NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ma da i mrsmith i bero heroji nad herojima, ne treba im novac nego samo iz usluge i gledajuci dobrobit kolega entuzijasta im prosljeđuju kartice uz minimalnu proviziju od 30% vrijednosti...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...

Uostalom... čemu hate.. pa prodao sam 3080 skoro pa po prodajnoj cijeni u HR shopovima trenutno, nisam tražio 10k kn.

 

 

Ali si ju prodao za više nego si platio...no bitno da ti nije bitna lova

Dobro što ti očekuješ da je prodam za 5k kn? Tko bi realno to ovdje napravio?

 

Ni jedan jedini od vas... 

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...

Uostalom... čemu hate.. pa prodao sam 3080 skoro pa po prodajnoj cijeni u HR shopovima trenutno, nisam tražio 10k kn.

 

 

Ali si ju prodao za više nego si platio...no bitno da ti nije bitna lova

Dobro što ti očekuješ da je prodam za 5k kn? Tko bi realno to ovdje napravio?

 

Ni jedan jedini od vas... 

 Ne za 5k ali za 5k+PDV koji si odbio. Jos je to i grafa bez prave garancije posto glasi na firmu.

 

Ja bi prvi prodao za u kunu isto kolko sam ju platio cisto jer bi mi bilo neugodno dat kupcu racun na kojem pise 3000 kn manja cijena nego sto ju on placa. Al savjest je ocito postala prilicno rijetka stvar u svijetu opcenito.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

 Ne za 5k ali za 5k+PDV koji si odbio. Jos je to i grafa bez prave garancije posto glasi na firmu.

 

Ja bi prvi prodao za u kunu isto kolko sam ju platio cisto jer bi mi bilo neugodno dat kupcu racun na kojem pise 3000 kn manja cijena nego sto ju on placa. Al savjest je ocito postala prilicno rijetka stvar u svijetu opcenito.

Kako misliš bez prave garancije? Nije mi jasno ovo, ima istu garanciju kao i na fizičku osobu izuzev pravo na povrat u prvih 14 dana. Nikad problema s time nije bilo (u Linksu barem).

 

O bože što ste naivni... neću se obogatiti za 1-2-3k kn, ali bome neću svoj novac ni poklanjati nikome.

 

Kako vama nije jasno da ljudi zovu i šalju poruka i ŽELE taj novac dati za karticu... nisam mu ga uzeo iz džepa na silu, pa njemu je jasno da je cijena veća nego što je bila - nije uspio onda uloviti, jbg. Sad je želi, želi platiti... platio je.

 

Uostalom, ovaj lik koji ju je kupio ima mining rigove koliko sam shvatio.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ne kuzim sta se imas opravdavat ikome. 

 

offtopic ste svi zajedno btw 

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma ne nego mi se sere od ovih lokalnih dušebrižnika... prodao sam karticu za 7800kn i sad sam skalper jer je nisam prodao po koliko sam kupio lol... a pola njih daje Mall-u ili Protisu 8000-8500 za 3080ku.

 

Idi njima pisat i jebat mater jer ti je nisu prodali za 4k kn koliko im je nabavna od dobavljača...

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 15:49 (mrsmith).
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Pa po definiciji si skalper ak si kupio jeftino i prodao za vise... i to 2500 kn vise, nije da si simbolicki digao cijenu za 100 kn da si pokrijes utroseno vrijeme. Samo ti skalpiraj, nije nelegalno, al se onda nemoj cudit kad te se nazove onim sto jesi. Sta si ocekivao, da ces bit prozvan herojem i genijem ekonomije?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ne razumem smisao primedbe da je kupac "želeo" dati taj novac za karticu, nikome skalperi ne otimaju novac na silu, niti te je ko za to optužio. Skalperi kupuju poželjan proizvod koji im ne treba pre nego što to uspeju oni koji ga zapravo žele, da bi izazvali nestašicu i preprodali uz masnu maržu. I to je tačno ono što si uradio. A to da l' je kupac gejmer, majner ili CUDA developer je totalno odvojena priča.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Pa po definiciji si skalper ak si kupio jeftino i prodao za vise... i to 2500 kn vise, nije da si simbolicki digao cijenu za 100 kn da si pokrijes utroseno vrijeme. Samo ti skalpiraj, nije nelegalno, al se onda nemoj cudit kad te se nazove onim sto jesi. Sta si ocekivao, da ces bit prozvan herojem i genijem ekonomije?

Skalper sam za jednu karticu koju sam kupio ovdje među prvima i sad vidi čuda prodao? Please... niti da ih imam 200 za preprodat.

 

Ne budi seronja nego bolje šuti i gledaj sa strane ako nemaš što pametnije za reći.

 

Ivan(4) kaže...

Ne razumem smisao primedbe da je kupac "želeo" dati taj novac za karticu, nikome skalperi ne otimaju novac na silu, niti te je ko za to optužio. Skalperi kupuju poželjan proizvod koji im ne treba pre nego što to uspeju oni koji ga zapravo žele, da bi izazvali nestašicu i preprodali uz masnu maržu. I to je tačno ono što si uradio. A to da l' je kupac gejmer, majner ili CUDA developer je totalno odvojena priča.

Pa ja sam je želio i nabavio sam je... htio sam je isprobati, vidjeti kako radi u igrama, kako radi u renderu... itd. Sad je više ne želim i prodao sam je.

 

Ako sam zato skalper, ok, onda sam skalper... ajmo dalje.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 15:54 (mrsmith).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

Pa po definiciji si skalper ak si kupio jeftino i prodao za vise... i to 2500 kn vise, nije da si simbolicki digao cijenu za 100 kn da si pokrijes utroseno vrijeme. Samo ti skalpiraj, nije nelegalno, al se onda nemoj cudit kad te se nazove onim sto jesi. Sta si ocekivao, da ces bit prozvan herojem i genijem ekonomije?

Skalper sam za jednu karticu koju sam kupio ovdje među prvima i sad vidi čuda prodao? Please... niti da ih imam 200 za preprodat.

 

Ne budi seronja nego bolje šuti i gledaj sa strane ako nemaš što pametnije za reći.

 Kakve kolicina ima veze s time, pa vecina skalpera je imala po jednu do par komada kartica cisto jer ih je i njima bio problem nabavit. Nesto se jako imas potrebu opravdavat i zvucis dosta ljuto, ono, daj bar prihvati cinjenice i idemo dalje...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

 Kakve kolicina ima veze s time, pa vecina skalpera je imala po jednu do par komada kartica cisto jer ih je i njima bio problem nabavit. Nesto se jako imas potrebu opravdavat i zvucis dosta ljuto, ono, daj bar prihvati cinjenice i idemo dalje...

Pa ljut sam jer mi neki random Mirko Mirković drži predavanje na internetu kako bi se trebao odnositi sa svojim stvarima i svojim novčanikom. Valjda je problem što me ne poznaješ, da bi znao da mi tih par tisuća kn ne znači ama baš ništa u životu... ali zašto bi ih propustio ako su besplatni.

 

Čekamo tvoje prodavanje Palita 3080, sigurno ćeš je prodati za 6k kn... 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 15:58 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
 
2 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

 Kakve kolicina ima veze s time, pa vecina skalpera je imala po jednu do par komada kartica cisto jer ih je i njima bio problem nabavit. Nesto se jako imas potrebu opravdavat i zvucis dosta ljuto, ono, daj bar prihvati cinjenice i idemo dalje...

Pa ljut sam jer mi neki random Mirko Mirković drži predavanje na internetu kako bi se trebao odnositi sa svojim stvarima i svojim novčanikom. Valjda je problem što me ne poznaješ, da bi znao da mi tih par tisuća kn ne znači ama baš ništa u životu... ali zašto bi ih propustio ako su besplatni.

 

Čekamo tvoje prodavanje Palita 3080, sigurno ćeš je prodati za 6k kn... 

 Necu ju uopce prodat zato sto sam kupio za igranje - vaznije mi je igrat se u miru nego se zajebavat s preprodajama za par tisuca kn. 

 

I nitko ti nije rekao kako bi se trebao odnositi, samo su te opravdano prozvali radi izjave da ti novac nis ne znaci, al svejedno si digao cijenu za 3k kn. Pa jos trollanje da kak su drugi glupi sto ne mogu do kartice a ti jednim pozivom dobijes odmah za 3500 kn (naravno ne navodeci da je to bez PDV). Ne znam kakvu si tocno reakciju ocekivao na svoje postove s prosle stranice, ak si ocekivao nesto drugo nego sto si dobio trebas se malo zapitat...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 16:07 (Minneyar).
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

mrsmith ju je kupio odmah pri početku ako se dobro sjećam, znači imao ju je 2 mjeseca negdje sad...Nije baš klasičan potez skalpera da otvori karticu i malo pegla s njom 2 mjeseca jel? Ako je sad zaključio da mu ne treba takva kartica, mislim da je moralno uredu da je proda. Mislim uredu je svakako jer su pare njegove. Ali da, djeluje malo đubretarski na prvu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, ni meni nije jasna cijela ta prica? Kupis GPU kako bi ga isprobao...pa prodas i onda kupis slabiji model koji je skoro identican kartici koju imas jer...? A nesto su sprdali MEGATAMA kako mu je jedino zabavno bencheve vrtit

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ja nemam pojma kako je tako teško vama te kartice kupiti :D Ja sam nazvao danas, odmah dobio 3060Ti Gigu Gaming OC...

 

3500kn cirka :P

 

Javim se u petak s dojmovima

Evo ja ću ti reći. Imao si novac i cilj.. i ostvario si ga.

Ti koji ti lupaju TD vrlo vjerojatno samo ovdje razglabaju o Ampere temi a ti nemaju ni za integrišu, što apsolutno nije sramota ne imati danas. Ali ne razumijevanje popraćeno ne tolerancijom jeste u neki vid sramota.

Dakle kožnjak je rekao RT je tu i kao tajav neizbježan u budućnosti, je li to znači da će i Pasivka 3050 biti RTX? Drugim riječima sa serijom GTX je završeno.
Jer nisam siguran da li mogu istu arhitekturu korisiti sa isključenim jezgrama. Mislim ja pitam, da raspravljamo o tome.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
 Sad je više ne želim i prodao sam je.

 Meni je samo ovo čudno...  nakon što ju imam neko vrijeme itekako ju želim zadržati i ne bih mogao sad na nešto slabije više samo tako...  

 Jel u pitanju prelazak na Big Navi da isprobaš i to ili nešto treče (ako nije tajna)? 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Skalperi bace laso zatvorenih očiju i ulove odmah jer u krdu nemožeš omašit.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Da, ni meni nije jasna cijela ta prica? Kupis GPU kako bi ga isprobao...pa prodas i onda kupis slabiji model koji je skoro identican kartici koju imas jer...? A nesto su sprdali MEGATAMA kako mu je jedino zabavno bencheve vrtit

Meni za WoW koji igram tu i tamo gpu baš i ne igra ulogu, ali volim hardver.. jbg. 3080 sam kupio isključivo i samo za Cyberpunk, jer sam bio nahajpan totalno... prodao sam je i uzeo 2080S s oglasa po super cijeni (u 2.5g jamstva) čisto da nešto imam u kompu a i ako bude trebalo, CP će raditi solidno uz DLSS.

 

3060Ti je ideja od jutros... čitam temu i pijem kavu, gledam performanse na webu, pogledam malo po shopovima, sve nedostupno - rekoh sam sebi ne budi lijen i nazovem ih. Gle vraga, imaju par komada u centralnom skladištu i nisu na webu jer tek poslovnice rade primke i dižu na web. Kažem šalji predračun.. i to je to.

 

Uostalom, 3060Ti je poprilično bolja od 2080S kad se nakloka (skoro kao 3070), bolja u DLSS, bolja u RT, a ima i 3g jamstva. Ovu 2080S lako prodam barem za koliko sam kupio jer je cijena bila zaista smiješna.

 

Dado_ZG78 kaže...

 Meni je samo ovo čudno...  nakon što ju imam neko vrijeme itekako ju želim zadržati i ne bih mogao sad na nešto slabije više samo tako...  

 Jel u pitanju prelazak na Big Navi da isprobaš i to ili nešto treče (ako nije tajna)? 

 Ma nee, kakav Navi :) Sve radne stanice dižemo na 3080ke pa će vjerojatno kakva TUF-ica biti i za mene po "dobroj" cijeni (vjerojatno boljoj nego što je bila Gainward jer će biti rabat na količinu još). Nisam siguran kad će biti isporučene doduše.. pa eto, 3060Ti do onda.

 

Ali ovo je čisto kino ovdje na forumu... dakle da ja tebe zovem sad na tel i kažem ti "Ej Dado, daj mi ovu 3080ku za 11k kn, ajde please..." da li bi je prodao? Eto, upravo tako se dogodilo, samo je bilo 8k a ne 11k. Ja nisam karticu aktivno prodavao... rekao sam da ako netko želi, prodam je.. javio se lik i pokazao interes, ja sam mu prodao. Da nije pitao, još bi bila kod mene. 

 

Uostalom da se pita ekipu s foruma, trgovina kao takva nebi ni postojala... svi dućani skalpaju, kupuju po nabavnoj cijeni i prodaju uz 300% marže umjesto da daju raji za koliko su kupili.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 17:28 (mrsmith).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Hahahahhahaha. 

 

Di je 3dfx, i cijena ispod 4000kn?

 

Izgleda da ću ja mjenjati svoju 1080Ti jedino ako crkne, ako prije toga ja ne crknem. 

i moja 1080ti jako fino radi, proradila još i bolje oda danas kad sam vidio 3060ti do čak 5+kilokuna

 

TheVeka
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Izgleda da je Palit 3060 Ti Dual OC opet dostupna u Linksu, koliko se sjecam prije par sati je bila nedostupna


3999 kn

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-oc-8gb-gddr6-051800714

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Maki2 kaže...

Izgleda da je Palit 3060 Ti Dual OC opet dostupna u Linksu, koliko se sjecam prije par sati je bila nedostupna


3999 kn

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-oc-8gb-gddr6-051800714

Rekao sam već 10 puta, ponoviti ću opet... Links dobiva robu na centralno skladište, i tamo budu kartice koje još nisu raspoređene po poslovnicama. Tek kad roba stigne u poslovnice, radi se primka i diže se na webshop.

 

Nazovite ih telefonski, pošaljite mail, ili što već... pitajte, ne košta vas ništa. To što ih nema na webshopu ne znači uvijek da nemaju kartice.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...

Uostalom... čemu hate.. pa prodao sam 3080 skoro pa po prodajnoj cijeni u HR shopovima trenutno, nisam tražio 10k kn.

 

 

Ali si ju prodao za više nego si platio...no bitno da ti nije bitna lova

Dobro što ti očekuješ da je prodam za 5k kn? Tko bi realno to ovdje napravio?

 

Ni jedan jedini od vas... 

 

 

Tko je to rekao? Ako ti nije bitna lova kako kažeš i da ti nije cilj zarada mogao si prodati po cijeni koliko su bile u startu u Linksu, a to je bilo ispod 8000 kn, varira od modela do modela. Hvališ se kako si uzeo sada rtx 3060 ti ,a možemo pretpostaviti što će i s njom biti. Ja sam drugi dan nakon releasa kupio 3070 za 4900 kn i znam da bi ju prodao odmah barem za 300-400 kn više, ali jednostavno neću jer sam ju kupio da koristim, a ne da glumim preprodavača da bi se opario za par sto kuna. Reagirao sam isključivo jer si napisao da ti ništa ne znači 1000-2000 kn,a hvališ se kako su prodao 3080 po većoj cijeni nego je u dućanu bila u startu. Iskreno nemam ništa protiv scalpera, nitko kupca ne tjera da kupi, ali da je dno dna je, jbg.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže... 

Tko je to rekao? Ako ti nije bitna lova kako kažeš i da ti nije cilj zarada mogao si prodati po cijeni koliko su bile u startu u Linksu, a to je bilo ispod 8000 kn, varira od modela do modela. Hvališ se kako si uzeo sada rtx 3060 ti ,a možemo pretpostaviti što će i s njom biti. Ja sam drugi dan nakon releasa kupio 3070 za 4900 kn i znam da bi ju prodao odmah barem za 300-400 kn više, ali jednostavno neću jer sam ju kupio da koristim, a ne da glumim preprodavača da bi se opario za par sto kuna. Reagirao sam isključivo jer si napisao da ti ništa ne znači 1000-2000 kn,a hvališ se kako su prodao 3080 po većoj cijeni nego je u dućanu bila u startu. Iskreno nemam ništa protiv scalpera, nitko kupca ne tjera da kupi, ali da je dno dna je, jbg.

Pa ne razumijem kakav vi pojam o novcu imate... Zašto bi nekome prodao nešto za 6k kn ako mogu za 8k? Čemu bi poklanjao random ljudima novac, iz kojeg razloga? Jel' bi on za mene to napravio? Svašta neću ovdje pročitati... "trebao si prodati za 6k umjesto za 8k, čemu prodati nekome za 8k iako on to želi"

 

Ja sam bad guy jer mi je netko ponudio 8k za karticu i ja sam pristao   ..trebao sam mu reći, čuj stari... ma znaš šta, evo ti za 6200?

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:18 (mrsmith).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...

Uostalom... čemu hate.. pa prodao sam 3080 skoro pa po prodajnoj cijeni u HR shopovima trenutno, nisam tražio 10k kn.

 

 

Ali si ju prodao za više nego si platio...no bitno da ti nije bitna lova

Dobro što ti očekuješ da je prodam za 5k kn? Tko bi realno to ovdje napravio?

 

Ni jedan jedini od vas... 

 

 

Tko je to rekao? Ako ti nije bitna lova kako kažeš i da ti nije cilj zarada mogao si prodati po cijeni koliko su bile u startu u Linksu, a to je bilo ispod 8000 kn, varira od modela do modela. Hvališ se kako si uzeo sada rtx 3060 ti ,a možemo pretpostaviti što će i s njom biti. Ja sam drugi dan nakon releasa kupio 3070 za 4900 kn i znam da bi ju prodao odmah barem za 300-400 kn više, ali jednostavno neću jer sam ju kupio da koristim, a ne da glumim preprodavača da bi se opario za par sto kuna. Reagirao sam isključivo jer si napisao da ti ništa ne znači 1000-2000 kn,a hvališ se kako su prodao 3080 po većoj cijeni nego je u dućanu bila u startu. Iskreno nemam ništa protiv scalpera, nitko kupca ne tjera da kupi, ali da je dno dna je, jbg.

 lobotomac90

Što si se zalijepio za čovjeka može raditi sa svojom karticom što hoće najbolje da će vama polagati račune ti ko da si mu žena.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kaos od topica.....

 

Za kolicinu rtx3060ti prodavaci tvrde da je veca nego 70/80 i 90 kombinirano....valjda ce bit dovoljno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ima ovih Palit dual OC na stanju u Linksu za 4k.

Evo i review te kartice: https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-review,1.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 20:30 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

minneyar nebudi  zao ja ti skrivio nista nisam

Narucio rtx 3070 gainward u linksu su krenuli nešto muljat, zatim strpam za sigurnost i kf2 verziju.

Ja sam dns preuzeo gainward verziju a kf2 verziju je dns preuzeo decko iz samobora sto znači da nisam lipe uzeo.

Gigine verzije 2 grafe dns kupio preko r1 i prodao ih za 4300 a cijene za gotovinu su oko 4700 

Aj bar čitaj  za razliku od silnih pametnjakovića bar sam se potrudio kad sam imao vremena izac u susret nekome tko nije imao sreće...

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

minneyar nebudi  zao ja ti skrivio nista nisam

Narucio rtx 3070 gainward u linksu su krenuli nešto muljat, zatim strpam za sigurnost i kf2 verziju.

Ja sam dns preuzeo gainward verziju a kf2 verziju je dns preuzeo decko iz samobora sto znači da nisam lipe uzeo.

Gigine verzije 2 grafe dns kupio preko r1 i prodao ih za 4300 a cijene za gotovinu su oko 4700 

Aj bar čitaj  za razliku od silnih pametnjakovića bar sam se potrudio kad sam imao vremena izac u susret nekome tko nije imao sreće...

 Super, mislio sam iz postova na prosloj strani da si ti to prosljedio uz finu proviziju. Svaka cast ako nije tako.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo na 1080p rafi jako loše

Bero
Moj PC  
6 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice