NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znaci rtx 3070 lijepa mala jeftina kartica "jaca" od 2080ti a cak je 2% slabija(avg 4K) 

 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 7:11 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Znaci rtx 3070 lijepa mala jeftina kartica "jaca" od 2080ti a cak je 2% slabija(avg 4K) 

 

 

Nemoj tako, brza je :) 

 

S AMD-om ce ti biti isto sranje u pocetku, cijene dobro iznad msrp-a, jednostavno i treba pricekat par mjeseci...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci rtx 3070 lijepa mala jeftina kartica "jaca" od 2080ti a cak je 2% slabija(avg 4K) 

 

 

Nemoj tako, brza je :) 

 

S AMD-om ce ti biti isto sranje u pocetku, cijene dobro iznad msrp-a, jednostavno i treba pricekat par mjeseci...

 

Dok se smiri situacija s grafama taman će počet prijedlozi "čekaj još par mj, sad će RTX 4xxx i RDNA2"  

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Scenarij mining groznice i utjecaja na cijene nije zamišljanje imaginarne situacije, kao niti činjenica da je 1080ti bila jedna od grafa s najvećim performance gainom zadnjeg desetljeća i da je do prije koji dan još uvijek bila druga najjača grafa na tržištu

Ništa od toga ja nisam ni tvrdio.

 

Bilo je mining ludila, svakako. Ti si počeo sa 'što bi bilo da je mining počeo prije launcha 1080Ti...'. Ali nije, prema tome to je ŠBBKBB. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 8:31 (Promster).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evco danas stigla jedna Asusica 3090

 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 10:13 (Horned Reaer).
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

i5 8600k. Trenutno je na 4.3GHz jer nemam adekvatno hladenje za veci clock.

Kraljuuu! 

Udružena Ryzen - Shitzen ekipa na aparatima  

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
xLockdown kaže...

i5 8600k. Trenutno je na 4.3GHz jer nemam adekvatno hladenje za veci clock.

Kraljuuu! 

Udružena Ryzen - Shitzen ekipa na aparatima  

 

 

 Ja bi se zapitao, duplo slabija grafa a opet daje slican fps 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

evo bez RT-a

 

 

kaže čovjek da će vjerovatno ostaviti tako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo izgleda izvrsno,ali 250gb za ultra varijantu....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 10:57 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Nije bitno kaj nema baš novih dlss i rt igara... Najbitnije je da imamo Minecraft i quake2....

 

 Imas i fortnite, samo tamo dlss umjesto vise, daje manje fpsa 

 

Btw nenormalno je sta rade sa codom, svaki put sve vise gb, ocekujem da ce sljedeci cod trazit jedno 300-350gb, pa se onda ljudi budu bacali na kupnju 500gb ssda...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 10:59 (hahhaajaads).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A kak misliš da ćeš dobit 4k bez 4k tekstura? Jedino sa upscaleom... nema druge.

4K igra će ti biti 200-300GB bez problema, a 8K ne želim ni nagađati., matematika kaže *4, spominje se već danas 8K gaming, al to je već znanstvena fantastika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako li sam nestrpljiv :S Imam u košarici sve

A) Uzeti RTX 3070 i ne moram ništa drugo dirati (kakav joj je future proof na 2K? To me jedino brine, da su barem stavili tih US-ranih 10Gb)

B) Uzeti RTX 3080, ali moram onda i napajanje jače

C) Čekati RX 6800

Ne planiram ništa drugo dirati što se komponenti tiče

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja bi čekao RX6800 i onda vidio kakva je razlika u cijenu u shopovima između te dvije... i nakon toga bi piknuo onu koja bude povoljnija i dostupna. 

 

Mislim da na 2K neće bit problema ni ubuduće... dok za 4K se bojim da neće bit dostatna ni za igre ove generacije.

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Watchdogs Legion na RTX 3080

 

3440x1440, max detalji, raytrace on - bez DLSS-a, average fps 39. Sa DLSS na Quality, average fps 71.

 

Iako smatram da je igra super shit optimizirana i da će Cyberpunk raditi puno bolje nego ovo s uključenim raytracingom - možda se varam, vidjeti ćemo.

 

Sretan sam što imam nVidiju trenutno... zamisli platiš gpu 7k kn a ne možeš koristiti nove tehnologije, razlika je ogromna (doduše i košta performansi, ali DLSS spašava stvar donekle)

 

 

EDIT: Za usporedbu, 3440x1440, max detalji i RTX off / DLSS off - average fps 75. Kad se uključi DLSS bez raytrace-a, average fps je 94.

 

Dakle možemo pretpostaviti da će 6800XT imati otprilike 80 fps u ovom scenariju, bez raytrace-a, bez dlss-a? Baš me zanima kad stignu benchmarci.

RTX+OFF RTX+OFF
RTX+ON RTX+ON
It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 11:58 (mrsmith).
Moj PC  
5 1 hvala 2
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 12:02 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lovac kaže...

Kako li sam nestrpljiv :S Imam u košarici sve

A) Uzeti RTX 3070 i ne moram ništa drugo dirati (kakav joj je future proof na 2K? To me jedino brine, da su barem stavili tih US-ranih 10Gb)

B) Uzeti RTX 3080, ali moram onda i napajanje jače

C) Čekati RX 6800

Ne planiram ništa drugo dirati što se komponenti tiče

Ja sam na 4k ultra uspio maxat vram na rtx2080 u samo jednoj igri i to sa dodatno skinutim paketom ultra tekstura.

Na 2K je 3070 i vise nego future proof.

 

Ubisoft je poznat po svojim optimizacijama i u globalu igre koje nisam mogao gurat na 4k ultra uz 60fps na rtx2080 su AC Odyssey,Division 2....

Ogroman broj igara sam mogao maxat na ultra sa 4k rezom na rtx2080 tako da ce neka rtx3070 to pregazit.

 

Sad imam situaciju da igram Destiny 2 4k/ultra lock 60 i grafa doslovno spava uz temps 45-50c

 

Racunaj da je rtx3070 u boljim modelima nesto jaca od rtx2080ti a manje trosi.

 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što nije da danas dolazi update za WD koji značajno poboljšava RTX performanse?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

Pa upravo se o tome radi i zato sam prije pisao da je rtx serija vise future proof neko prva navi serija.

Novi COD podrzava dlss i tko zeli moze koristit tech da si nabrije framerate dodatno.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
FileFicho kaže...

Što nije da danas dolazi update za WD koji značajno poboljšava RTX performanse?

Da za rtx seriju,tako pise.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

Pa upravo se o tome radi i zato sam prije pisao da je rtx serija vise future proof neko prva navi serija.

Novi COD podrzava dlss i tko zeli moze koristit tech da si nabrije framerate dodatno.

Pa sve nove igre će imati DLSS.... to valjda samo okorjelim nevjernicima nije jasno.

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hvala na inputima.
Razlika bi morala biti nebo i zemlja naspram GTX 1080 (s RTX 3070). Bojim se da će RX 6800 biti još malo skuplja, a i mutno je što će biti sa AMD DLSS alternativom/performansama kad se ne koristi Ryzen 5xxx koji im daje boost. Niko nema kristalnu kuglu, baš je situacija li-la.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma da se Rtx može nabavit za 4500kn-5000kn bila bi odlična kupnja. Po 6000kn to nikako nije dobro. Vezano za dlss ne kužim kako netko može kenjat protiv nečega što diže performanse 30% nekad i više for free uz poneki gubitak u detaljima. Ne znam valjda su trebali napisat G-dlss i to naplatit masno pa bi se više cijenilo.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 12:13 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

Pa upravo se o tome radi i zato sam prije pisao da je rtx serija vise future proof neko prva navi serija.

Novi COD podrzava dlss i tko zeli moze koristit tech da si nabrije framerate dodatno.

Pa sve nove igre će imati DLSS.... to valjda samo okorjelim nevjernicima nije jasno.

Nisam siguran,AMD je blokirao dlss za Horizon Zero Down...vidis da su najavili RT za par igara iako sam o sjene pa mi to uopce nije jasno....mozda i u tim igrama blokiraju dlss implementaciju.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Nisam siguran,AMD je blokirao dlss za Horizon Zero Down...vidis da su najavili RT za par igara iako sam o sjene pa mi to uopce nije jasno....mozda i u tim igrama blokiraju dlss implementaciju.

Mislim da je to više do Sony-a nego do AMD-a... možda se varam.

 

Ali kako god, i nova Forbidden West koja dolazi za PS5 je console exclusive u startu anyway.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

Nisam siguran,AMD je blokirao dlss za Horizon Zero Down...vidis da su najavili RT za par igara iako sam o sjene pa mi to uopce nije jasno....mozda i u tim igrama blokiraju dlss implementaciju.

Mislim da je to više do Sony-a nego do AMD-a... možda se varam.

 

Ali kako god, i nova Forbidden West koja dolazi za PS5 je console exclusive u startu anyway.

Mislio sam na amd najavu raytrace sjena u par pc igara...dirt 5 i jos neke...

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Watchdogs Legion na RTX 3080

 

3440x1440, max detalji, raytrace on - bez DLSS-a, average fps 39. Sa DLSS na Quality, average fps 71.

 

Iako smatram da je igra super shit optimizirana i da će Cyberpunk raditi puno bolje nego ovo s uključenim raytracingom - možda se varam, vidjeti ćemo.

 

Sretan sam što imam nVidiju trenutno... zamisli platiš gpu 7k kn a ne možeš koristiti nove tehnologije, razlika je ogromna (doduše i košta performansi, ali DLSS spašava stvar donekle)

 

 

EDIT: Za usporedbu, 3440x1440, max detalji i RTX off / DLSS off - average fps 75. Kad se uključi DLSS bez raytrace-a, average fps je 94.

 

Dakle možemo pretpostaviti da će 6800XT imati otprilike 80 fps u ovom scenariju, bez raytrace-a, bez dlss-a? Baš me zanima kad stignu benchmarci.

 objektivno, grafa od 1000 ojra da vrti igre na 70fps (i to niti na 4k) je teski bullshit od koje god strane bila. amd ce zestoko popusit ako ne srede neki DLSS i ove cijene im nemaju nikakvog smisla. da je 6800xt 100ak eura jeftinija, ajde, razmislio bi. ali kako stvari stoje, bojim se da ce i to biti minimalno 800 eura na kraju.

 

mislio sam se uzeti ili 3080 ili 6800xt po msrp-u ali bojim se da cu preskociti i jedne i druge dok se 3440x1440 ne bude moglo vrtit zakucano na 100 frejmova. nabijem im propagandu na tuki.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

objektivno, grafa od 1000 ojra da vrti igre na 70fps (i to niti na 4k) je teski bullshit od koje god strane bila. amd ce zestoko popusit ako ne srede neki DLSS i ove cijene im nemaju nikakvog smisla. da je 6800xt 100ak eura jeftinija, ajde, razmislio bi. ali kako stvari stoje, bojim se da ce i to biti minimalno 800 eura na kraju.

 

mislio sam se uzeti ili 3080 ili 6800xt po msrp-u ali bojim se da cu preskociti i jedne i druge dok se 3440x1440 ne bude moglo vrtit zakucano na 100 frejmova. nabijem im propagandu na tuki.

Slažem se, ali jbg :) tako je kako je. Makar uzmi u obzir da WD:Legion nije baš mjerilo optimizacije, vidjeti ćemo dalje kako stižu igre.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

 čekaj dok cyberpunk izađe, tek će tada biti plača

 

nekidan uvaljali liku koji čeka cyberpunk 5700xt umjesto rtx 2070, a 2070 će imat bar duple perfomanse ili ray tracing pa biraj

kad izađu benčevi ima da sam sebe ugrize za jaja 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

 Eto vidiš 2060Super je jeftinija, bolji driveri, manje guta i sposobna vrtit 4k uz dlss, 5700Xt se potapa u tom scenariju. Navi pod hitno svoju verziju dlss-a izbacit van. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 12:47 (mislioc).
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

u osječkom linksu imaju rtx 3070, vidio sam da imaju i nekoliko asusovih (mislim TUF) i pallit i gainward pa eto ako nekom pomaže

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice