NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Užas kaj se događa sa tim cijenama i dostupnosti. Nadam se da će kripto ludnica što prije proći pa da se stvari unormale jer ovo nema smisla.
Ako se ovo nastavi moći ću za godinu dana prodati grafu po istoj cijeni po kojoj sam i kupio (npr. moja bivša 1070-tka je nakon 2 godine u dućanu isto koštala kao prvi dan prije nego je nestala s lagera..).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Dostupni hibridni kitovi za moju evga 3090 ftw3 na ebayu pa narucio jedan da smanjim temp u kucistu 

Direktno od evge , sa postarinom i carinom 200 usd . Trenutno u idleu na normal biosu temp je 54 stupnja

( ventovi na 0% , auto) ,4k gaming temp idu do 79-80 stupnjeva , odnosno sa 100% fans i otvorenim kucistem do 65 stupnjeva).

Sa ovim bih mogao spustiti temp do 25 stupnjeva u full loadu sa normal biosom i fans na auto.

Eire
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ko kaze da su kartice sve skuplje evo a6000 za MSRP. Navalite.

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kakve veze ima ovo sa potrošačkom elektronikom odnosno 3000 serijom? To niti će kupovati privatne osobe, niti će organizacije koje to kupuju gledati cijenu.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Ko kaze da su kartice sve skuplje evo a6000 za MSRP. Navalite.

Čeka se A8000 i to dva komada.
 

markec997 kaže...

Kakve veze ima ovo sa potrošačkom elektronikom odnosno 3000 serijom? To niti će kupovati privatne osobe, niti će organizacije koje to kupuju gledati cijenu.

Tema je bila Nvidia Ampere koju je netko kasnije preimenovao u Ampere 30xx.

Ova gore kartica će doći do mene ali tek krajem 2022. ili šta god bude top-dog od Nvidije u tom datumu (nadam se seriji 40, ali od toga nema ništa). 

12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisam ovih dana imao nešto vremena al evo 2 kratka bencha od igara koje trenutno igram.

 

GRW jest iz 2017. al je i dalje zahtjevan skoro kao i današnji naslovi i to bez RT-a i ostalih điđamiđa.

Mafia se vrti na oko 75-90 fps-a al inače igram sa v-sync on. Na GRW ga nisam ni isključivao jer ni moja bivša 2080ti ni 3090 ne guraju baš preko 60.

 

 

RTX 2080ti GRW 4k ultra RTX 2080ti GRW 4k ultra
RTX 3090 GRW 4k ultra RTX 3090 GRW 4k ultra
RTX 3090 Mafia 4k ultra RTX 3090 Mafia 4k ultra
http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 2:55 (sylar951).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
sylar951 kaže...

Nisam ovih dana imao nešto vremena al evo 2 kratka bencha od igara koje trenutno igram.

 

GRW jest iz 2017. al je i dalje zahtjevan skoro kao i današnji naslovi i to bez RT-a i ostalih điđamiđa.

Mafia se vrti na oko 75-90 fps-a al inače igram sa v-sync on. Na GRW ga nisam ni isključivao jer ni moja bivša 2080ti ni 3090 ne guraju baš preko 60.

 

 

Pa kad benchas valjda iskljucis vsync da vidis koliko ide do kraja :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nakon godina i godina provedenih u crvenom taboru (zadnje četiri grafe redom: 6870, 6950, 7950 i RX580) evo mene u zelenom taboru.. 

 

RTX 3070
Za moje potrebe (Lightroom, Photoshop i Gaming) ovo je avion od grafe.

Još proučavam kak se ponaša i ost. (prva Nvidia), pa trebam malo vremena da skužim kak ju poštimat i optimizirat najbolje što se može.

Za sada sam vrlo zadovoljan.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 12:48 (Rupy).
Moj PC  
27 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

koliko Rupya te koštala?

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
red_bull kaže...

koliko Rupya te koštala?

 6.390,00 keš en keri, plag en plej... 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rupy kaže...

Nakon godina i godina provedenih u crvenom taboru (zadnje četiri grafe redom: 6870, 6950, 7950 i RX580) evo mene u zelenom taboru.. 

 

RTX 3070
Za moje potrebe (Lightroom, Photoshop i Gaming) ovo je avion od grafe.

Još proučavam kak se ponaša i ost. (prva Nvidia), pa trebam malo vremena da skužim kak ju poštimat i optimizirat najbolje što se može.

Za sada sam vrlo zadovoljan.. 

Birisati:

Uređivano: Forum ne podržava prenos slika ako se slika zove Štelovanje.png. Do slova Š je bilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 15:59 (Envy).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rupy kaže...

Nakon godina i godina provedenih u crvenom taboru (zadnje četiri grafe redom: 6870, 6950, 7950 i RX580) evo mene u zelenom taboru.. 

 

RTX 3070
Za moje potrebe (Lightroom, Photoshop i Gaming) ovo je avion od grafe.

Još proučavam kak se ponaša i ost. (prva Nvidia), pa trebam malo vremena da skužim kak ju poštimat i optimizirat najbolje što se može.

Za sada sam vrlo zadovoljan.. 

NVIDIA Contol Panelu (desni klik na desktop) u Opcijama 3D Settings imaš Manage 3D settings i u drugom tabu gdje piše Program Settings izbacit će ti sve programe koje ti GPU podržava. Za štelovanje šta i kako isključiti morat ćeš specijalizirane forume i Adobe support posjetiti. Evo i slika.

  

Uređivano: Eh ovo je na mojoj Quadrovci (jednoj starijoj mašini). Ne znam kako to funkcioniše primjerice Adobe After Effect, ili Autodesk AudoCAD na Consumer GPU (RTX serija 30). Jer nešto mi logika govori 3070 jača od moje M6000 sa 24 GB RAM-a, što bi uopšte kupovali Quadrovke. Ali probaj i dijeli iskustva.

U popisu programa vidio sam i Steam. Možda ćeš morati da mijenjaš svaki put prilikom pokretanja Steama postavke za neku igru pa onda pokrenuti Steam. Vjeruj da ovo i mene zanima jer ja preko Steam za sada igram samo Age of Empire II Definitive Edition.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 16:10 (Envy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rupy kaže...
red_bull kaže...

koliko Rupya te koštala?

 6.390,00 keš en keri, plag en plej... 

 Dost dobra cijena 

#YOLO
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...
Rupy kaže...
red_bull kaže...

koliko Rupya te koštala?

 6.390,00 keš en keri, plag en plej... 

 Dost dobra cijena 

 Hmm da.. s obzirom kakvo je (popizdipis) stanje sa grafama i cijenama, može se reći da je ok cijena. 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rupy kaže...
AdR03 kaže...
Rupy kaže...
red_bull kaže...

koliko Rupya te koštala?

 6.390,00 keš en keri, plag en plej... 

 Dost dobra cijena 

 Hmm da.. s obzirom kakvo je (popizdipis) stanje sa grafama i cijenama, može se reći da je ok cijena. 

 Samo se ti tješi 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Pa kad benchas valjda iskljucis vsync da vidis koliko ide do kraja :)

Da budem iskren, zaboravio sam ga isključiti jučer al imaš pravo. Evo repriza bez vsynca.


Isto tak baš sam noćas instalirao AC Odyssey i zadovoljan sam benchom. Nisam ga ni htio igrat dok nisam dobio 3090. Vjerujem da će se i Valhalla slično vrtiti.

RTX 3090 GRW 4k ultra RTX 3090 GRW 4k ultra
RTX 3090 ACO 4k ultra RTX 3090 ACO 4k ultra
http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 2:26 (sylar951).
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Di su one mrtve Palitice 3060ti po 3700kn 

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nema ih vise a bome i 3070 su otisle gore +1000kn  

13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam dal je vec postano al evo novi updejt od nvidie.Takoder maticne dobijaju tu podrsku kroz novi bios , moja upravo dobila beta bios.Napokon korist od 24gige vrama na grafinavodno ce resizable bar podrsku imati osim nove 11te generacije intela i neki procesori iz 10te gen. Znaci zasad se ceka drajver od nvidie krajem drugog mjeseca.

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rupy kaže...
* * *

 Hmm da.. s obzirom kakvo je (popizdipis) stanje sa grafama i cijenama, može se reći da je ok cijena. 

Treba zamrznuti razvoj GPU-a naredna 2 desetljeća. Gledam Unreal Engine 5, pa to je filmska CGI grafika. Dakle SW ima HW ima ali ideje u igrama i realizacija istih su već desetljeće u banani.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Rupy kaže...
* * *

 Hmm da.. s obzirom kakvo je (popizdipis) stanje sa grafama i cijenama, može se reći da je ok cijena. 

Treba zamrznuti razvoj GPU-a naredna 2 desetljeća. Gledam Unreal Engine 5, pa to je filmska CGI grafika. Dakle SW ima HW ima ali ideje u igrama i realizacija istih su već desetljeće u banani.

Budi siguran da ce U5 engine bit jako zahtijevan kada bude prikazivao igre u detaljnosti onog tech demoa.

Nasuprot,razvoj GPUa treba ic u apsolutnu RT tranziciju i bit sto brzi i uz vece skokove...kao 3D u doba Voodoo 1 pa na dalje.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nevidija će izbacit rtx3060 koja ispada skroz dobra pored 3060ti čak predobra sa 12gb brže memorije nego rtx3060ti, uz to jeftinija. Bit će zanimljiv mid range amd vs nevidija. Ko bude jeftiniji nema se šta mislit.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Nevidija će izbacit rtx3060 koja ispada skroz dobra pored 3060ti čak predobra sa 12gb brže memorije nego rtx3060ti, uz to jeftinija. Bit će zanimljiv mid range amd vs nevidija. Ko bude jeftiniji nema se šta mislit.

 Ima sporiju memoriju...

 

al da bit će super kartica za mining... što znači la pa-pa, možda tamo negdje u proljeće 2021 ako dođe do crasha crypta ili po 6-7000 kn sa ebaya.

#YOLO
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Upravo suprotno 3060 po svemu osim po kolicini memorije dosta losija od 3060ti. Kartica ce biti u rangu 2070 dok je 3060ti u rangu 2080 super. I morat ces mi objasnit matematiku po kojoj 3060 ima brzu memoriju, buduci da jedna i druga koriste gddr6 a jedna ima 256bitnu sabirnicu dok druga ima 192bitnu.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ima 15 gbps naspram 14gbps od 3060ti, nije puno ali nešto eto. Trebalo je biti 6gb vrama pa su uduplali. Ako bude blizu rtx2070s onda je to prava grafa sa pravom cijenom mid range.Ipak ako amd uvali isto jako rx6700 za manje love onda...

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:06 (dery).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako se i primjeti nekakva razlika od nativnog 4k ovo je toliki boost u performansama da je razlika apsolutno nebitna....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Izgleda fantasticno ali upitno je kako ce ovakvo nesto izbacit ispeglano i skockano jedan indie tim kada veliki developeri tipa Project RED,Ubisoft itd imaju velike probleme izbacit dovrsene igre.

Ovo me pomalo podsjeca na jedan stari tech demo iz devedesetih za Panasonic M2 konzolu/prototip koji je naravno bio full fejk tojest CGI 😀

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Gdje će biti ozbiljnije scene sa texturama onda neće biti ovakva razlika sigurno. To mi izgleda kao i Q2, igra vrti 1000 fps i onda upališ rtx i ono jedva 44fps na 2080s kartici. Izgleda je trend da se stare igre malo uglancaju i opet pokazuju kako svjetlucaju. Meni osobno to nije to. Ionako je sve ovo jako uznapredovalo da me počelo i zabrinjavati, ne želim igre da izgledaju kao reality, nek igra bude igra i nek ostane na tome, naravno sa svim novim dodatcima ali nikako da postane realnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Nevidija će izbacit rtx3060 koja ispada skroz dobra pored 3060ti čak predobra sa 12gb brže memorije nego rtx3060ti, uz to jeftinija. Bit će zanimljiv mid range amd vs nevidija. Ko bude jeftiniji nema se šta mislit.

Kako je predobra? 4864 vs 3584 shadera i 448GB/s vs 360GB/s memorijske propusnosti... To nikako nije mala razlika vec primjetna...

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tome se teži. Zar nebi htio hodat kao u snu sa dinosaurima? Potpuni osjet, toplina, tekstura njihove kože pod tvojim prstima, zvukovi, miris okoline. Igrat COD kao da ti osobno hodaš tamo i rešetate se? Malo zabrinjavajuće za Amere, al jbg. Igrat GTA ili Cyberbug kao da si ti glavni akter? Igrat Fifu protiv Messia i dobit ga 1v1? Vozit F1, sve bolide kao da si stvarno u kokpitu? Omogućit osobama sa invaliditetom osjet udova, nekome tko ne može hodat dat osjet u nogama, onome tko ne vidi pokazat sve, gradove, nebo, vatru, njegove bližnje i njega samog? Onome tko iz raznih razloga ne može bit intiman sa drugom osobom, dat mu tu mogućnost? To je poanta i utopija VRa u punom smislu. Egzotično i nama neshvatljivo, nekima gadljivo, al mi ćemo odavno bit koji metar pod zemljom prije nego se ovo ostvari.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice