NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.772
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
alscaul kaže...
forumaš kaže...
3dfx kaže...
forumaš kaže...

AC Unity RTX 3080 4K 40-50 fpsa master race

 

 pa to je brutalan fps za tu igru, radeonka bi tu radilia jedva 15fps sa svojim RT

 jabeš  Amd i pre skupe radeonke, ali i ovo je žalosno da moraš pomicati dva slajdera na grafi od 1000 eura i igri stroj više godina.  ak je tebi to brutalan fpsza tenovce, neka ti je :D meni je tragikomičan :D

 

igre znaju imati opcije koje tankaju FPS napola na najvišoj postavci a ne vidiš nikakvu razliku... npr. oblaci u open world Ubisoft igrama

A vi zavidnici baš ste jadni... jbg nisamo vam mi krivi da nemate novce pa sad ispuštate tu frustraciju nad nama sretnicima... s komentarima tipa "da sam potrošio tisuču evra na grafu pa ne mogu sve igrati na max postavkama na 4k bi se streljil".... 

Imam grafu prek mjesec dana i sve što sam pokrenuo, mogao sam igrati na 4k... ajd ako igra ima raytracing onda se još uključi DLSS i nemaš brige...

Tako da... haters gonna hate.... fuck off and fuck you

 boli mene kifla na što si ti potrošio svoj novac, što se mene tiče možeš ga baciti u Savu. 

 

evo ti RT i DLSS i konzolaški 30 FPS-a na RTX 3090. toliko o "nemaš brige" :D :D :D :D

 

 

 

još jedan ubisoftov neoptimiziran šrot... mislim ono si toliko jadan da tražiš primjer 2-3 igre koje se ne mogu pokrenuti na 4k na max postavkama

daje li ti to veliko zadovoljstvo to trolanje?

.... čovječe 3080 poždere sve što se baci na nju na 4k... ajd u neoptimiziranim šrotovima se možda treba koji slider pomaknuti za jednu opciju i opet imaš stabilnih 60 fpsa....

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
forumaš kaže...
alscaul kaže...
forumaš kaže...
3dfx kaže...
forumaš kaže...

AC Unity RTX 3080 4K 40-50 fpsa master race

 

 pa to je brutalan fps za tu igru, radeonka bi tu radilia jedva 15fps sa svojim RT

 jabeš  Amd i pre skupe radeonke, ali i ovo je žalosno da moraš pomicati dva slajdera na grafi od 1000 eura i igri stroj više godina.  ak je tebi to brutalan fpsza tenovce, neka ti je :D meni je tragikomičan :D

 

igre znaju imati opcije koje tankaju FPS napola na najvišoj postavci a ne vidiš nikakvu razliku... npr. oblaci u open world Ubisoft igrama

A vi zavidnici baš ste jadni... jbg nisamo vam mi krivi da nemate novce pa sad ispuštate tu frustraciju nad nama sretnicima... s komentarima tipa "da sam potrošio tisuču evra na grafu pa ne mogu sve igrati na max postavkama na 4k bi se streljil".... 

Imam grafu prek mjesec dana i sve što sam pokrenuo, mogao sam igrati na 4k... ajd ako igra ima raytracing onda se još uključi DLSS i nemaš brige...

Tako da... haters gonna hate.... fuck off and fuck you

 boli mene kifla na što si ti potrošio svoj novac, što se mene tiče možeš ga baciti u Savu. 

 

evo ti RT i DLSS i konzolaški 30 FPS-a na RTX 3090. toliko o "nemaš brige" :D :D :D :D

 

 

 

još jedan ubisoftov neoptimiziran šrot... mislim ono si toliko jadan da tražiš primjer 2-3 igre koje se ne mogu pokrenuti na 4k na max postavkama

daje li ti to veliko zadovoljstvo to trolanje?

.... čovječe 3080 poždere sve što se baci na nju na 4k... ajd u neoptimiziranim šrotovima se možda treba koji slider pomaknuti za jednu opciju i opet imaš stabilnih 60 fpsa....

 da još jedan, a PC single player gaming se svodi na 50% ubisoftovih igara, te svakih pet godina jedna CD red igra. ostalo je online napucavanje gdje sigurno ne treb ni RT ni grafe od soma eura.

a ti sad skidaj detalje, miči oblake i ostalo na grafi od soma eura. ili spuštaj rezoluciju, jer gdje je taj 4K 60 FPS-a gaming, u snovima.

 

evo još jedna, situacija malo bolja 50-60 fpsa, makar padne i ispod 50, igra sa 0 RT-a

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 18:03 (forumaš).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako je netko zainteresiran, moze mi se javit za palitku.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 ez

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Opa 1060 6gb high 1080p kakva kartica za 100 eura čera i Cyberpunk 2077.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hoće li moja Quadrovka M6000 sa 24 GB VRAM-a i moji Xeončići moći ovo gurati u 1440p? Predpostavljam da mi memorija od 512 GB RAM-a neće biti problem?
U Wki moju M6000 svrstavaju kao GeForce GTX TITAN X (Maxwell base).

Samo ako ova igra ne bude veliki Hype.

Uređivano: Mislio sam na CP2077 video igru. Oprostite moja greška.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 19:39 (Envy).
Moj PC  
1 2 hvala 1
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Hoće li moja Quadrovka M6000 sa 24 GB VRAM-a i moji Xeončići moći ovo gurati u 1440p? Predpostavljam da mi memorija od 512 GB RAM-a neće biti problem?
Uređivano: Mislio sam na CP2077 video igru.

Neće ti raditi, preslabo je to sve.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Je ima da je netko nasao 3080 u hr da ima jeftinije od ove XC3 Ultra sto ima na na Mall.hr za 7970? to je brutalno nabijeno od MSRPa cak i ovih precjenjenjih u DE ali mi se cini kao jedini izbor. Na https://www.notebooksbilliger.de/ sam FE skoro uhvatio sa cifrom od 699€, ali sam bio par sekundi prespor. Razlika je 2700 kn od ovoga sto su nabili na Mall.hr i to je jos najjeftinija, prakticki scalperi. Stavio sam narudzbu kao isporuka krece 26.11. ali se nadam uhvatit nesto normalnije cijene do tada.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bolesno....nikad nismo imali ovakve situacije do sad.

Bilo je stekanja na launchovima ali unutar mjesec dana police trgovina bi bile pune....

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-30-series-supply-few-more-months-for-availability-to-catch-up-with-demand/

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia GTX 680 kaže...

 ez

 

Ma to se trazi, specifikacije su mi identicne kao za RT High, bring it on.

 

Cekam ovu igru kao ozebao sunce

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 20:04 (amagi).
4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iduce godine u limburgu se ocekuje normalizacija stanja u oba tabora :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

 Na ovakvom forumu se očekuje od ljudi visoko podignuta ljestvica jer valjda se kuže u ovu materiju. Ova klasa gpu-a danas za cijenu 1000-1500€ moraju bez kompromisa gazit na 4k 144hz,ali ide sapunanje od nevidije i amd-a big time. Top stvari ne smiju imat limita, a zapele na 60fps-a

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 20:07 (dery).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
alscaul kaže...
forumaš kaže...
alscaul kaže...
forumaš kaže...
3dfx kaže...
forumaš kaže...

AC Unity RTX 3080 4K 40-50 fpsa master race

 

 pa to je brutalan fps za tu igru, radeonka bi tu radilia jedva 15fps sa svojim RT

 jabeš  Amd i pre skupe radeonke, ali i ovo je žalosno da moraš pomicati dva slajdera na grafi od 1000 eura i igri stroj više godina.  ak je tebi to brutalan fpsza tenovce, neka ti je :D meni je tragikomičan :D

 

igre znaju imati opcije koje tankaju FPS napola na najvišoj postavci a ne vidiš nikakvu razliku... npr. oblaci u open world Ubisoft igrama

A vi zavidnici baš ste jadni... jbg nisamo vam mi krivi da nemate novce pa sad ispuštate tu frustraciju nad nama sretnicima... s komentarima tipa "da sam potrošio tisuču evra na grafu pa ne mogu sve igrati na max postavkama na 4k bi se streljil".... 

Imam grafu prek mjesec dana i sve što sam pokrenuo, mogao sam igrati na 4k... ajd ako igra ima raytracing onda se još uključi DLSS i nemaš brige...

Tako da... haters gonna hate.... fuck off and fuck you

 boli mene kifla na što si ti potrošio svoj novac, što se mene tiče možeš ga baciti u Savu. 

 

evo ti RT i DLSS i konzolaški 30 FPS-a na RTX 3090. toliko o "nemaš brige" :D :D :D :D

 

 

 

još jedan ubisoftov neoptimiziran šrot... mislim ono si toliko jadan da tražiš primjer 2-3 igre koje se ne mogu pokrenuti na 4k na max postavkama

daje li ti to veliko zadovoljstvo to trolanje?

.... čovječe 3080 poždere sve što se baci na nju na 4k... ajd u neoptimiziranim šrotovima se možda treba koji slider pomaknuti za jednu opciju i opet imaš stabilnih 60 fpsa....

 da još jedan, a PC single player gaming se svodi na 50% ubisoftovih igara, te svakih pet godina jedna CD red igra. ostalo je online napucavanje gdje sigurno ne treb ni RT ni grafe od soma eura.

a ti sad skidaj detalje, miči oblake i ostalo na grafi od soma eura. ili spuštaj rezoluciju, jer gdje je taj 4K 60 FPS-a gaming, u snovima.

 

evo još jedna, situacija malo bolja 50-60 fpsa, makar padne i ispod 50, igra sa 0 RT-a

 

 

 

odigrao sam 10 + sati lockano na 60 fpsa na 4k... opet... pomakneš 2-3 slidera i imaš čistih 60 fpsa... malo pre više kenjate

glavno da kukate po forumima i tražite benchmarke gdje 3080 nekim čudom ne može runati igre na apsolutno najvišim postavkama na 4k...

 

ja nisam niti planirao upgrade-at ove godine, jer nisam niti očekivao da će nova generacija moći pokretati 60 fpsa 4k, no kad sam vidio najave performance, bancheve i cijene ( s obzirom na zadnju generaciju i s obzirom da sada jako dobro služim...) 

rekao sam ajde... i nije me razočarala... fakat mogu gotovo svaku igru pokrenuti na max detaljima lockano 60 fpsa... ili negdje... ajde pomaknuti par slidera s ultra na high(ili ugasiti MSAA koji je svejedno nepotreban na 4k)... i to je to

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Frankel kaže...

Je ima da je netko nasao 3080 u hr da ima jeftinije od ove XC3 Ultra sto ima na na Mall.hr za 7970? to je brutalno nabijeno od MSRPa cak i ovih precjenjenjih u DE ali mi se cini kao jedini izbor. Na https://www.notebooksbilliger.de/ sam FE skoro uhvatio sa cifrom od 699€, ali sam bio par sekundi prespor. Razlika je 2700 kn od ovoga sto su nabili na Mall.hr i to je jos najjeftinija, prakticki scalperi. Stavio sam narudzbu kao isporuka krece 26.11. ali se nadam uhvatit nesto normalnije cijene do tada.

 Mogu samo pitati kad si je kupio?

Ja sam isti model u istoj trgovini uzeo prije 2 dana,ali već 3 dana piše ''dostupno'' pa onda ''nedostupno'' i tako se izmjenjuje stalno.

Sve se bojim da ih ni nemaju na zalihama.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Ako je netko zainteresiran, moze mi se javit za palitku.

 Za 8700 ?

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...
Frankel kaže...

Je ima da je netko nasao 3080 u hr da ima jeftinije od ove XC3 Ultra sto ima na na Mall.hr za 7970? to je brutalno nabijeno od MSRPa cak i ovih precjenjenjih u DE ali mi se cini kao jedini izbor. Na https://www.notebooksbilliger.de/ sam FE skoro uhvatio sa cifrom od 699€, ali sam bio par sekundi prespor. Razlika je 2700 kn od ovoga sto su nabili na Mall.hr i to je jos najjeftinija, prakticki scalperi. Stavio sam narudzbu kao isporuka krece 26.11. ali se nadam uhvatit nesto normalnije cijene do tada.

 Mogu samo pitati kad si je kupio?

Ja sam isti model u istoj trgovini uzeo prije 2 dana,ali već 3 dana piše ''dostupno'' pa onda ''nedostupno'' i tako se izmjenjuje stalno.

Sve se bojim da ih ni nemaju na zalihama.

 

Isto prije 2 dana, vidio sam i ja da se vrti dostupno nedostupno plus to sto mi taj Mall.hr uvijek bio sus i cuo sam dosta negativnih iskustva. Ali datum isporuke se blizi, kao 24. salju ovima u Zagrebu sto je utorak pa cemo vidjet. Ovako ionako se nadam naci nesto jeftinije tako da necu previse patit ako mi mailaju da nema nista od toga. Plus stavio sam placanje pouzecem tako da ni ne riskiram nista.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 20:32 (Frankel).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Složit ću se s tim da je bilo obećano jedno a dobiveno drugo s obje strane. Sjećam se izlaska 2080ti cijenovno u oblacima ali je u tadasnje vrijeme derala 4k 60fpsa.

Sjetite se i koliko je koštala, 3090 je kartica za entuzijaste koji imaju lovu i hoće najjače pa makar napredak bio10fpsa a koštala 2x više.

Nisam ljubomoran dečki koji su kupili, njihova želja njihov novac. No tipa za razliku od super serije napredak je vidljiv kako na rt tako i na native rezoluciji.

Doduše rt rast je razočarajući.

Ovo mi sve govori jednu stvar samo da sigurno nećemo nekog vele napredka skoro vidit te da da do izlaska  4*** serije 3080 će gurat 50 do 60 fps a i to za 500 eura manje nego što je 2080ti došla.

Nvidia i Amd morat će usavršiti stvari u vezi rt a ali koliko god oni to usavršili zalud posla zalud svega kad nije samo do njih. 

Po meni za današnju situaciju najveći krivci su developeri koji izbacuju igru pošto po to pa kasnije fixaju po potrebi.

Koliko god mi htjeli 4k još neko vrijeme neće bit standard jednostavno se stvari vide.

Forza divlja sa fps om u 4k

Btf V uz malo namještanja postavki sigurno može dns ima svojih 120fpsa  na 4k što je ekstra.

Najžalije je kad tako lijepo optimizirani naslovi koštaju kao i ubisoftovi sp  naslovi.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nova najtisa RTX 3080:

 

Dostupnost? DA - kao wallpaper

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Nova najtisa RTX 3080:

 

Dostupnost? DA - kao wallpaper

 HAHA 

 

MOJA KARTICA KOJU NE MOGU KUPIT JE BRŽA I TIŠA OD TVOJE KARTICE KOJU NEMOŠ KUPIT !!!

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ocito je doslo vrijeme, da finalizirani i gotovi HW tvornice ne mogu nastancati u dovoljnoj kolicini.

Cov19 ili ne, zakon potraznje i dostupnosti diktira cijene...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Frankel kaže...
Jurassic Park kaže...
Frankel kaže...

Je ima da je netko nasao 3080 u hr da ima jeftinije od ove XC3 Ultra sto ima na na Mall.hr za 7970? to je brutalno nabijeno od MSRPa cak i ovih precjenjenjih u DE ali mi se cini kao jedini izbor. Na https://www.notebooksbilliger.de/ sam FE skoro uhvatio sa cifrom od 699€, ali sam bio par sekundi prespor. Razlika je 2700 kn od ovoga sto su nabili na Mall.hr i to je jos najjeftinija, prakticki scalperi. Stavio sam narudzbu kao isporuka krece 26.11. ali se nadam uhvatit nesto normalnije cijene do tada.

 Mogu samo pitati kad si je kupio?

Ja sam isti model u istoj trgovini uzeo prije 2 dana,ali već 3 dana piše ''dostupno'' pa onda ''nedostupno'' i tako se izmjenjuje stalno.

Sve se bojim da ih ni nemaju na zalihama.

 

Isto prije 2 dana, vidio sam i ja da se vrti dostupno nedostupno plus to sto mi taj Mall.hr uvijek bio sus i cuo sam dosta negativnih iskustva. Ali datum isporuke se blizi, kao 24. salju ovima u Zagrebu sto je utorak pa cemo vidjet. Ovako ionako se nadam naci nesto jeftinije tako da necu previse patit ako mi mailaju da nema nista od toga. Plus stavio sam placanje pouzecem tako da ni ne riskiram nista.

 Iako se nadam da sam bio brži,mislim da će prije tebi poslati,pošto sam je ja naručio u 18:33.

Jučer sam zvao Mall.hr da pitam da li sam je uspio kupiti i tip mi je rekao da je naruđžba zaprimljena i da sam je uspio rezervirati,ali mi se nije činio ni siguran ni zainteresiran,čisto se ponašao kao robot...

Da i ja sam čuo da Mall.hr nije baš nešto,ali opet se nadam da neće biti problema i da neću morati ići s reklamacijom ako se išta dogodi.Meni piše da šalju od 26.11.

Ja sam uzeo na rate,sad ako ih ne bude na zalihama a bude problema sa povratom love ubit ću se.

 

4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Doslo haman vrijeme da se pretplatis drito na tvornicu! Oni sa trake tebi u ruksak i trci kuci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
TheVeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kaze jucer jutuber x da raytrace nije bitan...

Nvidia i Project RED.....mda

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad kad Nvidia pusti u prodaju super modele ili 10/20 gb bit će plakanja od strane ovih s bijednih 8 i 10 gb vrama, za 4k grafe apsoulutno neprihvatljiva količina vrama, Nvidia zaslužuje svaki kritiku nevezano za konkurenciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 21:15 (Riot).
 
0 6 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ova supreme je identičan stil hladnjaka kao na mojoj bivšoj rx 5700 xt msi gaming x doduše malo duži.

Definitivno se nebi vratio na takav hladnjak hladi to jebački ali je glasan sine dragi

Mozda griješim 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Dajem je za 8200 ukoliko je mogu prodat ovaj vikend. Dosta mi je hitno, u Protisu sam je platio 8100

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Dajem je za 8200 ukoliko je mogu prodat ovaj vikend. Dosta mi je hitno, u Protisu sam je platio 8100

 Toplo se nadam da nitko nije dovoljno glup da ti da vise od 7500.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Dajem je za 8200 ukoliko je mogu prodat ovaj vikend. Dosta mi je hitno, u Protisu sam je platio 8100

 Pa smanji cijenu kad ti je tako hitno 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kupim plejstejšn i 4k televizor za to neprihvatljivo.
 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice