NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.030
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
jovial kaže...

objektivno, grafa od 1000 ojra da vrti igre na 70fps (i to niti na 4k) je teski bullshit od koje god strane bila. amd ce zestoko popusit ako ne srede neki DLSS i ove cijene im nemaju nikakvog smisla. da je 6800xt 100ak eura jeftinija, ajde, razmislio bi. ali kako stvari stoje, bojim se da ce i to biti minimalno 800 eura na kraju.

 

mislio sam se uzeti ili 3080 ili 6800xt po msrp-u ali bojim se da cu preskociti i jedne i druge dok se 3440x1440 ne bude moglo vrtit zakucano na 100 frejmova. nabijem im propagandu na tuki.

Slažem se, ali jbg :) tako je kako je. Makar uzmi u obzir da WD:Legion nije baš mjerilo optimizacije, vidjeti ćemo dalje kako stižu igre.

 u tome i jest poanta. igre su nikad (ili, iznimno rijetko) optimizirane kako treba, zato preplacujes HW i kupis karticu od 1000 eura da mozes komotno vrtit. ali, kad das 1000 eura, i opet si osudjen na jebenih 70 frejmova onda je to vec pljacka. sad, kome grafa od 1000 eura treba i za posao - ok. meni ne treba, ali mi treba monitor golemi pa me to jebe u igrama. 

 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko vidim nvidia je svakak u prednosti i gotovo sigurno budem uzeo 3070.. ali vas par kaj je istreslo preko 1k eura pred sam izlazak konkurencije da bi u 3-4 igre imali par refleksija više morate priznat da zaslužujete da vas ekipa čudno gleda...

Kaj se tiče novog COD-a vele da se igra bude mogla skidat u dijelovima npr multy posebno, pa single posebno itd... da "smanje" veličinu igre... bumo vidli..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Koliko vidim nvidia je svakak u prednosti i gotovo sigurno budem uzeo 3070.. ali vas par kaj je istreslo preko 1k eura pred sam izlazak konkurencije da bi u 3-4 igre imali par refleksija više morate priznat da zaslužujete da vas ekipa čudno gleda...

Kaj se tiče novog COD-a vele da se igra bude mogla skidat u dijelovima npr multy posebno, pa single posebno itd... da "smanje" veličinu igre... bumo vidli..

 Što se tiče cod-a ja ga sad zaobilazim dok ne rijese warzone i taj crossplay jbt pa ovi na konzolama su prednosti boze sacuvaj jebo ih aim assist njihov 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Koliko vidim nvidia je svakak u prednosti i gotovo sigurno budem uzeo 3070.. ali vas par kaj je istreslo preko 1k eura pred sam izlazak konkurencije da bi u 3-4 igre imali par refleksija više morate priznat da zaslužujete da vas ekipa čudno gleda...

Kaj se tiče novog COD-a vele da se igra bude mogla skidat u dijelovima npr multy posebno, pa single posebno itd... da "smanje" veličinu igre... bumo vidli..

 Za 4500kn do 5000kn da to se isplati na duže staze.

 Nije power hungry, tiha, hladna i stabilna. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 13:06 (mislioc).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uzeo sam ipak na kraju Gigabyte RTX 3070 Gaming OC; 5 i pol. 500kn više nego što bi realno trebalo i opet duplo manje nego što je bila 2080Ti, al igram RDR 2 i Control koji pre često imam dropove. Bila jedna jedina. Prije nazvao lokalni Links, vele 5100kn za Palit, ne očekuje da će past cijene, stižu ASUS Strix modeli i bit će oko 6300kn.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

Pa upravo se o tome radi i zato sam prije pisao da je rtx serija vise future proof neko prva navi serija.

Novi COD podrzava dlss i tko zeli moze koristit tech da si nabrije framerate dodatno.

 To jos ne znas, ako se igra na postavkama i rezoluciji koju vecina igraca koriste, bit ce manje fpsa sa dlssom nego bez njega, isto kao i u fortnajtu.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Najzanimljivija stvar je doduše kako stara RTX 2060 može igrati Watchdogs Legion na 4K u 70 fps kad se koristi DLSS Performance :) gdje Radeon 5700XT ima valjda 30-35 fps.

 

Ali da... to je ipak shit tehnologija.

Pa upravo se o tome radi i zato sam prije pisao da je rtx serija vise future proof neko prva navi serija.

Novi COD podrzava dlss i tko zeli moze koristit tech da si nabrije framerate dodatno.

 To jos ne znas, ako se igra na postavkama i rezoluciji koju vecina igraca koriste, a imaju Ryzen 1600 bit ce više fpsa sa dlssom nego bez njega, isto kao i u fortnajtu.

 Evo ispravil sam ti da se ne sramotiš. 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas sad gledam na ebay.de i danas ima rtx2080ti po 500eu dok su do prije dan dva bile po 750eu pa na vise,ova rtx3070 je napravila potres na trzistu rabljenih.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Bas sad gledam na ebay.de i danas ima rtx2080ti po 500eu dok su do prije dan dva bile po 750eu pa na vise,ova rtx3070 je napravila potres na trzistu rabljenih.

 

 

al meni nije to jasno, zašo ljudi prodavaju 2080 ti? dobro, jedino ako misle uzimati 3080, al ja se ne bi ususdio prodavat 2080ti kad je pitanje hoću doći do 3080. barem zasad. A nadam se da budale ne prodaju 2080ti da bi kupili 3070 e to bi bila budalaština

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Bas sad gledam na ebay.de i danas ima rtx2080ti po 500eu dok su do prije dan dva bile po 750eu pa na vise,ova rtx3070 je napravila potres na trzistu rabljenih.

 

 

al meni nije to jasno, zašo ljudi prodavaju 2080 ti? dobro, jedino ako misle uzimati 3080, al ja se ne bi ususdio prodavat 2080ti kad je pitanje hoću doći do 3080. barem zasad. A nadam se da budale ne prodaju 2080ti da bi kupili 3070 e to bi bila budalaština

Ma zasigurno nejdu na 3070,to je ili 3080 ili 3090.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Neznam jel ste vidjeli ovo, lolčina!

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

Koliko vidim nvidia je svakak u prednosti i gotovo sigurno budem uzeo 3070.. ali vas par kaj je istreslo preko 1k eura pred sam izlazak konkurencije da bi u 3-4 igre imali par refleksija više morate priznat da zaslužujete da vas ekipa čudno gleda...

Kaj se tiče novog COD-a vele da se igra bude mogla skidat u dijelovima npr multy posebno, pa single posebno itd... da "smanje" veličinu igre... bumo vidli..

 Zašto? Pa ko mi granatira da će nove Radeonke ikad imati tako dobar RT kao serija 3000? 

 Isto tak Nvidia već ima solidnu listu igara koje već podržavaju ili će podržati DLSS, dok AMD tek razvija sličnu stvar...

 

 Ne kažem da su nove Radeonke loše u bilo kojem pogledu, ali zašto se netko zeznuo sa 1k ojra za jednu 3080-tku? 

 Znači da se masa ekipe itekako zeznula sa čitavom serijom 2000 po toj logici 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Eto rekli smo par postova unazad da će biti 2080ti po 500 eura ekipa je garantirala da nema šanse da se to dogodi. Di su sad ti vizionari?
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Eto rekli smo par postova unazad da će biti 2080ti po 500 eura ekipa je garantirala da nema šanse da se to dogodi. Di su sad ti vizionari?

To nije u Hr,ekipa je pisala prije za Hr ako se dobro sjecam.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Bas sad gledam na ebay.de i danas ima rtx2080ti po 500eu dok su do prije dan dva bile po 750eu pa na vise,ova rtx3070 je napravila potres na trzistu rabljenih.

 

 

al meni nije to jasno, zašo ljudi prodavaju 2080 ti? dobro, jedino ako misle uzimati 3080, al ja se ne bi ususdio prodavat 2080ti kad je pitanje hoću doći do 3080. barem zasad. A nadam se da budale ne prodaju 2080ti da bi kupili 3070 e to bi bila budalaština

Ma zasigurno nejdu na 3070,to je ili 3080 ili 3090.

 Tko zna, ima svakakvih jazavaca, npr nas vilenjak koji je prelazio s GTX 1080 Ti na RTX 2080 - slicna stvar kao ovo.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pogledaj ostale bencheve izmedu tih grafickih.. vec sam spomenuo da me proc u nekim situacijama bottlenecka gdje se nakuca na 100% a grafa na 60-70%.

 

Mislim da je uopce glupo pricati kolika je razlika s 3070 u odnosu na 1080 s koje sam dosao. Prije 1080 sam imao AMD-a i nakon toga nikad vise nebi stavio njihovu grafu u komp. 


edit- nez zas nije citiralo na zadnju poruku od hahhaajaads

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 14:08 (xLockdown).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

To jos ne znas, ako se igra na postavkama i rezoluciji koju vecina igraca koriste, bit ce manje fpsa sa dlssom nego bez njega, isto kao i u fortnajtu.

Ne razumijem o čemu pričaš. Isprobao sam Fortnite DLSS, 3440x1440 Epic Quality (bez Raytracinga) i radi na 120-130 fps.. kad uključim DLSS Quality već ide na 170+ fps.

 

Raytracing je kriminalno zahtjevan u Fortnite na ovoj rezoluciji doduše... Raytracing High i Epic quality je oko 20 fps... Tek sa DLSS-om je igrivo na kakvih 60-70ak fps.

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
hahhaajaads kaže...

To jos ne znas, ako se igra na postavkama i rezoluciji koju vecina igraca koriste, bit ce manje fpsa sa dlssom nego bez njega, isto kao i u fortnajtu.

Ne razumijem o čemu pričaš. Isprobao sam Fortnite DLSS, 3440x1440 Epic Quality (bez Raytracinga) i radi na 120-130 fps.. kad uključim DLSS Quality već ide na 170+ fps.

 

Raytracing je kriminalno zahtjevan u Fortnite na ovoj rezoluciji doduše... Raytracing High i Epic quality je oko 20 fps... Tek sa DLSS-om je igrivo na kakvih 60-70ak fps.

 Ja ne znam jel neki od vas se prave da ne vide ili sta... Govorim za 99% zajednice Fortnite, koji NE IGRAJU NA 4K, i NE IGRAJU na epic postavkama. Znaci fortnite je vrhunac 1440p na low postavkama, iako ga valjda 95% popularije igra na 1080p (ili ispod toga) na najnizim postavkama. Imas par videa na ytu i svi koji igraju na  tim competitive postavkama kak se zovu, nitko nije dobio boost vec 20-30 manje sa DLSSom. Ovo sam vec rekao, imas Fortnite pro igraca koji je uzeo RTX 3080 i hvalio DLSS do nebesa u areni, kao 400-500 fpsa da bi lik dan nakon toga priznao da ne igra sa DLSSom, vjerovatno je razlog i manji fps a vjerovatno ima neki delay. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

Ja ne znam jel neki od vas se prave da ne vide ili sta... Govorim za 99% zajednice Fortnite, koji NE IGRAJU NA 4K, i NE IGRAJU na epic postavkama. Znaci fortnite je vrhunac 1440p na low postavkama, iako ga valjda 95% popularije igra na 1080p (ili ispod toga) na najnizim postavkama. Imas par videa na ytu i svi koji igraju na  tim competitive postavkama kak se zovu, nitko nije dobio boost vec 20-30 manje sa DLSSom. Ovo sam vec rekao, imas Fortnite pro igraca koji je uzeo RTX 3080 i hvalio DLSS do nebesa u areni, kao 400-500 fpsa da bi lik dan nakon toga priznao da ne igra sa DLSSom, vjerovatno je razlog i manji fps a vjerovatno ima neki delay. 

Pa za 1080p ili 1440p na competitive low postavkama ti ne treba dlss... kad igra radi na 300 fps valjda. Ne razumijem još uvijek..

 

Ako želiš mogu isprobati 1440p na competitive low bez dlss i onda sa dlss... iako ne vidim razloga za to kad je već 200+ fps native.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koji k će uopće RT u igri kao Fortnite? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Onaj tko igra Fortnite na 1080p low ne kupuje RTX.

Taj ima nekakvu gtx1060

Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Onaj tko igra Fortnite na 1080p low ne kupuje RTX.

Taj ima nekakvu gtx1060

 evo za njega jedno računalo na popustu 
https://www.mikronis.hr/Proizvod/avenio-rainbowsix-racunalo-intel-core-i5-9400f-2-90-4-10ghz-8gb-240gb-ssd-freedos-nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-ddr5/5893

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...

Koji k će uopće RT u igri kao Fortnite? 

 Bas ovo. RT + DLSS su kombinacija za ove blockbuster singleplayer igre tipa Cyberpunk, Witcher, Control, Metro i slicne da mozes uzivati u eye candyu. Onaj tko je ozbiljan oko multiplayera igra na 1080 TN zaslonima, na niskim postavkama i sigurno ne uzima niti ga zanima Ampere ili Giga mega ultra Navi.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...
ibme74 kaže...

Koji k će uopće RT u igri kao Fortnite? 

 Bas ovo. RT + DLSS su kombinacija za ove blockbuster singleplayer igre tipa Cyberpunk, Witcher, Control, Metro i slicne da mozes uzivati u eye candyu. Onaj tko je ozbiljan oko multiplayera igra na 1080 TN zaslonima, na niskim postavkama i sigurno ne uzima niti ga zanima Ampere ili Giga mega ultra Navi.

To svakako, potpuno se slažem s ovim.

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mene više zanima kad ćemo dobiti igru sa ovakvim abijentom i detaljima nego hocu li imati 150 fps
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da bi bio ljubitelj RT ovisi kakav tip igara voliš, ako gledaš RT iz perspektive nekog FPS igrača onda ti nije nešto pretjerano zanimljiv (velikoj većini) . Dok se takav stav bitno mijenja kod ljubitelja SP igara i općenito ostalih igara koje nisu napucavanje mišem po ekranu.
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Mene više zanima kad ćemo dobiti igru sa ovakvim abijentom i detaljima nego hocu li imati 150 fps

 nabavi si VR 

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Mene više zanima kad ćemo dobiti igru sa ovakvim abijentom i detaljima nego hocu li imati 150 fps

Demo na ovom linku mi je puno impresivniji: 

Kill or be killed!
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

NVIDIA tech trailer za novi Call of Duty. Ray traced sjene, Reflex i DLSS su tu.

 

Edit: nisam primjetio da je stavljeno vec na proslu stranicu, ali eto ako ste propustili.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 15:36 (amagi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni je tehnicki ovo nesto najimpresivnije sto sam ikad zaigrao i odigrao,naravno nije mi artisticki najljepsa igra posto je u pitanju desetljeca star dizaj koji niti u vrijeme izlaska mene nije ocarao ali sama path trace tehnologija demonstrira sto nam dolazi i sto ostavljamo iza sebe.

Sjetite se prelaska sa 2D u 3D u ranim devedesetima...kako je to izgledalo i vrtilo se,tek je Voodoo1 to pokrenuo na PCu.

Ovaj put je to odradila Nvidia.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice