NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...
MEGATAMA kaže...
ivanlotz kaže...

DLSS & RT ubojita kombinacija 

U 4K je jos gora situacija ali steta da nema rtx2080s/ti da se vidi naspram Turinga.

 ako je ovako na 1440p onda vjerujem da na 4k ni najbolja kartica svijeta rtx 3080 ne drži 60 fps stabilno

 

dost dobro

Ako se dobro sjecam u videu je rekao da je ovo quality dlss i da se sa performance nulificira udarac na performanse a da bi se skuzila razlika od nativnog da treba stavit sliku pored slike.

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nakon naslova sam prestao čitati članak. Budget king za sitnih 400 dolara. Na našem tržištu slobodno dodamo jednu nulu. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne treba ti 4K za to, radi super i na 1440p , a ne vidim da itko tko ima Ampere ima išta ispod 1440p.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

 4K TV je vrlo raširena pojava sve više ljudi spaja PC na isti. DLSS je pozitivna stvar da ne može biti pozitivnija.

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Luka123 kaže...

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

 4K TV je vrlo raširena pojava sve više ljudi spaja PC na isti. DLSS je pozitivna stvar da ne može biti pozitivnija.

 Ne ako si AMD bot. 

 

Kad je bio dx 12 i Mantle, onda su svaki drugi post o tome mlatili.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 19:22 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
forumaš kaže...
Luka123 kaže...

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

 4K TV je vrlo raširena pojava sve više ljudi spaja PC na isti. DLSS je pozitivna stvar da ne može biti pozitivnija.

 Ne ako si AMD bot. 

 

Kad je bio dx 12 i Mantle, onda su svaki drugi post o tome mlatili.

 

 

 
Nje to... nisan niti amd niti nvidia bot... nego čitam isto već 300 stranicam, a pričamo o 2 proizvoda koji su nedostupni 99% vremena te se kupuju preko vezica u links-u...XD

Te DLSS i Ray Tracing, kojih ima u 20 naslova ono...

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 20:15 (Luka123).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Ne treba ti 4K za to, radi super i na 1440p , a ne vidim da itko tko ima Ampere ima išta ispod 1440p.

 Tu na forumu da, ali kad gledas ostale stranice ljudi koriste ampere vecinom za 1080 240hz ili 1440p 144hz.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
DarthMarkus kaže...
forumaš kaže...
Luka123 kaže...

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

 4K TV je vrlo raširena pojava sve više ljudi spaja PC na isti. DLSS je pozitivna stvar da ne može biti pozitivnija.

 Ne ako si AMD bot. 

 

Kad je bio dx 12 i Mantle, onda su svaki drugi post o tome mlatili.

 

 

 
Nje to... nisan niti amd niti nvidia bot... nego čitam isto već 300 stranicam, a pričamo o 2 proizvoda koji su nedostupni 99% vremena te se kupuju preko vezica u links-u...XD

 DLSS ti nije vezan uz Ampere,imas ga vec na rtx2060 pa na vise.

EDIT:

A opet ista prica,dlss ne valja jer je nvidijin,RT ne valja jer je bolji na Nvidiji.

A ja budala idem odgovarat na post lol.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 20:20 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
amagi kaže...

Ne treba ti 4K za to, radi super i na 1440p , a ne vidim da itko tko ima Ampere ima išta ispod 1440p.

 Tu na forumu da, ali kad gledas ostale stranice ljudi koriste ampere vecinom za 1080 240hz ili 1440p 144hz.

Ovi iz Steam statistika na 1080p igraju na ultra low da dodju na 144fps ili barem pokusavaju sa gtx1060

Tko igra u 2020 na 1080p tesko da si kupuje rtx3080....

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
DarthMarkus kaže...
forumaš kaže...
Luka123 kaže...

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

 4K TV je vrlo raširena pojava sve više ljudi spaja PC na isti. DLSS je pozitivna stvar da ne može biti pozitivnija.

 Ne ako si AMD bot. 

 

Kad je bio dx 12 i Mantle, onda su svaki drugi post o tome mlatili.

 

 

 
Nje to... nisan niti amd niti nvidia bot... nego čitam isto već 300 stranicam, a pričamo o 2 proizvoda koji su nedostupni 99% vremena te se kupuju preko vezica u links-u...XD

Te DLSS i Ray Tracing, kojih ima u 20 naslova ono...

Nitko ne osporava da je to feature. S naznakom da ima svoju svrhu, a to je jeben boost.

 

S jedne strane imaš 6800xt s druge 3080. Kartice su po sirovoj snazi tu negdje. Jedna je malo gimpana memorijom, doduše bržom, a druga featursima.

 

Na tebi je da procijeniš. Teoretski s istom cijenom, ja bih prije uzeo Nvidiju.

 

Ako 6800xt bude 10-20% jeftiniji, preživjet ću i bez DLLS-a i RT-a.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Luka123 kaže...
DarthMarkus kaže...
forumaš kaže...
Luka123 kaže...

Volim kako ovi spamaju DLSS "ubojito" etc. , a 1% njih ima uopće 4K monitor...

 4K TV je vrlo raširena pojava sve više ljudi spaja PC na isti. DLSS je pozitivna stvar da ne može biti pozitivnija.

 Ne ako si AMD bot. 

 

Kad je bio dx 12 i Mantle, onda su svaki drugi post o tome mlatili.

 

 

 
Nje to... nisan niti amd niti nvidia bot... nego čitam isto već 300 stranicam, a pričamo o 2 proizvoda koji su nedostupni 99% vremena te se kupuju preko vezica u links-u...XD

Te DLSS i Ray Tracing, kojih ima u 20 naslova ono...

Nitko ne osporava da je to feature. S naznakom da ima svoju svrhu, a to je jeben boost.

 

S jedne strane imaš 6800xt s druge 3080. Kartice su po sirovoj snazi tu negdje. Jedna je malo gimpana memorijom, doduše bržom, a druga featursima.

 

Na tebi je da procijeniš. Teoretski s istom cijenom, ja bih prije uzeo Nvidiju.

 

Ako 6800xt bude 10-20% jeftiniji, preživjet ću i bez DLLS-a i RT-a.

 S jedne strane još i imaš 3080 koja postoji i da se nać sa druge strane imaš mitsko biće i legendu 6800XT koja postoji u pričama koje se prenose sa koljena ka koljeno...

 

Tako da mislim da i ovi najveći diehard AMD fanovi kad na cyberpunk steam pageu zasvjetli onaj play, će kupovati 3080 po 1000e samo da mogu nešto odigrati.

 

#YOLO
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Pa prekosutra idu nereferentnjače.

 

Nije baš i da 3080 stoji na policama.

 

Danas dva odgovora iz ADM-a i Instara su : "Možete dobiti karticu samo ako uzmete gotovu konfu."

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Pa prekosutra idu nereferentnjače.

 

Nije baš i da 3080 stoji na policama.

 

Danas dva odgovora iz ADM-a i Instara su : "Možete dobiti karticu samo ako uzmete gotovu konfu."

 

Gamad.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ima 3070 u IQ za 5700kn :)
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
eto, 3070 za 5700, plati i nosi. nije sve tako crno.
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tko zeli narucit iz DE ovo je mozda ok ponuda...

Ovo je oko 3800kn

 

https://m.notebooksbilliger.de/asus+geforce+rtx+3070+8gb+dual+grafikkarte+684485

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

 

 

Pogledao do twitta i prekinuo,dali ima ikakav ekskluzivni info u tih 10min videa ili ne jer ne volim trosit vrijeme na ono sto vec znam.

 

Video koji sam postao u Navi temu gdje benchaju novi COD na 4k uz RT je pokazatelj o cemu se tu radi...na rx6800xt cod se vrti u 15-20fps a ima samo 2 ray tehnike a CP ima 5 ako se dobro sjecam....

Moj zakljucak je da za sada nema podrske za Radeon radi preniskih performansi.

4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.arlt.com/PC/ARLT-Gamer-AMD-Ryzen-5-5600X-16GB-SSD-RTX3070-Win10.html

 

Cini mi se jedno od rjetkih mjesta gdje se jos moze nabaviti 5600x i 3070 :D

E sad za cjenu ne znam koliko je ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

 

 

Pogledao do twitta i prekinuo,dali ima ikakav ekskluzivni info u tih 10min videa ili ne jer ne volim trosit vrijeme na ono sto vec znam.

 

Video koji sam postao u Navi temu gdje benchaju novi COD na 4k uz RT je pokazatelj o cemu se tu radi...na rx6800xt cod se vrti u 15-20fps a ima samo 2 ray tehnike a CP ima 5 ako se dobro sjecam....

Moj zakljucak je da za sada nema podrske za Radeon radi preniskih performansi.

 pa dev u tviteru kaze da rade sa amd-om na implementaciji.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Arctic Skies kaže...

https://www.arlt.com/PC/ARLT-Gamer-AMD-Ryzen-5-5600X-16GB-SSD-RTX3070-Win10.html

 

Cini mi se jedno od rjetkih mjesta gdje se jos moze nabaviti 5600x i 3070 :D

E sad za cjenu ne znam koliko je ok.

Trgovci se izgleda bolje adaptiraju neko konzumeri...

"Ok, možeš dobiti grafulju ali uz cijelu konfiguraciju".. i onda ti mogu ubaciti sve za što su mislili da neće moći olako prodati. (Čitaj: čišćenje skladišta)

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uz 5900x, morao sam si nabaviti jednu 3090ku :)

 

edit: danas na poslu sam baš vidio jednu Palit 3080 GameRock.. mogla bi biti jedna od ljepših kartica za vertical mount (tko voli RGB) - 3. slika

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 19:22 (Rasho).
Moj PC  
20 0 hvala 5
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rasho kaže...

Uz 5900x, morao sam si nabaviti jednu 3090ku :)

 

edit: danas na poslu sam baš vidio jednu Palit 3080 GameRock.. mogla bi biti jedna od ljepših kartica za vertical mount (tko voli RGB) - 3. slika

bas je gledam na stolu, i nemam nista protiv RGB, medutim GameRock izvedba sa tom imitacijom stalklo/kristali je onak kic totalni 

 

ali da svijetli najvise od svih koje sam do sada vidio, to je istina, bas ubija 

www.youtube.com/TerabitTV
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rasho kaže...

Uz 5900x, morao sam si nabaviti jednu 3090ku :)

 

edit: danas na poslu sam baš vidio jednu Palit 3080 GameRock.. mogla bi biti jedna od ljepših kartica za vertical mount (tko voli RGB) - 3. slika

 daj adresu svoju i vreme kad nisi kuci 🤣🤣🤣

5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...

 daj adresu svoju i vreme kad nisi kuci 🤣🤣🤣

 nemoj, nije moja na posudbi je 

www.youtube.com/TerabitTV
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav momci, pratim vec neko vrijeme ove nove Ampere kartice i sad je dosla jedna dobra na njuskalo. Jel se isplati uzet?
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition-cod-cold-war-geforce-now-oglas-32984784

Marko Vuković
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 10:14 (MaC77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MaC77 kaže...
Pozdrav momci, pratim vec neko vrijeme ove nove Ampere kartice i sad je dosla jedna dobra na njuskalo. Jel se isplati uzet?
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition-cod-cold-war-geforce-now-oglas-32984784

 ne isplati se. ponuda je katastrofalno loša. zanimljivo da prodavač mvukovic77 ima taj 77 u imenu :D

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mora da je slučajnost haha
Jel ima onda negdje za kupit nove grafe po nekoj normalnijoj cijeni, a da nisu Palit/Gainward? Ili mi je bolje čekati ove nove rx-ice?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

prati domaće trgovine, znaju se pojaviti ali uzmi u obzir da je rtx 3080 bila u Linksu u početku 6500 kn koliko bi trebala koštati, pa neka ti to bude orjentir želiš li čekati normalizaciju ponuda i cijena ili želiš 

platiti tj. preplatiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice