NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia će to podržati iduči mjesec.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam testirao kod mene nema nikakvog pomaka.

 

 

ASUS z490 strix e Gaming
Gigabyte rtx 3080

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Ne znam kako stojiš sa financijama, ali ja bih ovako: prodaj za 4, dodaj još 4 i kupi 3080. Znam, treba naletit, nema ih uopće novih, koštaju i više, ali onda samo prst u uho i miran si. Ili prodaj i amen. Gotov gaming duže vrijeme.

Evo otišla je, na kraju je ispalo tako da sam je prodao za iste pare za koje sam je kupio prije 2 godine...Može se reći da sam se 2 godine igrao za đabe.

 

A sad dalje čekamo, makar sumnjam da će prije jeseni nekakvo normalno stanje. Do tad se nećemo igrati, budući da sam na HD 5750.

 

 

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I krajem ove godine Nvidia predstavi 4xxx seriju i opet neki 4060 ti / 70 tuče 3080 za upola manje para i upola manjom potrošnjom, manjim temperaturama sa 2 kulera i sl. Po meni nije u redu dati 1200 evra za 3080 RTX, kada to praktično nije 4K karta i sa njom nećeš biti miran 2 godine. Ukoliko krene izbacivanje punokrvnih RayTracing naslova kao što je Cyberpunk, onda će i 2K biti veliki zalogaj. Ta karta ne može držati 1080p u 60 fps u Cyberpunku bez DLSS-a. RayTracing tehnologija je u zamahu, 3xxx serija je prelazno rješenje. A šta reći o nazovi next generation konzolama. Možda da sledeće godine planiraju nove.

 

I ova Nvidia me strašno nervira šta su uradili sa Screen Space Reflections prikazom. Osim što je Cyberpunk unakažen (iako tamo možete kompenzovati sa RayTracingom), ista stvar je i sa Warzone. Igre izgledaju duplo bolje bez refleksija. Znači grain je toliko iritantan...

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ma uvijek se taj Godot čeka...

Evo pogledaj šta se desilo sad... ljudi koji su čekali nisu dočekali a kad i hoće li - ne zna se. Moguće da će ovi sa cca. 1200€ GPU spušiti žestoko kao 2080ti vlasnici kod najave RTX-a a opet moguće da će je prodati za koliko su je kupili poslije 2 godine... kao danas vlasnici od 1080ti preko rtx2xxx serije i radeona 5xxx... samo se zna da se ništa ne zna. Kome treba i može nek kupi kad god hoće ako pod uvjetom da je za cash... jer ako uzimaš na rate znači da ne možeš glatko kupiti. U najgorem scenariju ćeš vratiti barem 50% uloženog, jer je tehnologija zajedno sa cijenama otišla i nema nazad.

Paralela: nekad si mogao uzeti novi auto za 20k DM-a ali nema serva, abs-a, el. pomagala, ekrana... samo mehanika.... prošlo vrijeme. Sad je sve na touch, sam koči, prati u koloni, ostaje u traci, kuha kavu... oh wait...uglavnom nema nazad na 10k€+inflacija.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
cvaja997 kaže...

Ne znam kako stojiš sa financijama, ali ja bih ovako: prodaj za 4, dodaj još 4 i kupi 3080. Znam, treba naletit, nema ih uopće novih, koštaju i više, ali onda samo prst u uho i miran si. Ili prodaj i amen. Gotov gaming duže vrijeme.

Evo otišla je, na kraju je ispalo tako da sam je prodao za iste pare za koje sam je kupio prije 2 godine...Može se reći da sam se 2 godine igrao za đabe.

 

A sad dalje čekamo, makar sumnjam da će prije jeseni nekakvo normalno stanje. Do tad se nećemo igrati, budući da sam na HD 5750.

 

 

Možeš sa tim igrati Age of Empires II: Definitive Edition.. jednu od najbolji RTS-ova ikada... Možeš i Half Life 2.. možeš se svašta igrati ako je sudeći po HD4670 a kod tebe je HD5750, i ohladit je možeš da sa alumijskom folijom. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...

 

 

I ova Nvidia me strašno nervira šta su uradili sa Screen Space Reflections prikazom. Osim što je Cyberpunk unakažen (iako tamo možete kompenzovati sa RayTracingom), ista stvar je i sa Warzone. Igre izgledaju duplo bolje bez refleksija. Znači grain je toliko iritantan...

 

Da, ovo sam primjetio još u Controlu. Isprva sam pomislio da je to neki cool graining efekat koji simulira neke određene materijale. Kasnije sam skontao da je to na skoro svemu i onda već postaje iritantno. U Cyberpunku ista stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 10:53 (AFARON).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dok traje majning ludilo, za manje više nebitan Desktop gejming eto vam konzola.Več vidim, kak neko naručuje malo više komada RTX 3060 Desktop grafetine baš za majning.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-laptop-gpu-ga106-scores-49-mh-s-in-eth-mining

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neki stvarno žive u svojem svijetu.

 

 

Znam da je moja 1080Ti otišla rudaru, kaže čovjek da hoće 8 takvih (Aorusica) skupiti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Neki stvarno žive u svojem svijetu.

 

 

Znam da je moja 1080Ti otišla rudaru, kaže čovjek da hoće 8 takvih (Aorusica) skupiti.

 Ma neka čovjek drži cijenu, neće je nitko kupit, a kako vrijeme prolazi, tako će mu vrijedit sve manje. Naučit će...

 

A ako netko kupi, super.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Onda frajeru fali par daski u glavi. Neznam za kolko si ju prodal al vega, 5700(xt), cjeli dosadasnji ampere linup, radeon 7 necu ni spominjati imaju bolji hasrate od 1080ti. Tak da kupovat tak skupu koristenu karticu s relativno losim hasraetom je idiotizam svoje vrste, pa moze mu za tjedan dana crknut.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Onda frajeru fali par daski u glavi. Neznam za kolko si ju prodal al vega, 5700(xt), cjeli dosadasnji ampere linup, radeon 7 necu ni spominjati imaju bolji hasrate od 1080ti. Tak da kupovat tak skupu koristenu karticu s relativno losim hasraetom je idiotizam svoje vrste, pa moze mu za tjedan dana crknut.

Ako mu crkne za tjedan dana onda je u kurcu, ali bez brige je do 1.2., do tad vrijedi garancija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 14:59 (Promster).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko ljudi treba da se ovakvo nesto izgradi.....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jos malo RTXa,igra pomalo podsjeca na Silent Hill u pocetku...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.hwinfo.com/

 

Nove verzija HWinfo 

  • Added monitoring of GDDR6X Memory Junction Temperature on NVIDIA RTX 30-series.

 

 

EDIT: Samo za grafe sa GDDR6X memorijom, 3080 i 3090

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 18:11 (berzerker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Divno. Sada  i trololololololo zašto je Jtemp preko 90?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Novi driveri:

Version: 461.40 WHQL
Release Date: 2021.1.26
Operating System: Windows 10 64-bit
Language: English (US)
File Size: 633.03 MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Prešao na nove drivere i fan curve mi je puno agresivniji... idu na 60% a grafička max 62c. Ručno sam smanjio curve da bi utišao komp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Prešao na nove drivere i fan curve mi je puno agresivniji... idu na 60% a grafička max 62c. Ručno sam smanjio curve da bi utišao komp

 Kod moje Phantomke nikakvih problema

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nešto se pobrkalo ali evo restartao drugi put komp i sad sve radi ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 21:27 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nije baš masu, a i nisi napisao po kojim cijenama :D 3080 za 1500€

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Još po kojim cijenama rtx3070 oko 1000€, jeftinije kod nas i to dosta.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

Dok traje majning ludilo, za manje više nebitan Desktop gejming eto vam konzola. * * *

Konzola je na nek način i dalje konzola a PC je ipak PC.
Može i desktop CPU za iGPU rješenjem.. na tome se ne rudari... samo sebi u glavu treba staviti da možda i nije potreban 4-5K monitor, nego da je dovoljan možda i 1080p.

Kad si kod već rudarenja: GDDR6X in 3080 and 3090 Hits 110C While Mining Ethereum | Tom's Hardware
Nisam siguran je li ovo ok vijest, ali ubiše AMD sa svih strana. Čak je i meni žao kolega.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Op op!

Pazi šta se danas pojavilo nakon 4 mjeseca čekanja

 

Ajmo udri like na ovaj post - ništa drugo ne preostaje 

TheVeka
Moj PC  
23 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Oni sad u trgovini naplacuju rtx3070 koliko sam ja platio TUF 3080 skalperu 🤣🤣🤣🤣🤣

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Stiglo i meni pojačanje 😀
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Još po kojim cijenama rtx3070 oko 1000€, jeftinije kod nas i to dosta.

 ai vec stavljas slike za 3070 onda stavis i da su nedostupne...kad bu dostubne bit ce 7500 minimalno...u adm je bila msi 3070 suprim 5900..vise je nema a sad je u hard softu za 8100...na njusci 7500..netko misli quick buck zaradit...da je meni kupac dosao za moju 2 mj staru 2070super uzeo bi tada suprimku i kucala bi u kompu a nebi zaradjivao na njoj 200 eura

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kaj je s ovim ASUS TUF-icama? Toga više uopće ne vidim u ponudi...

 

Inače, za malo humora i smijeha posjetite Njuškalo, kaj se tamo trži majko mila.

 

5600XT 4200kn, 2060S 5300kn...

 

Baš onako fino za scrolati i smijati se.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Kaj je s ovim ASUS TUF-icama? Toga više uopće ne vidim u ponudi...

 

Inače, za malo humora i smijeha posjetite Njuškalo, kaj se tamo trži majko mila.

 

5600XT 4200kn, 2060S 5300kn...

 

Baš onako fino za scrolati i smijati se.

 Molim, 2060S za KOLIKO???

 

Alo, imam ja Asus Strix 2060 OC, oče ko kup't? Ja je dadnem za 5.000,00 kuna, samo za vas s foruma. Inače je 6.000,00 kuna.

 

Live long and prosper.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice