno. I ovi po oglasnicima iz zajebancije stavljaju takve cijene.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hudibitek kaže...

Kaj se tolko opravdavaš. Skalper si, sve je jasno. I ovi po oglasnicima iz zajebancije stavljaju takve cijene.

 Pustite čovjeka na miru, nije scalper nego samo normalan čovjek. Pa kakav luđak bi trebao biti da mu neko nudi 8k kn za nešto što je platio 5.5k i da kaže "ma evo za 6k srećo..." a vjerojatno ni ne pozna tu osobu?!? 

 Nije da ikog tjera na kupnju niti je ta druga osoba očito mogla jeftinije nabavit karticu. Po meni je to win - win situacija za njih dvojicu, a svi koji to kao ne kuže su jednostavno ljubomorni i to je sve 

Lijep pozdrav ;)
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da ju ima kolega alscaul, javi se njemu.

4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U Linksa je opet dostupna 3060Ti za 3900kn.  Palit 3060Ti Dual

 

Ako nekog zanima za ostale trgovine, ADM ih ne planira prodavati do Božića, samo u gotovim konfiguracijama.

Iz Future su mi rekli da ne znaju kada bi ih mogli dobiti na stanje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gdje je  asus nestao nigdje ih, samo ove palit i gainward preplavile svijet. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Samo na 1080p rafi jako loše

imaš identičnu kao ja, braća smo po kartici

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Gdje je  asus nestao nigdje ih, samo ove palit i gainward preplavile svijet. 

Nema Asusa ni na mapi... mi čekamo 12 komada 3080 koje smo naručili za studio, ali još ni traga ni glasa....

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Mew kaže...
forumaš kaže...
mislioc kaže...

Ima ovih Palit dual OC na stanju u Linksu za 4k.

Evo i review te kartice: https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-review,1.html

 ispala odlična, ima isti hladnjak kao i gainwardica za 3900 kn, nadam se da je jednako dobra.

 400$ = 400€ = 4000 HRK

 

YEAAAAH FUCK THIS. 

uvijek je bilo i ostalo 1$=10 kn kada su grafičke kartice u pitanju u našim shopovima za maloprodaju. Može biti samo gore od toga, poput ovih nestašica ili onih od prije nekoliko godina zbog rudarenja. ako je grafa 400$ kod nas je OK cijena od 4000 kn.

barem na izlasku, kasnije to padne ako je dobra ponuda. na kartica i je 400 eura, ali veleprodaja.

problem je što Nvidia i AMD dignuli srednju klasu RTX 2060 super, RX 5070 XT na 400$, pa je tu sad nastavak sa RTX 3060 ti. i to se sigurno neće mijenjti, da bi se to promjenilo i vratilo na staro trebale bi se dogoditi 

ogromne promjene u galvama kupaca, kompletnio bojkot. ali za to su šanse -0. događa se suprotno, kupilo bi se i da ima 100X više u ponudi. 

tak da postoji izbor, bojkot, polovno ili konzola. na kraju sam se odlućio za ovu od 3900 kn, najmanje zlo po meni. ma samo da ju dobijem, ne vjerujem dok ju ne platim LOL poslao im mail u trgovinu da paze što rade i da se ne zajebavaju :D :D

 Kolega molio bi te osvrt na karticu kada je instaliraš,recimo temperature i buka.Ako ti nije problem.

Hvala ti unaprijed.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
It is always darkest just before the dawn.
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel se uopće isplati ova Gigabyte-ica 3060ti za 5.1k, s obzirom da su 3070 izlistane za sličnu cijenu (iako nedostupne) u Linksu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mata22 kaže...

Jel se uopće isplati ova Gigabyte-ica 3060ti za 5.1k, s obzirom da su 3070 izlistane za sličnu cijenu (iako nedostupne) u Linksu

Nebih rekao da da, pogotovo iz razloga što je i ova Palit Dual dobra što se tiče hlađenja / buke a 1200kn manje je. Obje imaju 3g jamstva.. tako da je Giga poprilično skupa.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 10:35 (mrsmith).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice